Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

rose1988
24. sep 2012

@mimi Hej zial Bohu ti verim, u nas su masiari nie lekari, maju nase deti na haku. Kazdopadne to viuzijem ako jednu výhovorku aspon uvidim aku svedomitu lekarku mame, uz ochvýlu mame ist no malej sa nechce vstavat, som zvedava ako budu reagovať mam trocha obavi, som dosť mlada a o to to je horsie, mozno nevzbudzujem u niekoho taký respekt ako starsie mamicky.

mimi
24. sep 2012

@rose1988 neboj, len si trvaj za svojim, drzim palce 🙂

eaka
24. sep 2012

@rose1988 koľko má vlastne malá? lebo mmr sa dáva medzi 15 a 18mes, teda ak nemáte ešte 18, tak kľudne proste len povedz, že to ešte nedáš.. inak padol tu dobrý nápad, ísť ku dr bez dieťaťa, keby mal človek náhodou podľahnúť nátlaku..

vlnka81
24. sep 2012

@kaja73 nevies prosim ta aku hodnotu D vitaminu pre male 3-4 mesacne bejbinko? pripadne ak vie niekto iny tak nech sa ozve 🙂 vdaka

kaja73
24. sep 2012

@vlnka81 vo vseobecnosti sa odporuca cca 1-2 kvapky Vigantolu-jedna kedysi mala 400IU,taraz ma myslim 600IU-neviem presne.

vlnka81
24. sep 2012

@kaja73 vdaka kajka

nae
24. sep 2012

@iwesska Nepreplácanie poisťovňou bol tiež jeden z argumentov našej dr. Tak som písala na poisťovňu. Odpísali:

VZP proplácí očkování v souladu s očkovacím kalendářem , který vychází z vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem. Pokud dojde výjimečně k posunu termínu očkování, je možno uhradit jen v případě zdravotní kontraindikace, která tento posun zapříčinila a která je řádně zdokumentována.

Myslím, že v SR to može tiež takto fungovať. V každom prípade ceny vakcín nie sú horibilné (najdrahšia je myslím z povinných hexavakcína). K cene za cakcínu je ešte potrebné pripočítať cenu za zdravotnícky úkon, ale to je v jednotkách eur. No nekúp to, že 😝

iwesska
24. sep 2012

@nae No, ved presne takto to u nas funguje. A ja som si blba stale myslela, ze to preto do 18.mesiaca, lebo ze potom to nema uz ucinok - napr. ako je to pri Rotaviroch, ktore maju vyznam do 6mesiaca veku, ale dostala som dnes taku facku, ked som sa toto dozvedela, ze viac mi ani nebolo treba vediet a hned som zmenila svoj postoj k vakcinacii vseobecne. Ja len dufam, ze sa raz tuto dozijeme toho, ze budeme moct slobodne a bez financnych postihov rozhodovat o zivote a zdravi nasich deti. A hoci zijeme vraj v demokratickom state, kvoli tejto masovej vakcinacie vobec nemam ten pocit. V tomto smere sa od sociku teda toho moc nezmenilo, ak vobec nieco 😒

rose1988
24. sep 2012

@alikaa no tak dopadli sme asi tak, ze mam ist ku neurologivi predcasne aby dal potvrdenie o tom či moze byt ockovana ci nie. No asi som to zbabrala lebo neurolog urcite povie ze moze. Aj ked nakoniec som jej povedala ze uprimne povedane aj ked neorolog povie ze moze byt zaockovana aj tak ju nechcem dat zaockovat no neviem co teraz dalej akoze zdala sa v pohode a splietala tam dajaku inu vakcinu nie je MMR ze ta druha je lahsia forma ci co. No nic. Bola som zbabela ale myslim ze vytusila ze z toho nic nebude len teraz este neviem ako to diatahnut do konca. V jednom som si vsak ista ze zaockovana nebude najskor v 11 tich proti rubeole, resp. jednozloskovou vakcinou 2 rokoch co u nas nie je mozne zial Bohu.

