Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vefi89
5. júl 2012

teraz tak rozmýšlam, Gates sa vyjadril, že vakcíny sú na zmiernenie rastu populácie (teda vyvolajú sterilitu ak som článku dobre pochopila) a na druhej strane v USA sú 3 GMO deti 😅 neni to trošku na gebulu? 😀

mgrartdrzka
5. júl 2012

@prevenar sacharidy su metla ludstva, ja som sa tiez obmedzovac sachacov, len sa musim dostat na rovnaku fazu stravovania ako pred tehotenstvom, lebo ma to celu rozhadzalo...pred tehotenstvom som bola vo svojej najvyssej kondicii a zdravi...vtedy som sa citila velmi dobre a mala som kopec energie

mgrartdrzka
5. júl 2012

@ariela22 myslim, ze nejde len o bio a nebio...hlavne si treba uvedomit ake zlo su sacharidy a ako spomalit ich nastup do krvi...vsetko stoji a pada na strave a samozrejme aj na pohybe, ale strava je zaklad uspechu

mgrartdrzka
5. júl 2012

@esterhazy super, je nas stale viac...aspon sa uz necitim taka divna 😀

prevenar
5. júl 2012

@mgrartdrzka no jo ,, cukor je droga a toxin zaroven + dobre zakyslovadlo organizmu 😒

manof
5. júl 2012

Očkovací Pharmageddon v Poľsku:
http://www.slobodavockovani.sk/news/kedy-udrie-...

Ako naložiť s vygumovaným pediatrom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-ruvz-br...

ariela22
5. júl 2012

@prevenar nemá chybu tá reklama 😀 najviac sa mi páčili že tam mali priamo výklad na paleo... Tu na slovensku som veľmi niečo také nevidela,okrem hypernovy -tá ma aspoň bio časť

ariela22
5. júl 2012

@prevenar mám ešte otázku,teraz ma to napadlo...... ak príde niejaká kontrola z RUVZ musí ukázať karty detí ktoré sú neočkované na ich požiadanie? Lebo mi bolo povedané že ma pediater nemusí nahlásiť,musí nahlásiť len počet detí,ale ak príde ontrola tak musí na požiadanie ukázať všetky karty a tak či onak na to prídu a predvolajú ma..... Alebo ako to funguje???????

ariela22
5. júl 2012

@mgrartdrzka práve si uvedomujem že som asi veľmi nevedomá........

vefi89
5. júl 2012

@manof tak to je aká pecka ten mail!! 😀 😀

mgrartdrzka
5. júl 2012

@ariela22 myslim, ze tieto medzery vo vedomostiach sa daju zaplnit samostudium...sice zaberie to dost casu, ale co do seba investujes, to sa ti urcite vrati 😉

prevenar
5. júl 2012

@ariela22 ..bohuzial netusim ako to funguje, ani ako by to malo fungovat . takze ti neviem odpovedat. viem si ale predstavit absolutne porusovanie vsetkych pravnych noriem kt. existuju . "taketo veci" ich totalne nezaujimaju. podla mna oni nikam nechodia. lekari im vsetko posielaju na stol.

prevenar
5. júl 2012

@ariela22 fakt ,ze nieco take pocitujes je uz vyhrou samou o sebe !! seriozne ...heh, ked si spomeniem kolko sa uz premlelo individui so sebavedomim velkym ako kostol a vedomostami ako dreveny konik 😉

syla
5. júl 2012

@ariela22 na začiatku je zložité dostať sa do tejto problematiky, ale veľmi pekne je to vysvetlené na tejto stránke http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnu...
Aspoň pre mňa je náročné na študovanie, popri detičkách, keď spinkajú. Ale prešla som si zákon po zákone, naformulovala veci na našu konkrétnu situáciu a uvidíme čo bude 23.7. Normálne mi to pripadá ako skúška v škole 😝 Musím byť pripravená na všetky otázky a mať prehľad. Ale stojí to za to.

syla
5. júl 2012

@prevenar celé toto lobby farma firiem to smeruje k tomu, ako to bolo vyobrazené vo filme Gattaca

@mgrartdrzka jáj vy sa bavíte o zdravom štýle života... Pre mňa boli moje tehotenstvá zlaté obdobie, žiadne sladkosti mi nechutili, len zdravá strava a cítila som sa perfektne. Teraz sa neviem sladkostí zbaviť a už vôbec nie pečiva.

prevenar
5. júl 2012

@syla ...pekny postreh 🙂 ono, mne to pride vyslovene tak,ze tymi filmami si z ludia robia vyslovene srandu. proste im kludne ukazu o co im ide, co chcu docielit a ako chcu aby to vyzeralo ..a ludia sa na tom super bavia 😕 😕 😕 Gates kludne povie v telke ,ze vakciny sluzia na znizovanie poctu obyvatelstva , ale to predsa nevadiiiii. predsa to tak nemohol mysliet ,ze ^^

mgrartdrzka
5. júl 2012

@syla ja som to mala pocas tehotenstva podobne...sladkosti som nejedla a ani nejem, len ta kondicia a energia sa tazko buduje spat...ale tvrdo na tom pracujem

prevenar
5. júl 2012

prave som narazil na super video

https://www.youtube.com/watch?v=lQEwSrgFF2U

je to o vyzive, paleodiete , probiotikach a o tom ako vsetko so vsetkym suvisi 🙂 koncentrovanych 23 min informacii .. doporucujem kazdemu 😝

tean
5. júl 2012

na Slovensku by sme tiez potrebovali nejaku hviezdu na rozduchavanie ohna:
http://www.huffingtonpost.com/2012/07/01/rob-sc...

