Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
14. sep 2012

@sisi2606 To je jednoduchá otázka a zložitá odpoveď, ku ktorej musíš dôjsť sama na základe informácií, lebo akékoľvek rozhodnutie, ktoré za Teba urobí niekto iný, Ti potom hocikto hocikedy spochybní.

Vakcína je vhodná za týchto podmienok:
1, Veľmi spoľahlivo a 2, dlhodobo
chráni pred 3, závažným ochorením,
4, ktoré dieťaťu reálne hrozí
5, viac, než závažný nežiaduci účinok vakcíny.

V súčasnosti neviem o žiadnej vakcíne, ktorá by tieto podmienky spĺňala.

Ale to je moje poznanie a môj úsudok. Prečítaj si niečo o chorobách, vakcínach a pýtaj sa na nejasné veci. Môžeš začať napr tu:
rizikaockovania.sk
ockovanie.org
slobodavockovani.sk

lyongirl
14. sep 2012

viem, že to je mimo tému, ale môžte mi poradiť, čo podať dieťaťu pri dusivom nočnom kašli, ak sa chcem vyhnúť liekom? Cez deň som mu dávala Ditustat a Sinupret, no najradšej by som sa vyhla liekom. Ďakujem...

hajanka
14. sep 2012

@lyongirl hm... neviem, ale laringyticky kasel byva tiez taky dusivy a vtedy sa odporuca nechat dieta spat pri pootvorenom okne, chladnejsom vzduchu, poprikryvat a pootvorit, ja som tak s neterkou spala, ked mala takyto kasel, alebo nechat ho chvilu podychat pri otovrenom okne, alebo otvorenom mrazaku, vyvesat aj mokre uteraky po izbe - zvlhcit miestnost...
ine neviem poradit..
.. neviem, mozes skusit aj kalciovy sirup dat na hrdielko (ale to je liek uz) 😅

lyongirl
14. sep 2012

@hajanka ďakujem, ale on ho nemá laryngitický, ten je štekavý, toto má len dusivý, dala som Fenistil, viem, že sa dáva aj Promethazin, ale to sú svinstvá ☹

petah82
14. sep 2012

@lyongirl ja som nasmu este robili vyvar z cibule. 15 minut som varila nakrajanu cibulu vo vode, potom som scedila a normalne som z toho robila UM mlieko na pitie. najskor pol na pol s cistou vodou, ale nevadilo mu to a potom som normalne namiesto vody davala tento vyvar a pil. pre ten pocit to treba skusit. ci by mu kasel presiel aj bez toho neviem posudit, nicim som nesladila...http://www.emimino.cz/diskuse/cibulovy-caj-na-k...

hajanka
14. sep 2012

@lyongirl ja viem 🙂 no pamatam, ze neter ked mala tak ju fajne dusilo vtedy ☹ ani spinkat nemohla, ale ked sme spali druhu noc pri otvorenom okne, tak bolo hned lepsie...
naozaj neviem ine poradit, len to co ma napadlo po skusenostiach posuvam, nehovorim ze to musi prave vam pomoct, alebo ze to mas vyskusat 🙂
a ospravedlnujem sa ak som zamenila i/y 😀

prevenar
14. sep 2012

@sisi2606 ahoj, ..my neockujeme vobec nic , koli nasim skusenostiam a informaciam, ktore sme sa o ockovani dozvedeli neskor. ja si myslim,ze neexistuje "dolezite" ockovanie ..ale to si myslim ja a kazdemu moze byt zrovna ukradnute co si myslim, takze .. 🙂

ak mas cas mrkni sa na tieto videa ...

http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029

https://vimeo.com/40119480
manof
14. sep 2012

@lyongirl vzhľadom k cene MMR vakcíny (tuším 9,45 €) to naozaj nie je žiadna tragédia, že ju nepreplatí poisťovňa, i keď osobne o tom veľmi pochybujem, pretože niektoré deti nemôžu byť očkované načas zo zdravotných dôvodov. To by bolo dosť divné, keby im to poisťovňa nechcela preplatiť, nie?

manof
14. sep 2012

@majusqwa
no tak určite sa stalo, že nejaké dieťa zomrelo na chorobu, proti ktorej malo byť očkované, ale otázkou je, či by nezomrelo aj keby očkované bolo.

Každopádne však sa to na Slovensku deje len raz za neviem koľko rokov a už dlho sa nič podobné nestalo. A ak, tak buď nešlo o povinné očkovanie (meningokoky) alebo bolo dieťa príliš malé na to, aby bolo očkované (čierny kašeľ v prvých týždňoch zivota), alebo nebolo očkované zo zdravotných dôvodov (napr. rakovina).

Môžeš si byť istá, že keby sa niečo také stalo u rodičmi "svojvoľne" odmietnutého očkovania, tak toho budú plné noviny a Dluholucký bude prvý, kto podá žalobu na takých rodičov (sám sa tým vyhrážal).

