Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alikaa
7. okt 2012

@mariynka Tetanus nijako nesuvisi s otravou krvi, cize ockovanie proti tetanu by ju nezachranilo ani nahodou.

mariynka
7. okt 2012

@alikaa a @fotoarch dakujem 😉

syla
7. okt 2012

@manof som zhrozená z tejto informácie ☹
Držiteľ registrácie GSK zistil, že zabudol niečo pridať do tejto šarže 😀 Sú nechutní, exspirácia je do 01/2014, takže asi tak pol roka s tým očkujú deti??? Kde sa viem dostať k údaju, koľko detí bolo s touto šaržou zaočkovaných na SVK?

vatiky
7. okt 2012

My mame ist na 5 rocne ockovanie a tiez som z neho hotova. Mala ma po kazdom ockovani reakciu a uz teraz sa bojim. Ale kedze su u nas povinne, tak nemam na vyber.Teraz sme ho odriekli, pretoze mala ma v skolke ovcie kiahne. Tak az pozdejsie pojdeme.

mariynka
7. okt 2012

@vatiky ved aj povinne sa daju odmietnut 😉

vatiky
7. okt 2012

Zatial som tak nespravila, ale skusim sa porozpravat s nasou lekarkou... 🙂

soni1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
7. okt 2012

@mariynka a co ma akoze tetanus spolocne s otravou krvi? 🙂

irenkask
7. okt 2012

@manof Ja som to stále tvrdila, že neuroblastóm je z očkovania, lebo sa píše v rôznych kazuistikách renomovaných štúdiach že sa NEVIE Z ČOHO TENTO DRUH RAKOVINY VZNIKÁ. Je to neuroendokrinný nádor .Paket uzlín na krku je zhluk uzlín a pod ním kalcifikáty. To už bola metastáza čo mala Simonka pod uškom a oni dobre vedeli z čoho to je.Čiže tu musí byť aj nezdravotníkovi jasné ako sa bezbranné telíčko ukrutne bránilo podaným vakcínam a vytváralo rôzne obranné bariéry.
Vieme že BCG vakcína môže vytvárať kalcifikáty a dielo skazy alebo aj smrti isto dokoná slávna hexavakcína.

abbey1
7. okt 2012

@hajanka
@manof Hlavne mňa presviedčali, že všetky vakcíny sú v súčasnosti bezpečné!!!!! A aj keď im o hlavu otrieskate toto vyhlásenie, budú tvrdiť svoju pravdu. Je to normálne?
Prosím vás, existuje nejaká štúdia potrdzujúca to ich tvrdenie, že detský imunitný systém je ako špongia a znesie 1000 očkovaní? Alebo si to naozaj len vycucli z prsta. Ja viem, že je to blbosť, ale či sa naozaj akože o čosi opierajú.Keď tým tak argumentujú. Rada by som sa poučila. 😀 😀 😀

Čo sa týka onko ochorení u detí, tei naozaj stúpajú a sú typické pre určité vekové kategórie. Ale ako ma poučila pani na RÚVZ, v liečbe rakoviny nastal výrazný pokrok. škoda len, že sda toho pokroku nedožili moja mama, sestra, syn a najnovšie i kamarátka. 😠 😖

abbey1
7. okt 2012

@irenkask Toto majú povrdeneé aj kamarátka od lekárov zo zahraničia. Ale u nás ti stále budú tvrdiť, že to s očko nesúvisí.
Hlavne, že je stále taká mizivá úspešnosť liečenia akýhkoľvek autoimunitných ochorení. HNUS! Vôbec ich netrápi, čo tie úbohé deti.

abbey1
7. okt 2012

@soni1 Prepáč, ale keby tu nebola taká smutná téma, tak sa z chuti zasmejem. 😉

irenkask
7. okt 2012

@abbey1 Mne to potvrdil jeden ukrajinský lekár, že to má z vakcíny ale nemôže si dovoliť verejne, lebo slovenskí lekári by ho zlikvidovali úplne. Robí u nás viacej rokov súkromne kdesi na východnom slovensku.
Stačilo mu úplne na to tvrdenie prečítať si malej prvú prepúšťaciu správu na osem strán a hneď sa vyjadril takto.
Ešte jeden poznatok, že z rakoviny sa dostať majú väčšiu šancu dievčatá než chlapci.

hajanka
7. okt 2012

@mariynka dobry vtip 😀

manof
7. okt 2012

@habibi78
autizmus už v 6. roku života asi nevznikne, ale mohla by trebárs detská cukrovka, astma či ďalšie chuťovky. V ojedinelých prípadoch by to dieťa nemuselo prežiť.

manof
7. okt 2012

@mariynka
predpokladám, že tie nožničky v kaderníctve predtým, ako si zastrihla do prsta, mala zapichnuté v konskom hnoji, a tiež, že keď si zastrihla, tak sa jej odtiaľ vyvalila krv...

