Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miliharmi
19. okt 2011

@petot Prosím dá se nějak pomoci organismu, aby se s očkováním tetanovkou lépe vyrovnal? Může pomoci zvýšit před a po očkování dávky vit. C nebo co dalšího může pomoci?

anicka1981
19. okt 2011

@manof dakujem pekne,ako vidim, bola som dost vedla 😖
a este ake je riziko, u deti, pisal, si, ze deti tetanus nemavaju,,, ake je riziko, ze by ho mohli dostat, alebo od akeho veku, sa dostavaju do rizikovej skupiny?,

pran
19. okt 2011

Ja riziko hlbokeho zranenia tazko posudim, maly moze stupit na klinec hocikde. Uff, z tohoto mam fakt strach. Kde najdem na slobodavockovani.sk ten zoznam vakcin? Hladam hladam a nemozem sa dopatrat.

pran
19. okt 2011

Uz to mam!

pran
19. okt 2011

Ten Tetavax uz nie je dostupny? POzeram, ze je tam samozrejme hlinik, ortut ani formaldehyd nie. Ja teraz potrebujem preockovat 5 rocneho, ale to prave by som chcela len tetanus a mimino po prvom roku by som chcela. Asi bude najlepsie sa spytat v lekarni, ci ho vedia pozhanat?

anicka1981
19. okt 2011

@pran a najmladsieho uz mas niecim ockovaneho ?

petot
19. okt 2011

@denduska Nechcela by si napisat zopar milych slov do redakcie Mama a ja? Mozno Ta ako MUDr budu brat vazne.

petot
19. okt 2011

@miliharmi Teoreticky o niečo môže, ale nemôže odstrániť najvážnejší následok - narušenie imunity a jej dlhodobého vývoja kvôli hliníkovému adjuvantu a adsorbentu.

pran
19. okt 2011

@anicka1981 Nemam a ani neplanujem, az na ten tetanus. Nasla som Tetavax dostupny tu: http://www.dinarin.cz/product.jsp?artno=83443. Zajtra tam zavolam, pripadne aj do nejakej slovenskej lekarne. U 5 rocneho ma este napada, nechat si zistit protilatky, ci je ocko potrebne (on ma komplet hexu ockovanu). Kde sa da taketo vysetrenie ziadat? Samozrejme si to zaplatim.

manof
19. okt 2011

@miliharmi
Povedal by som, že 15 rokov je štatistické minimum, tzn. drvivá väčšina zaočkovaných (rozumej 99% a viac) má dostatok protilátok aj po 15 rokoch. Inak by si predsa nemohli dovoliť dať tak dlhý interval, keby trebárs tretina už po napr. 13 rokoch nemala protilátok dosť.

Štatistický priemer však bude zrejme o poznanie vyššie než 15 rokov. Ale už si tým nemôžeš byť istá, či zrovna ty nemáš tých protilátok málo. Jedine, že by si si to dala zistiť.

manof
19. okt 2011

@pran
U 5-ročného tetanus preočkúvať nemusíš.
Preočkovanie v 6. roku života sa nerobí ani kvôli tetanu, ani kvôli záškrtu, ale kvôli detskej obrne a čiernemu kašľu. Lebo protilátky proti záškrtu a tetanu sú aj po 15 rokoch, ale proti čiernemu kašľu len po 5-7 rokoch, viac sotva.

A vtip je v tom, že nejestvuje vakcína proti čiernemu kašľu, ktorá by bola bez zložky proti tetanu a záškrtu. Ak Ťa netrápi čierny kašeľ ani detská obrna (čo by Ťa trápiť ani nemalo, ak žiješ na Slovensku), tak to očkovanie v 6. roku života nemá žiadny zmysel. Ten čierny kašeľ je totiž veľmi ľahko prenosný napriek akémukoľvek očkovaniu, takže si treba skôr naštudovať iné preventívne opatrenia, nie očkovanie. A divokú detskú obrnu tu už vyše 50 rokov nikto nevidel, a v rámci Európy vyše 10 rokov nič nebolo.

