Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
20. júl 2010

@latvia Ja ten fakt kľudne prijmem, ak to hovoríš Ty. Ale čo s tým má spoločné to aby ma niekto nútil dať sa proti tomu zaočkovať, resp. moje dieťa, alebo aby ma niekto kvôli odporu voči tej vakcíne znevažoval?

mnamko
20. júl 2010

moc čítania podla mńa škodí,radšej dám dieťaťu to čo treba ako potom si hovoriť,že som nedala zaočkovať lebo nejaká mudra teta napísala to a to,ja si myslím že očkovanie má svoje opodstatnenie,a riziko je na obidvoch stranách,ja som rada že som deti mala nar.v r.1991,1992 lebo ako sú teraz strašne múdre mamičky až niekedy nechápem,moje deti vyrastali bez nejakých premúdrelých rád,jedli čo im chutilo a nie podla tabuliek.Je to všetko postavené na hlavu.

maggie2
20. júl 2010

@mnamko moc čítania nikdy neuškodilo, ak je na tom rozum pripravený. Existujú ľudia, a na takých myslel i zákon ktorý im umožňuje požiadať lekára, aby ich o ničom neinformoval, nechcú vedieť o žiadnych rizikách, a nechcú vedieť ani o svojich chorobách ani nechcú sa dozvedieť prognózy ich zdravotného stavu. To je v poriadku. To že Tvoje deti mali šťastie a dobre znášali vakcínu je výborné. Ale existujú (existovali) deti narodené ako v roku 1991, tak i v roku 1992 a ktoré také šťastie nemali a na vakcíny reagovali veľmi zle a s následkami.

miliharmi
20. júl 2010

@mnamko To se snadno říká, pokud se nic nestane, co se týká očkování, také jsem byla dřív pro a moc jsem se nezajímala, stačilo mi jako tobě, že to má jistě své opodstatnění a že lékaři vědí, co dělají. jenže jsem na tento přístup k věci několikanásobně doplatila. Kdybych se jen o trochu víc zajímala, měla větší přehled o nebezpečích plynoucích z očkování a o kontraindikacích, mohla jsem svému dítěti zachránit život, stejně tak bych mu byla mnohem víc mohla pomoci, kdybych nespoléhala na lékaře a uvědomila si, že věci nejsou, jak se prezentují, jak si je většina představuje ohledně lékařské péče.

Pročetla jsem příspěvky, ne všechny, to nešlo 😉 a vyjádřím se k názoru, co se objevil, že máme přemrštěnou nedůvěru k lékařům. Myslím, že tady je trochu zmatek, značná část mezi námi spíš má velké a myslím oprávněné výhrady ke klasické školské medicíně, kterou lékaři ovšem používají a tím někdy pomáhají, ale také mnohdy nepomáhají nebo přímo škodí. Takže nejde o nějakou nenávist k lékařům jako lidem, sama mám mezi lékaři i kamarády, ale o nedůvěru k mnoha postupům a přístupům klasické medicíny, třeba právě k očkování, ale nejen k němu. U mě skutečně nejde o nějakou pózu, ale o mnohanásobnou špatnou zkušenost jak osobní, tak v rodině i okolí. Máme samozřejmě i dobré zkušenosti, nejstarší syn se narodil s celkovým rozštěpem dutiny ústní a nebýt korektivních operací, byl by poznamenán na celý život, takto může žít zcela plnohodnotně. Ale jsou oblasti medicíny, které mají velmi problematické postupy a nejde jen o pokrok ve vědě a poznání, ale o celkově nesprávný přístup k člověku a jeho zdraví a vědí to i mnozí lékaři sami a ti pak často hledají v alternativách. Někdo prostě důvěřuje klasické medicíně, tak ať se jí nechá léčit, problém je v tom, že pokud mám jiný názor, tak jsem často znevažována a mnohdy je mi i jiný přístup k péči o zdraví odpírán, zvláště co se týká dětí. Dobrým příkladem je právě povinné očkování, to je přesně ten případ zásahu klasické medicíny do organismu, který považuji za škodlivý a přesto je mi vnucován. Proč? Protože většina věří, že je prospěšný, moje zkušenost však říká něco jiného a i mnozí lékaři a vědci říkají něco jiného, byť nejsou momentálně ve většině. Jenže když pak dojde k poškození zdraví postupem, který je lege artist, uznávaný klasickou medicínou, nikdo jiný nebude trpět a neponese následky než já a moje děti, přesto si nemohu vybrat a je mi vnucován.

