Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
30. nov 2011

nieco okolo europy. toto by malo byt v spravach o 8 kazdy den.

je to po anglicky. od 2:15 - 3:54 ..to je presne to co sa tu deje a o co ide.

https://www.youtube.com/watch?v=2f1YigTZ6oM
alikaa
30. nov 2011

@prevenar dik za tip. Viem, ze fontanela ma zarast do 1.5 roka, vacsine deti zarastie do roka. Ale vraj sa to naozaj riesi az v nejakych 3 rokoch, ak sa dovtedy nezarastie. Mojmu sa to prestalo zarastat na jar, ked som mu vysadila Vigantol, mal cca 1 cm dieru, teraz na jesen ako som znova nasadila Vigantol, tak sa to znova zrasta, uz to ledva nahmatam, tak dufam, ze do konca zimy uz bude mat scelenu hlavicku.

@denduska som fakt zvedava ako sa to vyvinie

alikaa
30. nov 2011

@prevenar aby som doplnila, maleho som nenatierala v lete ziadnymi kremami, cele dni sme boli vonku, takze vitaminu D zo slnka musel mat az az.

prevenar
30. nov 2011

@alikaa hmm.. bohuzial, neviem ti konkretne poradit ☹ jedine co viem ,ze Vigantol by som mojmu dietatu nedaval za ziadnych okolnosti a snazil by som sa najst nieco prirodnejsie. ci je to spravny postup, to netusim , ale urcite by som ja osobne postupoval tak ako pisem. mysim,ze budede v poriadku ked sa mu to zas zrasta 😎

anicka1981
30. nov 2011

@prevenar no dobre, rybi tuk, ale kto mi zaruci, ze bybky boli chovane v cistej vode, vela otrav ortutou u deti je aj z ryb,,, ci?

manof
30. nov 2011

@asimon
ok, píšte mi objednávky na mfillo@gmail.com
(počet ks + adresu, kam to mám poslať).

Systém: kto skôr príde, ten skôr melie.
Už mám obj. na 6 ks (bez Teba), tak do 10 ks (viac sa tam objednať nedá) mi zvyšujú už len 4 ks.

Oni sú asi malý obchod, tak viac než 10 ks nemávajú na sklade. Potom zase až o týždeň doplnia zásoby. Takže tak. Problém je, že nikto iný v Európe túto značku vitD v tejto forme a kvalite neponúka.
https://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_v...

Keď mi prijdú objednávky cez 10 ks (blízko 20 ks), tak zvyšok potom o týždeň v ďalšej várke.

Približná cena za kus 11 € aj nejaké centíky - bez poštovného v rámci Slovenska (cca 1 € za 1 ks i za 2 ks - oboje sa zmestí do 500 g listu).

Pre adminov: toto je non-profit, tzn. pýtam len toľko, čo sú moje priame finančné náklady.
Píšem to len pre prípad, že by niekoho napadlo zmazať tento príspevok, z dôvodu nepovolenej reklamy.

manof
30. nov 2011

@olivova
No nehovor... A Ty si tá, čo prišla po 19:00 či tá, čo prišla o 15:30?

Každopádne 3,5 r. dieťa spokojne môže aj 3 kvapky denne ako prevenciu v zimnom období.
Pri začínajúcej chorobe aj dvojnásobok.

A vitamín C dávaš? Ak áno, koľko denne?

anicka1981
30. nov 2011

@manof hm, mohol by si aj mne jedny ?? 😠

manof
30. nov 2011

@alikaa
No, niektorí ľudia môžu mať aj poruchu tvorby vitamínu D. Asi to nie je veľmi časté, ale už som o tom niekde čítal.

manof
30. nov 2011

@anicka1981
Opakujem:

píšte mi objednávky na mfillo@gmail.com
(počet ks + adresu, kam to mám poslať).

A nick (prezývku) tiež môžete pripojiť, nech viem, ktorá je ktorá. 🙂

Objednávku som poslal. Tipujem, že v pondelok-utorok mi to príde. Minule som poslal objednávku v pondelok a prišlo vo štvrtok. To je slušná rýchlosť. Niekedy aj balíky v rámci Slovenska trvajú tri pracovné dni.

manof
30. nov 2011

@anicka1981
Presne pre toto tú rybacinu ja osobne nechcem.

anicka1981
30. nov 2011

@manof oki, a moze moj skoreo 6mesacny ake davkovanie potom ?

manof
30. nov 2011

@anicka1981
povedzme jeden deň jednu kvapku, druhý deň dve kvapky a tak dokola.

Skôr váha je smerodajnejšia + keď ide o ženy, tak aj tehotenstvo/dojčenie.

manof
30. nov 2011

Exminister zdravotníctva Richard Raši (Smer-SD) si myslí, že keď minister Ivan Uhliarik (KDH) nebol odvolaný za priebeh protestnej akcie lekárov, "za toto by mal ísť dole, lebo ohrozuje pacientov".

http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...

anicka1981
30. nov 2011

@manof tak my sme uz prevazne na um, takze jedna flasticka na kolko vydrzi? jedna mi bude stacit alebo mam radsej 2 zobrat?, aku to ma zaruku? moj ma cez 8 kg

alikaa
30. nov 2011

@manof a pri poruche tvorby vitaminu D, pomoze taketo umele D-cko? Cize ho treba davat aj v lete? Da sa to zistit z krvi, ci ako to mame zistit?

manof
30. nov 2011

@alikaa
No, tí, čo si ho nevedia sami vytvoriť (resp. len príliš málo), ho potrebujú aj v lete.
Ale ako zistiť, či zrovna Tvoje dieťa je práve touto výnimkou z pravidla, to zatiaľ neviem a v tejto chvíli nemám čas na googlenie tejto veci.

