Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
19. nov 2011

@manof ze vyhodene! lol ..vies si predstavit kolko novych vil, sukromnych lietadiel a exotickych sportovych aut sa za to kupilo ? 😎

anicka1981
19. nov 2011

@manof
@prevenar mali by ich vyhodit vsetky, aj tie neprexpirovane a svet by bol krajsi a zdavsi 😉

manof
19. nov 2011

@anicka1981
Nie nie, keby ich nakúpili a vyhodili, Big Pharma by si svoje zarobila.
Radšej ich nemali ani kupovať.

anicka1981
19. nov 2011

@manof no. ja som skor myslela, ze by ich vyhodili este pred tym, akby ich niekto stihol kupit 😀 , ale viem, ze je to rovnako nerealne ako to, ze vakciny vyrabaju pre nase dobro, 😖

mimirinko
19. nov 2011

vcera sme sa boli pytat v poistovni Dovera, tam sme vsetci poisteni, ako je to v pripade, ze dieta nedame zaockovat povinnymi vakcinami, ci je pravda, ze pokial by mala dostala danu chorobu, tak by sme naklady na jej liecbu hradili my rodicia, a povedala nam ta pani, co tam robi, ze ano, hradili by sme ju sami. ale vraj sa musi na to este opytat. no ona to presne nevedela. nemam slov!

denisocka
19. nov 2011

a ked sa strieska nejaky ožran co je stale na socialke,tak jeho zranenia si zaplatime z nasich zdravotných odvodov,nech idu do frasa

mimirinko
19. nov 2011

Dostali sme papier s takymto znenim, ktory chce dr., aby sme ho podpisali:

Poučenie zákonných zástupcov detí o možných následkoch týkajúcich sa ohrozenia zdravia dieťaťa ako aj verejného zdravia v prípade nezabezpečenia povinného očkovania u svojho dieťaťa.

Cieľom očkovania je čo najúčinnejšie chrániť nielen jedinca, ale aj celú spoločnosť pred infekčnými chorobami. Infekčné ochorenia významne ohrozujú zdravie verejnosti, pretože sú prenosné z osoby na osobu. Rozvoj cestovného ruchu a medzinárodného obchodu, migrácia obyvateľstva prinášajú so sebou zvýšené riziko vzniku a šírenia infekčných ochorení.
Systematická kontrola, epidemiologické a laboratórne sledovanie a bdelosť nad faktormi, ktoré ovplyvňujú vznik a šírenie infekčných ochorení sa na Slovensku vykonáva od 2. polovice 50tych rokov. Jej efektívnosť dokazuje výrazný pokles tej skupiny infekčných ochorení, ktorým sa dá predchádzať očkovaním. Infekcie vedúce k život ohrozujúcim chorobám a rozsiahlym epidémiám predstavujú riziko nielen pre občanov, ale aj štát. Je teda v záujme jednotlivca, ale aj celej spoločnosti, aby boli voči týmto ochoreniam čo najlepšie chránení. Z tohto dôvodu je očkovanie zakotvené v príslušných zákonoch SR ako povinné očkovanie. Cieľom je aj navodenie stavu kolektívnej imunity, čiže prostredia, v ktorom sa infekcia nemôže šíriť. Pri poklese optimálnej úrovne kolektívnej imunity hrozí v populácii návrat prenosných ochorení preventabilných očkovaním.
Očkovanie riadi a organizuje Ministerstvo zdravotníctva - Hlavný hygienik SR. Povinné očkovanie osôb, ktoré dosiahli určený vek sa vykonáva na základe očkovacieho kalendára, ktorý je vypracovaný Úradom verejného zdravotníctva SR v zmysle § 5 zákona NR SR č. 355/2077 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v súlade s vyhláškou MZ SR č. 585/2008 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení v znení vyhlášky MZ SR č. 273/2010. Druhy očkovania vykonané v SR sú v súlade s odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a v súlade s realizáciou očkovania v krajinách EÚ.
Do imunizačného programu v SR sú v súčasnosti zaradené povinné pravidelné očkovania proti týmto 11 ochoreniam: tuberkulóze, detskej obrne, záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, vírusovej žltačke typu B, hemofilovým invazívnym infekciám, pneumokokovým invazívnym ochoreniam, osýpkam, ružienke a príušniciam.

Tým, že nezabezpečíte, resp. odmietnete povinné očkovanie svojmu dieťaťu vystavujete ho riziku vzniku následkov týchto prenosných ochorení:

(Teraz su tam vsetky tie ochorenia jedna po druhej vypisane a ku kazdej napisane, co to je, ako sa to siri a co sposobuje.)

Na zaver chcu podpisy oboch rodicov, otca i matky.