Za posledné necelé 3 roky, čo sa (ne)očkovaniu intenzívne venujem, som nič také na Slovensku nezaznamenal.

Zároveň mi nedá nepovedať, že úmrtia detí na povinné očkovania sa u nás dejú so železnou pravidelnosťou. Sám poznám niekoľko pozostalých rodičov a súdiac podľa zahraničných štatistík musí ísť o rádovo desiatky detí ročne.

prevenar
15. sep 2012

@nelle ahoj , ked si na pochybach, to znamena len to , ze proste nemas dostatok informacii ...co mozes zmenit jedine ty sama, chapes. precitaj si aspon poslednych 300, alebo 500 stran tejto diskusie , to by malo rozptylit tvoje obavy. ..ale v konecnom dosledku je to len na tebe co urobit a to co urobis sa neda vratit spat, preto je velmi dobry napad si to poriadne rozmysliet.

prevenar
15. sep 2012

@leishmania jo, presne na toto iste som dosiel aj ja 😀

1) fakt si myslim,ze najefektivnejsie je si ho vyrobit doma ..ja osobne by som do toho siel ..ale to som ja 😉 hehe
2) to neviem , osobne si myslim, ze ti to nevyrobi nikto ..ale to je len taky pocit, mozem sa mylit. proste labaky vyrabaju nejake certifikovane lieciva .. neviem si predstavit ,ze kto by si zobral na sebe zodpovednost ,vyrobit nieco co neexistuje v celom state a predat ti to..s tym ,ze je evidentne ,ze to chces pouzivat intravenozne ..vidim to skor skepticky.

lyongirl
15. sep 2012

@petah82 starší mi pil cibuľový čaj, skúsim teda uvariť, svokra nám vždy navarila a poslala, ale skúsim aj sama 🙂, ďakujem 🙂

zaockujteajslnko
15. sep 2012

@manof
co to chce Dluholucky dat za zalobu?........ asi tak trochu mu to cokovanie lezie na mozog, ak nejaky vobec ma, lebo sa miesa do veci rodicov, a ich prava zaruceneho ustavou a dohvoorom o biomedicine a inych proste etickych prav. Deti na celom slovensku nepatria prof. MUDr. Svetozárovi Dluholuckému CSc, jedine zeby sa citil na urovni Adolfa Hitlera a on bude rozhodovat o tom kto ako urobil s cim bez jeho suhlasu a on bude slachtit akusi "rasu" ockovanim aj bez suhlasu danych osob.

prof. MUDr. Svetozár Dluholucký CSc, fakt nechutna osoba, zrejme sa u neho uz vazne zacinajuca totalna demencia...... keby uz na namesti neboli otravene holuby, tak by ich tam mal ist krmit ako kazdy bystricky dementny dochodca, a nie sa miesat do veci inych rodin a inych ludi, takto moze akurat dostat este po hube.......

manof
15. sep 2012

@zaockujteajslnko no keby zomrelo nejaké (z dôvodu nesúhlasu rodičov) neočkované dieťa na chorobu, proti ktorej sa povinne očkuje, tak sa Dluholucký zastrája, že takých rodičov dá na súd.

kubinca
15. sep 2012

prosim vas, do 1. roku som dala dcerku zaockovat, teraz by som chcela odmietnut mmrku a ostatne preockovania, bude to lepsie odmietnut teraz vsetko naraz ze? a ktore vsetky vakciny treba uviest v odmietnuti ktore chcem odovzdat sama lekarke ? Priorix (GSK),Infanrix Polio (GSK),Boostrix Polio (GSK), popripade mohla by som niekomu do IP poslat formulaciu mojho odmietnutia aby mi to skontroloval? dakujem velmi pekne 😉

prevenar
15. sep 2012

@kubinca ..podla mna je strategickejsie ich odmietat postupne ,, tak ako pridu na ranu 🙂 ..proste idete ockovat, vypytas si pribalovy letak , precitas si ho ..a ked sa ti teda nelubia vedlajsie ucinky , zahlasis ..ze tuto latku odmietas dat pichnut dietatku. nepodpises informovany suhlas ..ani nic ine a tym skoncis 🙂 ..tento postup by som opakoval po kazdom predvolani .

myslim,ze je to lepsie ako odmietnut vsetko na raz .

kubinca
15. sep 2012

@prevenar dakujem za odpoved 🙂 a ak ma dr nahlasi, budem musiet ist potom zakazdym na RUVZ, a zakazdym sa to bude riesit??

alikaa
15. sep 2012

@kubinca dr. ta nemusi nahlasit, dokonca je to porusenie lekarskeho tajomstva, ale vela dr. to aj tak robi. Preto je podla mna lepsie si najst dr., ktory nenahlasuje 🙂 Mozno manof by ti vedel poradit

kubinca
15. sep 2012

@alikaa dakujem, skusim mu napisat 🙂

cigaretka5
15. sep 2012

ahojte , rada by som sa poradila so študovannejšími v danej veci.
U seniorky sme odmietli MMR u juniorky všetko. Zarazilo ma ale , že naša lekárka mi do žiadosti do školky , kde su bodkovane dva riadky, že dieta je sposobile navštevovateľ škollku rukou dopísala že nemá MMR .Podľa mna je to diskretna info a ona to tam nemala čo davat, nie?

