Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
28. júl 2012

@petribela prečítaj si pár posledných strán. Boli tu dve mamičky, čo zdieľali tvoj názor. Tam si prečítaj príspevky jednej aj druhej strany a potom sa sem vráť.

gubcikova
28. júl 2012

@prevenar my ideme tam len na kožné testy

prevenar
28. júl 2012

@gubcikova ok 🙂

gubcikova
28. júl 2012

@prevenar naša pediatrička nás tam len poslala aby spravili testy čo nám vôbec vadí.mi tu u nás máme len dve kožné a jedna predpisuje na všetko advantan a druhá beloderm 😖

silvia0201
28. júl 2012

@tamix už som sa rozhodla. veľmi pekne ďakujem @manof otvoril mi poriadne oči. vedela som že očkovanie je poriadne svinstvo a to hlavne tieto nové vakcíny (chrípka obyč., prasacia atď) ja som sa nikdy nedala očkovať proti ničomu, bola som zásadne proti. ani malú nedám, len naozaj to povinné.

manof
28. júl 2012

@silvia0201 ono je to také povinné-nepovinné. Ak Ti nevadí pokuta v celkovej maximálnej výške do 331 €, tak nie je povinné nič. Aj táto možnosť svojí za úvahu, lebo napr. náklady na takú astmu (u očkovaných šanca 1 ku 9) veľmi rýchlo prekročia túto sumu.

petah82
28. júl 2012

@prevenar nechcela som prehanat s milionmi rokov ludstva, lebo by to niekto napadol, ze za mamutov, bola umrtnost brutalna. a urcite na virusove choroby...

petah82
28. júl 2012

@keziah hmm, tak to som nevedela, tak musim dostudovat, ako liecit sarlach 🙂 dakujem za info.

silvia0201
28. júl 2012

@manof teraz nechápem začo taká vysoká pokuta. proti rotavírusom je ešte nepovinné. to viem, lebo do 3.8. sa mám rozhodnúť.

prevenar
28. júl 2012

@petah82 😀

syla
28. júl 2012

Zachytila som titulok na ta3, že v mexiku budú očkovať kurčatá proti vtáčej chrípke 😀

bobocka
28. júl 2012

@silvia0201 za co ta pokuta? nuz v povinnom ockovani mas dokopy 7vakcin do 2 rokov(ak sa nemylim),tak za ich odmietnutie.za neockovanie nepovinnymi ta nik pokutovat samozrejme nebude,ale ak odmietnes povinne,tak si bohuzial asi zacvakas.zalezi od toho,ci ta dr nahlasi a ak ano,tak ako bude na koberceku v ruvz.ale suma,ktoru ti manof napisal je maximalna,to neznamena,ze ju aj neockujuci rodic vychyta.niekto ma pokutu 30euri,iny 300.
@syla 😲 a to kto si ma potom na tych kurcatach pochutnat? 🤐 🤐 🤐

kkl82
28. júl 2012

@bobocka myslim, ze @silvia0201 pisala len o rotaviroch, ci ich dat ockovat alebo nie. ostatne pravdepodobne ockovat bude, takze pokuta nebude...

bobocka
28. júl 2012

@kkl82 no vsak preto som jej napisala,ze za neockovanie nepovinnymi ju nik pokutovat nebude( a ockovanie na rotaviry nepovinne je pokial sa nemylim).ze pokuta je len ak odmietne povinne a aj ta pokuta zalezi od toho ,ze ci vobec pediater rodica nahlasi a ak ano,tak podla toho v ako sa v konkretnom ruvz v dany den vyspia 😝

prevenar
28. júl 2012

@gubcikova to uz hej 🙂 ..urcite ma kazda aspon 2 diplomy a 10 atestacii 🙂

petribela
29. júl 2012

@prevenar
ja som si povedala len svoj názor,,,,je zbytočné niečo vysvetlovať si to nepochopila vôbec...letáky nesledujem vôbec, nezaoberám sa reklamami a pod.vecami...na každého záleží či dá očkovať, alebo nie......jedno je isté Gény sa nezapru a človek môže robiť čo chce,,každý človek je individuálny,,niekomu liek pomôže druhému nie.
Inak ani dnes nie sú také potraviny ako voľakedy,preto ešte dodnes si pestujeme doma,je to bio.ja som si prešla tiež všelijakými vecami,tak viem o čom hovorím.

petribela
29. júl 2012

@petah82
neubránime sa umelým veciam,,,ani s vakcínou proti chrípke nesúhlasím....čo sa má stať sa stane,každý má svoj osud napísaný...radšej sa tým ani nebudem zaoberať,,,ja som optimistický človek, ktorý nemyslí na zlé veci:o...priala by som všetkým, aby boli zdraví a spokojní.

petribela
29. júl 2012

@tamix
dá sa zistiť u dieťaťa, či je alergické na vakcíny,,existuje jedno meranie, ja som bola na ňom tiež.Mne zistili, že som alergická, tak sa očkovať nedávam, zdravo sa stravujem pár rokov a chvala bohu som zdravá...gény človek neovplyvní, to je jedna pravda.Ja som sa len tak prispela do diskusie svojim názorom, ale vidím, že je tu zlá energia a osopovanie.na každom záleží, či dá alebo nedá.

