Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
29. mar 2011

@maggie2
áno, správna pripomienka

maggie2
29. mar 2011

@manof váš právnik sa vyjadril logicky. Ale zo stanoviska ich právnika UVZ je zrejmý radikálny a neakceptovateľný, demagogický a neľudský postoj - totiž napísal v závere listu: "....každé odmietnuté očkovanie znamená existenciu vnímavého jedinca, ktorý môže ďalej šíriť nebezpečné choroby a tým vážne ohroziť verejné zdravie. "

Jednoducho UVZ prekážajú zdraví nedoknutí ľudia, tak ako ich "pánboh" stvoril. Z tohto stanoviska nepriamo vyplýva že UVZ zastáva názor, že EXISTENCIA jedinca, ktorý odmietne ich očkovanie je pre ich "verejné zdravie" NEPRÍPUSTNÁ - lebo - môže šíriť nebezpečné choroby !!!!!!!!!!

Ako? Keď je zdravý? Čo majú proti ľudskej podstate, prirodzenosti a právu jedinca žiť vlastný život, podľa vlastných hodnôt a nebyť v svojej integrite (deševnej a telesnej) nijako ovplyvňovaný?

Že sa môže nakaziť? Ale nakaziť sa môžu i očkovaní, to píšu i v príbalových letákoch. A nakaziť a šíriť choroby podľa horeuvedenej ich argumentácie môžu i tí kontraindikanti (s lekárskym požehnaním), ktorými UVZ vo svojej demagógii pred verejnosťou onanuje ako príkladom starostlivosti a obáv o tých s "chatrným" zdravím! Toto nie je diskriminácia na základe zdravotného stavu? Ja sa pýtam, čo toto je za zvrátený postoj. 😝

lias
29. mar 2011

@maggie2 ďakujem za super príspevok, moja poklona!

lias
29. mar 2011

@zuzana357 nečítam celú diskusiu, iba keď mám čas, takže neviem či si to tu už niekde písala. Ty si už odmietla očkovanie a bola si v TT na predvolaní RÚVZ ???

manof
29. mar 2011

@maggie2
Môžem to pridať k vyššie uvedenému?

manof
29. mar 2011

Rozhovor Kamil Baďo a Dr. Paul Offit (pro-vakcinačná super-star z USA):
http://www.slobodavockovani.sk/news/moj-rozhovo...

zuzana357
29. mar 2011

@lias este som predvolana nebola, ale urcite budem. odmietla som BCG este v porodnici a prvu hexu u pediatricky. ta povedala ze nech si to este rozmyslim ked bude termin na druhu hexu a ze ked nie tak si zozenie nejake tlacivo z RUVZ a da mi ho podpisat. ja som povedala ze nepodpisem nic... a ona ze musi byt nejako kryta ze ma chcela ockovat ale odmietla som.. tak do karty napisala ze " matka odmietla ockovanie napriek pouceniu" a podpisala som to. zatial vsetko, ale na najblizsej poradni odmietnem aj druhu hexu a tak ma nahlasi. povedala mi to. tak budem cakat....

maggie2
29. mar 2011

@manof samozrejme 😉 Ak by sme v reťazci ich úvahy pokračovali ďalej, treba sa opýtať na základe čoho v kontexte dnešnej doby oni považujú šírenie nie častých a v súčasných podmienkach dobre podchytiteľných chorôb, ktoré sú vďaka hygiene, skutočne dobrej, nebývalej výžive (oproti minulosti) iným životným štandardom (než bolo v minulosti), dostupnosti liekov naozaj zriedkavosťou.

Veď podľa štatistík úmrtnosti a chorobnosti tieto ich choroby predstavujú promile prípadov. Rakovina, infarkty z fajčenia a z alkoholizmu, drogy, úrazy v automobilizme, znečistené životné prostredie chemikáliami - to ohrozuje verejné zdravie.

Ak by chceli argumentovať, že VĎAKA očkovaniu tá úmrtnosť a chorobnosť nie je - museli by to dokázať. A to tak, že by predložili dôkazy. Lebo čo sú to za dôkazy keď krivka chorobnosti a úmrtnosti išla kontinuálne DOLE, DáVNO PREDTÝM než pred 60 rokmi zaviedli očkovanie?

A oháňať sa napríklad Afrikou? Tie dôkazy musia byť časopriestorove porovnateľné. Čiže nie predkladať štatistiky z nejakých zaostalých afrických krajín - nie je totiž splnené zrovnateľné porovnávacie kritérium životných podmienok, hygieny a výživy obyvateľstva, čo je veľmi dôležitý faktor pri šírení a výskyte chorôb.

