Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jezibosorka
25. máj 2012

@keziah heh, cez den mi spi akurat v kociku na prechadzke vonku a pomaly vie sam prejst 7-8 krokov, takze aj cez den som non stop pri nom,

@ivka144 moj exem nema, a ani nic take, co by ho mohlo rusit v spanku, ako nic take co by som spozorovala, zabky sa mu prerezali aj slinit prestal, takze chvilka pauza,, neviemnic o rastovych bolestiach, ja sa snazim byt pri nom,ked place, aj ho vyberiem, pomojkam, dam mu pit ulozim, ale poslednu noc som nevladala uz fakt,,,, to uz bolo vela, viem, ze ma iba mna, ale ja uz nemam seba 😖 asi tak,,,, no snad to prejde, a mozno ho vyrusujem ja, a budi sa preto,lebo ma pocuje... za chvilu sa stahujeme, tak oskusam ho nechat v deckej, ci sa bude budit,ked bude sam v izbe...dakujem za podporu baby,,, cakam a cakam, ale uz nedufam 🙄

alikaa
25. máj 2012

@jezibosorka Aj nas maly okolo roka mal obdobie, ze sa vkuse budil. Zacal mat nejaky velmi lahky spanok a budil sa na kazdy nas pohyb. Skusili sme ho dat do jeho izbicky a odvtedy prespi celu noc 12 hodin vkuse. Obcas sa zobudil v noci ked mu rastli zubky, alebo mal sopliky, ale bezne sa uz nebudi. Tak skus aj tuto moznost.

jezibosorka
25. máj 2012

@alikaa mne sa tiez zda, ze kym nepridem do izby tak spi pokojnesie, no len teraz sme u nasich a tuto moznost nemame, teraz sedim v kuchyni, a bol hore iba raz a i to asi pol hodinku po ulozeni,,, 11sta hodina je kriticka, 😀 po prestahovani skusime aj tuto moznost, bude mat aj vlastnu izbu uz, hoci urcite,ked v nej nebude chcet byt na noc tak nebude, uvidime,,,ale 12 hodinovy spanok je ako zazrak

tean
25. máj 2012

@jezibosorka
my sme mali nieco podobne s nasim drobcom.
od 6. tyzdna nespaval dobre. V tomto veku dokazal nespat 6-9 hodin. Ak zaspal, tak len na par minut.
Uspavanie trvalo 1-2 hodiny a o 20 minut bol hore. Chodili sme pri nom po spickach a napriek tomu pocul kazde suchnutie a uz bol zase hore.
Bolo uplne jedno ci spi v postielke, nasej posteli, na gauci, ...
Bolo uplne bezne, ze pocas noci bol hore 10-20 krat. Jedine miesto kde spal, bolo v kociku a kocik sa musel pohybovat. Zastavenie kocika znamenalo, ze sa zobudil.
V zime sme ho kocikovali aj 3-4 hodiny v mrazoch, pretoze to bolo jedine miesto kde spal. Spat v kociku doma rezolutne odmietal.
Tento stav trval cely rok, potom sa to zlepsilo.
Dnes ma 2 roky a dodnes ho uspavam, pretoze je zvyknuty od narodenia , ze ho niekto uspava.
Ale v noci sa uz nebudi, maximalne 2-3 krat do mesiaca.

