Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sorciera24
4. máj 2011

@denduska ty jo.....takze uz chodi RUVZ na kontroly u nas?......no , uvidime....hlavne nehadz flintu do zita skor ako nieco pride.....

denduska
4. máj 2011

@sorciera24 no v MT to trva urcite dlhsie, ale v TR zas tolko roboty nemaju - su tam dvaja pediatri 😀

sorciera24
4. máj 2011

@denduska tak hej, ale kym to martinsky rUVZ spracuje...no neviem, uvidime...ja zatial nepoznam nikoho, kto by bol na predvolani....

manof
4. máj 2011

@denduska
Prevziať musia absolútne akýkoľvek dokument (s výnimkou tikajúcich vecí v zalepenej obálke 😀 😀 😀 ), a v prípade žiadosti občana aj potvrdiť na kópiu, že taký dokument prevzali. Je to ich úradná povinnosť, ktorá sa týka úplne akéhokoľvek štátneho úradu, nielen RÚVZ.

Ide o to, že je v Ústave, tzn. najvyššom zákone štátu, zakázané za ten istý trestný čin (priestupok je len slabší odvar trestného činu) potrestať niekoho dvakrát.

Napr. vlámeš sa do obchodu s elektronikou a vybieliš ho. Odsúdia Ťa iba na 2 roky do väzenia. Akonáhle nadobudne právoplatnosť takéto rozhodnutie súdu, nie je možné za tento trestný čin potrestať ťa znovu napr. obstavením platu/dôchodku/sociálnych dávok pokým nesplatíš spôsobenú škodu, jedine že by sa zistili nové skutočnosti, resp. získali nové dôkazy, ktoré by zásadným spôsobom menili povahu toho trestného činu. V takom prípade je možné znovu otvoriť ten prípad a zmeniť trest. Inak nie.

Keďže u tohto priestupku prakticky nie je dosť dobre možné (alebo len veľmi výnimočne) zistiť nejaké nové skutočnosti po tom, ako nadobudne právoplatnosť rozhodnutie RÚVZ, je za tú istú vec (odmietnutie povinného očkovania) neprípustné potrestať rodiča dvakrát či viackrát.

manof
4. máj 2011

@sorciera24
RÚVZ má zákonnú povinnosť tuším raz za rok robiť kontroly očkovania u všetkých očkujúcich lekárov.
Tzn. mal by to robiť všade. Či sa tak reálne deje, to neviem.

Ani ja inak neviem o nikom, kto by bol na RÚVZ MT.

Asi má prof. Hudečková kopec inej práce než riešiť odmietačov povinného očkovania.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

manof
4. máj 2011
denduska
4. máj 2011

@manof @sorciera24 tak budem napato cakat list ale pre istotu si nieco pripravim. No mozno budeme prvi v historii 😀

erikasadek
4. máj 2011

@denduska aha si.ma nalakala ale plne ta chapem moja aj tak drzim palce moja....
@tin007 neboj nemozes si to pamatat hihi.....
Denduska. Kazdu zimu je epidemia osypiek okolo 1000 pripadov rocne ale pariz ma toho najviac jasne dam vediet ak by nieco...hihi.

tin007
4. máj 2011

Celkom som zvedava, ze ako by som reagovala na osypky ja, lebo moja mama ich prekonala ako dospela a 3 mesiace na to otehotnela so mnou. Vraj ma v detstve davali k detom s osypkami, ale ze nic. Ktovie, ci mam este protilatky, alebo uz nie.

lucika33
5. máj 2011

Ahojte, moj maly ma 16 mesiacov a mali by sme dostat 3. Hexu. Lekarka mi povedala, ze do ockovania ma nutit nemoze, ale ze mi neda doporucenie do skolky. Ze moj maly bude ako casovana bomba a ze si nemoze dovolit vystavovat riziku ine deti. Ale ze do sukromnych skolok beru aj neockovane deti.. Nakolko financne sukromnu skolku asi nezvladneme, uvazujem o zmene pediatra... Ako je to s ostanymi neockovanymi detmi? Dali vam potvrdenie pre skolku? Dakujem

alikaa
5. máj 2011

@manof chcem este raz podakovat za prednasku na Dlhych Dieloch. Konecne som si ucelila vsetky informacie. Mala som v tom velky chaos. Ta prednaska mi zodpovedala vsetky moje otazky a konecne mam pocit, ze mam v tom jasno. By som toto doporucila vypocut si vsetkym ludom. Len skoda, ze malokoho z mojho okolia to zaujima.