maggie2
20. júl 2010

@miliharmi mám obrovský rešpekt a vážim si Tvoje slová, že po tom všetkom čo sa Ti stalo, si do tejto témy prispela z rizikom, že sa do Teba niekto pustí, pričom nevie, čo všetko si už musela prežiť

molka
20. júl 2010

Ako vždy plne súhlasím s miliharmi. Veľmi pekne a výstižne napísané.
Myslím si, že je tu veľa ľudí (medzi nimi aj ja), ktorí neodmietajú očkovanie ako také, iba niektoré konkrétne vakcíny. Ja napríklad odmietam MMR, pretože je to živá agresívna vakcína a navyše pre mňa eticky neprijateľná. Chcela som oficiálne cez Min. zdravotníctva zohnať eticky prijateľnú náhradu zo zahraničia, ale tie sa prestali vyrábať. Takže u nás sa MMR pichať nebude, to ale neznamená, že odmietam aj ostatné vakcíny. Problém je, že sa v tejto krajine nedá nájsť lekár, ktorý by otázku očkovania riešil bez fanatického násilného presviedčania. Ja by som sa tak rada porozprávala s nejakým nezaujatým odborníkom a spolu by sme prešli pozitíva a negatíva konkrétnych vakcín. Ale už zase fantazírujem...

erikasadek
20. júl 2010

@mnamko MOC CITANIA URCITE NESKODI 😀 len netreba citat somariny.. ale zaujimave veci ktore nieco cloveku daju a hlavne obohatia mozgovu koru.. 😉

urcite nie bulvarna tlac.. 😉
vsetko co clovek cita musi si premysliet a dat na vec vlastny nazor a urcite nie sa chytat kazdeho slova co cita. 😉

@miliharmi krajsie s ato ani napisat nedalo...

no apred rokmi nebola takato mozna situaci aze ludi aslobodne komunikovali. takze vela veci sa nevedelo a vela veci sa nerobilo spravne , vid nasa generacia nie je prave najzdravsia 😉
vsetko nebolo urcite ok...
a mnoho ludi urcite malo nasledky po liekoch , po vakcinach , ale bohuzial doba im zatvarale usta a dokonale vsetko bolo verejne tajomstvo!!!!!

jednu vec nechapem preco ak niekto veri medicione niekedy slepo snazi sa svoju slepotu predat inym ktori nemaju o nu zaujem. a hlavne ludom ktori maju osobnu zlu skusenost.. s adnou problematikou..... 😅 😕 🙄
kazdy chce slobodu kazdy sa snou ohana, ale kazdy svojim sposobom aky s amu hodi.... 🙄

maggie2
20. júl 2010

@erikasadek vieš prečo to tak je? Pretože ľudský mozog, resp. uvažovanie človeka je nastavené skôr tak, akoby som to povedala, na prežitie. To jest, že či už vedome alebo podvedome sa snažíme na zlé veci nemyslieť, potláčať ich lebo potrebujeme ako mysliace (nielen pudové) bytosti hlavne optimizmus a vieru (nemyslím len v náboženskom zmysle) aby sme dokázali žiť. Optimizmus a viera je potrebná, ale keď prehnane sa optimizmu a viere oddáme riskujeme že našu bezstarostnosť, naivitu, oddanosť, poslušnosť a submisívnosť a konformnosť niekto zneužije.

mnamko
20. júl 2010

a kde máte zaručené že Vám vaše deti neochorejú keď ich nedáte zaočkovať potom vám budú vaše rady na dve veci..
nechcela by som byť vašim dieťaťom

mirocka2000
20. júl 2010

mnamko tu je zbytočne sa s nimi hadat 🙂

blovitc120
20. júl 2010

@mnamko váž slová, čo povieš. Tvoja posledná veta je naozaj nevhodná.

maggie2
20. júl 2010

@mnamko a kde máš zaručené že do Teba neudrie blesk, kde máš zaručené že ťa nezrazí auto, kde máš zaručené že lietadlo v ktorom sedíš nespadne, kde máš zaručené, že Ťa nik neprepadne? Ak vieš že pravdepodobnosť nejakého ochorenia s následkom smrti je NAPRÍKLAD 1 : 200 000 (dvestotisíc) alebo Tvoje dieťa bude po podaní vakcíny proti tej chorobe doživotným invalidom ba až zomrie s pravdepodobnosťou 1:100 000 (stotisíc), tak pre čo sa rozhodneš? Pre riziko vakcíny alebo pre neočkovanie?

bubulka722
20. júl 2010

@mnamko Skús si niečo okolo toho prečítať a potom pochopíš nezmyselnosť tvojej poslednej vety. Myslíš, že ani jedna z nás nepozná lepší spôsob ako sa zabaviť, len prelúskavať problematiku? Nie, všetky to robíme hlavne pre dobro svojich detí! Všade vo svete sa upúšťa od povinného očkovania. Myslíš, že je to preto, lebo všetci nenávidia svoje deti?

