Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zoeno.1
13. jan 2010

este som zabudla,ze neviete ako je to s tbc,teda myslim konkretne nas pripad:mala nebola ockovana na tbc vobec a ked sme prisli v juni na SK,tak na dr.vravela,ze ju budeme musiet doockovat v januari 2010 a vcera o tbc ani slovicko nepadlo...tak teraz neviem,ci len zabudla ,alebo co?

blovitc120
13. jan 2010

Veronikapp a odkial to vies?

veronikapp
13. jan 2010

blovitz- zeby od lekarov?

veronikapp
13. jan 2010

zoeno- bud rada, ze zabudla.

erikasadek
13. jan 2010

ZOENO rada by som chcel apoznat tych odbornikov lekarov co hovoria ze monovakciny su horsie znasatelne, , lebo ja co citam vedecke lekarske studie tak ta p^rave hovoria , svetove kapacity naopak.. 😠

nemam slov, nasi lakari maju vzdy odpoved na vsetko.; dokonale ozbrojeni..

cora73
13. jan 2010

ja si myslim,ze to nasi lekari sukaju z brucha,co ich napadne,ved nie je mozne,aby co lekar,to iny nazor,takze ak oni maju pravo mat nazor,ja mam pravo tiez na svoj nazor...
a ako to,ze jedna lekarka to len zalozi do karty a ina si plni svoju obciansku povinnost a asi aj navyse,ak to hned hlasi....

no a mne z toho vychadza,ze napriek ockovaniu som osypky dostala,a navyse,kedze mam uvedeny zapal mozgovych blan po ockovani proti osypkam,tak bud sa to vtedy nedavalo do suvisu-ze by to vakcina mohla sposobit,alebo este neboli taki zmasirovani a nebali sa to napisat..
neverim,ze by si toto dovolil nejaky lekar v dnesnej dobe takto napisat.... 😕

ivka144
13. jan 2010

hm, meningitida... a neviete, preco som si myslela, ze zapal mozgovych blan je encefalitida? Viem, ze to byva zname ako kliestova encef, ale nema to nieco zo zapalom mozg. blan? To len tak mimo... Inak ja uz mam aj tie zakladne choroby celkom pomotane, teda slovenske a latinske nazvy;)

veronikapp
13. jan 2010

encefalitida je zapal mozgu. Denduska vysvetli presnejsie, ked pride 😉

denduska
13. jan 2010

ahojte, nemusim 😀 len to je rozdiel 😉 encefalitida postihuje samotny mozog a meningitida jeho obaly... niekedy sa kombinuje - meningoencefalitida.

cora meningitis po variolizacii? po ockovani na variolu..? 😕

preco by mali byt monovakciny nebezpecnejsie? to co je za haluz, ved aj v tych ambulanciach pre ockovanie rizikovych deti sa praveze pouzivaju rozdelene vakciny tak asi na to maju dovod... 🙄

erikasadek
13. jan 2010

denduska aj ty to tazko predychavas ze mono su nebezpecnejsie;. 😀 boze a ze vraj my laici davame bludy do obehu , ved , uz zdravy gazdovsky rozum hovori ze, opak je pravdou..

denduska
13. jan 2010

no a nie? 😀 ja som bola ockovana na osypky aj rubeolu mono a mamka ani nevedela o reakcii vobec nic mi nebolo, a to som pri osypkach mala 12 a 18 mesiacov... a ze DTP hroza a des, spuchnuta noha horucky rev... tak ja neviem... 😒

tamix
13. jan 2010

Veronika: nechápem ako myslíš tú vykonštruovanú teóriu. To som si nevymyslela, ak na to myslíš. Aj zoeno-va Dr. povedala, že po priorixe nemala vedľajšie účinky.
erikasadek : Naša Dr. ešte nemá 30r.praxe.
Ani naša nebude hlásiť, len to napíše do karty a že každých 6mesiacov chodí hygiena na kontrolu papierov – či sú deti očkované, takže si nás tam aj tak nájdu.
Vraj rubeola sa očkuje hlavne kvôli tomu, aby deti nenakazili tehotné.

erikasadek
13. jan 2010

tamix... ja som to brala obrazne.. 😀 ono to nebolo po prvy krat co lekar napisla povedal za mojich 30 rokov praxe som nemal zlu reakciu na ockovanie;. clovece , mame zazracnych lekarova zazrace deti.. 😉

veronikapp
13. jan 2010

tamix- netvrdim, ze si si nieco vymyslela. Len som tym chcela povedat, ze niektori lekari sa zrejme naozaj nestretli s neziaducimi ucinkami. Netvrdim ani, ze ziadne nie su. Len tych vaznych, komplikovanych je zrejme ozaj male percento.

cora73
13. jan 2010

aspon som pochopila,preco mam tolko ockovani,lebo boli monovakciny..