Verim, ze sa to zacne zlepsovat 😉

monikamajova
25. máj 2012

Ahojte
@zaockujteajslnko @prevenar
@petot
@monky978 a kto viete,povedzte svoj názor..
Idem vám napísať ako dopadla poradňa..Bol so mnou aj moj muž,tak som sa tešila 🙂
len akosi večer pri poskytovaní info z tohoto fora mi zaspal ☹
zobrala nás,dnes mala iba poradne,boli sme tam nie viac ako 5 minút! ale neviem či sa stalo dobre a či zle..
Bla.bla.. aký krásny chlapček..odmerala,odvážila ,ťukala do pc,popočúvala,zahrala "citové divadlo" že či preťahujeme pipíka a že urolog si bude brať na zodpovednosť ju,ked sa nebude...tak som jej povedala,že nie,že boli sme poučení a že na to sú rodičia...a potom sa pýta "Názor na očkovanie ste nezmenili?" nie 🙂 odpovedala som a čo mi bolo čudné,nemala tam sestričku..obrátila sa k manželovi
no dobre,vlastne tu mi podpíšete aj vy,že odmietate očkovanie..a môj muž-Pozor,nie že odmietame,my nesúhlasíme a to je rozdiel..ostala trošku vybitá a začala sa oháňať tým.že manželka to podpísala (kedysi dávno hned na začiatku ked sa malý narodil a a ešte som "nemala kurz na koníku" na zač.roku 2011) a že podľa tej vyhlášky aby to mali na poriadku tak má podpísať aj otec..a ja že A načo,ved my neodmietame očkovanie,len konkrétne vakcíny a zákon je nad vyhláškou..zasa pozerala a začala panikáriť že ked jej príde kontrola..tak jej hovorím-to nie je náš problém,vy si napíšte do karty ,že očkovanie sa nevykonalo diagnoza Z.28,2 a nikto vás naháňaňať za to nebude..už zazerala poriadne a v tom prišla sestrička ,že ale to musíte podpísať,a moj muž A prečo,ved stačí,že je podpísaná manželka,..no ale aj vy.a začal srandovať..ale.ona má splnomocnenie,ved my sme 1 telo,1 duša 🙂
že aj vy ste otec a máte rovnaký názor ako manželka..to bola dobrá diplomacia..lenže chlapi sa vždy kukajú inde a očný kontakt je bol ktovie kde a tak povedal,No dobre,ved mne to nerobí problémpodpísať.. 😒
Ale videla som,že že kartu mala otvorenú tam kde som bola podpísaná ja..no tak podpíš,povedala som a chcela som povedať opak,že nepodpisuj,ja blbá ☹ úplne som bola dopletená,lebo aj dieťa na starosti...-tak sa podpísal aj moj muž ale pod moj starý podpis a doktorka len povedala, že poradňa v 3 rokoch a uvidíme čo dovtedy bude...neviem ako to myslela,ale už bola rada,že odchádzame,tak som sa jej ani nestihla opýtať o homeo vakcínach ani o mojom psovi..
Lenže ked som prišla na chodbu,stretla som 1 mamičku od nás,tiež išla na poradňu hned po nás,tak mi potom porozprávala,že dr.bola riadne vytočená,že si stále niečo hundrala popod nos,že sa jej ani nevenovala,2 telefonáty si stihla vybaviť a ani ju nepočúvala a len potom povedala,no aj tak mi to tu nepodpísal..a tlačila niečo z PC-tak mi to povedala..
to akože nové vyhlásenie chcela,aby jej mal podpísať moj muž??? a on to podpísal do roku 2011,tak si myslím,že jej je to na figu,lebo takto pred rokom ma vlastne hlásila na RUVZ...čo si myslíte vy..potom sme mali v aute rozhovor a povedal,že nabudúce už nič nepodpíše...

jezibosorka
26. máj 2012

@tean juj, to poznam, nas spaval v kociku, pohybujucom, pokial sa do neho zmestil,, on potrebuje vlastnu izbu, ja som vcera bola hore do polnoci a nezobudil sa ani raz, do izby som prisla potichu aby ma nepocul, a nezobudil sa ani raz, az rano o 6,,, on ma citi,ze som v izbe a terorizuje ma......dozaduje sa mojej pozornosti... davno som nespala 6 hodin v kuse... 😅

prevenar
26. máj 2012

@monikamajova ahojky

- huh, to je zamotane , cital som to 2x a aj tak nechapem aku formulaciu ste vlastne podpisali ?
- inak neviem ci ludia nevedia citat , alebo to tu treba pisat po anglicky, francuzky, nemecky ,rusky, aby tomu rozumeli vsetci 1) NIC TAKETO NEPODPISUJTE , DO NOT SIGN SHIT LIKE THIS , KEIN UNTERSCHRITT BITTE ! -snad teraz uz porozumela aspon vacsina lol ma sa jednat o diagnozu lekara a k tej neprislucha ziaden vas podpis + nikdy nemusite podpisat vobec nic, neberiete si uver z banky, ak sa vam nieco nezda, nesuhlasite s tym NEPODPISUJTE, lebo proste nemusite, tak na co by ste to robili ,ze ? aby to pouzili v konani proti vam ?
2) jedina vec ktoru docielite ked to podpisete dvaja je ze mate sancu DOSTAT DVE POKUTY. boli uz aj take pokusi zo strany RUVZ. takze ak chcete docielit to , tak sa vam to prave podarilo.

