Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
19. júl 2012

@amouramour bohuzial aj ja patrim k tym, co boli zastanci ockovania a nazor som zmenila az ked si to odnieslo moje dieta. Potom som sa zacal pytat, studovat a dalej sme sa s manzelom rozhodli neockovat. Druhe dieta ockovane nebude vobec. O chorobach proti ktorym odmietame ockovat mame toho nastudovane dost.
Co sa tyka statnych skol a skolok, pre nase deti mame vyhliadnutu skolku a skolu kde chodia vacsinou neockovane deti.

shakti9
19. júl 2012

@amouramour nehnevaj sa, ale si uplne vedla, som si na 100 pro ista, ze aspon na tomto fore neockujuce mamicky (a ja sa medzi ne radim) maju nastudovane o tejto problematike az az, to by si oci otvarala, kolko sme nad tym stravili casu po veceroch, ked deti zaspali... neviem, co su to pieskoviskove reci ani ta "popularna literatura" , ale v jednej veci som si ista: vacsina proockujucich rodicov urcite neprestudovala veci ohladom ockovania tak, ako rodicia, ktori sa napokon rozhodli neockovat. Tak prosim ta nepodliehaj klamlivemu dojmu a posudzovaniu...

zajaciq
19. júl 2012

@amouramour laska laska v tvojom nicku... lubime svoje deti a chceme pre ne to najlepsie. a tak ako aj ostatne maminy, co ti uz odpovedali, 2 roky studujem, citam, angazujem sa...za slobodnu volbu v ockovani.
vnimam vsak pozitivne fakt, ze sledujes tuto diskusiu a citit v tvojom prejave trosku agresie..zrejme uz v tebe nejaky ten chrobacik neistoty vrta...

neockujem, a uz som za vodou, nebojim sa, ze ci som spravila dobre. 🙂 som proste v pohode a v nasej skolke od nas nepytali ani papier od dr, vsetko je zalozene na dovere. ked mozem, tak si vyberam , ved dnes je tooolko moznosti ...

alenka600
19. júl 2012

@amouramour Najskor by som sa chcela podakovat za sice opacny, ale vecne, inteligentne a kultivovane vyjadreny nazor. S takymi ludmi je radost diskutovat, aj ked su opacneho nazoru 🙂
Moj manzel sa uz roky rokuce venuje urcitej oblasti vedy, on prisiel s myslienkou neockovat na zaklade chemickeho zlozenia vakcin. Ja nie som typ cloveka kam vietor tam plast a asi 2roky som ignorovala snahy mojho manzela o to, aby som si pozrela nejake videa a pravdive svedectva a blabla. Presne taketo veci neznasam, filtrujem, ignorujem, fanatikov chodi po svete vela, dakujem neprosim, neberiem ako relevantny nazor (aj ked moze byt pravdivy, ale mna zaujimaju fakty). A sustredila som sa teda na fakty, spisala som si par otazok, bolo to asi 10 okruhov (ako napr. ktore z chorob proti ktorym sa ockuje su smrtelne, ktore su liecitelne, ktore zanechavaju ake nasledky. Aky je vyskyt tychto chorob. Aky je vyskyt neziaducich ucinkov. Existuju relevantne studie?Ake je chemicke zlozenie vakcin - tak uz len tento koktejl je jedno velke cervene svetlo na semafore. Preco su v niektorych krajinach nepovinne ockovania? Preco sa v niektorych krajinach ockuje, zatial co v inych je to uz davno stopnute?Atd. A vzdy ked riesim nejaku "zahadu" posledna otazka ktoru si dam - kto z toho profituje? Lebo vzdy je niekto hybatelom nejakej aktivity, to je jasna vec) Neviem presne vysypat z rukava tie cisla, ja som sa na toto rozhodnutie totiz pripravovala este pred porodom.
Takze zhrniem - nevidela som ani jedine fanaticke video, zamerala som sa len na vecnu stranku, nemam o tom s kym vo svojom okoli hovorit, ano, mam strach z buducnosti, ale mam aj strach z toho, ze sa moze stat autonehoda, dieta zacne brat drogy, dostane nejaku uplne inu chorobu - to uz je asi udel matky. Ano, strasne mi vadi, ze je to mozny dovod na neprijatie do skolky, aj ked je to dobra blbost - ved ak ocko funguje, tak ockovane deti od mojho dietata neochoreju 🙂 Vadi mi to, lebo je to diskriminacne. Vadi mi to, ze sa farma biznis snazi kvoli prachom pomaly ale isto nicit zdravie mojho dietata. Vadi mi to, ze moje dieta ma obcianstvo krajiny, v ktorej je nepovinne ocko, ale kedze zijeme v dalsej krajine, musim si lamat hlavu, klamat a vymyslat si, aby som svoje dieta uchranila pred skodlivymi latkami, ktore sa objektivne a nad vsetku pochybnos vo vakcinach vyskytuju.
PS1: Nevyryvam, uprimne ma zaujima kolko ockujucich matiek si polozilo aspon jednu otazku pred kazdym ocko? Som z toho smutna
PS2: a som alergicka na penicilin 😀 😀 😀 😀

