Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
7. sep 2011

Nas tiez ockovali hexou s prevenarom, ked este nebola chranicka uplne zahojena. Doktorka povedala, ze uz tam nevidi hnis, tak sa moze ockovat. 😠 😠 😠

anitab
7. sep 2011

@manof moja lekarka tvrdi, ze to nie je kontraindikacia, lebo pecenove testy ma stale dobre aj sono zlcovodov mal ok tak to pripisuje skor dojceniu (samozrejme hypoteza, lebo to sa overit neda, ale nic ine ju nenapada asi)...teaz neviem, co mam robit, prehovorila som ju na oddialenie ockovania, dala nam termin na 4.mesiac, lebo ze potom by sa nestihli dalsie 2 davky, ako treba...bilirubin klesol na 130umol/l....ma za sebou BCG z porodnice a to nikoho netrapilo, aky ma bilirubin ☹ bohuzial, aj ja som zistila viac info neskor..

manof
7. sep 2011

@denduska
čert jak diabol.

manof
7. sep 2011

@didulka85
No tak to je teda riadna ....

@anitab
To je síce pekné, ale preventívne sa majú očkovať (ak vôbec) len úplne zdravé deti, a keď má žltačku, tak predsa nie je úplne zdravé. Čert ber blbé testy, keď pozriem a vidím, že dieťa zdravé nie je.

Takých tu už bolo, čo im všetky testy vychádzali v poriadku a do týždňa zomreli.

simmi80
7. sep 2011

@manof no asi su debili. lebo ja som sa pytala ci sa to nemusi zahojit a ona ze nie, ze sa moze uz kupat a a hned ockovat. Nebyt modreho kona ani netusim co vsetko to moze sposobit a bola by som ockovala.

Inak k tej zltacke, ked ju spominate. Nam TBC dali az ked nas prepustili z porodnice, kazali nam prist tusim do tyzdna. Dovtedy ta zltacka bola OK. ale po ockovani tak vystupila ze sme museli ist do nemocnice. to som si az teraz uvedomila. Lebo asi by nas z porodnice nepustili s vysokym bilirubinom. i ked mozne je vsetko.

simmi80
7. sep 2011

@didulka85 vidis a ta ista dr. Tamara sestru poslala do biskupic a mala tam len milimetrovu chrasticku. co uz naozaj osprostela? alebo sa mozno poucila a teraz radse vsetko posiela na plucne.

manof
7. sep 2011

@simmi80
Ono sa to u niektorých dokonca môže po prvej Hexe "reaktivovať", aj keď to už bolo zahojené. Takže kým to ešte zahojené nie je, tak to určite nebude lepšie. Rozhodne treba počkať prinajmenšom do úplného zahojenia a niekto tu spomínal, že ešte aspoň pol roka po tom, zrejme práve kvôli možnosti "reaktivácie" - ak je to síce navonok OK, ale vnútri tela ešte šrotí imunitná reakcia.

denduska
7. sep 2011

@simmi80
@manof
@didulka85 nas tiez ockovali hexou ked tam nebol hnis ale bolo to este cervene naliate, aj dokina sa tvarila vselijak ale prehmatala to aj pazusku a nic tam nenasla 😒 ani po prvej hexe nie, zato po druhej sa to zvacsilo a trochu zahnisalo 😠 este stastie ze len trochu lebo ked si spomeniem na Simonku 😔

simmi80
7. sep 2011

@manof na plucnom bola jedna mamicka, a im to nahnisalo po prvej hexe a chodili tiez na plucne ako na klavir.

anitab
7. sep 2011

@manof

silne slova, az si ma vystrasil, asi sam nemas dobru skusenost...

ja by som chcela prist na pricinu takej vysokej zltacky v takom veku, ale neviem, ako sa k tomu dopatrat, inak vsetko su len domienky...zltacka je v sucasnosti dost diskutovana, v zapadnych krajinach sa nelieci ako u nas dokonca sa jej moc nevenuje pozornost...ale to je ina tema...

nevies mi niekoho odporucit, co taketo nieco riesil? lekar aj rodic...