Dostal uz niekto takyto papier?

mimirinko
19. nov 2011

@denisocka ved to. v takomto state my zijeme... smutne... ☹

zaockujte_aj_slnko
19. nov 2011

@denisocka
ja by som to podpisal s tymto "NEPOROZUMEL SOM OBSAHU" 😀
tym padom maju tam podpis, ale je pravne neplatny 😀

zaockujte_aj_slnko
19. nov 2011

@denisocka
ako som zisil byt za BLBEHO sa vzdy OPLATI..... naozaj vzdy oplati...nechapat, nerozumiet,
este bys om dodal, "NEPOROZUMEL SOM OBSAHU A BOL VYVIJANY NATLAK ABY SOM TO PODPISALA"...

napis co citis.... do bodky 😀

nattou
19. nov 2011

@mimirinko áno, dostala. 😵

luba41
19. nov 2011

@mimirinko pani sa musí opýtať, lebo pani sú tam len zberateľka papierov a vyberačka poistného. A najprv by museli rozoznať tú chorobu a dokázať
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ockovani-zardenky-priusnice-spalnicky-mely-vase-deti-nejakou-reakci/
Ahoj,jen bych chtěla říct naší zkušenost po očkování priorixem. Syn skončil po měsíci po první dávce na dětské chirurgii se zánětem varlete a jaterní testy měl 5x vyšší.Dnes mi volali z hygieny a oznámili mi,že měl příušnice.Teď se už jen zkoumá,jestli to je opravdu reakce na očkování,což dle mého názoru je. Jinak je to moc velká náhoda,že by je zrovna někde chytil a hlavně,když nejsou...Dávejte si opravdu velký pozor a všímejte si celého těla...

zaockujte_aj_slnko
19. nov 2011

@mimirinko
alebo dodaj "informacie tu uvedene nie su pravdive a preto sa s nimi nestotoznujem a to podpisat nemozem" a podpis 🙂

manof
19. nov 2011

@anicka1981
Nie nie, tie vakcíny by bolo treba nevyrobiť.

manof
19. nov 2011

@mimirinko
Tak sa tej pani z Dôvery spýtaj, ktorý paragraf ktorého zákona umožňuje poisťovni nepreplatiť liečbu ochorenia, proti ktorému sa povinne očkuje, pacientovi, ktorý proti danému ochoreniu nie je zaočkovaný.

To som veľmi zvedavý, čo vymyslí. A bude lepšie, keď to pôjde mailom, aby sme to potom mohli mať čierne na bielom a v prípade potreby použiť.

Ten papier si Dr. vymyslel sám, alebo ho odniekiaľ dostal?
Ak ho odniekiaľ dostal, vieš zistiť, že od koho (aká inštitúcia).

Inak: jednoznačne nepodpisovať. Nespĺňa to zákonom stanovené náležitosti poučenia o účele, povahe, následkoch a rizikách zdravotnej starostlivosti podľa § 6 Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti.
A ani nie je dôvod podpisovať, že to nepodpíšeš. Keď Ti mobilný operátor ponúkne novú zmluvu, s ktorou nesúhlasíš, tiež mu nepodpíšeš, že ju nepodpíšeš.
🙂

manof
19. nov 2011

@mimirinko
Inak ale zaujímavý poznatok, že aj RÚVZ Senica posiela na podpis to, čo RÚVZ Trnava a RÚVZ Nitra:
http://www.slobodavockovani.sk/news/poucenie-kt...

prevenar
19. nov 2011

@mimirinko

ciste klamstvo lol . nech ti to da pisomne a potom chod s tym za niekym nadriadenym s tym,ze to rada ukazes v televizii ..aby mali dobru reklamu 😎

+ ten papier od lekara nepodpisuj ani keby ti mali ruky lamat 😀 je to ako chciet, aby si si sama podpisala trest smrti. hroza coho su schopni ^^

prevenar
19. nov 2011

mna sa aj tak zo vsetkeho najviac paci termin "kolektivna imunita" 😀 ..cize ak nie su zaockovani vsetci, ockovanie prestane magicky fungovat? lol
..aby som tomu rozumel. idem do vytahu kde je 10 ludi a vsetci su zaockovani. nikto neochorie, lebo ockovanie funguje a zaroven sa nemaju od koho nakazit 😕 . ..v pripade ,ze mame vo vytahu jedneho nakazeneho, jedneho zdraveho ale nezaockovaneho a 8 zdravych a zaockovanych, tak ten jeden nezaockovany "vypne" ockovanie tym osmim ? a vsetci sa nakazia ? O_o
..alebo ked idem do exotickej krajiny a dam sa na nieco zaockovat, za predpokladu,ze vsetci domorodci nebudu zaockovany taktiez, moje ockovanie bude vlastne uplne nefunkcne ? haha to je zaujimave zistenie 😉

manof
20. nov 2011

Americký úrad verejného zdravotníctva zrádza dôveru verejnosti
http://www.slobodavockovani.sk/news/americky-ur...

