Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lubikaf
29. aug 2012

@anduk dakujem 😉 no moj muz ani nema trvale bydlisko tam, kde byvame 😒 on si ho po svadbe este stale nezmenil.

barbyes
29. aug 2012

@tean takže ty si to už absolvoval? a ako dlho po prvom odmietnutí Ťa predvolali? hlavne môj muž je dosť nervák a je extrémne vysadený proti všetkým týmto inštitúciám a im podobným čiže sa bojím aby on prehnene nezareagoval...ja im vs prepáčením na tú pokutu seriem, fakt sa nehnevajte za výraz, ak by mi dali aj 330, nezaočkujem ich aj keby mi tam stojku na hlave urobili alebo čo..nič im to nedá a možno ešte uberie...len mám z toho obavy 😒 😝

kbeata
29. aug 2012

@barbyes po dvoch rokoch je premlcacia doba,potom by ta uz asi pokutovat nemali,viac by som ti o tom neviem povedat,
mna predvolali po vyse roku,dali mi do augusta cas na rozmyslenie,no a cakam,zatial mi nic neprislo 😉

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbyes
29. aug 2012

@pectore pozor...je rozdiel choroba dnes a choroba pred povedzme 50-timi rokmi....to čo znamenala chrípka, čierny kašeľ a pod. vtedy neznamená dnes...
ako, ja som sa Ťa fakt zastávala, ale po tvojich posledných príspevkoch...no neviem 😒 skús si preštudovať jednostivé choroby...ktoré Ťa strašia? napíš konkrétne? teraz zasa musím trošku obhájiť zdravotníctvo. dnes je už na takej úrovni, že väčšinu chorôb je schopné liečiť a bez následkov, hlavne tých proti očkujeme by som sa naozaj vôbec nebála 😉 oni robia bu-bu-bu, ale preto aby ľudia očkovali a nebúrili sa...ono je to už naozaj o biznise. a tu vôbec nejde o štát, to neplatí štát, ale MY, platíme to zo zdravotného poistenia...
skús si naozaj naštudovať zloženie vakcín(hlavne čo spôsobujú jednotlivé zložky vakcín) a aké môžu mať tieto zložky následky na ľudskom organizme...hliník, ortuť, formaldehyd...je vysoko pravdepodobné, že tvoje dieťa spadne do tej skupiny čo žiadne následky po očkovaní nemá, resp. bude mať následky ktoré očkovaniu nepripíšeš ako sú rôzne alergie a spol. ale je malé percento, samozrejme malé len v porovnaní s počtom zaočkovaných, lebo ak tvoje dieťa do tohoto malého percenta spadne prestáva byť malým, kedy sú tie následky naozaj vážne, resp. smrteľné 😢
naozaj by som neverila lekárom ani stránkam ktoré vypracujú lebo ako som už spomínala ich názory nie sú ich, ale sú zo školení ktoré sú financované farmaceutickými firmami a tým pádom sú skreslené a zavádzajúce...ja viem, že si možno myslíš, že je paranoizmus, ale ver, že nie je...skús si reálne nájsť štatistiky ako sa vyskytujú choroby proti ktoým sa očkuje, resp. následky týchto chorôb, aktuáolne, posledných rokov, nie x rokov staré, lebo tie choroby čo boli vtedy smrteľné, resp. s trvalými následkami sú dnes liečiteľné 😉
a to, že ohováraš pána Fila sa mi veľmi nepáči, naozaj, neber to v zlom, skús sa s nim niekedy stretnpť, absolvuj niektorú besedu a možno naozaj zmeníš názor

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veve39
29. aug 2012

@anduk zavisi to aj od toho, ako iniciativne vas nahlasil pediater...my sme neockovali v decembri min.roka, taktiez v BA, zatial nas nepredvolali
pred 2tyzdnami sme boli u pediatra a dr.spominala, ze pride kontrola z RUVZ a budu nas musiet nahlasit - tak uz ocakavam pozvanku 😒

barbyes
29. aug 2012

@kbeata to viem, lenže ja stále odmietam ďalšie a ďalšie čiže sa aj tá premlčacia doba posúva 😒 a mladšia má len 5 mesiacov čiže sa ešte naodmietam 😝

vavrenka
29. aug 2012

@nikimax pozreli sme si dokument o maximkovi ☹ ten dr. liptak - ach, po tomto dokumente budem chvilu mlcat, aby sa zo mna nevyliali maximalne vulgarne slova 😔, ale maximko je pekny chlapcek 😵

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kbeata
29. aug 2012

@anduk ano,bolo to po novom roku,asi robili v ambulancii nejake statistiky 😉 ,v podstate to stihli do tych dvoch rokoch 😒 ,takze nejakej pokute sa nevyhnem,len mi to pripada fakt na hlavu ze za toto platit pokutu
ak by som sa raz rozhodla maleho dat proti niecomu zaockovat,som zvedava ci by mi tie peniaze vratili 😝

barbyes
29. aug 2012

@anduk si z BA?