didulka85
7. sep 2011

@anitab dcera mala opakovany vysyp v 3 mesiacoch, tak nam nakazali urobit vsetky odbery a vytery. Nemala vobec novorodenecku zltacku. Ked som volala pre vysledky, tak ma doktorka naplasila. Ze mam hned utekat na Kramare na interne, lebo mojej dcere nefunguje pecen, ma velmi vysoky bilirubin. Tak muz dobehol z prace, sadli sme do auta a isli. Nikomu neprajem prezit to, co sme prezili, na co sme mysleli. Ja uz som rozmyslala nad tym, kde zozeniem pecen, peniaze atd atd. Na Kramaroch sa nam vysmiali. Ze bilirubin je dost nad normu, ale nic tragicke na take male dieta(4 mesiace). Keby mala nieco s pecenou, tak ma zle aj pecenove testy, ale tie boli OK. Bola som taka rada, ze je vsetko v poriadku, ze som ani nesla mojej doktorke "podakovat".
Potom som si nasla o tom nejake info. Ze v zahranici sa vobec zltacka neriesi tak ako u nas, ani zvyseny bilirubin, normy nemaju ani zdaleka take prisne. Ze dokonca plne dojcene deti ho maju ovela vyssi ako nedojcene a aj zltacka je u nich dlhsia. Niekde som sa docitala, ze dokonca to ozarovanie lampou je nebezpecne a sposobuje v starsom veku rozne poruchy a problemy. Pisala to tu v nejakej teme mamicka zijuca v Anglicku. Jej syn ma psychicke problemy a anglicki lekari to pripisuju ozarovaniu lampou. Co je na tom pravdy, neviem...
@simmi80 co dodat k Tamare... Je to uz starsia pani.

akika722
7. sep 2011

ahojte..trošku sa vam sem vmotam ale potrebujem poradiť 😔
posledne dni na nič ine nemyslim 😔
v mesiaci november-december mame byť očkovany MMR-kou a ja to chcem odmietnuť..moj strach je privelky..trošku som o tom čitala a mam dosť..len mi je luto že som take info nemala aj pri staršom synovi 😔
tak teraz t chcem preložiť aspon do januara a potom oznamim dr že odmietam očkovanie..
čo mi hrozi??pokuta?vezmu rodičak?vezmu ho bez očkovania do školky????
vdaka za odpoved

martinba
7. sep 2011

@akika722 Ahoj, nenapisala si coho sa vlastne bojis. Bojis sa lekarky ako zareaguje alebo chorob proti ktorym sa MMR ockuje? Nemusis sa bat ani jedneho a ani druheho. Co ti hrozi? Pokuta ano, hrozi ale zalezi na tom ci ta nahlasi lekar na RUVZ a potom na akych uradnikov natrafis. Mnoho rodicov nedostalo ziadnu pokutu, maximalna je 331 eur. Rodicak ti nevezmu, ten by ti zobrali ak by si nechodila na preventivne prehliadky, na ktore predpokladam chodis, iba chces odmietnut MMR. Do skolky by mali zobrat, nemaju dovod (myslim zakonny) nezobrat, ale uz som cital o problemoch, ze nechceli zobrat napriek tomu ze na to nemaju pravo. Tam je to o stasti a ako si to vyboxujes.

akika722
7. sep 2011

@martinba bojim sa tych nasledkov po očkovani...
už sme si toho zažili dosť a netužim po ničom inom len mať zdrave deti.
v školke sa opytam ako to tam funguje-som zvedava.lebo ho planujem dať do školky kde chodi aj starši syn..
a na dr som zvedava..čo mi povie..je to vynikajuca dr.aj ked ona povie všetko čo si mysli na rovinu..
ale už som rozhodnuta.očkovať nedam 😔 neubližim mu..som jeho matka aby som ho chranila a to aj budem

teri3
7. sep 2011

@akika722 na to neočkovanie sa v škôlke nepýtaj - lekár nie je povinný o tom informovať škôlku (vlastne je povinný o tom mlčať 🤐) a za určitých okolností sa to teda v škôlke nedozvedia 😉 . Predpokladám, že ani u nás to nevedia, drobec nemá MMR a do škôlky chodiť bude 😉

akika722
7. sep 2011

😕 @teri3 ale ked sa vypisuje prihlaška do školky tak tak dr musi vypisať že ma všetke očkovania nie??? 😨 ja som taky papier musela doniesť
a tvoj nema len MMR?

marianne
7. sep 2011

Caute, chcem sa spytat ako riesit to, ze nechcem dat 4-dnove dieta ockovat na TBC. Chcem rodit v Ruzinove a mam v plane povedat, ze zaockujem neskor,kedze nikde nie je napisane, ze to treba uz tak skoro po narodeni.
Inak ockovat na TBC nemam v plane. A este nieco. Po narodeni mojej prvej dcery v nemocnic som si vsimla, ze ju brali parkrat odo mna , uz si nepamatam preco, az raz ked mi ju vratili, mikala nozkami a ruckami, boli to take tiky a pred tym to nerobila. Co to mohlo byt, neviem. Ju ockovali prvykrat ked mala asi 10 dni.
A do tretice, kvoli comu beru vsetkym babatkam krv pred prepustenim z nemocnice? My kym sme odisli, sestricka
jej sla vziat krv a az potom sme mohli ist domov. 😒

