Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
8. sep 2011

@piacere ja by som železo riešila najskôr stravou 🙂 a probiotikami nič nepokazíš plus vitamín C do nápojov a ide zima, dopĺňať aj D

kaja73
8. sep 2011

@piacere Neviem ako ste na tom financne,ale ked si možete dovolit lampu biostimu BS 303,tak to kup.Každe rano nou ožarujem malemu žlazu thymus-10 minut.Okrem toho jasne že c vit,D vit,omega kyseliny a co nejmenej bieleho cukru.Rok sme už neboli chory-dovtedy 40 horučky stale dokola.Ale rok už ani nebol očkovany,tak aj to ma určite na to vplyv.Jaj,len nech nam to vydrži,ide zimne obdobie a to je na choroby des. 😒 Zelezo mu davam v ARTHUR multivitaminoch-takych cmulacich a jasne že v strave.

piacere
8. sep 2011

V strave akej? Lebo môj sa raz zobudí ako jedna veľká zelenina 😅

@kaja73 pozriem tú lampu, aj keď si neviem predstaviť, ako vedúceho prinútim sedieť/ležať 10 min. na jednom mieste 😕 On keby mohol, tak aj spí v pohybe, na stojáka.... Jedine v spánku 😅

Lekárka mi vravela, že sú nejaké vitamíny v kvapkách....

kaja73
8. sep 2011

@piacere Prave preto pisem BS 303-ta je bezkablova,maly s nou beha po byte.103 je lacnejsie ale je kablova,tu sme preto nekupili. 😉

piacere
8. sep 2011

@kaja73 to je tak drahé 😔

kaja73
8. sep 2011

@piacere my sme to kupovali ako famili packet-dva kusy aj s tou 103-tu brali moji rodicia-niečo sme tak ušetrili.Ale je to ozaj drahe.No testovali to v skolkach a chorobnost deti vyrazne klesla,tak sme to kupili a asi to ozaj funguje.

manof
8. sep 2011

Oplatí sa prečítať:
"Jdou i po vašich dětech"
http://www.zdn.cz/denni-zpravy/komentare/jdou-i...

anitab
8. sep 2011

@piacere nas maly mal tiez okolo 1roka znizene mnozstvo Fe, zeleninu s obsahom Fe mal kazdy den, a ziadne zlepsenie...maso jedaval len 1-2x tyzdenne a to skor chude...tak som mu zacala davat tmavsie maso 4-5x denne (hlavne hovadzie, drahe ale kvalitne) a do mesiaca vyrazne zlepsenie 😉

piacere
8. sep 2011

@anitab hovädzie papáme, ale dávala som mu ho max. 1x do týždňa 😲 , ináč len kuracie.... tak to zmeníme 🙂 V pondelok ideme na krvný obraz, tak som zvedavá....

marianne
8. sep 2011

manof, prosim ta mas nejaky formular, ze nesuhlasim s ockovanim TBC? Chcem to mat pre istotu so sebou a odovzdat to v nemocnici, ak by nastali komplikacie. Inak vsetkym dakujem za rady, ktore ste mi poskytli, este sa ozvem.
K tomu zelezu, ja sama beriem zelezo a zadovazila som si olej ktory je na to vyborny- z kralovskeho orecha
www.tml.sk
mozu to aj deti aj tehotne

manof
8. sep 2011
marianne
8. sep 2011

manof, dakujem pekne
Inak ma niekto info, ze v Cechach je ockovanie na TBC u babatiek zrusene? Nieco som zachytila, ale neviem ci to plati len na neskorsie preockovanie ,alebo ci je to uplne zrusene...

manof
8. sep 2011

@marianne
V Česku je akékoľvek očkovanie proti TBC zrušené od 1.XI.2010. Očkujú sa len rizikové skupiny, teda cca 5% obyvateľov.

manof
8. sep 2011

Rozhovor s prof. RNDr. Annou Struneckou DrSc. o knihe "Doba jedová" ( http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0... ):

"Budeme jednou zemí cvoků?"
http://www.vitalia.cz/clanky/budeme-jednou-zemi...

