Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka1981
26. okt 2011

@manof aha, no a ked som nedala hexu a tie pneumokoky, to sa pocita ako 2, alebo ako 1 ockovanie?,,,, ako 2 asi, ci ako?

manof
26. okt 2011

@halienka
panadol nie, prepánajána, ak ju nechce zabiť...

manof
26. okt 2011

@anicka1981
Z doterajšej praxe som vybadal, že to berú po vakcínach (vpichoch), čiže 3. Hexa a 3. Prevenar sú pre nich 2 ks.

manof
26. okt 2011

@cigaretka5
MMR môžeš odmietnuť napr. z náboženských dôvodov - zložka proti ružienke sa vyrába na bunkových tkanivách, pochádzajúcich z umelo potratených detí.
Alebo môžeš namietať, že Tvoji rodičia (prípadne starí rodičia) tie choroby prekonali a nič sa im nestalo, takže radšej znesieš bežné detské choroby než riziká očkovania.

cigaretka5
26. okt 2011

@manof no uvidim ako zareaguje dokina

manof
26. okt 2011

@anicka1981
Nad 40,5 °C už ide ozaj do tuhého.
Do tejto hodnoty (s výnimkou horúčky z otravy) by nemal byť problém.

manof
26. okt 2011

@vavrenka
Na počte priestupkov v zásade nezáleží. Súhrnná pokuta jednoducho nesmie prekročiť 331 € - bez ohľadu na počet priestupkov.

@crysmile
10. týždeň je už v 3. mesiaci, takže právne to je v poriadku.

TBC neviem neviem či zrušia. Pľúciari volajú po zrušení, ÚVZ SR je nejako ticho...

anicka1981
26. okt 2011

@manof a to iste aj s prvou hexou ?, lebo my sme zatilal nedali to ockovanie po 3 mesiaci,,,

a este moja znama ma takeho isteho drobca ako ja, a uz jej na poradni v pondelok doktorka pichla 2 hexu do obydvoch stehienok, teda jej babu,,, nie je to skoro???, a este ona aj 1 hexu ockovala neako skor, ani nie podla veku, ale kg, ako to, ze lekarka sama moze urcit, a ockovat pomaly o 3 tyzne skor, pred dovrsenim 3 mesiaca,, a to maly mal zapal mocovych ciest, a bol az v nemocnici na hospitalizacii...

manof
26. okt 2011

@anicka1981
od začiatku do konca 3. mesiaca života je to právne OK.
Choré dieťa (alebo z choroby sa zotavujúce dieťa) by však rozhodne očkovať nemala.

crysmile
26. okt 2011

@manof 😅 no vidis, asi ja neviem pocitat.. dokelu, si ma nepotesil.. takze dovrsenim tretieho mesiaca zacina stvrty.. aaach jaj.. neda sa mi zmenit zatial doktorku a vyzera ze sa stahovat budeme tak na jar, tak to zas budem za blbu matku co vyskakuje a nechce zaockovat dieta proti smrtelnym chorobam..
podla mna tbc nezrusia, ved su v tom prachy...

cigaretka5
26. okt 2011

@manof ty ale tvrdis, ze ak v porodnici nedam dieta na TBC zaockovat v principe mi nic nemozu, kedze nie je dana horna hranica.

peti19
26. okt 2011

@manof dúfam, že budeš mať pravdu, už na mňa tlačila aj moja mama, aby som niečo dala, ale nedám...

anicka1981
26. okt 2011

@manof no a ke teraz ockvala druhu davku a maly ma 4 mesiace a tyzden,,, aj to je ok,,,_

a ako mozem zdovodnit neockovanie 1hexou, a prevenarom_, tiez nabozenstvom, akoze geneticke inziniestvo, rDNA, alebo take nieco,,,,_ zneuzivanie zvierat.... ,nic ma nenapada,,, povedat im narovinu, ze vakciny su vlastne jedy by mi asi nepreslo, lebo to nie je mozne 😝 ....

jitinka1
26. okt 2011

nie je tu niekto cerstvo po priestupkovom konani v Nitre ? cca pol rok dozadu ?