mikymiky
19. júl 2012

@alenka600 dievca ty mi hovoris z duse...presne takto som na to isla ja. Skratka fakty, fakty a este raz fakty. Tusim este aj postupnost som mala rovnaku🙂)).

sofia2008
19. júl 2012

Zabudla som este napisat jednu pripomienku :
Zili sme rok v Nemecku, kde je ockovanie nepovinne. / Vtedy som skodlivosti ockovania nic nevedela/
Dcerka mala 7 tyzdnov, ked sme tam zacali zit, tak sme jej nasli detsku dr. a sli ju zapisat. Ked prehliadala malu, tak si vsimla vpich po ockovani z porodnice. proti TBC. Zhrozene sa na mna pozrela a prisne sa opytala, co to ma na ramene..ja som jej povedala, ze co tam ma. Na to ona rozculene povedala, ze ci sme na SVK normalni, ze ockujeme take male deti, ked v celej EU sa uz 10 rokov neockuju novorodenci, kedze studie uz davno preukazali, ze je to neucinne..no uz neockujeme ani u nas..tam sme ju dali zaockovat aj proti rotavirusom, aj vtedy sa ma dr. opytala, ci to vazne chceme, podotykam, ze to bola stara pani doktorka..

veve39
19. júl 2012

@sofia2008 presne tak - BCG vakcina a jej stiahnutie krasne ukazuje, ze v ockovani sa nemozme striktne drzat len toho, co nam serviruje nase Min.zdravotnictva...
3-4dnove deti boli u nas roky ockovane kontroverznou BCG vakcinou v case, ked uz nikto vo vyspelej Europe neockoval - od januara 2012 sa ockov. proti TBC v tichosti zrusilo - cize uz predsa len nie je dobre pre novorodencov ???
a co tisice novorodencov, ktore ho este do decembra 2011 v porodnici dostavali ??? (vratane mojej dcerky, kedze som skutocne nevedela - ani teraz nemam uplnu vnutornu istotu kde je pravda)

sofia2008
19. júl 2012

@veve39 dcerku jednej znamej po tomto ockovani ako mesacnuj operovali v Tatrach, co schytala z toho ockovania taku reakciu az jej opuchlo cele ramienko a uzliny pod nim..dodnes ma problemy a to je uz vyse pol roka po operacii..nedavno som volala s kamoskou, co sme sa dlho nepoculi a debatili sme aj o ockovani, jej dcerka ma uz 4 roky a ma vecne problemy so zapalom mocovych ciest, tak som sa jej pytala, od kedy sa jej to zacalo a ona, ze hned po druhej vakcine hex&, kedy po dvoch dnoch po ockovani skoncili so silnym zapalok obliciek a mocovych ciest, ma potvrdene od lekara, ze jej to sposobilo ockovanie, od vtedy je kazdy druhy mesiach chora s mocovymi cestami..a este dodala: vtedy v nemocnici sme skoncili spolu 4 mamicky, co sme boli hospitalizovane zo zapalom obliciek po ockovani..vsetko dievcataka..nemusim pripominat, co to znamena do buducnosti ohladom plodnosti

didulka85
19. júl 2012

@alenka600 dobry prispevok. Palec hore.

sofia2008
19. júl 2012

a este posledny prispevok pre tych, co si myslia, ze vsetci lekari suhlasia s ockovanim :
boli sme v ke na operacii pruhu, den pred operaciou sme boli na detskom are a tam sa nas pytala anesteziologicka, ci je mala zdrava atd..ja som jej povedala, ake mala silnu rekaciu po ockovani a ze sme jej uz nedali mmr vakcinu a ani nedame a jej jedina veta bola : Dobre ste urobili 🙂