maggie2
20. júl 2010

@mnamko ber to teda tak, že aby Tvoje deti mohli (údajne) bezstarostne žiť, reálne existovalo minimálne jedno dieťa, ktoré kvôli tomuto "komfortu" ostatných muselo zomrieť. Ja som si toho vedomá a veľmi sa hanbím za to, že štát tomu doteraz nezabránil a dopustí aby sa plošne očkovali deti hoci vieme že nutne niektoré z nich majú zníženú imunitu a následky vakcinácie majú fatálne následky.

erikasadek
20. júl 2010

@mnamko nechem byt neako sprosta, ale kde mas zaucene ze zajtra sa vobec zobudis 😀

ved ochoriet sa da na vselico a nie vsetky choroby s aockuju a nie na vsetky existuju lieky liecba, proste nie vsetko mozme kontrolovat problem je ze vsetko cheme kontrolovat a, to sa neda!!!!!!!!!!!!!!!!!

kde ja som mala zarucene ze ked ockujem ako diva svojho syna ze bude zdravy??,
nikde a napriek tomu zaplatil draho na ockovanie.. 😠

ja neviem s niektorych chorob sa urobil taky strasika ze sa cudujem ze sme to vobec prezili ako ludztvo doteraz..
nikomu nenapada ze niektore choroby si proste dolezite, a musi nimi telo prejsta aby fungovalo normalne v tomto svete.. proste v vduchoprazne sa zit neda, a ak ano , tak nezelam ten sok pre telo vonku 😀
proste trocha zdraveho rozumu ..;
ja sa stale nad tym smejem cely svet ukazuje prstom ze nieco nie je v poriadku len slovensko ten prst nechce vidiet a este bude ukazov aky je tento svet nezodpovedny.. 😀

pod sem do pariza par hodin v metre a uvidis kolko cuzdincov a vsetkeho mozneho sa tu presmatra a prezijes to aj bez ockovania;. 😉
proste ta bublina nechrani ako si myslite... vsetko smierou.. 😉

bambi2
20. júl 2010

@mnamko ale kto nam da zaruku, ze ked nase deti zaockujeme, tiez neochoreju??

erikasadek
20. júl 2010

@mirocka2000
@mnamko hadat nie, ale proste nemozes presvedcit rodica postihnuteho alebo mrtveho dieta po ockovani , ze sa mu to len snivalo bol to lne klam 😠

odkonca ked ma za sebou aj lekarov ktori to potvrdia.....
pozrite sa zeny a ak chcete ockovat nech sa paci.. ale nenutte inych len kvoli vasmu spokojnemu spanku.....

je to sobecke.....
nikto nemapravo vas nutit robit nieco s cim osobne nesuhlasite nikto len niekomu to stale nedochdza....
kto chce oskovat nech ide kto nechce , tak ho necajt ekonecne zit....... 😉

molka
20. júl 2010

mnamko, Tvoja posledná veta bola hlúpa a primitívna. Ja by som za svoje deti aj zomrela, milujem ich a urobím všetko, čo považujem za správne, aby boli zdravé. Takže naozaj váž slová, žiaden rodič neodmieta očkovanie len tak z rozmaru alebo preto, že je to teraz moderné.

maggie2
20. júl 2010

@bambi2 nikto Ti nedá záruku na nič. Ak chceš zaočkuj svoje dieťa na chorobu ktorú by dostalo s pravdepodobnosťou napr. jedna ku xxx-tisíc a to ešte ani nevieme, či by mala tá choroba smrteľný priebeh. Ale takisto rátaj s tým, že ak dáš svoje dieťa zaočkovať je tam takisto možnosť že Tvoje dieťa dostane vážne vedľajšie účinky ako napr. kolops, šok, alergickú reakciu v ktorej dôsledku môže až zomrieť. Tá pravdepodobnosť je tiež veľmi malá, ale tam je. A preto musíš stáť sama zoči voči zodpovednosti, sama urobiť rozhodnutie. Ja viem je to ťažké, ale život je zodpovednosť. Nemôžme sa slepo oddať a poddať. Alebo vlastne môžme. Aj to je jedna možnosť voľby. Ale nesmie to byť len jediná možnosť voľby pre všetkých.

maggie2
20. júl 2010

@bambi2 opravujem bambi 😅 , zle som porozumela (namiesto zaockujeme-som rozumela nezaockujeme) Tvojmu dotazu pre mnamko, samozrejme máš pravdu, aj zaočkované deti môžu ochorieť.