halienka
26. okt 2011

@manof ale no hádam až také strašné to nie je 😉 🙂 sem tam niekto ten panadol prežije 😀 ja dávam nurofen keď je moc zle, ale viem, že mamičky sa prikláňajú k panadolu, lebo lekári tvrdia že je to lepšie (což nie je môj názor 😀 ). Ale písala som, že ho v podstate nemusí dať pri tej teplote 😉 Rozhodnutie už je na nej 😉

susisus
26. okt 2011

Tetavax -
Základní očkování
Základní očkování proti tetanu u dospělých se provádí třemi dávkami u osob, které nebyly očkovány proti tetanu nebo byly očkovány před více než 10 lety. Doporučený interval mezi první a druhou dávkou je 6 týdnů a mezi druhou a třetí dávkou 6 měsíců. Přeočkování se provádí vždy po každých 10-5 letech
Základní očkování u dětí mladších jednoho roku u kterých ze zdravotních důvodů nelze provést očkování kombinovanými vakcínami proti diftérii, tetanu a pertusi, nebo diftérii a tetanu se doporučuje provést třemi dávkami, podanými v intervalech 1 až 2 měsíců mezi sebou tak, aby třetí dávka byla podána do konce prvního roku života a čtvrtá dávka v osmnáctém až dvacátém měsíci života.

A ked ma mala 2 roky? To je uz akoze neskoro ci co?
@manof @petot

prevenar
26. okt 2011

Obama presadzuje nove ockovanie. Proti Anthraxu ^^ ..zatial bolo testovane iba na vojakoch , z ktorych 84% hlasilo "vedlajsie" ucinky, tak preto sa rozhodli otestovat to este na dalsej skupine ludi ...ano hadate spravne, na detoch ^^ respektive uz spravili kombinovanu vakcinu na osypky + anthrax. Odporucam pozriet.

https://www.youtube.com/watch?v=Xzi9jIVUYgs
prevenar
26. okt 2011

@cigaretka5 huh, z toho co pises vidno, ze o celej problematike vies pomerne malo. co je mierne desive ak si zvedava na moj nazor 🙂 1) k odmietnutiu ockovania by ta malo viest v prvom rade presvedcenie ktore by malo pramenit z poznania danej problematiky. 2) ale budis, odmietnutim ockovania urcite nic nepokazis.. a vsak zlym odmietnutim po pravnej stranke sa mozes zamotat do vacsich problemov ako by bolo zdrave.

prosim ta aspon si dobre precitaj tieto navody na zaciatok. http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz... dalsie info http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved... , http://ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-ocko...

inak , vela stastia v boji 🙂

petot
27. okt 2011

@vavrenka Ved si mozes v klude doma pripravit pisomne vyhlasenie, to im mozes odovzdat, chvilu ich pocuvat, ak to bude prinosne, a potom pripadne ukoncit debatu s tym, ze sa ospravedlnujes, ale caka Ta dieta a ze vsetko, co si chcela povedat, je tam napisane, ze si to mozu zalozit do spisu, a slusne sa s nimi rozides... 😉

Vo vyhlaseni napis to, co je pravda - ze si nebola plne poucena o rizikach ockovania, o zlozeni vakcin, o dalsich moznostiach, a ze si ockovanie odmietla v zaujme ochrany zdravia svojho dietata a v sulade s vyssimi pravnymi predpismi...

samiana
27. okt 2011

aha, čo som dnes našla
hovorí sa tam síce o bankách a ekonomike, ale myslím si , že ten princíp je všade rovnaký a že aj úrady verejného zdravia robia presne to isté s očkovaním a tým, čo ho v praxi realizuje - očkovacími látkami:

"Samozřejmě, bankéři a makléři provozují banky a finanční instituce, ale pravidla, podle kterých hrají, určují úřady a myšlení úřadů je velmi silně ovliňováno teoretickými ekonomickými argumenty. Jsem přesvědčen, že teoretické ekonomické argumenty, které nám určují cestu už dlouhou řadu let, jsou zásadním způsobem chybné. Ekonomie se snaží být přírodní vědou, ale je velký rozdíl mezi přírodními vědami a společenskými vědami. Protože společenské vědy se zabývají lidmi, kteří jednají na základě nedokonalého porozumění věcem. A veškerá teoretická ekonomie se snaží jaksi vytvořit umělý svět, v němž tyto nedokonalosti nehrají žádnou roli. Vytvoříte tak falešný svět, a v tomto falešném světě žijí ekonomové. "

http://www.blisty.cz/art/60776.html

myslím si, že tak nejako to bude aj so vzťahom medzi očkovaním a vakcínami - že sa dobré vakcíny nedarí vyvinúť, to vôbec nemusí byť len chyba technologická.
Ako sa hovorí, ak sa chyba nedarí vyriešiť vrámci systému, tak potom chybný je systém sám.