alikaa
24. sep 2012

@rose1988 tak stale ste dopadli lepsie ako keby ste ockovali 🙂 do dalsej navstevy si to mozes viac premysliet a temu viac nastudovat 🙂 drzim palce.

alikaa
24. sep 2012

@rose1988 inak by ma zaujimalo aku inu vakcinu ti ponukala, lebo namiesto MMR nie je ziadna ina, iba ak MMRV, cize este aj s ovcimi kiahnami, ta by ale mala byt kvazi horsia. Tak si sa mohla k tomu spytat viac. Kazdopadne akakolvek vakcina z povinnych ma aj tazke neziaduce ucinky, takze nie je velmi na vyber.

nikimax
24. sep 2012

@rose1988 ak sa môžem spýtať, aké máte neurol. problémy? Pretože rozumný neurolog by nemal dovoliť očkovať pri problémoch! Treba pri návšteve na neho zatlačiť, či by si to zobral na triko....alebo nájsť rozumnejšieho.... Jedného poznám, ale od vás je strašne daleko... 😖

prevenar
24. sep 2012

@iwesska

1) nemusis nic uhradzat ... to ,ze ma rodic nieco zaplatit ak odmietne vakcinu je ciste klamstvo.
2) bohuzial, za vsetkym je multimiardovy biznis a zrejme "sa ujde" kazdemu kto o niecom rozhoduje ..a tak to aj potom vyzera . zaroven tazia z nasej prisposobivej natury ^^

rose1988
24. sep 2012

@alikaa priorix myslim takdajak hovorila ale vlastne ani neviem presne co chcela tou vakcinou asi chcela naznacit, ze je menej skodliva no urcite moja dcera nedostane ani tu.

rose1988
24. sep 2012

@nikimax No vlastne ani neviem ci ma dajake problemi. Ona je strasne ziva a zacali sme tam chodit len kvôli tomu lebo spadla a buchla si hlavu a tak sme ju isli dat prventývne skontrolovat, tam nam povedali ze je v poriadku. Ja som sa jej stazovala ze je ziva a ma prehnane reakcie na vsekto od 11 mes je strasne vzdorovita a dokonca napisala neurologicka, ze je v poriadku az na hyperaktivitu, neviem preco napisala daco take ked to je uz ako diagnoza, no podla vsetkeho si vsimla ze je az priliz ziva a rozlietana. Patri, teda dufam ze len medzi narocne deti. Je narocna velmi. No nie je iste ze ma dajaký neurologický problem teda dufam ze nie.Ja som len chcela ziskat cas tak som sa vyhovorila na kontrolu. Ma dakedy zvlastne spravanie a preto som sa bala aby MMR nespustilo nieco zle.

alikaa
24. sep 2012

@rose1988 hehe ved Priorix je oficialny nazov MMR vakciny 😀 Existuje este M-M-RvaxPro, ale bezne sa pouziva Priorix. Obidve maju v neziaducich ucinkoch aj tazke diagnozy. Ved ked ti hocico ponukne, vypytaj si letak a precitaj si bod 4.8 Neziaduce ucinky a na zaklade toho argumentuj lekarke.

rose1988
24. sep 2012

@alikaa No super, tak teraz neviem ci nas chcela dobehnut alebo ona sama je taka hlupa. No nevadi, nie je to podstatné. Diky za info

rose1988
24. sep 2012

@eaka 15 mes mala vcera. Posunula som ockovanie,no neviem naco ked aj tak ju nedam zaockovat. No nevadi mam viac casu na to ako sa budem branit.

