Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
23. aug 2012

@laurinka2011 Zaočkujte aj slnko je najradikálnejším prispievateľom tejto diskusie, jeho príspevky musíš čítať s riadne hustým filtrom, sám seba označuje ako psychopata 😉 Treba proste odfiltrovať to psychopatické v príspevku a vybrať si len relevantnú info, jadro..
Ale vôbec sa nedivím, ak Ťa zaskočil 🙂

petah82
23. aug 2012

@aaluska ano, toto video stoji za to! http://www.ta3.com/clanok/15463/ockovanie.html co veta, to perla. dluho rules! je to uuuplne super! dieta je nepopisany pocitac, vakciny maju ocakavane! ucinky, ziskame imunitu niecim co je neskodne, 1 komplikacia, na milion/2miliony ockovanych, a co tie maminy tu na MK, to kolko obyvatelov ma SR? a buban fakt nic nevie? alebo je taky dobry herec? @manof

majusqwa
23. aug 2012

uz som tu zasa :P ocenujem snahu pridavat sem anglicke clanky (tusim @prevenar a @manof, ale nie som si ista), len pochybujem, ze dotycne, ktorych sa to tyka, ovladaju tento jazyk. takze ako aegumentacia voci ich nazorom uplne zbytocne.

dalsia vec, spominala sa tu vyroba vakcin tusim. odporucam neveriacim tomasom urobit si staz v nejakom labaku. staci u nas, na SVK. tam uvidite, co ste este nevideli. ja som mala tu cest v niekolkych a ... radsej pomlcim. takze si viem dost dobre predstavit tu "sterilitu" a "opatrnost" pri vyrobe vakcin.

ale! bola som na prvej poradni u noveho pediatra. sestricka mi pri rozlucke dala termin dalsej poradne a veselo oznamila: "pomaly uz zacneme s ockovanim!" - skoro ma vystrelo. predo mnou ockovali dievcatko v 6-tich mesiacoch - to bol neskutocny rev, ale uplne strasny. mamicka po vyjdeni z ordinacie veselo oznamila kamaratke, ze to sa mala len zlakla, vobec to nebolo kvoli bolesti... mna to bolelo aj za tu malu tusim.

este sa chcem opytat tych, ktori neockujete a mate starsie deti (ak tu taki su), ci vam ich vzali do skolky alebo robili problemy. a zaujima ma, co si myslite o tzv. homeopatickom ockovani (@manof ?).

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@laurinka2011
prepac budem teda klamat, ved v ockvoani sa klame toho dost..... tak preco v tom stale nepokracovat....

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurinka2011
23. aug 2012

@eaka, no asi ma tu čaká samá kritika ako vidím,no ale čo už chcela som len nejaké rady,ale ajtak dakujem za všetky názory
@zaockujteajslnko

laurinka2011
23. aug 2012

@zaockujteajslnko nemusíš klamať,ale dá sa to aj jemnejšie napísať

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@majusqwa
aha ty chces teda do svojho ditata napchat jedy aby ti nerobili problemy v skolke?.......to tak to potom ako odpovies svojej ratolesti ked bude vacsie ze je sice chronicky chore ale zato "bez ockovania by ta do skolky nezobrali" a ked teda mozno aj ta skolka bude pre neho len trauma, tak to zabijes 2 muchy jednou ranou, poskodis ho ockovanim (pre skolku) a poskodis ho psychicky (skolkou) to bude teda "pekny pohlad" na taku ratolest........ ale co, ved zase si len molochy ako GSK pridu na svoje........dodbkat dieta od narodenia.............GSK vyraba aj antidepresiva, cize tvoja ratolest zaockovana "pre skolku" bude potom cely zivot papat tie GSK antidepresiva a kopec liecikov k tomu....

GSK forever......... from birth 2 death !!!.... tender care...

alenka600
23. aug 2012

@laurinka2011 ale nebud labut 😵 nikto Ta tu nekritizuje, dokonca aj zaockujteajslnko mieril skor na lekarov, to nebola kritika Teba. Prisla si sa opytat normalnu vec, urcite v priebehu dna dostanes aj normalnu odpoved

sirael
23. aug 2012

@laurinka2011 Ja si myslim, ze sama kritika ta tu necaka, len tu ti nikto neporadi,a by si ockovala dalej......takze dalsie rozhodnutie je len a len na tebe. Ja na tvojom mieste by som ockovat urcite nedavala a urcite treba zistit, co to malinka ma.........aj ked je pravda, ze nikto ti nepovie, ze to je z ockovania....

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@laurinka2011
to vies pravda je vzdy najlepsia, lebo aspon vies na com si a nie si, a mozes sa teda s tym "vyrovnat", pri klamstve nikdy nevies a teda ani s tym pracovat dalej nemas ako a ta pravda si ta ajtak raz pocka a dobehne ta......cize cim skor vies pravdu tym pre teba lepsie...... dalsia axioma

petah82
23. aug 2012

@laurinka2011 ak budes mat cas, kukni pribehy inych mamiciek, casto sa tam spominaju uzlinky... http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

biela
23. aug 2012

@laurinka2011 dcérka mala tukovú hrčku čo sa jej objavila po očkovaní bcg vakcínou, cca 2cm od miesta vpichu. bola sledovaná na pneumológii, bola aj na sone, tam povedali, že je to "len" tuková hrčka, dr. povedal, že sa to časom vstrebe, aj zmizla. ale strašne som sa bála. malé deti nemajú mať žiadne neškodné tukové hrčky ani nič iné a už vôbec nie z očkovania. 😠
na pneumológii bola vždy plná čakáreň malých bábätiek čo mali problémy po očkovaní a boli oveľa vážnejšie ako sme mali my.