nellina
27. okt 2011

som zhrozena..to snad nemyslia vazne!!!
http://www.naturalnews.com/033988_anthrax_vacci...

manof
27. okt 2011

Nadnárodní farmaceutická firma Valeant za předepisování jejích léků nabízela některým lékařům přímo provizi, s jinými uzavřela smlouvu o reklamě či o provádění průzkumu. MF DNES se podařilo získat detailní informace z části účetnictví firmy. Faktury a smlouvy s desítkami lékařů z celé republiky ukazují, že na vyplácení odměn má firma dokonale fungující systém.

"Z glanuty jsme mohli nabízet provizi lékařům až pět set korun. Pak se to fakturovalo jako reklama nebo nějaký průzkum," řekl MF DNES bývalý zástupce společnosti Valeant Martin Padělek. Jako příklad uvádí deník částku nejméně 275 tisíc pro dvojici lékařů za to, že si na několik měsíců vyvěsili v ordinaci plakátek od Valeantu o rozměrech 30 krát 40 centimetrů.

http://web.volny.cz/noviny/z-domova/clanek/~vol...

Jak to asi tak bude s očkovaním proti HPV? Hmmm... Hmmm... Hmmm...

manof
27. okt 2011

@cigaretka5
Presne tak. TBC je jediné na čo zabudli stanoviť hornú hranicu.

manof
27. okt 2011

@susisus
Keď mala 2 roky, postupuješ ako pri dospelých. 🙂

manof
27. okt 2011
manof
27. okt 2011

@anicka1981
Hexu môžeš filosoficky odmietnuť na základe génového inžinierstva (rDNA je génové inžinierstvo)

@prevenar
Trochu empatie k menej zorientovaným rodičom by nezaškodilo.

anicka1981
27. okt 2011

@susisus a aka je tam davka hlinika spolu za vsetky 3 ockovania=preockovania _, nevies_

susisus
27. okt 2011

@anicka1981 to netusim, ja sa dp toho vobec nevyznam, ale urcite menej ako vsetky povinne ocko. Snad.

cigaretka5
27. okt 2011

@manof dakujem , no v principe som sa strasne branila zacat studovat info o vedaljsich ucinkoch ockovania., My sme s mm dost fungujeme na filozofii zivota, to je ze pocuvame co nam zivot ukazuje- skus pozriet nejake knihy od simelnikova. No a nejak sme vnutorne prisli k presvedceniu ze MMR vakcinu nedame, nemam na to take hifi logicke argumenty ako vy co sa v tom pohybujete x rokov , ale matka citi co je predieta dobre a co nie.
Mala ma 16 mesiacov, v pondelok ideme k MUDR na preentivku, kde by ju mala ockovat, zatial sa chcem s nou dohdonut akoze odklad a potom sa rozhodneme definitivne. Mala sopli ako skoro vsetky deti teraz, tak to uhram nato
@prevenar

jjjulia
27. okt 2011

ahojte ludkovia, vcera som objavila tuto temu a vzdy ked mam chvilku, citam a citam... my sme sa s manzelom rozhodli neockovat, zijeme v IRL a tu je ockovanie nepovinne, tak je to super... ale stale ma vsetci presviedcaju, ze to nebolo spravne rozhodnutie a bla... dnes som bola s malym na kontrole noziciek u lekara a rozpravali sme sa o tom-nemozem povedat, ze by ma tlacil do ockovania,ale trochu ma presviedcal...vravel, ze aj on to skumal ale aj napriek tomu dal vsetky svoje deti ockovat. vraj je to riziko nedat zaockovat a ze ked pracoval este v nemocnici, zomreli 3 deti na osypky, ktore ockovane neboli... Vam poviem, ze ma vystrasil. priatelia poznate nejakych lekarov, ktori nedali svoje deti ockovat? Alebo ktori Vam radia aby ste neockovali? potrebujem podporit🙂