denduska,to som si nevymyslela,mam to presne takto napisane v jednej vete,muz to zajtra ide ofotit,prave som dovolala so svokrou,ze ake detske choroby muz prekonal,no a vsetky-osypky,rubeolu,mumps a kiahne,a jasne,ze bol ockovany,este svokra sa cudovala,ze vsak to bolo a je povinne,ale nad tym sa uz nezamyslala,ze ako je to mozne,kedze vakcina zarucuje,ze danu chorobu nedostanes..takze aspon viem,ze s muzom sme prirodzene chraneni,horsie to ma starsi syn,kedze bol len ockovany,ale sa mi zda,ze osypky mal aj normalne,musim nabehnut k jeho dr a zistit to..kedze sa netusi,ako dlho ta vakcina "chrani" a ci vobec,kedze ak je raz epidemia,tak to chytia vsetci,takze potom by som sa musela nechutne rozhodnut a dat ho preockovat,ak by to maly chytil... ☹ ☹

nebolo by od veci,keby ste si aj vy zistili u vasho dr,ake detske choroby ste napriek ockovaniu chytili,vtedy sa to mozno pisalo este pravym menom... 😠

blovitc120
13. jan 2010

Ad rubeola, keby sa zenam vo fertilnom veku zmeral titer protilatok na rubeolu a preockovali len tie, ktore maju mensi ako 1/32, ziadne dieta by nenakazilo tehotnu a nemuselo byt ockovane. A ak niekto tvrdi, ze sa nestretol so zlou reakciou na ockovanie, tak moze zit len na Slovensku...

denduska
13. jan 2010

cora, no ved nevravim ze si si vymyslela..praveze ma prekvapilo ze to mas tam tak napisane jasne

zoeno.1
13. jan 2010

veronikapp: by som bola radsej,kebyze nezabudla,ale skor ze to neni treba 😉

kocky mrzi ma,ze co sa tyka tych monovakcin,som si od nej nepytala presny zdroj odkial to ma,snad by sme boli mudrejsie,ako na to prisla 😀

cora73
13. jan 2010

denduska,ja viem,ze si to tak nemyslela 😉 ,ja som tiez zostala v soku,lebo je to tam takto jasne a presne napisane,preto to pouzijem v odvolani,fakt si myslim,ze asi kedysi sa na to este pozeralo,ze ake boli reakcie,alebo lekari este neboli taki zmanipulovani,alebo mozno neboli az take zle tie vakciny,ak sa to pichalo po jednej a bol nejaky odstup medzi nimi na ako take zregenerovanie dietata,ja fakt neviem,ale je to tak napisane...preto ma najprv zarazilo to kvantum ockovani,ale ved ked to bolo po jednom,tak je to jasne..a vtedy este neboli tie farm firmy take hladne po peniazoch a nemali nenasytnych podielnikov 😀 😀 😀 peniaze,peniaze,peniaze,peniaze..........................................

erikasadek
13. jan 2010

zoeno tak to si pis ze by som chcela citat ten zdroj.. 😉 😀

tamix
13. jan 2010

Keď mi Dr. povedala, že mala len tú jednu reakciu, tak som jej povedala, že má naozaj šťastie. Vyznelo to strašne ironicky, tak som sa rýchlo pustila do ospravedlňovania. Ale to som myslela naozaj v dobrom, keď má také šťastie, že mala len jednu reakciu.

veronikapp
13. jan 2010

inak sledovali ste spravy o prasacej chripke? Farmaceuticke firmy sa pekne nabalili...

veronikapp
13. jan 2010

cora ako citam tak citam, ale ockovana si predsa bola iba proti rubeole, z tych detskych chorob, takze osypky aj mumps aj ovcie kiahne si kludne mohla prekonat. Variola su prave kiahne.

cora73
13. jan 2010

mna prekvapilo,ze je zrazu velke ticho,ziadna epidemia nepokracuje,kde su tie kvanta mrtvych,zatial viem len o par,je mi ich naozaj luto,aj ked vacsinou mali este nejake ine ochorenia,ale viacej sa vie o umrtiach na vakcinu... 😕

veronikapp
13. jan 2010

cora tak WHO sa distancuje od sirenia paniky, tak ktovie kto to ma vsetko na svedomi... Zeby producenti?

petot
13. jan 2010

Pokiaľ viem, MMR vakcína vznikla jednoducho zmiešaním troch monovalentných vakcín do jednej injekcie. Preto si neviem predstaviť, ako by mohla mať menej nežiadúcich účinkov.

