Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
1. sep 2012

@lenaluci Ešte upresním, že to, čo som napísal, sa netýka BCG, tam nie je vôbec nijaký (pozitívny) súvis očkovania a chorobnosti, skôr negatívny (očkovaní ochorejú častejšie).

lenaluci
1. sep 2012

@petot Tým sa netráp, ja nechytám za slovíčka.

petot
1. sep 2012

@lenaluci Tú prezentáciu poznám, čo si ňou chcela povedať?

lenaluci
1. sep 2012

@petot To, že chorobnosť po zavedení očkovania klesla až na minimum.

klara.jas
1. sep 2012

@pectore ja viem, kedy mozem otehotniet, neviem, kedy otehotniem, pochopitelne. A co tak ockovat sa pre istotu so zaciatkom sexualneho zivota? Stale lepsia varianta. Zo statu zodpovednych matiek by som mala radost. Inak paci sa mi, ze provokujes a vnasas protinazory, myslim, ze aj zaryti odporcovia si radi prevetraju nazory a argumenty - veci nie su ciernobiele, to je jasne. Toto s tou rubeolou sa mi ale zda najviac mimo zo vsetkych argumentov. A ked by si chcela eliminovat moznost, ze sa nejaka matka nenaockuje a potom bude problem, zase mozes dat odporucane ockovanie nie miminam, ale babam od 13 rokov trebars. Toto je do oci bijuce proste. Mimochodom "nezodpovedni" sa uz teraz snazia "vydochnut", ked neockuju, takze to by sa proste nezmenilo, len by sa riesenie prenieslo tam, kam patri. Tak len tak. Keby bol na ostrove len virus rubeoly, Tvoj muz, Ty (ktora mozes znova otehotniet) a Tvoje dieta, komu by si pichla injekciu? Jemu alebo sebe? Extrem, jasne, len to na tom chcem ukazat. Paci sa mi, ze sa angazujes, ale je aj diskusia "Ockovat alebo neockovat" a tam by bolo asi lepsie prispievat. Tuto som doposial chapala ako diskusiu pre tych, ktori s ockovanim nesuhlasia a chcu sa poradit, ako na to. Nabuduce, keby si mala chut, odpoviem do IP.

lenaluci
1. sep 2012

@klara.jas A čo takto premenovať tému na Ako neplatit pokutu za nezaočkovanie?

klara.jas
1. sep 2012

@lenaluci Ked som si zhanala info okolo ockovanie tu na fore, vyskocilo mi niekolko nazvov diskusii a od tohto som ocakavala, ze tu bude debata neockujucich rodicov o detailoch, dovodoch a postupoch a bola. Neviem, preco by sa mal menit nazov. Ved to nie je len o pokute.

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@lenaluci
ale vsak hadam ockovanie (nejako zvacsa mozno na cas) funguje inak by to bolo predsa obrovske fiasko........ ja to nespochybnujem, ale za aku cenu?!?......

a to ze chorobnost prudko klesala uz pred zaciatkom ockovania je tiez nepochybne....... a teda bez ockvoania by sa toto nemalo diat, ale dialo sa......cize na chorobnost velmi dolezite a razantne posobia aj ine a uplne bezpecne faktory nemusi sa ludom pichat toxicke latky a jedy do tiel, nie je na to proste dovod........

petot
1. sep 2012

@lenaluci Zabúdaš na jednu vec. V prezentácii vôbec nevidno, ako sa vyvíjala chorobnosť v dostatočne dlhom období PRED zavedením očkovania. To, čo tam vidno, môže byť jednoducho dobehnutie trendu, ktorý prebiehal dávno pred zavedením očkovania. Údaje o úmrtnosti o tom plne nasvedčujú, pretože tie klesali pred zavedením očkovania jedna paráda.

Okrem toho, tie údaje nie sú o nič lepšie ani úplnejšie než v článku http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

S jednou výnimkou - v prezentácii sú niektoré údaje navyše, ale sú to údaje typu "pred zavedením očkovania chorobnosť 10000-17000". Nie je jasný ani čas, ani počet, mohlo to byť v roku 365 p.n.l. alebo 1949 nl, počet mohol byť kľudne 10520 alebo 16544. Ak by úrad mal presné údaje, bol povinný ich uviesť v odpovedi na infožiadosť. Keďže ich nedal, a tieto odhady sú matematicky nespracovateľné, považujem ich za nespoľahlivé a možno špekulatívne. V každom prípade sa nedajú použiť na žiadnu analýzu.