veve39
19. júl 2012

@sofia2008 presne tak, urcite ockovanie nie je uplne preskumane a zial ja ani nedoverujem vaznosti a relevantnsti, s akou sa pristupuje k hlaseniu neziaducich ucinkov a vyvodzovaniu pricinnych suvislosti s vakcinaciou so serioznym skumanim
ako spomenula jedna manzelka lekara tu v diskusii na MK, mladi medici nemaju ziadne hlbsie studium tykajuce sa vakcinacie na LF, ani pediatri - cize nazor ze "Dr. predsa vedia" je velmi povrchny...
dalsia mlada lekarka, s ktorou som diskutovala ked som velmi zvazovala ci dat dcerke MMR vakcinu mi povedala, ze viaceri MUDr.-jej znami, v tichosti nedavaju svoje deti ockovat - medzi nimi imunologovia, ci neurolog
moja znama - vyborna imonoalergolofgicka, s uz velkym dietatom mi pvedala, ze ona by svoje dieta, ak by bola postavena pred volbu, do 3r.ockovat nedala
@amouamour vacsina mamiciek tuto tazku otazku predpokladam neriesi v time pieskoviska, to je trochu pohrdlive prirovnanie
mnohe z nas skumaju, luskaju, pytaju sa, riesia
ja konkretne som pri zvazovani ano-nie dala hlavne na stanoviska lekarov - take v tichosti, oni pochopitelne nemozu otvorene ist proti oficialnej strategii v nasom zdravotnictve
ani oni samozrejme nevedia s istotou, ci su tie vakciny skutocne nebezpecne, mne stacil nazor lekara - imunologa ze "radsej svojmu dietatu do 3r. neda ockovanie"
internetove studie neviem rozlisit - neviem, co je brak a co je skutocne relevantne
stranka slobodavockovani mi poskytla tiez pohlad z jednej strany, aj ma obohatila o iste informacie, avsak niektore nazory sa mi zdaju prilis tendencne, s niektorymi som vyslovene nesuhlasila, zavanaju mi uz ideologiou

zstachurova
19. júl 2012

ahojte som tu nová, môj malý má 15 mesiacov a o mesiac máme ísť na očkovanie MMR odmietam ho, čo mám robiť keď ho nechcem dať očkovať, musím napísať nejaké stanovisko, môžem odmietnuť niečo podpísať, čo mi reálne hrozí, v akej výške sa pohybuje tá pokuta? Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Ďakujem

amouramour
19. júl 2012

@kvetinqa ano diskutovala🙂ja rada vzdy ak mam moznost pocujem nazor priamo od ludi z tej ktorej oblasti...
@alenka600 dakujem, ze niekto bez emocii pochopil na co som sa vlastne pytala, priznavam nestiham citat milion stranok dozadu, preto ma zaujimal pohlad z ineho brehu a preco to tak je a vidim tu ozaj vela padnych argumentov a dost pochopitelnych, ak by som mala ja s ockovanim negativnu skusenost, tiez stojim v prvej linii proti neockovaniu...len bohuzial asi vela ludi zvlastne na neockovanie pozera z dovodu lebo vela zien si tento nazor ani nevie obhajit a jedinym argumentom je, ze je to zle...preto ma to zaujimalo a navyse je tam uz mozno aj jemny oblacik fanatizmu a ten ja nemam rada ci uz ide aj napr. o kojenie, nekojenie a cokolvek ine...dakujem za zaujimavy pohlad na vec🙂