Naopak štatisticky v iných krajinách kde očkovanie nie je "povinné" zaočkovanosť je i tak percentuálne vysoká (väčšina rodičov sa rozhodne i tak pre očkovanie z najrozličnejších dôvodov - zo zásady aj v týchto krajinách sú lekári inštruovaní aby očkovanie vrelo odporúčali) a napriek tomu že tu figuruje isté percento neočkovancov, žiadne katastrofické scenáre sa nekonajú.

Rodičia ktorí odmietajú očkovanie sú v populácii štatisticky roztrúsení, nie na hromade ako tá kategória ľudí ktorí sú na hromade v jednej osade a dôvod a pohnútky neočkovania sú diametrálne odlišné, preto je i ťažko predstaviteľné, ako by mohlo týchto pár percent roztrúsených neočkovancov ohrozovať "kolektívnu" imunitu.

Na druhej strane - je to opakujem, je zjavná diskriminácia - keď lekársky kontraindikovaný neočkovanec je podľa UVZ chránený, kdežto neoočkovanec na základe vlastnej kontraindikácie (odmietnutia) je naopak podľa nich tým ohroziteľom. Nie je to náhodou tak, že i ten neočkovanec ktorý odmietne očkovanie je chránený tak isto voči chorobám "vďaka" očkovancom a kontraindikant je takisto tým "ohroziteľom" ? Vyčíslil UVZ niekedy číselne, aká je podľa nich cifra prípustnosti výskytu neočkovancov na napr. 1 km2 ? Nie je verejné zdravie viac ohrozené keď na jednom sídlisku je 15 lekársky kontraindikovaných neočkovaných osôb, než na druhom sídlisku 12 lekársky kontraindikovaných neočkovaných osôb a 2 neočkované osoby z dôvodu odmietnutia? Ktoré číslo je väčie? 15 alebo 14?

Prečo keď UVZ vie tak krásne vyhľadávať solventných rodičov na platenie pokút, nevyhľadáva a nešikanuje rodičov ktorí pokuty nikdy nezaplatia /rómovia z osád/?

Keď UVZ disponuje takou krásnou a ukážkovou evidenciou očkovancov a neočkovancov, prečo nezverejnia koľko detí je lekársky kontraindikovaných a tým pádom neočkovaných v tej ktorej lokalite? Koho zdravie, aké chúďatko choré ohrozujem v svojom okolí? Nech dajú vedieť nielen aby som sa ja jemu, ale i aby sa ono vyhlo mne! Keď mňa niekto kriminalizuje a obviňuje že ohrozujem verejné zdravie - tí druhí (aj keď lekársky kontraindikovaní) mňa neohrozujú? To kde sme? Čo je to za logika?

Prečo napriek tomu že UVZ sa oháňa termínmi ako "ohrozenie verejného zdravia" nevie stanoviť limit, pri akom pri akom percentuálnom počte neočkovancov /kde roztrúsenie týchto osôb po celej krajine je zrejmé (oproti už zmieňovaným osadám kde je výskyt neočkovancov býva hromadný) oproti celej populácii je to verejné zdravie ohrozené? Prečo nevedia povedať napr. že 90-95 percent zaočkovaných je únosné, kdežto 85 percent by už bol problém (podľa nich napríklad) .

Veď keď niekto tvrdí že som ohrozením pre verejné zdravie musí to dokázať. A to nedokáže tvrdením že som jedinec ktorý je vnímavý na nákazlivé choroby. To sú všetci ľudia, bez výnimky, niektorí viac, niektorí menej, a niektorí majú imunitu, pričom očkovanie imunitu niekedy spôsobí, ale niekedy aj nie. A to je dokázateľné 😠 😠 😠 😠 😠

pifina
29. mar 2011

@maggie2 super napisane 😅

manof
29. mar 2011

@maggie2
Dnes máš perlivý deň. 🙂
Píšeš jednu perlu za druhou.

lias
29. mar 2011

@zuzana357 no tak daj potom vedieť ako pochodíš, ja idem odmietnuť až v lete, dovtedy nám dala doktorka "čas na rozmyslenie" 😀

maggie2
29. mar 2011

@manof ďakujem priateľu 🙂 kľudne ak niečo Ťa zaujalo, použi ďalej 😉

tamix
29. mar 2011

Včera sa mi dostalo do uší, že ma považujú za mierne mimo ohľadom otázok o očkovaní. Vraj mamička, ktorá to o mne povedala, konzultovala očkovanie so 70ročnou pediatričkou a tá tvrdila, že vakcíny sú super a neškodné a ja som úplne vedľa. Najprv ma to naštvalo, ale potom som sa len dobre zasmiala.