Dovolím si tiež zacitovať z jedného článku z VRAN:
Ako už bolo uvedené, samostatná osýpková vakcína sa v⁠ Británii používala po⁠ 21 rokov (1967-1988). V⁠ tom období bolo zazname­naných 27 detí, o⁠ ktorých sa predpokladá, že⁠ z⁠ tejto vakcíny utrpeli závažné problémy. MMR vakcína sa používa 12 rokov (1988-podnes) a⁠ už máme z⁠ tohto obdobia zaregistrovaných 1700 detí. (Pozn.prekl: Článok je z⁠ roku 2001. Ak platí priama úmernosť, tak to vychádza na⁠ 2800 vážne poškodených detí za⁠ 20 rokov, čo by znamenalo 100-násobne vyššie riziko vážnych reakcií u⁠ MMR vakcíny oproti jednotlivým vakcínam)

veronikapp
13. jan 2010

petot- mozno by stacilo, keby lekari dodrziavali postup, aky maju dodrziavat a riziko by bolo podstatne mensie, co myslis?

cora73
13. jan 2010

veronika,ja netvrdim,ze mam v karte zapisane vsetko,ta karta je v dost chaotickom stave,a hlavne,ma uz 36 rokov 😀 ,ale mama povedala,ze sa ockovalo VSETKO,a ze na vsetky povinne ockovania chodila..
je vela ludi,co nema vsetko v karte napisane,aj nasa sestricka hovorila,ze mala prazdny ockovaci preukaz,takisto ho ma prazdny aj starsi syn...

II. Situácia v Slovenskej republike
Situácia vo výskyte osýpok, rubeoly a KRS je v Slovenskej republike vďaka
efektívnej špecifickej prevencii dlhodobo priaznivá.
Pravidelné očkovanie detí proti osýpkam bolo na Slovensku zavedené v roku 1969.
Od roku 1977 sa používa dvojdávková schéma očkovania. V súčasnosti sa prvá dávka
podáva v 15. až 18. mesiaci veku dieťaťa, druhá dávka v 11. roku života. Do roku 1986 sa
používala monovakcína proti osýpkam, od roku 1987 sa očkovalo bivakcínou proti osýpkam a
parotitíde a počnúc rokom 1992 sa používa trivakcína proti osýpkam, rubeole a parotitíde. Od
roku 1995 sa aplikovala revakcinačná dávka v12. roku života, od roku 2005 v 11. roku života.

kedze som rocnik 1973,predpokladam,ze som "im" po styroch rokoch zacatia ockovania na SK neunikla....

a ze som dostala meningitidu po ockovani proti pravym kiahnam podla mna len dokazuje,ze ani vtedy,a ani teraz to ockovanie uplne bezpecne nie je...
jedine,co funguje na 100% je sila medii a reklamy,aj ked jednostrannej....

aj tak si myslim,ze keby samotni rodicia zacali tlacit na urady,ale nie iba par odvaznych jednotlivcov,asi by sa tu muselo prehodnotit viac veci,a nie iba myto za dialnice...no jasne,ale tam zas ide len o prachy,a tie su na prvom mieste... ☹

veronikapp
13. jan 2010

cora suhlasim, rodicia by nemali byt pasivni. Zajtra ideme do poradne, tak uvidim, ci najdem odvahu 😀

atana
13. jan 2010

Petot,
ako je to so vstrebavanim postupne uvolnujuceho sa cecka? KOlegyna mi vratila za celaskon 500 miligramov ce. ale neviem teraz, ci a kolko si mam k tomu nasadit obycajneho.

Pre oponentov cecka,
ja tiez viem, ze lekari neodporucaju vacsi prijem vitaminu ce v tabletach. Ked som si precitala len pol knihy o cecku, vedela som preco. Hadam si nemyslite, ze sa niekto z nich venoval znamej 40 rocnej studii o tomto vitamine? Ved ako by potom dostaval lekar provizie za ATB a ine lieky, keby sme vacsina boli zdravi aj vdaka uzivaniu vitaminu ce......

Udajne z jeho nadmerneho uzivania vznikaju ladvinove kamene....mam aj video s lekarmi podielajucimi sa niektorych vyskumoch a tam jeden jasne vravi, ze za svojich 30 rokov praxe sa s takym pripadom nestretol a ze poprosil aj svojich studentov, ktorym o tom rozprava pravidelne, aby mu hned dali vediet ked sa s niecm takym stretnu...a zatial sa nikto neozval za 30 rokov praxe.
A vitaminom ce sa mozete predavkovat, ked ho zjete 10 kil....tak skuste...nemate sancu tolko zjest za den...a ked ho uzijete viac ako prave treba, jednoducho vas prezenie. Po znizeni mnozstva sa to upravi.

Mna teda presvedcilo to, ze jeden z lekarov, ktori tuto studiu robili napr. nebol 40 rokov nachladeny (dozil sa 93 rokov) a druhy aj napriek diagnostikovaniu rakoviny v 53, ci siestich rokokch sa dozil veku 93 rokov pri uzivani 18gramov (dobre citate, gramov, teda 18000 mg) denne.
JA sa teda citim OVELA lepsie odkedy ho pravidelne beriem asi v davkach cca 4000 mg. na moju vahu - nadvahu... 😉