Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

peti19
7. dec 2011

@cavtatka môžem sa opýtať, či to máte aj potvrdené, že to je po očkovaní? totiž toto je jedna z mojich obáv aby to moje dieťa nedostalo, má predispozíciu-od 2 mesiacov má hyperglykémie a lekárka mi tvrdí že diabetes po očkovaní je nezmysel ☹

miliharmi
7. dec 2011

http://katerinabartosova.blog.idnes.cz/c/235001...

Grafy nám známé, ale v diskusi ne vždy pochopené.

lusja
7. dec 2011

Ahojte. teraz mam akurat termin porodu a chcela som sa narychlo opytat na ockovanie novorodenca proti TBC. ako sa da odmietnut? poznam X pripadov, ked dieta po ockovani ochorelo, zdurili sa mu uzliny, museli ho operovat... nemeni sa nahodou po novom roku zakon, co sa ockovania tyka?
http://detskechoroby.rodinka.sk/o-ockovani/o-oc...

pifina
7. dec 2011

@lusja da sa odmietnut ... najjednoduchsie to mas tak, ked povies, ze to ockovanie poriesis neskor, tusim do 6 tyzdnov je podla zakona ... a potom to uz doriesit s pediatrickou, ze nechces ockovat vobec ... daj si to do porodneho planu a upozorni na to aj na novorodeneckom, mali by si to poznacit do karty ... ale je lepsie dieta nepustat z oci, niekde dieta zaockuju aj proti voli matky ...

prevenar
7. dec 2011

@lusja presne ako ti radi @pifina. urcite tam nic "neodmietaj" len povedz ,ze chces aby dieta ockovala tvoja detska ..a dohliadni na to aby to kazdy respektoval. potom u detskej , ked uz budes mat dieta absolutne pod kontrolou odmietnes uplne. to je najlepsi postup.

kalo
7. dec 2011

U nás už se na TBC v porodnici neočkuje...Se synem jsem jen vyplňovala dotazník, zdali nejsme riziková skupina. Tak jsem mile překvapená, že TBC už není povinné

luciferkax
7. dec 2011

@danciacik 🙂 vidíš, to je fajn nápad 🙂 zrážky zo mzdy... ale hádam ná s to minie 🙂

prevenar
7. dec 2011

@martina646
ahojky , bude to zniet mozno paradoxne, ale podla mna jeden z najlepsich zaciatkov je precitat si tuto diskusiu , aspon poslednych 300 stran. totizto tvoja otazka sa v roznych formach objavuje na kazdej tretej strane a vzdy je aj zodpovedana 🙂 zistis, ale otazky a problemi mali ini ludia.. ziskas prehlad a potom si pozri tieto stranky, je tam fakt vsetko co sa tyka ockovania .

www.slobodavockovani.sk
www.ockovanie.org
www.rizikaockovania.sk .. tu rychlo najdes linky na dokumenty ktore prebehli v televizii.

tak, vela stastia v patrani.. v mene tvojho dietata dufam,ze sa pridas k nam 🙂

nae
7. dec 2011

@manof Prave som docitala tvoju konverzaciu s doc. Kristufkovou - na zaplakanie (asi od smiechu). Totalna zaujatost. V prvom rade ju asi nastartovalo oslovenie "pani" - to je prilis obycajne, ked je doc. MUDr., chapes.... 😀
Kazdopadne je to zaujatie zjavne snad aj pre cloveka, ktory nevie, "vo co go". No nic, co ta nezabije, to ta posilni, ako sa hovori, mily pan inzinier.

cavtatka
7. dec 2011

@peti19 ahoj,bohu zial nemám to potvrdené,nedá sa to,ziadny lekár takúto vec nepotvrdí......ale nie som jediná,pozrite si napr. stránku ,,sloboda v ockovaní,, alebo nieco podobné.....

adikaw77
7. dec 2011

Keď som teraz čítala,ako ste radili budúcej mamičke/lusja/,ako postupovať pri TBC-odmietnutí,tak ľutujem,že som o tomto fóre nevedela už skôr,keď som išla rodiť ja.Môj malý synček má 6 mesiacov a pod ľavou pazuškou sa mu objavila malá hrčka asi 1cm malá/keď mal 1 mesiac,našla som mu maličkú na záhlaví,no tá sa trošku zmenšila.Tak rozmýšľam,či to nebude od toho TBC,lebo iné očkovanie sme zatiaľ nepodstúpili.Ale môže takáto reakcia nastať aj tak pozde po očkovaní?Je to asi 5 dní,čo som si ju u malého všimla,dovtedy som mu to tam nenahmatala...