bobocka
5. júl 2012

ale i taketo nazory celebrita verejnosti prinasa - "Frankly, I feel that parents who don't vaccinate their children are parasites." amanda peet 😖 http://abcnews.go.com/Health/AutismNews/story?i...

bobocka
5. júl 2012

a nieco na zvysenie tlaku http://www.vaccinateyourbaby.org/ dole v takom hnedom ramceku sa menia temy ,tam si pustite video of the week 🤐 ale celkovo stranka je riadna veru 😅

andrejka1974
5. júl 2012

mamicky vy sa asi rady zahravate so zdravym vasich deti pridam vam sem fotku mojho syna ktory dostal pneumokoka a skoro zomrel zachranili ho v poslednej chvili pouvazujte ci robite dobre je to na zvazenie ja vzdy si dam zaockovat deti zacali mu praskat cievy keby mu nedali kortikoidy umrel by do rana na vykrvacanie nechcite toto zazit mal vtedy len 15 mesiacov

bobocka
5. júl 2012

@andrejka1974 so zdravim dietata sa ziaden milujuci rodic nezahrava.to bola velmi zle a necitlivo formulovana veta.nik nepopiera,ze choroby proti ktorym sa ockuje su vazne a nie su pre dieta nebezpcne.no niektori rodicia maju tak zlu skusenost po vakcinacii svojich deti,ze ich deti trpia chorobami ktore sa s nimi budu vliect cely zivot,niektore deti dokonca umreli-to nie je sranda.pokial clovek nezazije aj negativnu stranku ockovania,tak to len tazko pochopi.a to ti pise matka co ma dieta ockovane podla ockovacieho kalendara,teda ziaden antiockovaci fanatik (ako ockujuci radi neockujucich volaju) ja nie som.ale ani klapky na ociach nemam. tema ockovania nikdy nebude jednostranna.nikdy nik nemoze so 100%urcitostou povedat,ze jeho rozhodnutie ockovat ci neockovat je spravne.to ukaze len cas.ide o ludske bytosti a kazda jedna na ockovanie ci na liecenie danej choroby reaguje inak.rodic sa pri teme ockovanie rozhoduje co je pre neho mensie zlo.ci neockovat,vyhnut sa tak neziaducim ucinkom vakciny,no riskovat skaredy mozny priebeh choroby,alebo ockovat a chranit(aj ked nie 100%) svoje dieta pred chorobou,no riskovat riadne dlhansky zoznam neziaducich ucinkov,ktore mozu mat trvale nasledky,dokonca koncit smrtou.tvoja vlastna skusenost ta vydesila natolko,ze si za ockovanie a to ti nik neberie.keby zivot mojho dietata visel na vlasku skrz chorobu na ktoru sa ockuje,asi by som tiez tak rozmyslala.no neviem aku debatu by si viedla s rodicom,ktoreho dieta je po ockovani autisticke,ma diabetes,alebo s rodicom ,ktory o dieta navzdy prisiel.veci nie su cierne a biele a odsudit rodica a nazvat ho zahravajucim sa so zdravim toho najcennejsieho co ma len preto,ze nezdiela rovnaky nazor na ockovanie ako ty-to asi najspravnejsie nie je.

hajanka
6. júl 2012

@andrejka1974 . to je mi velmi luto ze takto ochorel

ak sa nemylim, v tomto veku vsak uz musel byt predsa zaockovany proti pneumokokom
a to bud 13-valetnym Prevenarom (2+1) alebo 10-valentnym Synflorixom (3+1) v ramci povinneho ockovania
pneumokokova bakteria ma okolo 90 roznych typov (seroskupin)
v Prevenare 13 je obsiahnutych len 13 serotypov
v Synflorixe je obsiahnutych len 10 serotypov

naskytaju sa otazky:

1/ ako je mozne ze ochorel aj napriek tomu ze bol ockovany?
2/ vies vobec na ktory typ pneumokoka ochorel?
3/ ak na niektory z 13-tich (10-tich) ockovanych, vraciam sa spat k otazke cislo 1/
4/ ak na iny, proti ktoremu sa ani neockuje, naco bolo to ockovanie potom dobre?

naozaj mi je luto tej choroby, ale napriek tomu, rozhodnutie laskavo nechaj na kazdeho rodica zvlast, kludne nadalej ockuj, to pravo (ci povinnost?) 😖 ti nik neberie, vela zdravia 🙂

petot
6. júl 2012

@andrejka1974 V januári tohto roku zomrel Maroško Skrucoňák, ktorý dostal septický šok na 4. deň po očkovaní kombináciou hexavakcíny, pneumo a k tomu ako bonus Rotarix. Fľaky mal po celom tele, vyzeralo teda asi veľmi podobne, akurát on to neprežil.

keziah
6. júl 2012

@hajanka mam dojem, ze pneumokoky uz povinne iba posledny rok-dva, max. tri
moj starsi syn, rocnik 2008, ich este nemal povinne

ariela22
6. júl 2012

@mgrartdrzka ja sa snažim už pomerne dlho,len to je naozaj časovo náročné. Mám doma toľko knižiak ktoré chcem ešte naštudovať a akosi sa stále zastavím pri nejakej dôležitej veci a študujem to. Je to zložitejšie, no určite budem raz mať preštudované všetko a pomáhať luďom ako teraz vy pomáhate mne 😀 . Aspoň by som chcela byť užitočná 😉

ariela22
6. júl 2012

@andrejka1974 A nebol zaočkovaný proti pneumokokom????????

ariela22
6. júl 2012

@prevenar neva že nevieš, uvidíme čo sa stane. Len hovorila že ona to nepovie že oni po údaje chodia sami.takže tak