Je to taký ostrejší článok. Tu je ochutnávka:

"Čo by teda mala spoločnosť urobiť pre potrestanie lekárov a vedcov, ktorí úmyselne nastavili podmienky pre bábätká tak, aby tieto buď zomreli, alebo žili život v strašnom strese s autizmom či inými neurologickými poruchami? Ak z týchto lekárov urobíme hviezdy spoločnosti a budeme im prinášať krvavé obete ako pohanskí kňazi, odsúdime k záhube sami seba, naše deti i celú našu civilizáciu. Niekto možno povie, že máme, čo si zaslúžime. Ale sme snáď až takí zlí, že si zaslúžime zneužívanie zo strany skupiny šialencov, ktorí bez akéhokoľvek pocitu viny pichajú do tiel našich detí jedy a ešte si dávajú za to zaplatiť?"

manof
20. nov 2011

@prevenar
Správny postreh. Ja som nedávno napísal ešte iné možné vysvetlenie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/reportaz-z-...

Dr. Špániková sa posťažovala na "diery v našej legislatíve":

"Nám predsa nemusí byť prikázané, aby sme pacienta, ktorý odmietne očkovanie, nahlásili spolupracujúcemu pracovisku, ktorým RÚVZ v každom prípade je, pretože je to naše aj lekárske, ľudské a medicínske právo. Ja mám určitý medicínsky názor, ktorý hovorí o tom, že očkovanie chráni deti a je správne, a keď niekto pritom ešte nedodržiavajúc našu legislatívu, z môjho pohľadu ohrozujúc zdravé dieťa, ktoré môže zomrieť na preventabilné ochorenie, z môjho pohľadu ohrozujúc dieťa - nonrespondenta, ktoré bolo očkované a môže ochorieť na prenosné ochorenie, ktoré by neočkované dieťa prenášalo, z môjho pohľadu sú to tak závažné veci, že ja mám nieže povinnosť, ja mám právo sa o tento môj problém s niekým podeliť."

Pacient však má právo na ochranu osobných informácií a dodržiavanie lekárskeho tajomstva. Medicínsky názor Dr. Špánikovej je úplne irelevantný, lebo tu nejde o jej názory, ale o platné právne predpisy. Legislatívu tu nedodržiava v prvom rade ona (viď vyššie), tak neviem, na základe čoho si dovoľuje takto drzo vyskakovať do neočkujúcich rodičov, z ktorých mnohí toho o očkovaní vedia oveľa viac než ona sama, čo v nejednom prípade možno dosiahnuť aj samotným dôkladným prečítaním si príbalového letáku vakcíny (viď vyššie).

Ak by sme pristúpili na to, že očkovanie naozaj chráni zaočkovaných, tak z povahy veci vyplýva, že oveľa viac sú ohrození neočkovaní, než očkovaní, takže je úplne proti logike (ale to ma u Dr. Špánikovej už naozaj neprekvapuje) tvrdiť, že neočkovaní sú hrozbou pre očkovaných, keď v skutočnosti je to presne naopak - ak teda platí, že očkovanie chráni.

Ak však Dr. Špániková prizná, že neočkovaní sú naozaj hrozbou pre očkovaných, tak to vlastne znamená, že očkovanie degraduje imunitu očkovaných detí a zdravé neočkované dieťa môže preniesť nejakú baktériu/vírus, s ktorou ono samo nemá vďaka silnej prirodzenej imunite žiadny problém, na očkované dieťa s očkovaním narušenou imunitou. V takom prípade dáva tvrdenie Dr. Špánikovej (a predtým aj doc. Krištúfkovej) zmysel - ale len za toho predpokladu, že očkovanie devastuje imunitu očkovaných osôb. Potom tieto obavy uznávam ako oprávnené.

manof
20. nov 2011

@prevenar
Ten Angličan je teda pekne ostrý, normálne sa mi páči.

Inak v USA je to čoraz zaujímavejšie:
http://www.naturalnews.com/034195_OWS_journalis...

Pre anglo-fabetov:
"Fašistický policajný štát: Polícia zatýka novinárov na protestoch Okupácia Wall Street"

To potvrdzuje teóriu jednej mojej známej, že revolúcie prichádzajú v cykloch rovných cca jednej generácii (20-30 rokov), keďže jedna generácia unesie max. jednu revolúciu.