rintintyna
19. júl 2012

ahoj, jsem ráda, že je tu tato téma 😀 nezvládnu bohužel pročíst všechny předešlé příspěvky 😀 jen se chci podělit o své zkušenosti atd. Ještě před narozením dcerky jsem neměla o prospěšnosti očkování žádné pochybnosti. Pak ale vše nabralo jiný směr a já jsem tomu dnes ráda. Pro začátek jen chci říct, nikomu neradím neočkovat, jen třeba trochu se víc informovat, nenechat se třeba zbytečně uvrtat do nepovinných očkování, nebo očkování, když už dítě tak jako tak má nějaké zdravotní potíže, ať už běžné nachlazení, nebo známky imunitního či autoimunitního oslabení 😒 nebo další (jakékoli zdravotní neduhy), pak bych byla při očkování určitě obezřetná, popřípadě se zajímala o možnosti odložení očkování. Ano očkování je povinné, naše zkušenost je taková, že jsme u dcerky zažádali a dokonce s podporou pražské pediatričky o odložení. A proč? Nejdříve pediatrička sama navrhovala posunutí, vzhledem k tomu, že se dcerka předčasně narodila (37tt) a opožďovala se ve vývoji (začala chodit ve 20měsících) podepsali jsme jí papír oba dva rodiče, že žádáme posun očkování až na 3 roky věku. Poté se kolem mě začali množit případy, že děti měli po očku i vážnější reakce, nástup různých zdravotních problémů, většinou neurologického nebo autoimunitního charakteru a pak jsem narazila na ženu, maminku tří dětí, která již delší dobu sbírala informace, kde jen to bylo možné a ta my otevřela oči. Jsem ovšem člověk, který se sám musí přesvědčit, takže jsem sama začala sbírat informace. Hodně jich můžete najít na již zde zmiňovaných stránkách www.rozalio.cz Využila jsem také pobytu v Praze a navštívila přednášku kontroverzního Dr. Virapen (kniha Vedlejší účinek smrt) je bývalým ředitelem významné farmaceutické firmy), ovšem poté co se mu narodil v pozdním věku syn, rozhodl se jezdit po světe a obeznamovat veřejnost s tím, jak fungují páky farmaceutické lobby. Když jsem si byla podepisovat knihu a svěřila mu, že dcerka zatím není očkovaná, tak jeho slova zněla: Tak hlavně to nepokažte....I mezi našimi odborníky se naleznou Ti, kdo se nebojí promluvit, nebo dokonce kvůli rozdílnému názoru opustit oficiální medicínu. Např. MUDr. Lebenhart (Svlékl jsem bílý plášť) nebo MUDr. Hnízdil. Nedávno vyšla na pulty kniha profesorky Strunecké http://www.kosmas.cz/knihy/169426/varovne-signa..., takže informací pro Ty, kteří chtějí být informováni, je myslím dost a dost. Bohužel jsme z důvodů stěhování do Brna museli změnit logicky i Paedr 😔 ta pražská byla opravdu výborná, neměla problém, jak s naším odkladem, tak i s tím otevřeně o různých věcech mluvit. Sdělila mi i kolik zhruba má v evidenci dalších dětí, které zatím nejsou očkovány a že jejich nemocnost je velice nízká. To mě spíše utvrdilo v mnou zatím prosazované teorii, že očkování sice možná chrání proti různým nemocem (a i o tom se dá dlouho polemizovat) bo existují třeba studie o tom, že když v určité oblasti se vyskytla pertuse, tak spíš onemocněli očkovaní, nebo u nich měla nemoc horší průběh) ale zároveň u dětí očkovaných v takhle raném věku poškozuje přirozený imunitní systém, což pak může vést k celoživotním následkům. Napsala jsem to tu páté přes deváté 😕 kdo by stál o další info, nebo potřeboval cokoli upřesnit, tak klidně sem nebo IP, nechám na Vás 😀 jen prosím žádné odsuzování 😀 😀 😀 to už jsem si kdysi v jedné diskuzi užila, jak jsem hrozně nezodpovědná, že nemáme TBC (ještě bylo povinné) a hle po pár týdnech bylo vše jinak. Já pevně věřím, že i u toho ostatních očkování se to dořeší. Mějte se krásně a buďte zdravý 😵

alikaa
19. júl 2012

@amouramour vela ludi co neockuje je otravenych z neustaleho podpichovania a osocovania, ze neockuju a preto sa potom uz obsirnejsie o tomto nechcu s nikym bavit. Mozno si na niekoho takeho narazila a preto len strucne odpovedal, ze je to zle, ale nemal chut to s tebou dalej rozoberat.

abbey1
19. júl 2012

@amouramour Nehnevaj sa, ale tvoj príspevok naozaj nevyznel nezaujato. Ak ťa niečo zaujíma, dá sa spýtať aj inak zvolenou formou. 😉

amouramour
19. júl 2012

@abbey1 som rada, ze aspon jeden clovek to tu pochopil a napisal nieco padne🙂a ak si to nepochopila ty je mi to luto🙂

abbey1
19. júl 2012

@amouramour Nemusí ti byť ľúto.
Dostala si nožstvo odpovedí a zdôvodnení. A ako vidíš, po fanatizme ani stopy. Ak teda pod tým pojmom rozumieme to isté. 😉
Ako som písala i ja, každá máme zlú osobnú skúsenosť a väčšinou tiché požehnanie lekárov neočkovať. Osobne poznám lekárov odborníkov, ktorí svoje deti neočkujú a radšej zaplatili pokutu.

hajanka
19. júl 2012

@amouramour pribalovy letak a vyhlasenia priamo od vyrobcu sa ti zdaju malo relevantne????

hajanka
19. júl 2012

@amouramour .
"gubcikova o vas viem, ze vy ste bohuzial mali tu negativnu skusenost:( "

dovolim si tipnut, ze v tejto diskusii je nejakych 95% rodicov ktori bohuzial maju negativnu skusenost a preto dalej ockovanie odmietaju! na zaklade tychto negativnych skusenosti sa im otvorili oci... bohuzial ale je to tak vo vacsine pripadov, ze ludom sa otvoria oci az po zlych skusenostiach, takze sa ti vlastne ani necudujem, ze tak bezhlavo doverujes tym "odbornikom" na ockovanie....
ale si na spravnom mieste, lebo prave TU najdes tolko argumentov, ze sa ti z nich bude hlava tocit.