anicka1981
8. dec 2011

@manof fuuu, no podla toho ako je to napisane, je na seba patricne pysna 😀 skoda ze tuto ju za to nikto neoceni 😝 ked je taka skolovana, tak nechapem preco ma z teba strach ??? (ja chapem, to bola recnicka otazka 😀 )

anicka1981
8. dec 2011

@adikaw77 no podla toho co tu uz bolo podpisane tak je to typicka reakcia po bcg vakcine, :(, a hexu ste uz nedavali? moj ma tiez 6 mesiacov na buduci tyzden, mame uz 2 zuby 😅

prevenar
8. dec 2011

@adikaw77
...ze sme o tejto stranke nevedeli skor, lutuje zrejme vacsina z nas. my sme o skutocnej povahe vakcin taktiez netusili a osvietilo nas az po prvom probleme, ktory nasledoval rychlo po prvom ockovani. 😒

to co opisujes vyzeraka ako "vysledok" tbc ockovania ..ale ci je to tak na 100% , tak bohuzial na to ti nedokazem odpovedat. urcite treba spravit podrobne vysetrenie , zo o co vlastne ide. v kazdom pripade ockovane aj sposob podania su pre ludske telo tak umele a neprirodzene, ze nasledky sa mozu menit v sirokej skale od pripadu k pripadu. k vaznemu zasahu do imunity cloviecka dojde vzdy, potom je uz na nahode akym sposobom a kedy sa to prejavy.
..ako som vravel, poriadne to vysetrit a ak ti na to daju lieky proti tuberkuloze, tak ti bude jasne odkial vietor fuka.ved ked budes vediet viac kludne sem hod par riadkov, urcite to bude zaujimat aj ostatnych.

mj30
8. dec 2011

Dnes mi zdvihla adrenalin jedna mamicka ktora napisala ze po vcerajsom ockovani jej mala zaspala bez toho aby ju musela uspavat na rukach ze sa zmenila vraj keby jej to vydrzalo ☹ ved to je strasne ☹ este sa z toho tesi ☹

zuanach
8. dec 2011

@adikaw77 určite je to reakcia na tbc ockovanie, poslu ta s tym na plucne a zacnu sa peripetie....

zuanach
8. dec 2011

ja som si myslela, fajn, ranka po tbc ockovani sa nam zahojila a teraz po 3 mesiacoch mame hrcku, uz nam nasadili antituberkulotika, poriadne silne lieky......budeme ich brat minimalne 3 mesiace, chodit na odbery krvi.....a nakoniec to aj tak moze skoncit operaciou....

prevenar
8. dec 2011

@mj30 cista hroza .. "sladka" nevedomost ^^ ..kedy uz bude tomuto koniec ☹

mj30
8. dec 2011

@prevenar no ved to ze ludia si to dako nechcu pripustit ☹ a tesia sa z veci ktore skor nahanaju strach ☹ ja som akurat vcera docitala knihu Vakcina a priznam sa aj som si pri nej poplakala tie fakty ktore su tam uvedene to je strasne ale niektori udia to nechcu pocuvat robia sa hluchymi ☹

prevenar
8. dec 2011

@mj30 ..tak, nic nevidiet a nepocut a o nic sa nestarat je rozhodne pohodlnejsie (z kratkodobeho hladiska) a zo strany uradov velmi vitane a podporovane. je to desive, ale ludia sa trosku zacinaju prebudzat a bojovat voci tejto pliage.

mj30
8. dec 2011

@prevenar len keby sa podarilo tento boj aj vyhrat ked uz nie zrusit tak aspon zdobrovolnit ale radsej zrusit ved do tych malych telicok zasievaju choroby bez mihnutia oka a vdaka tomu tu tie choroby su aby farmaceuticke firmy zarabali a zastrasovali ludi a bili im kliny do hlavy ze ich to ochrani je mi z tohto sveta zle ☹ vedome robia z ludi mrzakov ☹

nellina
8. dec 2011

@zuzana_m urcite treba ist osobne k dr., doslova ju donutit k tomu aby neziaduci ucinok bol do zdr.zaznamu zapisany, aj ked dr. sa bude snazit z toho vykluckovat, nedaj sa zmiast recami a vyhovorkami, proste treba si stat za svojim a neodist pokial to tam nepoznaci..to iste sa tyka hlasenia na SUKL je to velmi dolezite, pokial chces ockovanie odmietnut, nikto ti to neskor neuveri, aj na RUVZ to budu potrebovat cierne na bielom..neskor to bude tvrdenie proti tvrdeniu..odporucam vsetko zdokumentovat, kazde jedno vysetrenie..

