Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

shakti9
13. máj 2012

k tym kliestom - ja sa natieram cajovnikovym olejom pred vyletom do prirody, zatial ani jeden kliest klop, klop... podobne budem postupovat, ked pojdem aj s dietatkom, len tam to nariedim v rastlinnom oleji.

zaockujteajslnko
13. máj 2012

k tym kliestom, pouzival som diffusil, jedol som B-komplex, natieral cimkolvek...........ajtak nikdy nic nezaruci ze kliest sa len prebehne po nohe a odskoci..... difusil bol dobry, b-komplex aj na nervy a creva.....
.... s tym rozmarinom to skusim, mozno ale skor tam ucinkuje ten ocot 🙂

barenka007
13. máj 2012

všetkým viete niekto o nejakom podrobnom odbornom dokumente -nieco na spôsob skript - ohľ. infekčných chorôb proti ktorým sa povinne očkuje? pls link. dakujem

alikaa
13. máj 2012

Ahojte, nedavno som tu spominala stranku www.povstan.sk, v TV nezaznelo o sobotnom globalnom proteste ani slovo (aspon ja som nic nezachytila). Kedze som sa nezucastnila, pozeram videa, ktore dali na fb - https://www.facebook.com/events/143678545760913/

Ale najviac ma zaujalo vystupenie rapera Revoltu, spomenul aj ockovanie -

https://www.youtube.com/watch?v=kkQ9KthAl5E
miskakyska
13. máj 2012

@prevenar zaoberáš sa aj E-čkami bližšie???

strociatka
13. máj 2012

@ariela22 nie je to na prirodnej baze 😒 lieky sa snazim nepouzivat, ak je uz choroba na ceste, tak megaskorbicka liecba a ak to inak nejde, az potom lieky z konvencnej mediciny

jerryjanka
13. máj 2012

Ahojte
chcela by som vedieť názor moja dcera ma 16 mesiacov, je chora ma cely den cez 38 teplotu, zatial nedostala nič, jedine ak by večer mala cez 39 dam jej asi nurofen na noc, ale to sa uvidi, hlavne teda jej davam céčko, ale zaujimalo by ma kedže začina kašlať tak chrchlavo či jej môžem dať ACC long, lebo tam je to od 3 rokov - pripadne od 2 rokov na odporučenie lekara.
@manof
@petot
@prevenar
pripadne aj vy ostatní

strociatka
13. máj 2012

@jerryjanka ak mi mala kasle, zvycajne urobim cibulu - nakrajam nadrobno, posypem cukrom a necham odstat, aby pustila stavu a tu stavu podavam 3x denne po lyzickach

jerryjanka
13. máj 2012

@strociatka mysliš že mi to dá? inak som sa dozvedela že cibula začina byť po 24 hodinach po ošúpaní toxická - ktovie čo je na tom pravd y 😅

keziah
13. máj 2012

@jerryjanka ja som presne to iste kedysi citala- o tej cibuli a stale mi vrta v hlave ci je to pravda a ci sa to tyka aj tepelne spracovanej cibule napr. v polievke alebo s dusenym masom

strociatka
13. máj 2012

@jerryjanka no ja kazdy den robim novu cibulu, nikdy ju nemam dlhsie ako 12 hodin

heimdalls
13. máj 2012

@jerryjanka - ak by sa teplota zvýšila počas noci, použi ten Nurofen, ak bude ráno cca 38.....šup šup k lekárke, určite by som nejako veĺmi "neriešil" cibuľu a podobné rady od starých mám, keď ide o 16 mesačného človiečika. Chce to výter z hrdla a prehliadku dýchania odborníkom, ten nech stanoví diagnózu a medikamenty.

prevenar
13. máj 2012

@jerryjanka fuha, umele znizovanie teploty je nist moc teda a myslim,ze nurofen nie je bohvie co z hladiska zdravia. zalezi ako sa dietatko citi , ale kym nie je 40 a cez tak by som este nepanikaril. 38 je celkom v pohode. telo potrebuje cas a zvysenou teplotou sa zbavuje choroby a aktivuje obranu. umely zasah na vypnutie tohto procesu si treba dobre rozmysliet.

osobne by som sa snazil zvysit prijem tekutin a pridavat praskovy Cvit v tych tekutinach. ja by som daval 2g +/- na den pre taketo dietatko ( petot ti k tomu zrejme povie viac) a pozoroval by som situaciu a dal tomu aspon den , cibula/cesnak tiez urcite neuskodi. podla vyvoja situacie by som sa rozhodoval co dalej. ..v kazdom pripade si myslim,ze 3 +/- dni trvajuca teplota 38-39 nie je dovod k panike a umelemu znizovaniu teploty.

ono, urcite zalezi aj co dietatku je , ci je prechladnute, alebo ma zapal mozgovych blan 😕 co sa da tazko posudit cez internet. takze ber tuto radu s rezervou 🙂

jerryjanka
13. máj 2012

@prevenar no ved ja som zatial nič nedala - mala len 38,2 akurat teda to praškove cečko som dala dnes, teraz už spí, uvidim čo v noci, nemam moc chuť bežať k lekárke kde bude milion dalších chorých detí. a nurofen by som tiež dala až keby sa to šplhalo cez 39 to by sa videlo kolko by som ja psychicky vydržala 😅
no ozvem sa rano ako sme dopadli v noci. možno sa v noci spotí a rano to bude lepšie, alebo naopak bude mať rano cez 39 tak skočim dokine nech ju popočuva. každopadne ma zaujimalo to ACC long či jej to môžem dať aj ked ma len 16 mesiacov

prevenar
13. máj 2012

@miskakyska hmm.. ani nie koli tomu,ze sa ich snazime v maximalnej moznej miere nekonzumovat .