Za takýchto okolností je prakticky vylúčené, že by jej očkovanie proti tetanu zachránilo život. Oveľa skôr mohlo ísť o infekciu nejakou inou baktériou či vírusom alebo iným patogénom. Ak teda nezomrela na vykrvácanie. 🙂

Rozmýšľajme spolu: tetanové baktérie nemajú nijaký pohybový aparát. Tak ich vietor zaveje, tam budú. Skrátka idú s prúdom. Keď si zastrihneš nožničkami do prsta, tak kam ide prúd? Do prsta, či z prsta? Predpokladám, že z prsta. Takže krv ich vyplaví. To poprvé. Podruhé: sú to anaeróbne baktérie, čiže neznášajú kyslík. V krvi ale je kopec kyslíka, takže v krvi sa im veľmi dobre nežije. Darí sa im na miestach, kde vôbec nie je krv ani iný prístup kyslíka, napr. v tráviacej sústave, alebo pri hlbokej bodnej rane do zle prekrveného miesta. A to asi sotva mohlo vzniknúť pri zastrihnutí nožničkami do prsta, obzvlášť nie, ak rana krvácala, čo je prakticky isté.

Skôr to tipujem na nejaké šikovnejšie baktérie, ktoré nemajú problém s kyslíkom.

manof
7. okt 2012

@syla
žeby u distribútora vakcín?

manof
7. okt 2012

@abbey1
To nieže oni (na RÚVZ TT) si to vycucali z prsta, to si vycucal z prsta Dr. Paul Offit a nie 1000, ale vraj až 100.000 vakcín (nie antigénov) naraz znesie zdravé dieťa.

Iróniou osudu Dr. Paul Offit nebol ochotný na výzvu Dr. Russella L. Blaylocka dať sa zaočkovať v jeden deň ani len tými 69 vakcínami, čo majú predpísané americké deti do 18 rokov, pričom MMR bola počítaná za 3 vakcíny, DTaP-IPV za 4 vakcíny a tak... Vpichov je to teda podstatne menej než 69. Ale ani tak to nebol vakcibarón Dr. prOffit ochotný urobiť:
http://www.naturalnews.com/035335_vaccines_Dr_B...

Hlavne že vytrubuje do sveta, ako zdravé dieťa znesie 100.000 vakcín naraz, čo potom upravil na 10.000, a všetci vakcinacisti to po ňom opakujú ako úplní debili a bez sebemenšieho dôkazu tohto tvrdenia, a najviac zo všetkého Dlhoprstý, ktorý tvrdí, že vakcína je pre imunitný systém asi takou záťažou, ako keby si k lokomotíve priviazala topánku, čo už považujem za absolútny vrchol vakci-kreténizmu.

habibi78
7. okt 2012

@manof no praveze v druhej teme ktora tu je, popisovali maminy prejavy autizmu u dovtedy zdravych deti po zaockovani v 6.rokoch...

manof
7. okt 2012

@habibi78
Huh, tak to by bol asi nejaký prelomový objav, lebo autizmus (čo ja viem) v zásade vzniká v čase prudkého vývoja mozgu, čiže do 3 rokov nanajvýš. To potvrdzuje aj wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Autism

Takže je otázkou, či nejde o nejakú inú neurologickú poruchu, spôsobenú očkovaním, ktorá sa možno vzdialene podobá autizmu, alebo či si si nepomýlila 6 rokov so 6 mesiacmi.

manof
7. okt 2012

@irenkask
Dievčatá sú vo všeobecnosti životaschopnejšie než chlapci. Príroda to takto zariadila pre prežitie druhu. Keď si to tak zoberieš, na úspešnú reprodukciu stačí podstatne menej samcov než samíc. Preto musia byť samice odolnejšie než samci, aby sa danému druhu darilo. 🙂

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
habibi78
7. okt 2012

@manof nie, urcite 6 rokov....zrejme to bude nejaka neurologicka porucha sposobena ockovanim...

manof
7. okt 2012

Ľudkovia, prosím, pripojte sa ku mne a nijak nereagujte na znovu sa objavivšieho trolla menom pectore, lebo tu zase nebude konca kraja duchaprázdnej debate.

Vopred srdečne ďakujem.

anjelicek26
7. okt 2012
manof
7. okt 2012

@habibi78
No a majú aj nejaké konkrétne diagnózy?
Lebo sa mi nechce vidieť, že by si rodičia nevšimli autizmus u dieťaťa za tri-štyri roky (od 2-3 do 6).

Vakcíny (prakticky akékoľvek) samozrejme majú potenciál spôsobiť neurologické poruchy, len v rôznom veku sa to prejavuje rôzne.

manof
7. okt 2012

@anjelicek26
Aj v Česku sťahujú hexavakcínu Infanrix Hexa. Viac info tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-nariad...

abbey1
7. okt 2012

No ja osobne sa zajtra chystám zavolať tetuške do Trnavy a požiadať , aby prehodnotili našu pokutu, keďže sa potvrdili moje oprávnené obavy, že vakcíny nie sú tak bezpečné, ako nám stále tvrdia. Už sa teším na jej odpoveď. 😠
@manof ďakujem za objasnenie ich zmýšľania a zdroja informácií. Asi neviem hľadať info, lebo som doposiaľ nenašla žiadne vysvetlenie toho nimi spomínaného čísielka. Tak som zasa o jednu blbosť múdrejšia. A ten dotyčný pán si to teda vycucal z prsta?

Prečo len ja nie som tak múdra a nevymyslím blbosť, ktorú by po mne, za ťažké prachy, ďalší blbci opakovali! 😀

meg_junova
7. okt 2012

@soni1 urcite nie, moja krstna spavala na bruchu az do osmeho mesiaca 😀 😀 😀 😀

meg_junova
7. okt 2012

@manof Ved to iste robia aj gynekologovia s antikoncepciou a pediatri s vakcinami :D Vlastne rodiny ochranuju od takychto svinstviev a do nas ich tlacia, lebo business je business ..predsa.