Protilátky ani zisťovať nemusíš. Ak má celú Hexu, tak je na 99,9x % isté, že ešte pekných pár rokov bude mať proti tetanu protilátok dosť.

manof
19. okt 2011

@miliharmi
No veru, u tetanovky je najvážnejším problémom hliník, tak to skôr nejaká detoxikačná kúra od hliníka by Ti pomohla.

pran
19. okt 2011

Manof dakujem! Detox a karantenu po ockovani malemu zabezpecim. Zaockovat dam v letnych mesiacoch a starsieho necham tiez doma zo skolky, aby nieco domov nedoniesol a nenakazil maleho.

manof
19. okt 2011

Niekoľko právnických postrehov z návštevy na RÚVZ Bratislava
http://www.slobodavockovani.sk/news/niekolko-pr...

prevenar
19. okt 2011

@anicka1981 riziko je asi take ,ze za poslednych 10 rokov dostali tetanus na slovensku 3ja ludia ..cize.

manof
19. okt 2011

@prevenar
Od kedy sme prešli z vidieka do miest a od poľnohospodárstva k priemyslu, dramaticky poklesol počet prípadov tetanu.

anicka1981
20. okt 2011

@prevenar
@manof , no ved to, ze my sa budeme stahovat na dedinu, keby ze ostvame v meste, tak to neriesim,, a este aka je nasledne prognoza, ked napriklad, u maleho spozorujem, ze nie je nieco v poriadku, ako, ked sa neako lahsie zrani, vydezinfikujeme, a co ja viem, o par dni, mu to zacervena, alebo ako sa to prejavi, alebo dajme tomu, ked to dojde uz k ochrnutiu tvare,, co sa bude diat, daju mu tetatovku, a bude dobre, alebo v akom stadiu ta vakcina zabera...., ked sa by sa zranil tak, ze by sme na pohotovost museli sit, tak tam mu tetanovku daju hned,,a zase, neviem, aky maly bude, mozno bude domased, 😀 a neake take horsie zranenia jednoducho mat nebude , alebo v akom veku, ked uz bu som mala dat ockovat,5 rokov, lebo pokial, budeme spolu, tak spozorujem, ked sa neako zranil a hned budeme dezinfikovat, ale, ked uz bude samostanejsi, tak ho bude tazsie mat pod kontrolou,,, alebo kolko casu potrebuju tie sporz aby sa v rane aktivivali a zacali tvorit ten toxin,,,

denduska
20. okt 2011

@anicka1981 minule ked sme sli tuna obdalec cez pole a videla (a citila 😝 ) som tu obrovsku kopu 100% prirodneho hnoja, pripravenu na pouzitie tak som si len povedala Panboh s nami a zle prec 😅 😅 Inac ked ockovat tak v detstve, pretoze sa ukazuje ze preockovavanie v dospelom veku je castejsie sprevadzane vznikom neziaducich ucinkov a druha vec, vraj ovplyvnuje tvorbu protilatok len minimalne...a u starych ludi velke % si nevytvori protilatky po ockovani vobec.

@petot no, ja uz som mala pripraveny aj plamenny prejav kvoli tej hlupej rozpravke ale mm uz dosli nervy a odstavil ma vetou - Prosim ta, bol by som rad keby o tebe aspon v telke este nejaky cas nevedeli 😅 😅
Ale inak ked som si predtym vymenila par mailov so "sprievodcom ockovanim", podpisala som sa aj s titulom ale jasne mi dali najavo ze nemam co do toho sturat...asi nie som na tajnej listine vyvolenych a sucich sa k tomu vyjadrovat 😠

manof
20. okt 2011

@denduska
Máš nejaký odkaz na štatistiku k tomu, že si dospelí nevytvoria protilátky proti tetanu po (pre)očkovaní?

denduska
20. okt 2011

@manof na nete neviem, ale ak si dobre pamatam, citala som to v ucebnici mikrobiologie...akurat ze ju mam v KE, tak ak dockas nedele, opisem ti to aj so zdrojom 😉
Nechcem trepat, ale myslim to bolo 60% ockovanych seniorov, co neodpoveda tvorbou protilatok.

miliharmi
20. okt 2011

@denduska
vraj ovplyvnuje tvorbu protilatok len minimalne...a u starych ludi velke % si nevytvori protilatky po ockovani vobec.