danjelca
19. júl 2012

očkovať nebudeme..sme pripravení na boj🙂))

veve39
19. júl 2012

@amouramour este ti napisem - ked som asi ako kazda tehotna zienka kratko pred porodom bola u pediatricky na pokec o buducej starostlivosti o babo a ona mi standardne povedala, sama od seba, my v nasej amb.ockujeme, jednoznacne som jej davala za pravdu - vobec som sa dovtedy tejto teme nevenovala, registrovala som, ze su iste nalady proti ockovaniu, zaradila som ich vsak medzi uz tu spomenute "eko-etno-bio-revolucne prudy", potrebujuce byt vo vsetkom ine....
ale ked uz ide o nase deti a clovek sa viac zacne zaujimat, citat, pytat sa viacerych lekarov, konfrontovat, rozpravat sa s konkretnymi mamickami, ktorych deti mali konkretne tazkosti po vakcinach - veci predtym jasne sa dostavaju do uplne ineho uhla pohladu...

manof
19. júl 2012
kikulka1
19. júl 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak řešíte s doktorkou, když nechcete očkovat? Nenecháváte proti ničemu z povinného očkování? Moc si nedovedu představit, jak by se na mě tvářila, kdybych s něčím takovým přišla. L. má za sebou dvě dávky hexy a jednu prevenaru, jelikož jsem si, pitomá, vůbec nic nenastudovala, nechala jsem se ukecat i do prevenaru a aplikování obou vakcín najednou 😖 ,po té druhé dávce měla reakci, tak jsem začala studovat, co vlastně ty vakcíny obsahují a málem mě kleplo! Jako adjuvans hliník, rtuť.., no dost. Navíc v padesátinásobné dávce než je to malé mimi schopné zvládnout vyloučit...
Přemýšlím, že bych už prevenar nedala, nevím, jestli se to smí přerušit a ukončit, s hexou nevím, když už má dvě dávky, co si o tom myslíte? Zatím to studuju asi týden, ale už ted mi to přijde děsný, rozhodně za měsíc další očkování nebude, i kdybych si měla vymyslet, že je nemocná, po měsíci je to přece krátká doba.., díky za přečtení a za názor.
Jinak pěkně napsaný článek je od Mudr Elekové: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... má sice osm částí ale stojí za to si to přečíst.

erikasadek
19. júl 2012

ja by som povedala ze toto forum je take nase virtualne pieskovisko kde si vymiename starosti , nazory skusensti, alebo clanky .. podobne;.. 🙂 🙂 🙂

sorciera24
19. júl 2012

@kikulka1 da sa to, my mse to ukoncili po 2hej davke....3tiu sme uz neali....inak treba hladat vopred taku dr. o kt. vies, ze ako tak to neockovanie toleruje (ak sa da) 😉

erikasadek
19. júl 2012

@alenka600 si v fr v krajine kde je len jedno povinne takze oproti slovensku si na tom dobre 😉 ak das po roku len ciste dtp bez hexy podobne nie je to katastrofa existuju ak si vypytas od lekara cista dvojvakcina zaskrt tetanus, a polio samostatne jedine co musi lekar urobit jke zdvihnut telefon a objednat rovno u samofi o par dni ho ma;. 😉 😉
za seba aj ked bude tretie jednie ockovanie ktore dostane buduci drobec bude prave ciste DTP, ale az po roku.... nevidim v tom velky problem ale inak nic viac.. 😉 😉

kvetinqa
19. júl 2012

@amouramour aj ja som sa radila s ludmi z danej sfery a az na male vynimky lekari v mojom okoli neockuju. Nikdy som tuto temu neriesila na pieskovisku a ani moje dieta nezazilo neziaduci ucinok,ale ani nejdem cakat dovtedy kym sa tak stane. Jedna kubkova kamoska podstupila vdaka hexe v utorok transplantaciu kostnej drene a prognozy ma mizive. Druha po MMR dostala encefalitidu a ma vazne poskodenie zraku. Dva konkretne pripady v mojom BLIZKOM okoli mi stacili na to,aby som otvorila oci a zacala studovat..

prevenar
19. júl 2012

@bobocka vyhovorku si moze najst aku chce , to mi ale nebrani vysmiat sa mu do oci 🙂