usiko
5. máj 2011

@manof no, ked to spustim, tak nejaky ujo tam rozprava o spoplatneni......webu? to som si spatne klikla,alebo co? ☹

molka
5. máj 2011

@lucika33 samozrejme, že aj neočkované dieťa môže navštevovať škôlku. Na tlačive žiadna kolónka ohľadom očkovania nie je, ale niektorí pediatri tam iniciatívne dopíšu, že dieťa nie je zdravotne spôsobilé navštevovať kolektív, čo je úplný nezmysel. My sme našťastie taký problém nemali.

maggie2
5. máj 2011

@lucika33 Nikde v zákone nie je uvedené, že lekár má vystaviť potvrdenie o nespôsobilosti do školky v prípade, že nie je očkované. Takže sa spýtaj lekára/ky kde berie tú drzosť toto a takto vykladať. Má dať potvrdenie či je/nie je dieťa zdravé, či je/nie je duševne spôsobilé navštevovať školku a punktum. A keby doktor papuľoval, nech Ti dá on potvrdenie, že je aktuálne zaočkovaný proti čiernemu kašľu, tetanu atď. lebo v tom prípade, podľa jeho vlastnej logiky takisto on ohrozuje zdravie Tvojho dieťaťa, tak ako Tvoje má ohrozovať v budúcnosti tie iné deti v školke 😀 😀 😀 Fakt nonsens. A keď bude ešte viac papuľovať, podaj naň sťažnosť jeho nadriadanému /riaditeľstvo zdravotnéhpo strediska, prípade príslušný Úrad samosprávneho kraja odbor zdravotníctvo a formuluj jeho praktiky, že ich vnímaš ako vydieranie

tin007
5. máj 2011

@lucika33 podla nejakej vyhlasky ma pisat lekar na prihlasku udaje o ockovani, to je pravda, ale samotne ockovanie/neockovanie nie je dovod vyhlasit dieta za nesposobile. moj maly mal na prihlaske velkymi tlacenymi pismenami od pediatra: NEMA OCKOVANIE PRIORIX (MMR) alebo tak nejako. a v skolke riaditelkam to nevadilo, pre ne je dolezite, aby bolo dieta mentalne a fyzicky sposobile a v case, ked nastupuje a chodi do skolky, netrpelo infekcnymi chorobami.

lucika33
5. máj 2011

Dakujem pekne za podporu, asi pojdem cestou lahsieho odporu a najdem ineho lekara... 😒

lias
5. máj 2011

Ahojte, pridávam jeden zaujímavý a hlavne "poučný" článok/rozhovor z miestnej tlače: http://www.trnava.sk/new/viewpage.php?page_id=8... Kliknite na májové číslo, strana 37 😉

tean
5. máj 2011

neviem, ci to tu uz bolo...
Ak hladate video z besedy v Lamaci, tu je mozne najst info o stiahnuti :
http://www.slobodavockovani.sk/news/o-besede-v-...

manof
5. máj 2011

@usiko
Ospravedlňujem sa.

Správny odkaz je:

https://www.youtube.com/watch?v=hx9uC92XuBo
zuzana_sm
6. máj 2011

@martinba Ahoj, prosim vas tu knihu ste citali na nete? Lebo ja by som mala zaujem kupit ju fyzicky. Myslite ze sa to da aj niekde na slovensku? Nevadilo by mi keby bola aj v anglictine... Dakujem dopredu za odpoved. zuzana

prevenar
6. máj 2011

@lias pekne 🙂 skutocne zaujimave 🙂 ..a poucne ^^ . kto che vidiet nieco uplne najzaujimavejsie, nech si pozrie - februar, str. 37 :P