Tak má smysl se nechávat v dospělosti přeočkovávat proti tetanu?

denduska
20. okt 2011

@miliharmi hm, neviem na to fundovane odpovedat 😅 ja som tiez nebola od 13.roku preockovana a uz mi 15 rokov vyprsalo odvtedy...ale rozmyslam ze si dam zistit protilatky a podla toho potom..kamaratka sa dala ockovat v 25-ke tusim a rukou 2 tyzdne nehybala, cize mala protilatok ocividne dost aj bez toho 😒 Ale osobne si myslim ze velky zmysel ockovanie v dospelosti nema, jednak tie protilatky z detstva trvaju dlhsie nez sa predpokladalo a (vraj) u dospelych sice dojde k ich vzostupu po ockovani ale nie je to take vyrazne a vyznamne ako ockovanie v detstve.

evkalacko
20. okt 2011

Toto sa mi páči:
http://www.viaiuris.cz/index.php?p=msg&id=236
je tam spomenutá aj tá vysvetľujúca správa k Dohovoru o ľudských právach a biomedicíne
😎

manof
20. okt 2011

Inak pomaly sa chystám postupne opustiť modrú mrcinu, tak kebyže ste ma hľadali, budem dostupný pod rovnakou prezývkou tu:
http://forum.dojcenie.eu/viewforum.php?f=32

Sem-tam raz za čas mrknem aj sem, ale nespoliehajte sa na to.

paula_1
20. okt 2011

Ma doktorka pravdu ked mi tvrdi ze ockovat hexu ked ma dieta rok nema zmysel lebo uz ma uplne iny imunitny system?

anicka1981
20. okt 2011

@denduska a ake stare si myslis, zeby malo byt ockovane?, ja som vcera citala ze ta bakteria je najmna z konskeho trusu,,, a zase ja mam 30, takze ked som bola preockovana v 13 rokoch, takze to je 17 rokov,, to znamena, ze nake protilatky este mam, a este kojim, aj ked uz nie plne, tak maly dostava neake protilatky cez mieko, ci nie?

anicka1981
20. okt 2011

@pran ja nechcem ockovat, ani tetanus , ved maly je este maly, sa mi zda, ze,riziko nakazy u takeho maleho babetka je rovnaka ako pri hepatitide B, uvidim ako nam bude rast, ked bude z neho velky betar, tak potom budem rozmyslat,,, zalezi ako dlho ostanem na mateskej, to si ho ustrazim, a potom sa uvidi,,,,,

hajanka
20. okt 2011

@manof preco? ak sa smiem spytat? myslim, ze si tu vela mamam pomohol otvorit oci a rozhodnut sa... hm... ci uz pre alebo proti, informacie sa vzdy zidu.

anicka1981
20. okt 2011

@denduska a este k tomu hnoju,,, si mysleli, ze ked budu pestovat vsetko bio, tak budeme zdravsi, a ono to tak ani velmi nie je,,, ked si spomenieme na tu crevnu e coly, 😒 ,,,

petot
20. okt 2011

@anicka1981 Ked sa uz prejavia priznaky, myslim, ze antitoxin a spol. sa pouzivaju najma preto, lebo skolska medicina nic ine nema. Teda, ak nepocitame umele dychanie a drogovanie pacienta az do stavu narkozy. Viaceri lekari tuto prax kritizovali, ze antitoxin nema vyznamny pozitivny ucinok a moze veci este zhorsit. Doslova, ze "standardna liecba" je rovnako zla ako choroba samotna.

Inymi slovami, v pripade tetanu hrozi dvojnasobne riziko - nielen zo strany choroby, ale aj zo strany skolskej mediciny. Je zaujimave, ze na Slovensku ma tetanus 70% umrtnost kym v USA 12%.