Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pamaja
21. dec 2011

@manof rada sa pridam do peticie, len neviem kde najdem formular

manof
21. dec 2011

@vefi89
No však majú pravdu - alergie sa vyskytujú len ojedinele u 1 z 2 detí, astma len ojedinele u 1 z 9 detí, detská neurologické komplikácie po Hexe len ojedinele 1 z 10 detí, cukrovka len ojedinele u 1 zo 400 detí atď.

Však to je všetko len ojedinelé, tak neviem, čo sa sťažuješ.
😀 😀 😀

manof
21. dec 2011

@anicka1981
Jemine, to je hovadina. Však chrome je od Googlu, tak to sa musí predsa na gmail.com pripojiť, ktorý je tiež od Googlu.

Iný prehliadač si neskúšala?

manof
21. dec 2011

@petot tak aký je výsledok náročných rokovaní s MZ SR?

manof
21. dec 2011

@nae
chodievaš cez Žilinu?

manof
22. dec 2011

Očkování: hypotézy versus fakta
http://www.naturalway.eu/cs/ockovani-hypotezy-v...

vefi89
22. dec 2011

@manof ale presne, keď to napíšu takto, tak to neznie až tak hrozivo 😀😀

manof
22. dec 2011

@petot
Nože nás už nenaťahuj(te).

Ako to včera dopadlo?

anicka1981
22. dec 2011

@prevenar @manof joj, to je prilis na mna 😀 , niekedy mi otvori, niekedy sa mi neda, skusila som cez exploler a otvorilo mi to..len neviem preco mi to nechce cez chrome, ked to je google tiez 😒 ,

majulienka27
22. dec 2011

neviete mi poradiť???? na Vianoce sa máme stretnút s mojou sestrou a s jej dnes očkovanou dcérou, očkovanie MMR, neviem či si dobre pamätám ale je možné že by jej dcéra mohla nakaziť môjho neočkovaného synčeka napr, osýpkami?
ak áno tak čo robiť, stačí ak sa malá očkovaná nebude s ním hrať, alebo vôbec by sme tam nemali chodiť, či stačí ak neprídu do priameho kontaktu, ale v jednej izbe byť môžu, ako dlho by museli byť spolu aby k niečomu došlo?

prevenar
22. dec 2011

@anicka1981 ..proste to odinstaluj a nainstaluj si firefox, problem solved :D ..alebo, nech ti s tym niekto pomoze, operacia na 3 minuty.

prevenar
22. dec 2011

@majulienka27 ja osobne by som ju poprosil, aby radsej nechodila.. na co riskovat koli jednemu stretnutiu ? ..je to len moj nazor, mozno nie je nutne to takto riesit, ale ako som povedal, k nasej malej by taky niekto nevztupil, sestra nesestra.

petot
22. dec 2011

@manof Ešte nevieme, ako to dopadlo, lebo ešte dnes prebiehalo rozporové konanie s ministerstvom hospodárstva.

majulienka27
22. dec 2011

@prevenar a teraz aký dlhý čas je malá potencionálne "nebezpečná pre môjho malého

manof
22. dec 2011

@majulienka27
An asymptomatic incubation period occurs nine to twelve days from initial exposure[1] and infectivity lasts from two to four days prior, until two to five days following the onset of the rash (i.e. four to nine days infectivity in total)
http://en.wikipedia.org/wiki/Measles

Z toho mi vychádza, že na Vianoce asi ešte nebude očkovaná dcérka infekčná, aj keby sa u nej nakoniec naplno prejavili vakcinačné osýpky.

prevenar
22. dec 2011

@majulienka27 hmm.. bohuzial netusim , moj osobny limit by bol 2 tyzdne. mozno niekto bude vediet lepsie odpovedat. skus sa opytat manofa to bude asi najrychlejsie. popripade pogoogli a mrkni sa na www.slobodavockovani.sk mozno tam nieco najdes.

prevenar
22. dec 2011

proste manof je rychlejsi ako moje myslienky a je vzdy vsade pritomny 😀 tento clovek je vzdy o krok pred vami 😉

majulienka27
23. dec 2011

@manof
@prevenar ďakujem, a potom aký čas po očkovaní by sme sa radšej nemali stretávať, kedy už bude infekčná?

prevenar
23. dec 2011

@majulienka27 ..ved maof ti to tam napisal 😀 cize este raz ..cize nemala by byt infekcna 9 aj 12 dni po ockovani. po tomto case by mala infekcnost trvat 2 az 5 dni ..mala by trvat este 2 az 5 dni po prejave (vyrazkach) ..ak teda nejaky prejav vobec bude mat.

cize po uvodnych 2ch tyzdnoch by mohla byt infekcna cca 10 dni .

majulienka27
23. dec 2011

@prevenar dobre dobre, veď zopakovať si nezaškodí, ja keď som videla ten text v angličtine tak som ho hneď preskočila lebo by som to aj tak nepreložila ☹

prevenar
23. dec 2011

@majulienka27 aha,, ved ok 🙂 na to nas tu predsa mas , aby sme odpovedali do uplnej spokojnosti 🙂

shakti9
23. dec 2011

@prevenar a pocas inkubacnej doby nie je mozny prenos infekcie?

shakti9
23. dec 2011

@manof no neviem, ja som to pochopila, ze infekcna bude uz pred nastupom vyrazky, t.j. uz v inkubacnej dobe a pred vypuknutim symptomov...a potom este 2-5 dni po nastupe vyrazky, ci ze celkove asi 9 dni - ja by som teda uz po ockovani pockala a nesla do kontaktu...

prevenar
23. dec 2011

@shakti9 osobne, netusim ..nikdy som sa nemal dovod zaoberat takouto otazkou. ..ako som ja pochopil ten text tak nie ..ale sam za seba by som to neriskoval ani pocas inkubacnej doby. netusim aka je pravdepodobnost nakazenia velka, ale myslim si, ze skor minimalna.

manof
23. dec 2011

Takže pre tých, čo nezvládajú angličtinu:

Inkubačná doba osýpok (tzn. pred objavením sa prvých príznakov choroby) trvá 9 až 12 dní od nákazy.
Infekčný je nakazený človek 2-4 dni pred objavením sa vyrážok, a 2-5 dni po objavení sa vyrážok (tzn. spolu 4-9 dní).

Keby sme brali najskorší možný začiatok infekčnosti tak by to bolo 9 - 4 = 5 dní od nákazy (očkovania).
22.XII.2011 + 5 = 27.XII.2011, tzn. v najskoršom možnom prípade až po 2. sviatku vianočnom.

manof
23. dec 2011

@petot
Stále žiadne správy z rozporového konania?

didulka85
23. dec 2011

@manof uz ani nebudu podla mna... Vsetci uz su nalozeny v liehu. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

manof
23. dec 2011

@didulka85
Len je otázkou, či od radosti alebo od žiaľu.