-nekupujeme absolutne ziadne polotovary - nikdy
-maso, vajcia zelenina z okolitych fariem + nasa zahrada , konzumuje podla moznosti nepasterizovane mlieko a syry.
-pijeme len vodu, caje obcas mineralku - nic ochutene, prifarbene atd.. to sa tyka aj inych potravin ako jogurty, cokolady s plnou, atd.. nic umele .
-ked cas vyda, pecieme svoj chlieb.

takze myslim ze v ramci sveta v ktorom zijeme sme v konzumacii Ecok velmi nizko. vyhnut sa im uplne je za normalnych okolnosti v podstate nemozne. to by clovek musel mat nejake svoje hospodarstvo kde by vacsia skupina ludi pestovala a chovala vsetko co treba ku konzumacii a vymienali by si to medzi sebou. inak to to nejde.

prevenar
13. máj 2012

@jerryjanka noc je vzdy "horsia" co s tyka teploty. podavaj Cvit celu noc a rano uvidis aka bude teplota. ak okolo 37 tak by som to neriesil ani u lekara ak okolo 39 tak by bolo dobre zistit co jej je (vyter, crp atd.. ) a zas podla toho postupovat dalej. lekarom sa snazime vyhnut za kazdych okolnosti co to len ide ^^ resp, nemocnicnej budova ako takej, tam moze skutocne clovek jedine ochoriet.

ked to bude aj rano vysoke chod tam ..ci nema zapal priedusiek/pluc a pod. netusim co je ACC long 🙂 tak sorry .

denduska
13. máj 2012

@jerryjanka ja som dávala ACC mladšej, keď mala okolo 20 mesiacov...ináč tá istá účinná látka je Solmucol sirup a ten sa dáva aj menším deťom než dva roky a ešte aj kopu umelín a aróm ma v sebe 😝

ariela22
13. máj 2012

@prevenar hmm no neviem čim to bude .... v tejto dobe by ma nič neprekvapilo 😒
Zaujímavé riešenie.... je to dosť zvláštne že sú doktori schopní udávať.... mňe by to srdce nedovolilo 😔

ariela22
13. máj 2012

@strociatka hmm no a čo tak čínska medicína s nou nemáte skusenosti..........tiež sa priklanam k domacim prostriedkom ked sa dá ...len chcem vedieť ak by náhodou - potgom by bolo neskoro sa pýtať 😒

jerryjanka
13. máj 2012

@denduska dakujem - takže acc je asi lepšia voľba ako solmucol 😀 kupila som tu stovečku tak uvidim čo rano bude, či kašel, teplota, no nemam dobry pocit ked je dieťa chore ale tomu sa nevyhneme - budujeme predsa imunitu 😉

prevenar
13. máj 2012

@ariela22 nezabudaj,ze 1) drviva vacsina lekarov skutocne veri,ze bez ockovania by sme neprezili lol 2) velka cast lekarov ta ma proste na haku a hlavne nechcu "problemy" s RUVZ a nic ine ich nezaujima.

-takych co o ockovani aj nieco vedia a zaroven maju aj svedomie je ako safranu, zvacsa su to lekari ktori maju homeopaticke ambulancie ..cize preziju aj bez prijmov z ockovania. bezny detsky ak by neockoval, zrejme by sa neuzivil - resp. riadne by mu klesli prijmy. takze asi tak .

manof
13. máj 2012

@l81 niekto asi niečo buď zle počul alebo vôbec nepochopil. Každopádne niečo takéto, ako si napísala, som z úst určite nevypustil.

manof
13. máj 2012

@jerryjanka s ACC nemám nijaké skúsenosti, takže v tomto Ti neporadím

heimdalls
14. máj 2012

@jerryjanka - Nič ti nebráni použiť akúkoľvek medicínu, či už ACC long, Činsku medicínu, vit. C alebo tú cibuľu, len podľa mňa, treba v prvom prípade zistiť ako písal prevenar o aký podnet sa jedná ktorý vyvoláva teplotu a na to je lekár.

strociatka
14. máj 2012

@ariela22 nemam s nou skusenosti, teda len minimalne, skusila som chodit k jednemu cinanovi vychytenemu tu v BA, ale na mna to teda neucinkovalo a penazi to stalo neskutocne 😠

tamix
14. máj 2012

@miliharmi Je to všetko o ľuďoch. Všetko svinstvo čo na svete máme, je výsledok chamtivosti, bezohľadnosti a predstáv niektorých vyvolených o teórii "nadčloveka", ale to všetko ide z vnútornej podstaty človeka (ako takého). Keby sa zmenila podstata našich "nadľudí", tak by mohlo byť tak krásne na svete. Len peniaze budú vždy hnacím motorom pre bezohľadných ľudí a to sa asi ťažko zmení ☹ 😠 😢
Mali by vymyslieť očkovanie proti mamonárstvu a hneď by bolo lepšie

tamix
14. máj 2012

@strociatka aj moja prvá skúsenosť bola taká, že nič moc. Práve to je problém, že taký neseriózny homeopati robia zlé meno homeopatii

strociatka
14. máj 2012

@tamix u mna neide o neserioznost homeopatov, ja homeopatiu odmietam principialne, ako "vedu". Nie som absolutne stotoznena s myslienkou, na ktorej je cela postavena, odmietam jej zakladny princip (liecba - klin sa klinom vybija)

opat, ale pripominam, ze to je moj osobny, sukromny nazor

didulka85
14. máj 2012

@jerryjanka ja som na kasel dala rakytnikovy olej a za den a pol bolo po chorobe. je na nom napisane, ze rozpusta hlieny. Samozrejme, ze som ju dopovala C-ckom v prasku az kym ju neprehnalo. Potom som davala trosku menej C-cka.
Hlavne casto ponukaj prso, ak este dojcis.