teri3
7. sep 2011

@akika722 no ja som nič o očkovaní do žiadosti nepísala, ale každá škôlka má svoje papiere...no ak sa Ťa to vlastne napriamo budú pýtať, tak sa môžeš teda kľudne informovať už vopred 😉 . Áno, drobec nemá len MMR

martinba
7. sep 2011

@marianne ahoj, podpisuje sa taky papier (myslim ze manof by mohol mat vzor), ze nesuhlasis s ockovanim BCG, ktory odovzdas pri nastupe do porodnice, ale uz tu pisali mamicky, ze aj napriek pisomnemu nesuhlasu im dieta zaockovali - tak nejak automaticky... , takze jedina skutocna prevecia je - nepustit dieta z ruky. Ked ti ho budu chciet zobrat , napriklad pod zamienkou vazenia a merania, tak im ho proste nedaj a sama si ho odnes odvazit. Nemaju s tebou ako pohnut, ale musis byt dost asertivna.
Ja som nepocul ze by rutine brali krv novorodencom, ani moja manzelka nic take nespominala. Asi sa im nieco nezdalo.

roo
7. sep 2011

@martinba
@marianne
ale ano, berie sa krv z paticky na screening metabolickych ochoreni
http://babetko.rodinka.sk/babetka/novorodeniatk...

roo
7. sep 2011

@marianne este mozu dietatko odniest na sono mozgu a obliciek, tam tiez mozes ist s nim a takisto na odber krvi na zltacku

moira19
7. sep 2011

@tean Niekde som citala, ze pomoze ak cumliky, flasky vyvarime vo vode so sodou. BPA obsahuju detske flasticky a ked mamicka nevie, ze 7 v trojuholniku znamena, ze dana vec obsahuje bisfenol A , tak to bezproblemov da babatku.

akika722
7. sep 2011

@martinba v našej nemocnici sa nič nepodpisuje.porodila som tam 2deti a zaočkovali ich TBC bez mojho suhlasu 🙄 NIč..ani PRD SOM NEPODPISOVALA 🙄 to prečo v našej nie? 😒

pifina
7. sep 2011

@akika722 musis podpisat, ze si to nezelas, inak sa to asi berie ako samozrejmost, ze to chces 😝

akika722
7. sep 2011

@pifina 😒

anitab
7. sep 2011

@didulka85 tak podobne ako u nas...nam klesa a stupa zltacka ako na hojdecke od narodenia 🙂 tiez som bola velmi vyplasena, prisli sme domov a po tyzdni urgentna hospitalizacia, ani som nemala cas sa spamatat...az ked bol vacsi klud asi tak 1,5m po porode som si zacala viac zistovat info, presne ako ty pises...my mame opakovane pecenove testy v poriadku, robili mu ich myslim, ze uz 3x, maly je plne dojceny, pribera a prospieva, teraz ma 3,5m to klesa...neviem, ci to moze byt kontraindikacia, kolko lekarov tolko nazorov....mozes sa opytat - vy ste vasu malu dali ockovat s takymi hodnota bilirubinu? co lekari hovorili na zltacku a ockovanie?d.

verka888
7. sep 2011

@marianne Ahoj...ja som jednoducho povedala, ze nechcem ockovat teraz...v nemocnici, lekarka to napisala do nejakej karty..a potom mi dali papierik s terminom,kedy prist sa neksor zaockovat...a potom som uz len v ten den volala, ze maly je chory..cize neprideme..a oni OK..a nikto nic:P

didulka85
8. sep 2011

@anitab mne doktorka odporucala este aj Rotarix dat. Podla nej nezahojene ockovanie proti TBC a zvyseny bilirubin nebol dovod neockovat.

piacere
8. sep 2011

ahojte,
my sme dnes boli na imunológii, keďže malý bral za posledné štyri mesiace trikrát antibiotiká.... vyšetrenia imunity sme sa nedočkali, odporúčila krvný obraz, lebo je strašne bledý, vraj môže byť často chorý aj z chudokrvnosti.... Na imunitu mi povedala, že do dvoch rokov sa nemá nič dávať, nemá sa do imunity zasahovať (tak prečo do nej zasahujú očkovaním??!!), tak nám nič nedala... žiadna probiotiká alebo niečo podobné....
Tak som na pochybách, či mu niečo kúpiť alebo nie.... Nemáte nejaké rady na to železo? A vraj mu mám celkovo doplniť vitamíny.... 😔