maggie2
29. mar 2011

@tamix rozumiem 😀 napríklad kedysi pred 60 rokmi pediatri vo svojich knihách tvrdili že batoľa-dieťa treba nechať sa vyvrieskať a netíšiť pri plači, bárs by i modralo. Jedna korektná česká pediatrička o mnoho rokov neskôr priznala, "to já jsem byla tá kráva co to napsala...." 😀

ludka78
29. mar 2011

tak mame to za sebou....nebolo to nic hrozne, nepresviecali nas o nicom, boli ticho, len polozili mi dve otazky a to najma, ci mame nejakeho zdravotnika v rodine. A ci moja mala chodi do kolektivu....
Ked som jej odpovedala, povedala som im, vramci slusnosti, ze aj ony su pre moje dieta hrozbou, pretoze na mnohe choroby nie su zaockovane najma mumps a rubeola r.1985...nehovorili nic...

andreajakubska
29. mar 2011

@tamix Normálne som si pred sebou predstavila 70 ročnú pediatričku, ktorá má prehľad v najnovších medicínskych trendoch, vakcínach ...atď 😀

tin007
29. mar 2011

@maggie2 ale aspon bola ta "krava" schopna po rokoch sebareflexie, extremne vela ludi bude lpiet na "svojej" pravde, lebo si myslia, ze ked zmenia nazor, tak to bude znakom ich slabosti 😠 ci mozno nevedomosti

maggie2
29. mar 2011

@tin007 veď to

maggie2
29. mar 2011

@manof a chcela som sa spýtať, ako si mi to ušlo - konanie v Tvojom prípade už bolo zastavené? Definitívne? Dobre som vyrozumela?

maggie2
29. mar 2011

@andreajakubska to si predstav hocijakého pediatra. Ktosi z absolventov lekárskej fakulty - praktická lekárka - tu dávnejšie spomínal, že výučbe o vakcínach a okolo toho sa venovalo z celého štúdia za tie roky na fakulte celkove 2 hodiny (!!! 😀 😀 😀 ).

ludka78
29. mar 2011

No Kosice uz to maju za sebou. Nebolelo to, nikto nikoho nepresviecal, boli povacsine ticho, dali mi len dve otazky, ci mame v rodine zdravotnika, a ci chodi nase dieta do kolektivu... 🙄 otazky no.....
len mi nedalo, a povedala som im, ze sama som prekonala mumps, aj moj brat a ze dnesna populacia narodena pred 1985 je pre moje deti neskutocna hrozba! pretoze nie su zaockovani! o kolektivnej imunite teda nemozme hovorit....
dali nam akurat podpisat Zaznam o stretnuti...ziadne priznanie viny...

tamix
29. mar 2011
maggie2
29. mar 2011

@ludka78 dúfam, že si si vyžiadala kópiu toho záznamu, resp. že prv než si to podpísala, si i prečítala čo tam napísali - veď vieš, človek sa nemôže spoľahnúť...

kbeata
29. mar 2011

@manof dakujem

ludka78
29. mar 2011

@maggie2 maggie ano vyziadala som si kopiu a aj ju mam. je tam nase vyjadrenie postoj preco sme to odmietli, plus ich akoze poucenie jednostranne....snad to nebude pravne nejaky problem...plus som im tam nechala to co som si pripravila doma, aby som to mala v spise. Mali by nas predvolat tak o dva tyzdne....

maggie2
29. mar 2011

@ludka78 a čo je obsahom toho "akože poučenia" ? 😖 Dala si si potvrdiť ich pečiatkou pre svoju kópiu, to čo si im tam vlastné zanechala? 😔

manof
29. mar 2011

@tamix
Keď vystúpiš zo sekty (tentokrát z Rádu sv. Vakcíny), tak sú takéto reakcie sektárov, čo doposiaľ zo sekty nevystúpili, úplne očakávateľné a pochopiteľné. Viac viď tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-i...
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-ockovani...

manof
29. mar 2011

@ludka78
Dobre si im povedala, že ony samé o sebe sú oveľa väčšou hrozbou pre deti než iné MMR-kou neočkované dieťa.

manof
29. mar 2011

@maggie2
áno, ale definitívne v tomto prípade znamená len to, že Hexy a MMR u jednej dcéry a BCG u druhej mi odpustia, nič viac.

manof
29. mar 2011

@maggie2
Tu je vyjadrenie pomerne čerstvej absolventky lekárskej fakulty o obsahu vyučovania na LF ohľadne očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-mudr-mar...