len nepatrna cast odpovede z RUVZ.. NA UZEMI SR NEBOLO DOPOSIAL PREUKAZANE POSKODENIE ZDRAVIA DIETATA V DOSLEDKU POVINNEHO OCKOVANIA. VYJADRENIE O TOM ZE LEKARI NEZAZNAMENAVAJU A NEHLASIA NEZIADUCE UCINKY PO OCKOVANI SU NEPODLOZENE TVRDENIA, PRICOM O TAKEJTO SKUTOCNOSTI NEMA SPRAVNY ORGAN ZIADNU VEDOMOST... 🙄 😎

didulka85
8. dec 2011

Kazdy kto komunikoval so SUKL vie, ze zaevidovanie neziaduceho ucinku po ockovani je nerealne.

zaockujte_aj_slnko
8. dec 2011

tu mas ake dristy si o rodicoch myslia (prakticky RODIC je u nich BEZ akychkolovek PRAV) a ako utajuju kedy vobec budu zasadat....

http://img835.imageshack.us/img835/2063/odpoved...
http://imageshack.us/f/502/odpovediadostoinfo2....
http://img855.imageshack.us/img855/9538/odpoved...

nellina
8. dec 2011

@didulka85 je to banda..ani vam ich neuznali??

didulka85
8. dec 2011

@nellina jasne ze nie...
Vážená pani magistra,

z Vášho mailu som vyrozumel, že Vaša dcéra bola v 11.–12. mesiaci očkovaná treťou dávkou vakcíny Infanrix Hexa a Prevenar 13. Pri prvých dvoch dávkach žiadnu reakciu neuvádzate. Po tretej sa vytvorili v priebehu 2 dni hrče v mieste očkovania, z ktorých jedna postupne zmizla. Na 5 deň sa vytvorili na trupe vyrážky, posúdené kožným lekárom ako „štípance“.
Takéto ťažkosti lieči praktický lekár pre deti, ktorý v prípade potreby pošle dieťa ku kožnému lekárovi. Pohotovosť, ani alergológ či imunológ nie sú pre takéto prípady.
Hrče po podaní injekcie do svalu sa zriedkavo môžu vytvoriť po hocakom lieku. Spravidla sa vstrebú. Ak by hrča dlho pretrvávala, tak môže chirurg odsať obsah. To, čo spôsobilo hrču, sa dá určiť podľa toho, o akú nohu sa jedná. Pediatri totiž majú systém, ktorú vakcínu do ktorej nohy pichajú.
Ohľadne vyrážok na trupe je potrebné vylúčiť všetky ďalšie možnosti – infekcie vyvolané rôznymi vírusmi, kontaktné reakcie na nové oblečenie, prášok, aviváž, zmeny v strave, ale aj parazity, napr. ploštice v postieľke. K tomu je potrebný ostatný nález (napr. v ústach, uzliny na krku, záhlaví a v slabinách) a podrobná anamnéza. Podobné vyrážky sa často vyskytujú bez súvislosti s očkovaním. Pre vakcíny sú takéto vyrážky dosť netypické, nakoľko vyrážky po vakcínach spravidla pripomínajú vyrážky, ktoré sa vyskytujú pri ochorení, proti ktorému sa očkuje. Proti vakcíne svedčí aj to, že na dve predchádzajúce očkovania tými istými vakcínami sa zrejme nič takéto nevyskytlo.
Vážená pani magistra, Váš email sme zaradili medzi pacientske hlásenia nežiaducich účinkov. Chýbajú nám však podrobnejšie informácie na jeho zhodnotenie. Preto, ak budete mať ďalšie informácie, dajte nám vedieť.

S pozdravom
MUDr. Pavol Gibala, ŠÚKL

didulka85
8. dec 2011

@nellina a lekarka mi odmietla napisat do karty, ze som tam vobec bola. Takze nic nikomu nedokazem.

zaockujte_aj_slnko
8. dec 2011

@didulka85
" po hocakom lieku." 😀 odborny vyraz 😀 ......to je ale mental 😀

zaockujte_aj_slnko
8. dec 2011

@didulka85
ale mas pravo nahliadnut do zdravotnej karty, nie?....... tak si ju vypytaj a zapis tam co si myslis sama...

didulka85
8. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko debil co sa zaobera neziaducimi ucinkami liekov a ani si neda tu namahu precitat pribalovy letak.
V karte nic nie je, ako keby sa nic nestalo. Vsetci osloveni lekari davali ruky prec. Ziadna sprava, nic. Vedia, preco to tak robia.