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@laurinka2011
a korunu poskodeniu svojmu dietatu by si nasadila, keby si ho zaockovala, otravila, poskodila, a nasledne by ti ochorel na tie choroby "proti" ktorym si ho ockovala.........to je dost pravdepodobne ze nastane..... dalsia axioma.....

take dieta teda uz teraz vopred lutujem.......ale teda tomuto sa potom hovori "zodpovedny rodic", ten co pouziva hlavu je vzdy nezodpovedny

GSK forever!

majusqwa
23. aug 2012

@zaockujteajslnko a ty si tu co, prvy den? alebo ta v skole nenaucili citat poriadne? :P kde v mojom prispevku je, ze dam ockovat? nie je to ani medzi riadkami napisane a pochybujem, ze vidis cez monitor, ze by si si to nejako vydedukoval :P som sa len slusne pytala tych, co maju starsie deti, ci mali problem so skolkou. to neznamena, ze dam kvoli tomu ockovat :D si nevytrhavaj vety z kontextu a ked nemas cim prispiet k mojim otazkam, tak neryp. pokial viem, obraciam sa na inych a nie na teba. dakujem za pochopenie
btw.: skolka... sposobuje depresie... :D to si v akej studii zasa vycital? :D

laurinka2011
23. aug 2012

@alenka600 no dúfam,že sa tu nájde niekto ako my,a poradí my. 😉
@sirael viem,že my tu nikto nepovie že máme očkovať dalej,len chcem nájsť niekoho kto to ma tiež,a rada by som to zistila,čo to má naozaj musím viac naliehať na doktorku,nech nás niekam pošle na vyšetrenie,dakujem

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
molka
23. aug 2012

@majusqwa moju vzali do škôlky úplne v pohode. Ak to lekárka zvlášť nedopíše na prihlášku, tak sa to nemajú ako dozvedieť.

pectore
23. aug 2012

@laurinka2011 dokop doktorku aby ste stou hrckou isli na sono...treba skontrolovat akeho je povodu...potom sa treba rozhodovat co dalej...alej najprv to sono.

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@pectore
to mas aitak jedno urcite to nie je z ockovania, sono nesono, rakovina cokolvek, za to ockovanie nemoze, a nikdy ani moct nebude.....nahovaras ju na plytvanie penazi poistovne, kedze ockovanie za to nemoze a nikdy moct ani nebude

GSK do kazdej domacnosti aj 2 razy!

xlucia
23. aug 2012

@petah82 podla toho videa tomu dlouhocky fakt veri. neviem co chces aby buban vedel, ved staremu drukuje, aki su oni dvaja lekari. ale hefty typu o tej rubeole, to ma dostalo. ved , aspon podla mna, zena v 25. roku zivota ked napr. otehotnie, uz nema imunitu z ockovanie rubeoly v detstve. a kravina extra rozmerov o skrupinke a kiahnach. normalne som v uzase. ved vacsina tehontnych chodi cely cas do prace a so svojou rodinou je vecer. pouziva mhd a podobne. to da predavacka zaockovat vsetkych zakaznikov v obchode 😲 😲 😲 😲 😅
myslim je ujo dr. by uzmal ist do dochodku. ved ked ma zaockovane vnucence tak ho isto nezabiju 😎 🤐

alenka600
23. aug 2012

@laurinka2011 tu si mozes precitat a ak tam najdes nieco podobne, mozes priamo oslovit tu mamicku. Lebo nie vsetky chodia aj do tejto temy sem
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

ani3012
23. aug 2012

odpovede @zaockujteajslnko sú ironické ale nie voči tebe @laurinka2011 ale naozaj smerom k lekárom...asi nie si na to zvyknutá ale ubezpečujem ťa,že @zaockujteajslnko je rád,že ďalšia mamina sa zaujíma o očkovanie a nejde slepo očkovať ďalej...
ak zaočkuješ,tak už na základne nejakých poznatkov a čí viac budeš vedieť,tým bude rozhodovanie pre teba jednoduchšie 😉

pectore
23. aug 2012

@zaockujteajslnko pre mna zamna nech ta aj rozdrapi....treba ist na sono aby sa zistilo co je ..ci je to nieje krvna zrazenina...alebo akeho je to povodu... tymyto kvaklotami nicomu nepomahas.. a okrem toho jednas s ludmi akoby ti bolo 13....

sorciera24
23. aug 2012

@majusqwa mne mojho prijali bez problemov do skolky, ich nezaujima ockvoanie, ale ci je dieta psych. a fyz. pripravene na skolku.....ziadna skolka to u nas nechce...(a ani na to popravde nemaju pravo...)

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@sorciera24
to mas recht, skolkam ide o peniaze, ajtak vysudit nejake skody sposobene neockovanym dietatom je absolutne nerealne v podmienkach SR, cize kedze je malo deti a pocet skolok rastie rapidne po Ficovych upravach, tak zaplat a drz hubu.... a oni musia teda drzat hubu tiez...........logika veci....

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@pectore
mozno mi je 10 a teda mam 3 roky naskok 😀 😀

prevenar
23. aug 2012

@majusqwa nikdy nepridavam len anglicke texty ..a ked ano tak upozornim,ze su v anglictine ..ale to sa nestalo uz velmi, velmi davno . tie linky ktore som uverejnil nedavno su vsetky v slovencine / cestine , alebo maju preklad v linku pod anglickym linkom ..alebo moj ciastocny preklad. si to pozri este raz 🙂

prevenar
23. aug 2012

@laurinka2011 ak sa chces nieco dozvediet precitaj si diskusiu 🙂 ..a dozvies sa uplne vsetko ohladom tejto temy. vsetky otazky kt. ti napadaju su tu vysvetlene do bezvedomia 🙂

halienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz