Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

spevacka
14. jan 2010

atana, v DM drogerie majú myslím za necelé 2eurá balenie 100gr. Cčka v prášku. Ja to skúsim odfotiť a hodiť sem link na fotku. Mám ho doma.
Cora, tá odmerčička je písaná 135 mgr.tuším, ale ktosi tu dávnejšie písal, že si dával prevážiť v lekárni a vraj je to 150mg.

cora73
14. jan 2010

baby,ze vy nieco odo mna chcete? 😀 😀 😀
no dobre,tak mi teda tie deti doneste,a ja sa vam o ne postaram a vyrazte si na babsku jazdu... 😀 😀 😀 😀

ale aj tak dik.. 😀
to je tou bezlepkovou dietou,mam menej E-ciek,ziadne salamy,parky,trocha zdravsia vyziva... 😀

molnarovak
14. jan 2010

jaron, ja nie som paranoik, ani extrémista, len som polovicu života prežila v nemocniciach a stratila som ilúzie ohľadom toho, že lekár hľadí v prvom rade na pacientovo dobro. To myslím všeobecne, čiže pripúšťam výnimky, ale žiaľ, pre mňa sú to naozaj len výnimky.
Navyše mám v rodine človeka pracujúceho priamo pre farm. spoločnosť, takže čiastočne poznám ich praktiky, ktoré sú často neetické. Samozrejme, že záleží od uhla pohľadu, každý človek považuje za neetické niečo iné. Ja osobne nepovažujem za morálne napr. to, že "díleri liekov" odmeňujú lekárov za určitý počet predpísaných liekov, že si upravujú štatistiky, aby zvýhodnili nejaký liek a pod. Mne sa v tehotenstve stalo, že mi lekár predpísal železo a ešte mi aj povedal, v ktorej lekárni si ho mám vybrať. Ale mne sa tam nechcelo ísť, tak som zašla do lekárne k nám, kde pracuje môj dobrý známy a on sa veľmi čudoval, prečo mi lekár predpísal práve tento druh železa, keď pre tehotné sú určené iné druhy. Jasné, že by sa mi nič nestalo, ale nerozumiem, prečo nemôžem dostať to, čo je pre mňa najvhodnejšie?
A druhá vec, čo sa týka vakcín. Keďže viem, že si veriaci človek, ako hľadíš na to, že pri výrobe vakcíny MMR (mumps, osýpky, rubeola) bolo použité ľudské embryo? Podotýkam, že tieto 3 ochorenia pri dnešných možnostiach liečby nie sú vôbec nebezpečné. Ja som doteraz dala očkovať všetky povinné očkovania, ale pri tejto sme s manželom začali uvažovať, či je vôbec potrebná a keď sme zistili, že sa používa embryo, tak je to pre nás neprípustné. Teraz už len musíme zabezpečiť, aby dcéra prekonala rubeolu a počas choroby bola izolovaná, aby náhodou nenakazila nejakú tehotnú ženu.
Dúfam, že môj príspevok nepôsobí útočne, pretože tak naozaj nie je myslený. 🙂

ivka144
14. jan 2010

Jaron - suhlasim, zbytocne sa sami spochybnujeme prilisnymi vyjadreniami a ja ako sice neodbornik ale laicky milovnik matiky tiez nemam rada take silne vyjadrenia.

Atana - pocuj, doslo ti to uz? Ta mudr? ak nie, nechapem, ale posli mi do IP rovno mail a ka ti to poslem na mail, nie do IP.

Cora -. blahozelam k doktorke!!

Ktora ste spomenuli Vita? Ak myslite hlavneho hygienika CR (neviem o tom, ze to je poslanec), tak to ma matie dost, lebo je to nas velmi dobry znamy, vzdy som ho vnimala ako mudreho, prisneho, vtipneho a v principe dobreho. Takze si myslim, ze on veci robi z presvedcenia, hoci sa asi jeho presvedcenie nezhoduje s nasim.

cora73
14. jan 2010

to mate ako so sefom,pre vas ako zamestnancov moze byt prisny,prip zly,alebo si myslite,ze nie je odbornik (alebo nim naozaj nie je 😀 ),moze sa po vas vozit,atd,a v okruhu znamych tym znamym pripada ako mily,zabavny,dobry,milujuci clovek... ludia maju viac tvari,jednu doma,jednu v praci,jednu na nete... 😀 😀 😀

jaron
14. jan 2010

Molnarovak,

to je v pohode, možno pri iných príležitostiach tiež nešetrím nie príliš lichotivými poznámkami na adresu lekárov alebo určitého systému. 🙂 Plne sa s tebou stotožňujem, čo sa týka tvojich uzáverov zo skúseností z nemocníc, lekármi, systému a pod.

A žiaľ, to čo som písal, o pozitívnom vplyve lekárov, inštitúcií a pod. sa väčšinou netýkalo Slovenska. Dokonca často používam tie argumenty svetových odborníkov proti tradičným, ošúchaným, zabehaným a neodborným názorom naších lekárov.

Molnarovak určite by sme si porozumeli a zhodli sa, keby sme si to viac vysvetlovali a komunikovali o tom, takže je to v pohode, čo píšeš, neberiem to akože proti mne. 🙂

erikasadek
14. jan 2010

ahojte....

jaron ahoj.. casto si tu , 🙂
densduska kde si potrebujem tvoju rada trochu som pozrela na nete, ale nie osm s toh velmi mudra..
poznas tento , svalovy protein??CPK = Créatine PhosphoKinase

normlane dozas pri odbere , je do 170 UI / l
ja mam 474 poriadn ezvysene, potrebujem robit testy vraj, lepsie , potrobnejsie; povedz mi nieco o tom proteine, prosim.. 😉

jaron
14. jan 2010

Ahoj Erika, 🙂

tu na tejto téme ani veľmi nie, teda vlastne aj čítam, ale sem prispievam málo.
Aj ja som zvedavý, čo je to CPK.

(aj keď sem tam sme tu trochu mimo témy )

petot
14. jan 2010

jaron: Aj keď som veľmi kritický ku zdravotnému systému, na adresu lekárov sa vyjadrujem pomerne rezervovane. Pretože sa nedajú hádzať do jedného vreca.

Ale skús si uvedomiť, že lekári nehľadajú nové lieky, lekári lieky len predpisujú. Nové lieky vyvíjajú farmaceutické firmy, a tie sa riadia "príručkou skúseného akcionára". Šancu majú len také lieky, ktoré prinesú istý zisk. Lacné a účinné liečebné metódy nikoho nezaujímajú.

Pokiaľ ide o WHO, sám poznáš to o rozpoznávaní podľa ovocia. Organizáciu navonok reprezentujú jej aktivity a stanoviská, a tie v niektorých ohľadoch smrdia korupciou. Žiaľ, dosť značne najmä v oblasti týkajúcej sa očkovania. To neznamená, že všetci vo WHO sú skorumpovaní, určite tam pracuje plno ľudí z presvedčenia, ale tí, ktorí formujú vonkajší obraz organizácie, majú zaň aj najväčšiu zodpovednosť.

petot
14. jan 2010

ivka144: Je to vysvetlené v kapitole Vedľajšie účinky. Stručne a jasne: Blud.

Cvit voľné radikály zneškodňuje (redukuje), nie vytvára. Jediný prípad, kedy sa z neho stáva SLABÝ pro-oxidant, je vtedy, keď je masívne chemicky oxidovaný, napr. voľnými iónmi medi. Toto sa dá vyvolať viac-menej len v skúmavke, v tele sa voľné ióny medi nenachádzajú. Počas svojej práce sa z malej časti Cvit síce stáva oxidovaný dehydroaskorbát, ale ten je okamžite redukovaný späť na askorbát, a pomer askorbát/dehydroaskorbát je aj pri obrovských dávkach Cvit priaznivý, s veľkou prevahou na strane askorbátu.

Zdravý človek = zlý pacient.