hajanka
8. sep 2011

@manof ahoj, mohol by si aspon v skratke uviest svoj nazor na znizenu imunitu a povinne ockovanie? Synovi bola prednedavnom zistena zn. imunita, ako maly absolvoval vsetky ockovania v domneni ze je to pre neho dobre, posledne pred cca rokom, skoda ze uz vtedy som nemala take info ako mam teraz. Chcem odmietnut preockovanie MMR v 11.r aj to v 13.roku, ake mam vyhliadky?

denduska
8. sep 2011

@piacere mozes aj divinu ak mas spolahlivy zdroj 😉 je to kvalitne chutne masko.

manof
8. sep 2011

@hajanka
Môj názor je taký, že znížená imunita môže byť následkom očkovania.
Aké máš výhliadky? Pri MMR (11 r.) je oslabená imunita jasnou kontraindikáciou, pri DTaP-IPV (13 r.) nie podľa papierov. Podľa mňa síce tiež, ale môj názor určite nebude braný do úvahy.

Na RÚVZ to možno budú brať ako poľahčujúcu okolnosť a možno Ti kvôli tomu nedajú žiadnu, alebo dajú nižšiu než bežnú pokutu. Osobne však pochybujem, že by to vôbec neriešili, ak by prišli na to, že si odmietla povinné očkovanie.

Prípadne môžeme poradiť chápavého pediatra - podľa toho odkiaľ si. V niektorých regiónoch sa pár nájde, v iných je to bieda. Keď tak napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com

manof
8. sep 2011

Štúdia TOKEN: trojnásobne vyššie riziko úmrtia po zaočkovaní hexavakcínou
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-toke...

hajanka
8. sep 2011

@manof dakujem pekne za rady, mam este cas nad tym rozmyslat ako to budem argumentovat

manof
8. sep 2011

Plošné očkovanie dojčiat proti pneumokokom sa nám draho nevypláca, vyplýva z údajov VšZP:
http://www.slobodavockovani.sk/news/plosne-ocko...

piacere
8. sep 2011

@denduska 😵 mám, zoženiem, uvarím 😵 Ďakujem za radu

petot
8. sep 2011

@manof Pekne.

moira19
8. sep 2011

@petot Dakujem za tip na c-cko 🙂 Malinka mala nejaku virozu minuly tyzden. Dala som jej len c-cko a kupanie, az na noc Nurofen. Na druhy den uz bez teploty, trosku mrzuta. Zubky to neboli, lebo este ziaden nema. A vcera zacala sama chodit, bez pomoci (30. aug. mala 9 mesiacov). Takze sa zda, ze c-ko v kombinacii s neockovanim bola dobra volba (aspon nateraz) 🙂 Este raz dakujem 🙂

manof
8. sep 2011

@petot
To bolo k tým pneumokokom?
No ja sa teším na Tvoj komentár k celej tej maškaráde, ktorý si sľúbil pred cca 2 mesiacmi a zatiaľ si vychutnávam Tvoj článok o hliníku.

petot
8. sep 2011

@manof Článok o hliníku je zatiaľ ako víno ... dozrieva 🙂

manof
8. sep 2011

@petot
Heh, takže sa máme časom tešiť na novú knihu, podobne jak tá o vitamíne C?

petot
9. sep 2011

@manof To už asi nie, musím sa venovať aj rodine 😅

manof
9. sep 2011

@petot
OK. Ale ten článok o pneumokokoch na Slovensku napíšeš, nie?

manof
9. sep 2011

Tak nám naša debata s vakci-nacistami veselo pokračuje:
http://cesinestpasunblog.blogspot.com/2011/08/v...

denduska
9. sep 2011

@manof jeziiiiis ten lemuel 😀 😀 😀 mne sa tam nechce registrovat ale odkaz mu prosim ze takych som na psychiatrii videla doooost aj s takym sofistikovanym vyjadrovanim, co ohurovali jedna radost a nakoniec sa z nich vyklul Neo alebo Jezis Kristus, je to vazne a treba to riesit!!!! Taki ludia maju blud spasitelstva ci uz v biblickej alebo novej modernej podobe, ma to aj odborny nazov ten bohuzial nepamatam.