annaola
20. júl 2010

ahojte, myslim si, ze urcite nezaskodi ked ma clovek o teme ktora sa ho tyka viac informacii, nie slepo robit to co nam hovoria. Ved kedysi tiez neverili zopar ludom, upalili ich kvoli ich tvrdeniam, ktore sa ale aj tak neskor povrdili. ..

adriana7
20. júl 2010

@sandra826 ,
ďakujem ti za odpovede, počas čítania ma napadlo ešte dve, ak môžem,
- boli starší súrodenci toho batoliatka riadne zaočkovaní, či nie(mama a otec tiež)?
- prečo sa u nás snažíme do detí napchať takmer všetky vakcíny práve do tých 2 rokov? nestačí neskôr, postupne a individuálne?

@maggie2 ,
chcem sa zastať sandry v tom, že aj ja sa tak vyjadrujem, pred pár dňami som jednej holke napísala, že keby vedela, čo je v komerčnom kuracom mäse, padla by na zadok, .... a ona sa tiež urazila, resp. sa jej to veľmi dotklo, aj som sa jej omlúvala...
...nás na vš učil frazeológiu prof. ábel kráľ, ktorý takéto vyjadrovanie veľmi podporoval, nakoľko je vraj charakteristikou nášho jazyka, ktorý nemá pre isté výrazy napr. z angl. jazyka adekvátny preklad ...

maggie2
20. júl 2010

@annaola nechcem byť off topic ale boli i zákony kedysi (myslím teraz na tretiu ríšu) ktoré nariaďovali robiť neľudské veci, nebudem rozoberať. A ten kto sa zákonu vzoprel bol kriminalizovaný a teda aj...no, takisto nebudem hovoriť. A keby všetci poslúchali, a nikto sa proti tomu nevzoprel, tak by neprežilo toľko ľudí koľko prežilo vďaka obetavým susedom, ktorí dotyčných napr. poschovávali vo svojich domoch, dúfam že viete na čo myslím. A títo ľudia sa tým že pomáhali sami vystavovali riziku perzekúcie ba až smrti. Ale svedomie im inak nedalo.

maggie2
20. júl 2010

@adriana7 adriana už to prosím ťa nechaj tak, tam vôbec nešlo o vyjadrovanie, ale o ten cynizmus, ktorý z toho presakoval, a ja som to pociťovala lebo mi to vyvolalo isté spomienky, nechajme to tak, vôbec sa to nepochopilo, je to za nami

martinba
20. júl 2010

@miliharmi súhlasím presne tak, najlepšia je urgentná medicína, potom chirurgická a najhoršia je liečba chronických ochorení a "predchádzanie" ochorení inými zákrokmi (tonziloktomia, ockovanie atd).

sandra826
20. júl 2010

@maggie2 Este raz zareagujem a nechavam tuto temu medzi nami dvoma historii..."cynizmus srsiaci z mojich prispevkov " bol Tvoj osobny pocit vyvolany na zaklade mnou nazavinenych spomienok..
To je asi take iste, ako keby ja mam katastrofalne spomienky na zenu menom Maggie..a budem sa teraz s odporom stavat ku kazdej s takymto ci uz menom, alebo nickom..je to trosku absurdne vysvetlenie..ale je Tvoje 🙂

maggie2
20. júl 2010
annaola
20. júl 2010

@maggie2 asi si ma zle pochopila ;) Uz sa to tu cele zamotava.
Je to proste super, ked clovek ma dostatocne vela informacii pre a proti ked ma uz dat svoje dieta zaockovat a az potom sa slobodne rozhodne. 😉 howhg

vodicka75
20. júl 2010

@annaola, mas pravdu, mnohi su presvedceni, ale co mozeme urobit pre zmenu tohto choreho systemu?
Mne sa peticia paci, ale s odstupom casu mi v nej chyba bod, ze ludia ziadaju zlepsenie hlaseni o neziaducich ucinkoch ockovania (co predpoklada vyskolenie lekarov s cim sa mozu po ockovani stretnut a co suvisi s tou-ktorou vakcinou, aj vyskyt velmi ojedinelych reakcii), pretoze potom je to zacarovany kruh, hlasia sa najvypuklejsie pripady (tie, ktore vyskocia par hodin po ockovani), nehlasia sa vobec nasledky po 2 tyzdnoch (nas priklad, 2 tyzdne po ockovani MMR generalizovany ekzem, skoncili sme v nemocnici na pohotovosti), NIKTO nenapisal, ze sa jedna o reakciu po ockovani a takychto pripadov je vacsina, verim tomu.