eaka
24. sep 2012

@rose1988 no, ja len že keď si tak narýchlo potrebovala info.. ako to tak vidím, doktori tlačia očko na prvý deň 16.mesiaca, hoci majú tam rozostup 3mes... nie aby to tlačili ku koncu...tak to je najvhodnejšie povedať, že máte čas do veku 18.mes, takže to teraz dávať nebudeš...a medzitým si naštudovať viac..takže aj keby "kontrola u neurológa" bola trebárs o dva týždne či mesiac, tak stále môžeš operovať tým, že úplne legálne môžeš s vakcínou čakať do posledného dňa 18.mesiaca dieťaťa a dr si s prepáčením môže aj po hlave skákať a odrážať sa pri tom ušami.. 😉 až po tomto termíne už musíš fungovať s nej.vedomosťami...no v konečnom dôsledku je výsledok vždy rovnaký..pokuta..

rose1988
24. sep 2012

@eaka kaslem na na pokutu, neze by sme mali penaize na rozhadzovanie. Jedine co ma odradzalo zo zaciatku bola rubeola, lebo pri zenách to je nebezpecné v tehotenstve. No rozhodla som sa ze ju dam zaockovat ked bude mat 11 rokov, teda uvidime no ale zatial si to tak predstavujem. No a samozrejme su skôlky, tabori a mozno kruzky kde ju nebudu chciet vziat kvôli neuplnemu ockovaciemu preukazu, no to ani keby mala autizmus alebo cukrovku.

prevenar
24. sep 2012

@sirinka ...ako pekne sa vyhyba oznaceniu lekarov za hlavnych "nanucovacov" vakcinacie ..na miesto toho stale hovori o "reklamach" 😉

prevenar
24. sep 2012

@rose1988 nepriatie dietata do skolky koli neuplnemu vacc. preukazu je absolutne nelegalne. jediny dovod moze byt zly zdravotny stav / infekcne dieta.

rose1988
24. sep 2012

@prevenar ved hej o tom viem aj ja ale vsetci dobre vieme ze nie vsetko funguje tak akoby malo. Skôlka si moze vimysliet xy dôvodov prečo to dieťa nevziať. No dufam v to, že kým pôjde moja mala do škôlky, bude tých nezaočkovaných deti o dosť viac ako volakedy, vdaka dobrej informovanosti a skôlky mozno budu ustupovat. No uvidime. Aj ked nechapem preco nevzviat nezaockovane dieta medzi zaockovane. Ved moje to nema od koho dostat a ked predsa tak ich predsa nemoze nakazit ved ockovanie je 100 per. ochrana ved inak aký by to malo zmysel 🙂

manof
25. sep 2012
janula18
25. sep 2012

@alikaa chcem sa opýtať či nemáš nejaký link kde je príbalový leták k tej vakcíne MMR, neviem to nikde nájsť kde sa píše aké nežiaduce účinky má. DIk

alikaa
25. sep 2012

@janula18 tu su vsetky vakciny pouzivane na Slovensku - http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock... (ruzovou farbou su vyfarbene povinne vakciny), klikni si na Priorix.

sirael
25. sep 2012

Prave som prevzala od postarky doporuceny list - predvolanie na RUVZ 🙂 Tak uvidime kolko NAS bude stat neockovanie nasej dcerky 🙂

iwesska
25. sep 2012

@sirael A co vsetko ste neockovali? A odmietli ste len tak svojvolne, ci ste mali na to nejaku zdravotnu indikaciu? A po akej dlhej doby od odmietnutia vas predvolali?

sirael
25. sep 2012

@iwesska Neockovali sme tretiu Hexu a Synflorix a MMR. Odmietla som to v aprili, ale potom pani muuudra cakala kym prideme do poradne v 18tich mesiacoch, kde prebehla vymena nazorov, takze odvtedy to su cca 2 mesiace. A po druhej Hexe a Synflorixe mala skoro 5 hodinovy neutisitelny plac, ba az vreskot, tak som si povedala stacilo, lebo toto uz zazit nechcem. A podla nasej lekarky to je takyto plac uplne normalne, ved deti vraj placu!!! A este vlastne po TBC mala 3 mesiace zapalene ramienko a chodili sme na cistenie na plucne...☹ Takze asi tak.....