vefi89
26. máj 2012

@tean
@jezibosorka ja som malého učila zaspávať pri hudbe 😅 dodnes tak zaspáva naobed, ale má tvrdý spánok, nevadí mu ani keď pri ňom kecáme 😎

mj30
26. máj 2012

@prevenar sa smejem este teraz ty si asi jedinykto ma dnes rozosmial 😀 myslim tu vetu v niekolkych jazykoch 😀

prevenar
26. máj 2012

@mj30 aspon niekoho 😝 ..ved mojim je sirit dobru naladu za kazdych okolnosti 🙂

monikamajova
26. máj 2012

@prevenar no-ved o to ide-formuláciu z 01/2011 nejaké 2 riadky,podľa vyhlášky... presne ti to nepoviem,ale ale mám to doma odložené a neviem to nájsť..
vtedy som ešte nevedela,že nemusím nič podpisovať..lenže ona to dala na RUVZ určite už vtedy v 01/2011 lebo nebolo ani očkovanie proti TBC,aspoň tak ma informovala,ked som tam bola podpísaná ešte len ja..a moj muž sa podpísal pod moj podpis z 01/2011 ale to si doktorka nevšimla,až ked prišla tá druhá mamička...
takto som mojmu mužovi opakovala ako "pokazené cd" že to nemal podpísať.. a že ešte ma to tam zblblo a na budúce nech sa pozerá na mňa..tak povedal,že to keby bol vedel,tak že by doktorku naťahoval ako žuvačkua začal si robiť srandu..a že nás nepredvolajú,že už by to urobili dávno..že na nás si nedovolia..(pred 3-4 rokmi,ked sme odmietli očkovať dcérku) no čo som už mala robiť..
že on to už má zariadené,že to je secret..ved usmej sa,ved ja už viem čo im mám povedať,mamina,veríš mi?

mj30
26. máj 2012

@prevenar 😀 no tak u mna sa ti to podarilo na 100% 😀 dakujeeeeeem

prevenar
26. máj 2012

@monikamajova ked sa CD zasekne treba dobre silno pobuchat po pristroji a funkcia sa vacsinou obnovi 🙂 ..ak nie treba buchat az do obnovenia funkcie 🙂 ..ak je porucha prilis vazna , treba si na pomoc zobrat nejaky predmet. velke kladivo, tehlu , kus kolajnice a pod.

heh, v podstate je to jedno. najdolezitejsie je ,ze neockujete 🙂

luba41
26. máj 2012

no čo som neobjavila: http://www.koalice.estranky.cz/ 😝 😝 😝

luba41
26. máj 2012

@monikamajova ja som myslela niečo takéto: http://poradna-ariadni.webnode.cz/vakcinacni-de...
http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat...
Ale tie potencované vakcíny sa dávajú po očkovaní, na zmiernenia následkov / to som myslela u toho psa/. A ešte jeden článok bol, kde v prípade výskytu "epidémii" chorobami proti ktorým sa očkuje /konkrétne tam boli osýpky/ sa môžu podávať nezaočkovaným, aby zmiernili ochorenie, ak by ho náhodou dostali počas "epidémie". U nás sa vyhlási epidémia, tuším už ked sa objavia 3 kusy ochorení.

kajulka1
26. máj 2012

@nae, @ivka144 kedze ste pisali ze netreba kliesta dusit mastami,lebo ma infekt v zaludku a mohol by to vyvratit co tak chytit kliesta za hlavu a iba ho rychlo vytrhnut 😕 a az potom nejak vybrat hlavu...to je mensia sanca aby clovek dostal boreliu,nie? Lebo kliest nestihne vyvratit obsah zaludka,alebo sa mylim? lebo vela ludi masti alebo kruti a aj tak ten kliest vsetko vyvrati do rany...teda ci to nieje to vytrhnutiekliesta taky mensi risk.

