Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nat28
20. aug 2012

Ahojte, dnes mi prisiel pozdrav z RUVZ.. Neprislo predvolanie kt. som cakala, ale pisomne poucenie o vyzname ockovania. K tomu 4 kopie faktov o chorobach proti kt. som ocko odmietla, mame to podpisat a poslat naspat. To je bezny postup?

pectore
20. aug 2012

Ben Lopman, Ph.D.......Dr.Roger I. Glass, MD, PhD........prof. Keith P. Klugman, M.D., PhD......, to su pharmabosovia...ktory bazia len po prachoch a o tom co robia nevedia vobec nic... ???

Co tak prejst clanky s tohto zdroja...

http://jid.oxfordjournals.org/ ...

a nie propagovat radikalne podpisovanie prehlaseni o zaockovani na zaklade podkladov doktora ktory nemoze predpisovat v europe lieky...pretoze je v skutocnosti klasifikovany ako "prirodny liecitel"

zigzag
20. aug 2012

@nat28 ja osobne by som nic nepodpisovala... a ako vam to prislo? doporucene? v kazdom pripade o vas "vedia".. 😖

zeleny_cajik
20. aug 2012

@vefi89 ano, konkretne negativne skusenosti su urcite pre mna velkym a hlavnym argumentom proti a nepodcenujem ich.

@keziah nepisem, ze 100% verim lekarom a uz vobec nie tym, co su nekriticky za. Co som sa snazila vysvetlit, je ze podla mna robi ta hysteria, konspiracne teorie a utoky na lekarov a vedu ako taku protiockovacej kampani skor medvediu sluzbu. Privitala by som tam viac odbornikov, vecnosti nadhladu a prave aj tej pokory, ze nemaju patent na pravdu, medze ta sa s novymi poznatkami naozaj meni velmi rychlo a casto....

A co sa mna tyka, rozhodujem sa tak ako mnohi tuto nad MMR. Pocit mi hovori proti, ale chcelaby som sa rozhodnut po nejakej skutocne odbornej a vecnej diskusie a tu som nejako nenasla.

matja
20. aug 2012

ahojte, neviete náhodou, či je z pohľadu detských lekárov maličký hemangióm v podpazuší dôvodom na neočkovanie? Moja malá ešte očkovaná nebola, odsúvame to, myslíte, že s takýmto dôvodom by som mohla u pediatričky obstáť?

pectore
20. aug 2012

Dr. Taťjana Obuchanyč podkopava pracu Emil von Behringa. " Vyvoláva vpichnutie pozmenených toxínov (toxoidov) u ľudí taký istý stav odolnosti voči prírodným toxínom, ako to dosiahli von Behring a Kitasato u koní vpichovaním postupne narastajúcich dávok pôvodných toxínov? Imunológovia to nevedia s istotou, ale stavajú na tomto predpoklade. Na čom presne stavajú?" ....ale zabudla napisat ze v tej dobe na zaskrt zomrelo skoro kazde druhe dieta... kedy tam sedela ona a polemizovala ako pelemizuje v prispevku.....tak si asi viete predstavit co by bolo..... navyse to bolo okolo roku 1894...pani doktorka by sa mohla pozret do kalendara...ze uz je to 118 rokov dozadu.

nat28
20. aug 2012

@zigzag ano, prislo to doporucene. Mne pediatricka narovinu povedala ze im to oznami, napriek tomu ze priznala, ze ma vlastne aj chape

manof
20. aug 2012

Ja by som len rád podotkol pre všetkých ktorým je úplne jasné, že len a len vďaka očkovaniu tu dnes nemáme napr. prakticky žiadny tetanus:

ČASOVÁ NÁSLEDNOSŤ NEZNAMENÁ AUTOMATICKY PRÍČINNÚ SÚVISLOSŤ!

Ako uviedol náš mega-vakci-odborník prof. Dluholucký, dieťa môže aj spadnúť zo stromu po očkovaní a neznamená to, že to bolo spôsobené očkovaním.

Svätá pravda!