Mimochodom, bolo by asi dobre, keby sme otázky Cčka riešili na príslušnom fóre 😉

jaron
14. jan 2010

Ahoj Petot,

lenže ja poznám aj iný, verím že dobrý vonkajší obraz (vyhlásenia, aktivity, odporúčania a pod.) WHO (aj iných, nejde iba o WHO) a nielen vyhlásenia o očkovaní. Rozumieš? 🙂 Aj tam sú rôzne oddelenia, rôzne odbory a pod.

jaron
14. jan 2010

Petot,

ja skôr poznám a spolupracujem s tými, ktorí to majú:

zdravý človek = dobrý pacient 🙂

Tak možno preto sa niekedy zdá, že sme proti, ale verím, že si viac menej rozumieme. 😉

erikasadek
14. jan 2010

jaron nevadi, trochu mimo temy nezaskodi aspon sa poucime o niecom. 🙂

jaron
14. jan 2010

Petot a ešte k tomu sú to aj čistí "západniari" (žiadna "východná medicína") a predsa plne sa venujúci príčinam ochorení, prevencii a používaniu predovšetkým prírodnych metód. 🙂

To len aby si mi rozumel, keď sa mi to nepáči, keď sa hovorí, že "východ" lieči príčiny, "západ" dôsledky. Ale samozrejme, keď sa pozrieme na ten klasicky systém na Slovensku, obyčajne je to naozaj iba o predpisovaní liekov.

Znova hovorím, verím, že si rozumieme. 🙂

jaron
14. jan 2010

To je pravda Erika, veď sme tu už prebrali okrem vakcín aj lekárov, právo, vitamín C, zemepis, Hitlera... 😀

cora73
14. jan 2010

WHO uznala,ze s vyhlasenim epidemie to prehnala,a podlahla tlaku farmaceutickych firiem.Chce si spravit vlastnu kontrolu.Na vakcinach sa isté farm firmy poriadne nabalili.
zdroj: novy cas (ja tie tlachaniny necitam,na toto ma upozornil manzel 😀 )

leishmania
14. jan 2010

erika CPK alebo CK ma tri formy CK-MM - typ pre kostrove svaly, CK-MB - myokard, CK-BB mozog, celkovo v plazme je hlavne CK-MM, je ukazovatelom poskodenia svalu - myokardu aj kostroveho. STanovuje sa hlavne pri diagnostike infarktu myokardu, ale zvysene hodnoty mozu byt aj pri svalovej namahe, pri nejakeom poskodeni kostroveho svalu. alebo aj ludia trpiaci an rozne myopatie...prepokladam ze nic z toho nemas...uz obycajna i.m. injekcia moze zv hodnoty CK

cora73
14. jan 2010

Erika,
prosim ta,neviem,na ktorej strane to mam hladat,nemozes mi sem hodit link na pribalovy letak Infanrix Hexa a MMR original francuzsky? Skusila by som to cez prekladac,aj ked netusim,ci to pojde..

leishmania
14. jan 2010

erika tak hadam budu vsetky vysetrenia negat 😉

martinba
14. jan 2010

leishmania nemusis odpovedat, ak nechces, ale opytam sa, si lekarka? ak ano, tak to je super, uz by sme tu mali dve 😉 , mna to velmi tesi, pretoze si mylsim, ze kazdy lekar ktory sa bude venovat tejto teme (ci uz bude za alebo proti) je dobry. Zaujem je dolezity, urcite lepsie ako citat iba reklamne letaciky.

leishmania
14. jan 2010

za pol roka budem, ak vsetko pojde hladko...inak rozmyslam ze ak pojdem na Phd co je velmi pravdepodobne, lebo nemocnice nechcu maldych dr paltit, a phd ked ides zoberu ta lebo ta plati skola...plat je sice este mnesi ako lekarsky, ale tak lepsie jak sedet doma...no a ak to tak vyjde tak by som si asi temu dizertacnej prace vybrala ockovanie...aj ked osobne si nemyslim ze zmenim nazor na taky aky mate vy, ale neziaduce ucinky abezpecnost ma v kazdom pripade zaujima uz len kvoli vlastnym buducim detom 😉

erikasadek
14. jan 2010

leish.. dakujem no precitala som si ; ze , infrarkt aie, alebo problem so stitnou zlazou.. a u mna, asi to bude..