barbyes
29. aug 2012

@anduk poradili mi ju tuším tu, v tejto diskusii ešte pár rokov dozadu 🙂

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ssisska
29. aug 2012

Varujem vsetky matky ,aby nedavali svoje deti zaockovat,precitala som si mnoho literatury z knih ale aj z internetu,velmi zaujmave clanky o ockovani najdete aj na www.osud.cz,a do vyhladavacika si natukajte ockovacie vakciny.Ockovacie vakciny sposobuju autizmus,alergie,oslabuju imunitny system ,vznikaju v detstve alebo v dospelosti astmy,zhorsuju dychanie u malych babatok.V spravach davali ,ze obsahuju vakciny hlinnik,je to loz ,vakciny obsahuju ortut,staci male mnozstvo,a u cloveka mozu nastat rozne nervove poruchy pretoze automaticky napadaju nervovy system.Dokonca som pocula ,ze sposobuju u dospeleho cloveka neplodnost!Neviete si predstavit kolko mam kamaratok ktore nemozu otehotniet,napr.moja sesternica,alebo ja mala som velmi rizikove tehotenstvo,!Lenze vakciny ,ktore su nasilim vnucovane matkam,aby nimi okovali svoje deti ,ma vacsi a hlbsi zamer a ciel tych ,ktori sa nielenze chcu financne nabalit,je to obrovsky biznis ale zaroven sluzi aj ako zbran na zredukovanie obyvatelstva na celej zemi.Je to zamer najbohatsich ludi na svete ,ktori riadia vsetky media a masmedia na celom svete a ovela viac.Radsej zaplatit pokutu ako nechat zmrzacit ci nechat zomriet vlastne dieta!Deti maju vacsiu hodnotu nez neakych 330 eur.Mimochodom v Nemecku je povinne ockovanie zrusene,mozete ist na ockovanie len dobrovolne!Nic na Slovensku neplatte ,ziadne pokuty,kym Vam nepride upomienka!Vsetky matky by mali drzat spolu,proti tomutio systemu vyhrazania.

barbyes
29. aug 2012

@ssisska stará známa vec 😉 očkovanie blud a biznis 😝

minewka
29. aug 2012

@hajanka takže stručne - ty osobne si požiadala o taký papier pre RUVZ a lekár odmietol (nechcel, nechápal, atď) , povedal, že nič také ako neočkovať pre XYZ dôvodov neodporučí? A koniec debaty?

andrejka1974
29. aug 2012

zaujimava tema ale ja s nou nesuhlasim ja mam svoje deti vsetky ockovane aj mat budem

halienka
29. aug 2012

@andrejka1974 Ďakujeme za názor, kľudne ďalej očkuj, nik ťa tu násilím presviedčať nebude 😉 🙂

natas4
29. aug 2012

@manof Mna by zaujimalo, co sa stane ...ak odmietnem MMR , predvolaju ma na RUVZ a ja si to potom rozmyslim a predsa len dam zaockovat, len neskor...to mi pokutu nedaju?

veve39
29. aug 2012

@natas4 na to je v ockovacom kalendari jasne vycleneny termin, teraz uz to je stanovene - od 15.-do 18.mes.
ak bude jednanie s RUVZ po 18.mesiaci a ty si zaockovat stale nedala, tak pokutu podla mna dostanes

ssisska
29. aug 2012

Z Martinusu si chcem tiez objednat knihu o ockovani a o vakcinach,je to take zaujmave,napriklad kniha Doba jedova.Chcem sa informovat a zistit co najviac informacii o ockovaniach.Ja zijem v Nemecku a minuly rok som sa dala zaockovat proti obycajnej sezonnej chripke.Aj som to poriadne olutovala,pretoze od druhej polovice decembra minuleho roka mi zacala rada zdravotnych problemov,netusila som ,preco ,pretoze sa tu mimoriadne zdravo stravujem.A zacali problemy s usami,pocula som hucanie.mala som neustale krce spojene s krkom,potom prisiel zapal usnychnosnych a ocnych spojiviek,zhorsil sa mi z nicoho nic zrak,a ten sinitus mam dodnes,ale po tom ockovani som ochorela presne na tu chripku ,co bola prave sezonna.Uz nikdy sa nedam zaockovat,znicilo mi to zdravie,a o ockovani som zacala studovat az 5 mesiacov potom bohuzial neskoro!

prevenar
29. aug 2012

@natas4 podla mna to je uz asi neskoro .. aj ked boh vie. prebieha to tak ,ze zavolaju ta 1x ...tam ti vysvetlia, ze mas do nejakeho datumu napravit svoje konanie - teda dat dieta zaockovat. ak to o toho datumu spravis, vsetko pre teba konci. ak nie , tak ta zavolaju druhy krat na priestupkove konanie.

prevenar
29. aug 2012

@ssisska inak v tejto diskusii najdes vsetko , vela clankov, odkazov na clanky a stranky s dalsim materialom ,,a uplne zadarmo 😉

no teda , to predsa nie je mozne ! 😉 urcite to bolo zo stresu, ockovanie je predsa uplne neskodne a totalne bezpecne ..potvrdi ti to 10 z 10 lekarov 😉

minewka
29. aug 2012

@natas4 ja si myslím, že to bude tak, ako sa dohodneš s pediatrom 🙂 a myslím, že by si pokutu dostať nemala a ani nedostaneš, ak to pekne zdôvodníš. (ideálne tak, ako oni chcú počuť)

minewka
29. aug 2012

@anduk myslím tým písomné odporúčanie od lekára (a je jedno, aká špec.) , že u pacienta neodporúča očkovanie ...z XY dôvodov...

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vavrenka
30. aug 2012

@nikimax to nie je pediatricka ale neurologicka a uz ju p. dluhocky, ci ako sa vola nahana a vyhraza sa jej odobratim licencie 😝 , ale ona je odvazna a do papierov vie napisat postvakcinacna encephalopatia, viacerym uz takto pomohla, preto ju maju v zuboch. ale ja som sa za nu zacala modlit, nech jej nevezmu licenciu, takychto odvaznych lekarov potrebujeme. ona je proti ockovaniu apriori. podla nej je to hruby zasah do imunity cloveka.. a kopec ineho zaujimaveho a ja s nou suhlasim, takze som si potom uvedomila, ze ja pacham priestupok 😀 , neodmietam vakciny , ale ockovanie ako take. aj podla TCM je to hrube a nebezpecne naburanie zakladnych imunitnych procesov v organizme cloveka.