Presne tak aj nižší výskyt (alebo úplné vymiznutie) nejakej choroby pár (desiatok) rokov od zavedenia plošného očkovania neznamená automaticky, že zaň vďačíme očkovaniu.

Alebo si to môžeme aj obrátiť:

Ak za nižší výskyt tetanu vďačíme len a len očkovaniu a ničomu inému (keďže nastal po zavedení plošného očkovania), tak aj za vyšší výskyt alergií (alebo trebárs autonehôd) vďačíme len a len očkovaniu a ničomu inému (lebo rovnako tak nastal po zavedení plošného očkovania).

manof
20. aug 2012

@pectore
A Ty si zabudla napísať, že v tej dobe boli drasticky rozdielne životné podmienky, hygiena, výživa (resp. jej (ne)dostatok), bývanie, (ne)závadná pitná voda atď. atď.

sorciera24
20. aug 2012

@manof to ona nevieeee...ved vtedy nezila! 😀

manof
20. aug 2012

@pectore
Daj link na konkrétny článok z http://jid.oxfordjournals.org/

Každopádne, Klugman má finančné väzby na Pfizer, Novartis a Sanofi Pasteur (Aventis), to otvorene priznáva aj WHO:
http://www.who.int/immunization/sage/sage_wg_me...

manof
20. aug 2012

@pectore
Inak ale napr. ani Tvoj pediater nemôže pre zmenu predpisovať lieky v USA, lebo na to skrátka nemá licenciu. Licencia na lekársku prax je viazaná na konkrétnu krajinu, v USA dokonca na konkrétny štát spomedzi 50 štátov USA, takže okrem toho, že to je zase raz ad hominem, presne týmto istým "argumentom" odpíšeš úplne akúkoľvek vakci-celebritu zo Slovenska či Česka - nikto z nich totiž nemá licenciu na predpisovanie liekov v USA. (jedine, že by mal v minulosti lekársku prax v niektorom zo štátov USA, čo, nakoľko viem, nikto z mediálne známych CZ a SK vakcinacistov nemal).

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zase raz si parádne zabodovala... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pectore
20. aug 2012

@manof ...ja som zabudla WHO je najvacsie zlo pod slnkom... koli komunikacnemu balicku....

to je snad jasne, take veci nemusim pisat ze bolo zla hygiena, a vsetko...staci snad ten rok ...
... ale autorka utoci na vyskum 118 rokov stary... ako na podklad imunologie ako takej...118 rokov !!!

" Imunológovia to nevedia s istotou, ale stavajú na tomto predpoklade. Na čom presne stavajú?"
Autorka je asik prsvedcena o tom ze cela Imunologia cely ten cas sedi na zadku a nic nerobi lebo o vsetko sa postaral... Emil von Behringa.

...Vies hladame dokazy , a hrame sa s relativnou pravdou a podobne veci...chceme vediet aka je pravda...
ibaze si treba uvedomit aj to, ONI TEN VYZKUM NEMOZU VYSTAVIT DO VYTRINY...a uz vobec nie v nasej dobe...ked si pomaly cez internet div ze nie dokazes postavit cele laboratorium...
Ved potom by si hocjaky fanatik mohol vytvorit hoc jake kombinacie vyrov a kadecoho....podla ich postupov a zisteni by mal neskutocne ulahcenu pracu...ako nic... ja celkom chapem preco je okolo toho tolko otaznikov...musi najskor byt a mozno skutocne prave koli verejnej bezpecnosti.... a preto sa niektory okolo toho krutia ako osi... no bud skutocne hladaju pravdu alebo s toho len tazia... ale kde je pravda?

ojoz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
20. aug 2012

@manof a k tim licenciam.."normalnemu" doktorovy povacsine bude stacit nejake doskolenie v ramci konkretnej krajiny. Ale s titulom " prirodny liecitel" si neskrtne.

pectore
20. aug 2012

@manof ty sa tu ohanas ze neexistuju jednoznacne dokazy u protistrany....to neni ale ani u vas.... vazne zober do uvahy ze to niesu vyzkumy o lentilkach... a maju velmi blizko k biologickym zbraniam. Keby boli tieto studie dostupne verejnosti tak sme daleko viac ohrozeny nez len neziaducimi ucinkami vakcin...