denduska
6. máj 2011

@lias precitala som dva odstavce a mam dost. Tak isto mozu so mnou urobit rozhovor o metalurgii 🙄 🙄 A vidim ze uz nastupuje novy trend - nieze neziaduce rekacie nie su, oni su, ale su vlastne ziaduce!!!! No tak to je bohovske s prepacenim! 🤐 🤐

denduska
6. máj 2011

prosim vas kde je v tych pravach dieteta nieco o ockovani?? som to hladala ale nedocitala cele, tak som to mozno prehliadla http://www.unicef.sk/sk/prava-deti/dohovor-text

denduska
6. máj 2011

fiha ludia pozrite co sa sem vali 😀
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

pifina
6. máj 2011

@denduska vidis, toto som postrehla u susedov (CR), tam su lokalne epidemie u dospelych 😝

mihic30
6. máj 2011

@lias Jeemine, to su ake dristy!!!Byvam v mestecku do 10 tis. obyvatelov a z okruhu ludi co poznam maju neziaduce ucinky po ockovani- 2x febrilne krce, 1x autizmus, 1x posun vo vyvoji o 3mesiace, 2xmozgova obrna, 1xochrnutie dolnych koncatin!!!!!! je mi z toho vsetkeho zle, male zdrave deticky sa takto nicia a vacsina ludi nic nevidi alebo resp. nechce vidiet 😢

nady
6. máj 2011

@denduska Myslím že když už očkování nastane je fakt že je lepší když proběhne nějaká reakce ,horečka ,je to známka toho že tělo bojuje ,a vytváří ,mělo by vytvářet protilátky.Je hodně špatně když se bud už předem nebo i hned po očku podávají léky na snížení horečky,lépe je nechat reakci proběhnout. Jinak už nesouhlasím s tím že je normální osypání jako známka spalniček,jak tam uvádí a např.názor na souvislost s nárůstem autismu.Nárůst autismu je několikanásobný a dá se už hovořit o epidemii,takže je prapodivné že by byl takový nárůst jen tak když je to onemocnění vrozené.
Co se týče hlášenosti ,není pravda že probíhá a už vůbec nejsou spojovány případné nežádoucí účinky s pozdějším onemocněním ,které se může projevit klidně za několik let.
A co se týče polio vakciny,vylučováním viru stolicí se incidence v některých letech zvýšila a onemocněli lidé,takže to nebylo podchyceno a sledováno zavčas.. 😒

nady
6. máj 2011

@denduska Asi paní dpoktorce nerozumím ,co se týče té kolektivní imunity.Pokud se někomu nevytvoří protilátky ,znamená to že může stejně tak šířit případnou nákazu a onemocnět jako neočkovaný.
😀 Viz spalničky ve Švýcarsku,onemocněli lidé očkovaní ,nad 60 let věku.
Příušnice jsou dětské onemocnění a s pravidelností onemocní jak očkovaní tak neočkovaní ,pokud by prodělali v dětském věku není důvod bát se nemoci v dospělosti..

nady
6. máj 2011

@pifina Nejen u dospělých ,ale i u kluků v pubertě,vakcina nechrání dostatečně,nebo se mění vir,oni samozřejmě tvrdí že jde o špatnou vakcinu ,-bohužel 😀 ,anebo špatné skladování.To je samozřejmě výmysl.Nejhorší je že není samostatná vakcina na příušnice -u nás.., a očkují znovu celé MMR 😝 ,což je něco šíleného..Co jsem slyšela začalo mimořádné očkování ,ale je dobrovolné.
Pokud by se očkovaly příušnice až v předpubertálním věku -u chlapců-aspon by je tedy chránila vakcina pár let do plodného věku.
Jinak je to dětská choroba ,a případný zánět varlat v dětství není nebezpečný,spermie nejsou..problém může nastat až v dospělém věku. 😖

pifina
6. máj 2011

@nady hej toto by malo urcite vacsi zmysel, ako to, co je teraz ... a specialne, ak by sa ockovali iba ti chlapci, co mumps neprekonali ako deti ... lenze to by sa farma firmam nepacilo, by sa im drasticky znizil pocet "zakaznikov" 😝 ale inak je dobre, ze sa tie choroby vracaju, teda nie ze by som niekomu zelala nieco zle, ale je to najlepsi dokaz toho, ako nas vakciny "chrania" 😅