Osobne mi napadá len skúsiť v lete dieťa slniť polhodinu okolo poludnia a následne povedzme deň potom dať zmerať hladinu vitD v krvi. Ak bude príliš malá, tak očividne ide o poruchu tvorby vitD. Ale toto je len môj sedliacky rozum. Neviem, či sa to ozaj takto v praxi robí.

manof
30. nov 2011

@anicka1981
A do toho UM náhodou nepridávajú vit D?

Fľaštička = 1020 kvapiek.
Tak si to podeľ dennou spotrebou a máš počet dní, ktoré Ti to vydrží.

prevenar
30. nov 2011

@anicka1981

heh obavam,sa ze nikto ti nic dnes uz nezaruci. vidim to nasledovne.

1) ak si nieco dopestujes , alebo dochovas sama mas 100% istotu (inak to je to co by sme mali robit v co najvascej miere.
2) ak kupujes bio produkty a este z overenych certifikovanych zdrojov mas tak 90% istotu
3) ak kupujes bezny priemysleny standard tak tam si nemozes byt ista nicim , jedine sa musis spolahnut na kontrolu potravin zo strany statu, ze nepustia na trh vyslovene toxicne potraviny. holt, nasa civilizacia. myslim,ze slovenske zakony su este pomerne prisne oproti inym krajinam.

..bohuzial ja zas neviem o ziadnych detskych otravach ortutou z ryb. ..ale to neznamena ,ze neexistuju,, samozrejme.

manof
30. nov 2011

@prevenar
Musím Ťa vyviesť z omylu: Slovenské zákony boli prísne, pokým sme nevstúpili do EÚ.

anicka1981
30. nov 2011

@manof no je tam aj vit, ked som to prepocitavala, tak to pokryvalo aj dennu davku, ale lekar mi aj tak stala kaze davat aj d aj k, tak preto,,, sice ja sompo zavadeni um prestala davat oba, lebo som citala, ze to uz nie je potrebne, ale doki ze mam davat dalej, tak preto,,,,,, ci si myslis, ze netreba, ono zase predavkovat ho nechcem, ale k davam len sem tam, a d kedy ako, kazde 2 dni,,,

manof
30. nov 2011

@prevenar
V prímorských krajinách, kde ryby tvoria vysoké percento bežného jedálnička, je to známa vec, viď napr.:
http://www.fda.gov/food/foodsafety/product-spec...

manof
30. nov 2011

@anicka1981
akú dennú dávku to pokrývalo? Tých 600 IU, čo som Ti napísal ja?

O lekárovi, čo odporúča dennodenné podávanie kanavitu inak zdravému dieťaťu, si musím myslieť svoje.

anicka1981
30. nov 2011

@prevenar no to je jasne, ved to je so vsetkym tak, ja som niekde neaky pribech v telke videla, ze dievcatkko, sice uz vatsie13 rocne, nevedeli jej prist za nic na svete, ze co jej je, a nakoniec prisli, ze je otravena ortutou, lebo zili niekde pri fabrike, a oco rybarcil, a nosili neake ryby domov,,, sice to bolo niekde v amerike,,,, a aj dalsie priady tam boli, bolo to skor zamerane na otravy ako take,plasty a tak,,, neaky dokument,,,, a toto sa mi neako vrylo do pamete, ze rybky nie su az take zdrave ako sa zda, a zesa, teraz ked nad tym rozmyslam mohla mat viac ortute v sebe aj z ockovania, ked ich tam tak poctivo ockuju so vsetkym co sa da,,, neviem no, asi zacinam byt paranoidna co sa tyka ockovania,,,, 😀

pifina
30. nov 2011

@anicka1981 sorry, chcela som ti tam dat pomocne latky v cebione a dala som vo vigantole 😝 v cebione je glycerol (85%) http://www.merck.sk/country.sk/sk/images/Cebion...

anicka1981
30. nov 2011

@manof D3 1,2qg na 100ml a moj hlados vypije cez liter na den +prikmy uz dvame mrkvu aj zemiak a kase od nutrilonu, co maju podobny obsah vit.....

anicka1981
30. nov 2011

@pifina a glycerol je zly?

pifina
30. nov 2011

@anicka1981 http://sk.wikipedia.org/wiki/Glycerol citujem: Glycerol je slabo jedovatý. V menších dávkach spôsobuje bolesti hlavy, žalúdočné problémy a zvracanie. Vo väčších dávkach môže spôsobiť poškodenie pečene. Najnižšia toxická dávka podaná orálne u človeka činí približne LDLo = 1,5 g/kg živej hmotnosti, čo znamená, že priemerný človek by ho musel požiť najmenej 90 až 120 g, aby sa u neho prejavili symptómy otravy. V nízkych koncentráciách je prakticky neškodný.

V zriedenom stave sa používa k zvlhčovaniu pokožky a slizníc, lebo viaže atmosférickú vlhkosť a tým ju prenáša do povrchu tela; naopak použitie čistého glycerínu je nevhodné, pretože naopak z pokožky odčerpáva vlhkosť a tým ju vysušuje.

pifina
30. nov 2011

@anicka1981 naproti tomu C-cko z DM drogerie obsahuje len C-cko a nic ine, ja uz ine cecko ani nekupujem (ale sme dospeli zase ...)

anicka1981
30. nov 2011

uf uz som nasla, tak to nic moc,,,, to radsej ten praskovy z dm,,, inac ani som netusila, ze moze mat take vedlajsie ucinky,,, ☹
@pifina