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
20. aug 2012

@mirasierra26
Dluholucky by ti povedal, ze take neockovane deti pomreli krutou a bolestivou smrtou este pred tym krasnym co im svet ponuka, preto je lepsie vzdy napchat dieta znackou geeska....! a pravdepodobne by ti s usmevom neskodneho dedka vtlacil do ruk jeho publikaciu a vizitku...

kkl82
20. aug 2012

@matja ako tu uz bolo viackrat spominane, ani vazna imunodeficiencia po ozarovani nie je na slovensku povazovana za kontraindikaciu ockovania. takze s malym hemagniomom tiez asi neuspejes. znamych dcera sa narodila predcasne v 6. mesiaci, ma problemy s kadecim vratane hemagniomu na hlavicke velkom ako orech - a to im tiez neuznavaju ako kontraindikaciu. ale skusit to v kazdom pripade mozes, zalezi HLAVNE od lekara...

zaockujteajslnko
20. aug 2012

@steggy
Dluhlucky by ti povedal, ze taliansky sud si kupila ina firma ako geesk, tak preto su dokazy take ako su.

zaockujteajslnko
20. aug 2012

@nat28
taketo pozdravy z RUVZ ja obratom poskytujem prokurature s trestnym oznamenim pre umyselny precin sirenia poplasnej spravy a hrubeho natlaku v kombinacii s podozrenim z korupcie, prijimania uplatku a brania nenalezitej vyhody.

pectore
20. aug 2012

@steggy Nadpis: MMR VAKCÍNA ZPŮSOBUJE AUTISMUS – ROZHODL ITALSKÝ SOUD
clanok: "Tento případ zkoumali 3 soudní znalci a shodli se, že “kromě dříve existujících kondicí je velká vědecky -racionální PRAVDEPODOBNOST, že vakcína MMR spustila tento stav u Valentina.” ...to neni ze MMR sposobila autizmus, ...... zavadzaju a zavadzaju... Sud neni vedecky organ aby sa mohol vyjadrit ku vakcine MMR...on skuma len pravne okolnosti pripadu ....

steggy
20. aug 2012

@pectore No, ale je viera v lepšiu informovanosť rodičov. Medikov neučia v žiadnom semestri z čoho sú vakcíny vyrábané od Clastrídiového základu, po diploidné bunky ľudských embryí ...VERO bunky - keby boli lepšie informovaní lekári, určite by boli proti zákonu o povinnom očkovaní. Určite je aj iná možnosť na čom množiť očkované vírusy ....ale to čo používajú farm. firmy je lacnejšie a rýchlejšie. Aj Maria terezia prirodzenou formou zaočkovala svoje ostatné deti na variolu, keď jej zomreli tie prvé....ale teraz je to všetko o biznise, nehľadiac na dôsledky....viď duch doby

klara.jas
20. aug 2012

@petot Petot, prosim, pisal si tu niekedy o tom, ze hlinik ako adjuvans moze vyvolavat kozne problemy. Ale nikde, zda sa, testy na znasanlivost hlinika (kozne) nerobia. Iba chrom, kobalt, nikl... chcem prestat ockovat kvoli ekzemu a zaroven sa vyhnut pokute, tak by som si to rada dala potvrdit, ale nemam kde. Nemas tip, prosim?

klara.jas
20. aug 2012

Pripadne niekto iny, nepytal sa po tom niekto? Sme v Brne...

veve39
20. aug 2012

@zaockujteajslnko a aku mas reakciu z prokuratury ? tiez cakam "pozdrav" z RUVZ za odmietnutie MMR vakciny

pectore
20. aug 2012
pectore
20. aug 2012

@steggy s toho by ale vyplinulo nie neockovat ale vyrabat kvalitne vakciny.

alikaa
20. aug 2012

@klara.jas Pediatricku mate tiez v Brne? Ak ano, tak spadate pod ceske zakony a tam nie su ziadne pokuty. Len bude potom asi problem s prijatim do skolky, ale aj to sa da vyriesit napr. walfdorskou skolkou.