prevenar
26. máj 2012

@luba41 v prvom rade LOL a v druhom rade tiez LOL !! tie nadpisy

"Stojí zato postavit se odpíračům očkování"
"Příběhy zbytečných obětí" 😲
"Možné sociální dopady na nenaočkované osoby" > 1)dítě nevezmou do MŠ lol
"Autismus a očkování – jaká je pravda?" > "Výsledkem mnohaletých studií a vědeckého výzkumu v této oblasti je konstatování, že mezi očkováním a vznikem autismu není souvislost." 😲 😲 😲

to by ma zaujimalo KTO to financuje a cele zabezpecuje 😀

inak pekny "nalez" 😉

jezibosorka
26. máj 2012

@vefi89 moj ma stale pustene radijko, od zaciatku,,, ono zalezi v akej faze spanku je, niekedy ho nezobudi ani buchot vytahu a inikedy sa zobudi na suchnutie pri dverach.... uvidime ako bude dneska v noci,,,, 😉

ariela22
26. máj 2012

Waw znovu je tu toho habadej na čítanie 🙂

@prevenar "Autismus a očkování – jaká je pravda?" > "Výsledkem mnohaletých studií a vědeckého výzkumu v této oblasti je konstatování, že mezi očkováním a vznikem autismu není souvislost." - tak toto naozaj nemá chybu - verím každé slovo 😀 😀 😀

petot
26. máj 2012

@prevenar Patetické. "Čerpáme zo spoločnosti samé výhody, a nie sme ochotní vrátit jej ani len to jedno zrnko a zaočkovať sa pre všeobecné blaho..." Aj by som sa smial, keby to nebolo také mrazivo totalitárske. Zatiaľ to vyzerá ako one-woman-show a dúfam/verím, že po dnešnom dni (zverejnení linku na tomto fóre) tam vďaka nám zvedavcom bude mať rekordný počet návštev.

Nechcete sa stať členom koalície? Zacitujem:
"Cílem Koalice pro podporu očkování je přinést objektivní informace ke zvýšení proočkovanosti populace ČR a snížit tak počet zbytečných obětí nemocí preventabilních očkováním." ...
"Očkování chrání lidské zdraví i životy a to finančně efektivním způsobem. Pokles nemocnosti a úmrtnosti, jež přináší, jsou výhodné nejenom pro samotného očkovaného člověka a jeho rodinu, ale i pro zdravotní pojišťovny a státní pokladnu."

Čo už by našinec neurobil pre blaho štátnej pokladnice... Tých 80% reálneho zdanenia je príliš málo, normálne by som mal založiť Koalícia pre podporu dobrovoľných obetí. V stanovách napíšem, že zvyšovaním príjmov štátnej pokladne sa zvyšuje všeobecné blaho a každý by mal dobrovoľne obetovať aspoň mesačný plat, pretože z štátu čerpá toľko výhod... nemôžeme byť egoisti, mali by sme to podstúpiť pre dobro ostatných, veď čo ak dobrovoľnú obeť prinesie menej než 95% ľudí a štátny rozpočet sa zrúti, začne opäť zúriť chudoba a bude to všetko chyba nás, odmietačov dobrovoľných obetí!

No neviem, toľko protirečení už o odstavec ďalej. Veď na začiatku sa hotovali prinášať objektívne informácie, a vzápätí prešli k bájkam...

ariela22
26. máj 2012

Neviete mi náhodou poradiť či ak podám : Žiadosť o informácie o vakcíne napr . Hexa a Prevenar alebo MMR či s tým niečo docielim? @prevenar? Našla som , ale na TBC niečo také ... čo si o tom myslíte?

prevenar
26. máj 2012

@petot je tam niekde aj diskusia ? ani som si nevsimol , mozno by sme mohli prispiet aj my , nie ? 😀

jo, taku zbierku bludov som pocul snad len na poslednom zjazde komunistickej strany ceskoslovenskej republiky 😀

prevenar
26. máj 2012

@ariela22 hmm.. ake informacie ? a akeho charakteru ? a komu chces taku ziadost adresovat ? .. niekto ti ukaze pribalovy letak , co tym chces dosiahnut ? musis napisat trosku viac, lebo som uplne strateny 🙂

monikamajova
26. máj 2012

@luba41 tak takúto "nadštardantnú službu" nám ponúkla naša doktorka- dajte zaočkovať svoje dieťa,dáme mu homeopatiká na imunitu,zaočkujeme a zasa dáme homeopatiká na vyčistenie a rozhovorila sa o tom čo všetko a aký hnis išiel napr. z vakcíny z TBc a moj muž jej povedal,že aký to má zmysel- nabudiť a vyčistiť telo,aby bolo ok,potom rypnúť do toho chémiu a ktovie čo ešte,lebo ona nevie presne čo obsahujú vakcíny a potom zasa čistiť homeopatikami.. 😒
a tie linky si pozriem
@prevenar @monky978 pes vracia tak pokračujem v liečení ☹