To som veľmi zvedavý, ako toto skončí. O takej revolúcii na Islande slovenské mainstreamové médiá samozrejme mlčia.

manof
20. nov 2011

Dobré video na zamyslenie (s anglickými titulkami):

https://www.youtube.com/watch?v=h1oRlusMOL4
vefi89
20. nov 2011

@manof ja neviem, či len čína stačí, lebo aj tam sa diali dosť divné veci 😅 neviem síce presne čo, ale napr. aj s tým umelým mliekom... isto neni ani to krajina, čo by dokázala priamoúmerne potrestať našich veľmajstrov a odborníkov na akékoľvek medikamenty..

anicka1981
20. nov 2011

robia z deti pokusnych kralikov, je mi z toho zle,,,, ale najhorsia je nevedomost-hlupost rodicov, ked sme sa pred casom bavili s mamickami, tak jedna vravela, ze maly mal teplotu, tak ze mu dala pandol, a ja jej na to, ze teploty by sa nemai zbijat, ked tak neaky zabal, alebo vlaznejsia sprcha, a tak, veci co sme sa tu o nich bavili,,,, a ze ked uz je teplota naozaj vysoka, tak nurofen,,, a ona o par tyznov nato, ze nurofen nezaperal, tak dala panadol a maly bol ok,,,, jaka truba?!, tak pol hodinu sa vykecavame, co vlastne je horucka, a ona aj tak nakoniec da decku panadol, a to mal len teplotu do 38, asi iba prechladol,, takze, kto chce kam pomozme mu tam,,,, lebo tabletky a ockovanie vyriesia vsetky problemy a choroby sveta..... nehovoriac o tom, ze polovica tych chorob je prave z tych tabletiek a druha polka z ockovania.....

vefi89
20. nov 2011

@anicka1981 aj ja poznám také prípady rodičov... nad ich demenciou sa len zasmejem a vždy k tomu dodám chudák dieťa... žiaľ, my nezmeníme presvedčenie rodičov... Väčšina funguje na princípe čo lekár to Boh, tak sa k nim modlia

anicka1981
20. nov 2011

@vefi89 presne tak chudak dieta,,,, 😒 😒

eaka
20. nov 2011

@anicka1981 no to som ešte zvedavá, aký bude mať k farmaceutickým produktom prístup ďalšia generácia, ktorá je už teraz masírovaná reklamami typu "zábava s tabletkami Hello Kitty", v tabletkách tetovačka v sirupe neviem aká iná hračka... tak rodič, ktorý decku nevie povedať nie, mu v dobrej viere kúpi radšej "liek" s hello kitty ako cukríky alebo iné sladkosti s tým istým marketingovým ťahom...

janaluknisova
20. nov 2011

@manof toto ako keby som pocula toho nasho pripeceneho exdoktora-oni asi z tejto teorie skladaju na medicine skusky. A ich dalsi oblubeny vyrok-ak nie si doktor,nepyskuj a rob co hovorim JA . Trapne! Uz len tym ze sa vyvysuju tym ubohym titulom MuDr. 😝

janaluknisova
20. nov 2011

@anicka1981 ty ze aku pravdu si dala... 😉 Aj moja svagrinka si hned na kazdu bolest sveta leti do lekarne kupovat chujoviny,ziadna prirodna lekaren. No a o ockovani sa ani nebavime,lebo ona sa este aj vystatuje tym,ze si mozu priplatit tie drahsie vakciny-lebo oni na to maju... 🤐 no comment

anicka1981
20. nov 2011

@eaka no to mas ako s Mc Donaldom, je smutne, ze sa lieky predavaju ako zabavne ruzove cukriky, a vitiminy ako zeleny matrankovia a vobec aku drzost maju, ze uz rovno na deti sa obracaju, ze deti sa budu dozadovat aby im to rodicia kupili, ale rozumny rodic si s naliehanim dietata poradi, poripade mu radsej kupi nieco neskodnejsie,,, ale aj tak uz nevedia co od rozkosu, zapnem doma rano cez vikend telku, a same reklamy na super zabevne umele psy a transformersy a neviem, co odhliadnuc od toho, ze rozpravky macko usko uz nie su in, teraz sami upiry,, a btky nasilie v rozpravkach a potom sa cuduju, ze deti sa biju, a neviem co,,,, neviem ako to budeme riesit my, ale rozhodne tieto nove rozpravky sa mi vobec nepacia,,, ai budeme pustat iba dvd s vhodnymi hozpravkami, a relaciami pre deti,,,, uvidime,,, postupne ako sa k tomu dorastieme budeme riesit,,,,

@janaluknisova no ked da poockovat vsetky ockavania co sa daju, tak si casom budem mohla priplacat aj nadstandartnu starostlivost v nemocnici,kam svoje deturence takymto pristupom dostane,,,,, 😒