svalova unava, no , robili sme testy kvoli mojej neskutocneje unave;, aj svalovej , caste krce vo svaloch , a starsna unava;

prepacte nepatri do temy ,chela som vaic lekarka mi nic nechce povedat viac pokial nebudu podrobne testy.; tak

som chcela trosku vediet viac..

cora moja zlata , no budem sa snazit zajtra dobre treba znova hladat.; toho je tu vela, nepamatam kde som to nasla, ae budem sa snazit..

atana
14. jan 2010

Petot, mozme zalozit , ak uz nahdou nie je , temu o cecku, ale nemyslim, ze sme az tak vedla, lebo liecba sa da pouzit aj pri ockovani, aj pri konkretnych chorobach, ak som dobre pochopila...

Mozno by som do takej temy ako neznala veci ani nevstupila. Ale mozme sa dohodnut, ze zalozime novu. Ja som aj tak rada, ked stihnem vobec po praci dobehnut tu zopar stran popisanych k tomu nieco postudovat.... 🙂

Cora, k tej lekarke Ti aj ja blahozelam, super a zaroven tisko zavidim. JA uz tiez nieco zhanam.

Ivka, nic mi neprislo, uz som Ti poslala mail na IP.

denduska
14. jan 2010

erika ahoj 😉
no leish ti to v podstate napisala...a co ostatne vysetrenia, vsetko ok? moze to byt aj zo svalovych krcov, keby ti spravili tie izoenzymy, bolo by to jasnejsie...neberies ziadne lieky? ale magnezium si urcite nasad...

petot
14. jan 2010

Leishmania: Dobrý začiatok. Keď budeš hľadať odpovede v záujme vlastných detí, máš aspoň aký-taký predpoklad k objektivite. Chcem Ťa povzbudiť, pýtaj sa, hľadaj presné odpovede, vedecky spoľahlivé, len diamanty a nie omáčky okolo. A keď niečo zistíš, tak sa pokús zistiť viac - dáta za širšie obdobia, z iných krajín, možné konflikty záujmov u autorov apod.

Na výsledok som celkom zvedavý 😉

Ale dopredu rátaj s tým, že ak nakoniec prídeš na niečo nepohodlné, tak Ťa za to nepochvália 😉

atana
14. jan 2010

Leishmania, ocenujem Tvoj zamer robit pracu o ockovani. Zasluzna praca.....len aby si potom presla...
Drzim palce, nech vsetko uspesne dokoncis.

atana
14. jan 2010

Jaaaaj, herecka, prave som objavila teplu vodu.... 😀 , diskusia k cecku uz je zalozena. Tak pardon.

cora73
14. jan 2010

erika,dik,to nesuri 😀 ,si zlata,no,drz sa,neviem sice,co za diagnozu ti hrozi,ale dufaj,ze to bude ok... 😉

cora73
14. jan 2010

tot je clanok pre a proti,doporucujem si precitat:

http://zdravie.pluska.sk/zdravie/top-tema/testy...

zaujimalo by ma hlavne toto:

Vakcíny neobsahujú vysoko jedovatú ortuť. Obsahujú stopy organickej etylortute, čo je dezinfekčná látka, ktorú organizmus vylúči.
✓ Dávka ortuti vo vakcínach v rámci celého očkovacieho programu nedosahuje ani povolené jednodňové množstvo.
✓ Očkovacie látky neobsahujú prídavné škodliviny. Hydroxid hlinitý je dôležitý nosič. Zvyšuje imunitnú odpoveď na očkovanie. Práve vďaka tejto látke môžu vakcíny obsahovať čoraz menej antigénov. Množstvo hliníka vo vakcíne je oveľa nižšie, ako by dieťa prijalo do tela, keby týždeň jedlo hliníkovým príborom.

petot
14. jan 2010

Nechám priestor iným, lebo na podobné témy som už reagoval, a v tejto chvíli nenachádzam vľúdneho slova, ktorým by som na tieto, ehm, tvrdenia reagoval.