ariela22
26. máj 2012

@prevenar prepáč, niečo prečítam a som hrr...ani nevysvetlím .... Takže myslela som pediatričke,ak sa dostavím na očkovanie a poviem že som nebola dostatočne informovaná o vakcíne a dám jej žiadosť o informácie o danej vakcíne + celý postup prípravy vakcíny ako aj gramáž a presne zloženie tejto vakcíny..... dôvodom môže byť, že predsa neviem na akú zložku môže byť moje dieťa alergické..... alebo niečo podobné

ivka144
26. máj 2012

@jezibosorka No ja neviem. Preco by sme mu trhali telo a potom sa trapili s hlavou (co neviem ako teda), ked je mozne ho proste bez dusenia vytiahnut... Navyse vobec trhat kliesta nie je rozumne, myslim, kedze podal mna nevies, kde prene ho rozdelis na dve casti a ako niekto pisal, ani pucit kliesta ni nic, lebo borelie z brucha sa mozu dostat aj cez kontakt s rukou, nielen zavrtanim. Ale inak ja okrem toho, ze som stitiva takychto veci, je mi neprijemne sa tym zaoberat, nemyslim, ze realna pravdepodobnost nieco strasne nachytat je nejaka zmysluplne vysoka. Ako s oblubou hovorim, to by sme sa mozno mali skorej bat prechadzat cez cestu.

prevenar
26. máj 2012

@monikamajova to mate skutocne pokrokovu lekarku , postupila z fasizmu na komunizmus 🙂

chudak psik , ste mu ale dali. ☹

monky978
26. máj 2012

@monikamajova nás toto všetko ešte len čaká.. teda iba mňa.. mm sa zdržuje hlasovania. A to teda by som mala ísť 16.6. na poradňu. Ale do vtedy si chcem vybaviť nejakého nového doktora. Mám tri tipy, ale každý je úplne cez celú BA a fakt to zvažujem... uvidím ako vždy na poslednú chvíľu 😎 . Zatiaľ som jej len do karty podpísala, že odmietam hexu a prevenar... a že sa dohodneme na budúcej poradni na podpise jej úžasného predtlačeného papiera pre RUVZ.. samozrejme nič sa nekoná. Milá Dr. homeopatka bude mať o jedného malého pacienta menej. A to nehovorím, že ako homeopatka ma úplne sklamala a na biely jazyk mojej malej predpísala Diflucan. A to viem, že úplne zbytočne. Toto naše zdravotníctvo...

No lieč!!! To ma fakt mrzí.. chudáčik malinký. Ako sa vlastne volá keď už ho tu máme 😉 júj myslíme s našim RR na vás...

prevenar
26. máj 2012

@ariela22 aha, tusim si na to aj spominam ,, je to snad pouzitelne neskor v konani, v tvoj prospech. samozrejme, ze ti neodpovie , lebo nema ani sajnu. .. len neviem ako by to bolo relevantne v procese prejednavania. mozno by bolo dobre zaslat listy na zaklade slobodneho pristupu k informaciam na nejake urady a tam ziadat odpoved. napriklad na urad neviem presny nazov, "kontrola lieciv" proste ty co schvaluju lieky na pouzitie ,, ze ake latky to obsahuje podla ICH VLASTNEJ ANALYZY . ze akym sposobom to teda "kontroluju" ci sedi to co deklaruje vyrobca a co povedia ich testy ,, kedze predsa aby to schvalili a su kontrolny organ, tak by mali pred pustenim na trh robit nejake testy nie ?

-fakt je taky ,ze ziadne testovania a rozbori nerobia a "doveruju" vyrobcovi lol ..ale nemusi byt zle to mat cierne na bielom . aj ked nejak sa z toho urcite budu vykrucat .

bohuzial , neviem zhodnotit na kolko ti nieco take bude, alebo nebude k niecomu. urcite to ale neuskodi. bud ti to bude na nic, alebo ti to mozno pomoze v odvolacom konani. ..aj ked taketo otazky mozes polozit -najlepsie pisomne v ramci konania a oni su povinny ti odpovedat, ak to nespravia , tak v odvolacom konani to moze byt jeden z dovodov na zrusenie celeho konania. - aspon tak si to pamatam, ze sme sa v takomto duchu o tom volakedy davno bavili.

monikamajova
26. máj 2012

@monky978 dakujem..volá sa Rico_číta sa Riko 🙂
@luba41 dík za link,poinformujem moju neznalú homeopatku-čo myslíš,mám jej poslať mail?