cigaretka5
15. sep 2012

@lyongirl skorocelovy situp dr theis na noc

organicday
15. sep 2012

@lyongirl ahoj, ako odborná aromaterapeutka ti môžem poradiť - skús aromaterapiu 🙂 v prípade respiračných problémov je vynikajúcim pomocníkom samostatne, aj ako doplnková terapia ku klasickej liečbe. Pôsobí preventívne, eliminuje vírusy a baktérie, prináša úľavu od symptómov - čo je zrejme momentálne tvoje želanie.
V prípade, že dieťa potrebuje vykašľať - ideálny je eukalyptus radiata (druh vhodný pre deti) - inhalácia, aromalampa, kúpeľ, zriedeným v rastlinnom oleji potierať chrbátik a hrudníček. Na upokojenie aj levanduľa pravá. Všetko by malo byť v biokvalite a zo seriózneho zdroja. Podľa môjho presvedčenia a skúseností by nemali pravé kvalitné esenciálne oleje chýbať v domácej lekárničke.
https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/ine-pr...

https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/detska...

https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/detska...

V mojom profile nájdeš ďalšie kontakty (tu ich nesmiem uvádzať 🙂 ) Neváhaj napísať a pýtať sa, rada odpoviem.

A ešte - majoránkový čaj - výborná vec!
P.S.: skoro som zabudla, ak sa ti bude myšlienka aromaterapie páčiť a rozhodneš sa nás sledovť, onedlho na trh chystáme aj Bio respiračný oleogél pre deti už od 3. mesiacov.

aduskatt
15. sep 2012

@cigaretka5 uuuuplny suhlas................podla mna je to porusenie lekarskeho tajomstva

prevenar
15. sep 2012

@kubinca no hej .. ja ako si ratam s tym,ze sa snad situacia zacne zlepsovat ..cize cim viac to budes natahovat, tym lepsie. aj ked toto samozrejme nemusi byt pravda, ale to dnes nikto nevie , takze..

ale ako ti poradili ... teraz ries len jedno odmietnutie , za to dostanes pokutu tak 40e +/- a dalie ockovanie ries s lekarom ktory nespolupracuje s Velkym Vakcinacistickym Politbirom ( V V P) ^^ LOL !!

prevenar
15. sep 2012

@aduskatt je,, akurat ,ze ustav na ochranu osob. udajov (UOOU) a ani prokuratura si to nemysli ^^ ..to som si overil ^^ ..takze to je taky mali "problemik" ^^

erikasadek
15. sep 2012

@manof ak budem mat cas co za chvilu bude za dva mesiace a pol idem na matersku tak ked bude neaky novy artikel v tv alebo denniku tak ti hodim orginal a 😉 prelozim..

nelika666
15. sep 2012

@lyongirl
my toto riesime bezne.. striedam toto:
hlavne je otvorit okno, zvlhcit vzduch, davam k posteli cerstvo rozkrojenu cibulu posypanu cukrom (cibula pusti stavu a pach, smrdi sice cely dom ale stoji to za to), hrudnicek a chrbatik potrieb eukalitovym balzamom prikryjem igelit.sackom a navrch dam plienku a poriadne zababusim, na krk davam olejovy zabal opat s plienkou okolo krku, zo sirupov zabera cibulovy s medom a citronom a mullerov sirub so skorocelom a materinou duskou, do aromalampy davam cez den eukalyptus, okolo nosteka detsky nosovy eukalyptovy balzam, do krdielka striekam koloidne striebro na dezinfekciu ak ma aj hrdielko zapalene a tym vytieram aj nostek ak treba, pravidelne cistit nos morskou solou, davam pit prieduskovy cajik a ten je dobry aj inhalovat - ako ho mala pije, drzi si ho pod nostekom a vdychuje ho, pripadne horuci kupel... a toto priebezne striedam a kombinujem 🙂

aduskatt
15. sep 2012

@prevenar nemyslis vaaaazne toto

zaockujteajslnko
15. sep 2012

@prevenar
ako sa niekto moze hrabat v mojich osobnych udajoch alebo udajoch mojich deti bez toho aby som k tomu dal suhlas alebo vedel o tom?!?!......... to nie je sranda, ved takto si mozem precitat svoj chorobopis kedykolvek na nete!

toto je co za stat prifajceny?!.....

a co keby som proste zakazal lekarke zhromazdovat o sebe alebo svojom dietati informacie?..... proste zakazal pisomne, to mna nezaujima ze to ma ako povinnost v zakone, ale ja jej to zakazujem a neziadam si to!

aduskatt
15. sep 2012

@zaockujteajslnko tak to by aj mna zaujimalo, co v takom pripade🙂