petribela
29. júl 2012

@alenka600
ťažké je niekomu vysvetlovať veci, ktoré nepochopí, nemyslím zrovna teba aby si sa neurazila...mám roky skúsenosti s týmito vecami.ˇAno kvôli imunite samozrejme tá je najdôležitejšia ako aj autoimunita.Ale ja hovorím, že záleží na každom či dá alebo sa nedá očkovať,,ja sa očkovať nedávam, pretože chvalabohu chorá nebývam,,,a a a ni som si nikdy nedávala,,,samozrejme okrem tých, čo boli voľakedy povinné.ja neuznávam chémiu.

alikaa
29. júl 2012

@petribela das aj svoje babatko otestovat pred prvym ockovanim, ci nie je alergicke na nejaku zlozku vakciny? Tato tema sa vola "Nesuhlas s povinnym ockovanim" a rozoberaju sa tu dovody a fakty preco nesuhlasime. Cize aj letaky vakcin a ich zlozenie. Je tu viacero rodicov, ktori mali uplne zdrave deti kym ich nedali zaockovat povinnymi vakcinami, potom sa vsetko zmenilo. To je podstata zalozenia tejto temy.

alenka600
29. júl 2012

@petribela Ani ja som tu otazku nemyslela v zlom, proste ma to zaujalo- Lebo vacsinou tu pride niekto
a)kto nevie ci chce, neche dat ockovat
b)vie ze nechce dat ockovat
c)vie ze chce dat ockovat a zaroven ma potrebu nam povedat, ze sme sekta a podobne
A Ty si prisla, napisala si nieco konkretne a bez nejakeho dlhsieho zdovodnovania. Preto ma zo zaujalo a chcela som sa dovediet viac, ze preco si myslis, ze je to dobre. Ale samozrejme, nemusis nic zdovodnovat, to je len diskusia a kazdy prispeje ako len chce.

petribela
29. júl 2012

@petah82
to s tebou súhlasím, prispela som názorom a idú ma tu ľudia zozrať...ja som mala v detstve 1x šarlach aj to od brata, osýpky& som nemala a ovčie kiahne som dostala, keď som mala 18 rokov...niekto je precitlivelý a dáva si pichať vakcíny, lebo si myslí, že mu to pomôže,,,ani ja nesúhlasím s vakcínovaním, ale ako deti v mojom okrese viem, že sme boli zdraví, prezože sme vyrastali na dedine, kde sa všetko dopestovalo doma a robíme to aj doteraz....ale povinné očkovanie batoliat sa nemôže odmietnuť, teda aspoň si myslím.Všetko si robíme my ľudia,,nerada sa zaoberám chorobami, ale bohužiaľ je to tu a každému sa pomôcť nedá...ale súhlasím s tvojim názorom

petribela
29. júl 2012

@alenka600
ja dieťa len čakám, povinné očkovanie sa nedá odmietnuť.Ja nie som za očkovanie.Nehnevaj sa ja som taká priama,to mám z práce a robím s rómskymi deťmi, kde sú choroby na dennom poriadku a pritom som sa nedala očkovať,imunita sa mi sama s tým vyrovnala:o ovčie kiahne som dostala v 18rokoch...ale hovorím,každý sme úplne iní

alikaa
29. júl 2012

@petribela povinne ockovanie sa da odmietnut, co myslis o com sa tu diskutuje 1 300 stran 🙂

petribela
29. júl 2012

@alikaa
ja si tu vymieňam s mamičkami názory,tak neviem, prečo mi píšeš, že tu je diskusia na inú tému.Nemusíš mi písať

petribela
29. júl 2012

@alikaa
ja sa nezaoberám názormi druhých,,keby som sa mala obávať čo sa stane s mojím dieťaťom po očkovaní čo sa tu píše, tak by som sa zbláznila.Skoro celá rodina mi robí v zdravotníctve a zatiaľ chvalabožku v rodine neboli žiadne problémy.Už som to tu písala gény neovplyvníš,,niekomu tabletka pomôže niekomu ublíži

alikaa
29. júl 2012

@petribela ty si ma nepochopila. Snazila som sa ti vysvetlit, ze ludia sa tu zaoberaju faktami a dovodmi preco nesuhlasia. Nepovedala som, ze pises na inu temu. Len som reagovala na to, ze ta nezaujimaju letaky. A u vacsiny ludi je podstata nesuhlasu s poivnnym ockovanim prave kvoli informaciam napisanych v letakoch vakcin, konkretne zlozenie vakcin a ich neziaduce ucinky.

alikaa
29. júl 2012

@petribela ved ja ti nenutim nazory druhych. Len som ti chcela napisat, ze vacsina ludi v tejto teme odmieta povinne ockovania a rozoberaju sa tu dovody preco. Nemaju potrebu zistovat ci geny ich deti su alebo nie su odolne voci vakcinam.

alikaa
29. júl 2012

@petribela a vlastne aj preto som sa ta aj pytala, ci planujes svoje babatko pred prvym povinnym ockovanim otestovat, ci nema nejaku alergiu na zlozky vakcin.

petribela
29. júl 2012

@alikaa
v poriadku, ja ti to neberiem, nikomu neberiem názor...len vieš keď si čítaš také negatívne veci, čo sa stalo po očkovaní.Prečo by som sa mala nad tým trápiť.ja neuznávam vakcíny,len to som chcela napísať