Ak zoženieš úplnú štatistiku z aspoň 40 rokov pred a 40 rokov po očkovaní, tam už bude dobre vidieť, či to bol trend z minulosti, alebo to bolo očkovanie. Budem Ti veľmi povďačný.

lenaluci
1. sep 2012

@petot Milý Petko, nebojujte proti očkovaniu, ale za zlepšenie lekárskej starostlivosti. To je z môjho pohľadu ten najvacsi problem. Majte sa chlapci.

zaockujteajslnko
1. sep 2012

najma velmi prapodivne su vysledky chorobnosti na mumps, ked v roku 1987 sa zaviedlo ockovanie a dalsi rok bol pocet ochoreni najvyssi vobec, dalsie 2 roky sa s chorobnostou nedialo vobec nic, nasledne sa chorobnost prepadla ale nikdy sa ju nepodarilo vynulovat............cize ano ockovanim na mumps sa nieco stalo, ale co sa vlastne stalo?!?....... a za aku cenu sa to stalo?!? to nikto nevie......... zrejme..... a to ze chorobnost stale je, znamena ze ta ockovacia latka nefunguje tak akoby udajne mala..... to je jasny dokaz podla mna, ze to nefunguje dobre, a ked to nefunguje dobre, znamena to ze tam budu aj velke negativne ucinky a mozno aj take o ktorych ani netusia......

petot
1. sep 2012

@lenaluci Ďalšia vec, chorobnosť je len taká veľká, ako sa hlási. Na to, aby lekár ohlásil niektoré ochorenie, ktoré spadá pod povinnosť hlásenia, musí nastať niekoľko okolností:
1, pacient príde k lekárovi
-Ak ochorenie nie je závažné, prečo by to robil. Okrem toho, mnohí si dnes radšej vezmú dovolenku než PN, a na to lekára nepotrebujú.

2, lekár pojme podozrenie že ide o konkrétne ochorenie
-Ak sa proti nemu plošne očkuje, skôr je sklon lekárov podceňovať možnosť ochorenia. To už mnohokrát prebehlo odbornou literatúrou. Okrem toho, niektoré vakcíny menia priebeh ochorenia, ako som už napísal, takže lekár ani pri najlepšej vôli nemusí dostať ten "správny nápad".

3, lekár pošle pacienta na špecializovaný laboratórny test, ktorý ochorenie potvrdí alebo nepotvrdí
-Test stojí peniaze (poisťovňu) a v prípade pozitívneho výsledku lekár musí ešte úradovať navyše (posielať hlásenie). Tu nie je veľa motivácie skúmať, najmä ak z toho neplynie nejaká lepšia možnosť liečby. Z výsledku číhajú skôr problémy, leda ak by to niekto robil pre svedomitosť a dôslednosť, ale prečo potom len 3% lekárov pošle hlásenie o NÍM UZNANÝCH nežiaducich účinkoch očkovania, to veľmi nesvedčí o dôslednosti ako silnej stránke našich byrokraciou zavalených lekárov.

4, pacient absolvuje test
-Ak sa na to nevykašle a nejde sa radšej domov potiť než chorý obiehať labáky...

5, test dal spoľahlivý výsledok
-Lacné testy vykazujú chyby a drahé sú drahé

5, lekár sa dostane k výsledkom
-Ak sa cestou niekde nestratia.

6, lekár ohlási ochorenie na RÚVZ.
-papiere, papiere, papiere...

Dôležitá je aj prípadová definícia. V USA v 50.rokoch "porazili" obrnu jednoduchými zmenami v prípadovej definícii. Po novom už len malá podskupina prípadov dostala označenie "polio", a ostatné sa presunuli do stĺpčeka "aseptická meningitída". Grafy ukázali krásny pokles obrny a všetci boli spokojní. Niektorí tento podvod nepochopili dodnes.

petot
1. sep 2012

@lenaluci Ďakujem za milé oslovenie, a zlepšením zdravotnej starostlivosti je v niektorých prípadoch aj odmietnutie nadbytočných a riskantných zdravotných zákrokov, akými je pre niektorých z nás aj očkovanie 😉

petot
1. sep 2012

@lenaluci A aj ja Ti ďakujem za pokojnú diskusiu, bez vyrývania a urážok. 🙂

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@petot
navyse lekar ohlasujuci ze niekto z jeho pacientov ma teda infekcne ochorenie ma dojem ze nieco zanedbal, alebo neurobil dobre (kedze sa na to ockuje) tak samozrejme bude mat zabrany uznat ze to ochorenie naozaj existuje, ze sa stalo "jemu", a nebude riskovat nejake hlbsie kontroly a aspon teda "stratu kvetinky dokonalosti", proste akoby bol ciernou ovcou zrazu pre RUVZ a podozrivy...

navyse to iste ma aj prakticke problemy, napr. miesta kde bol teda infekcny pacient treba dezinfikovat a vobec, same problemy, cize bude snaha zlahcovat, a utajovat, a nenahlasovat co sa len da....

rodic tiez nebude riskovat podobne veci, ked nemusi....

a co sa nenahlasi to sa neeviduje to potom vyzera ze neexistuje 😀

xlucia
1. sep 2012

@petot prosim ta. keby sa jednalo o tvoje dieta, ako by si postupoval v pripade DiTePer - ky? odmietol by si uplne?

babi1
1. sep 2012

k celej ságe očkovania by som chcela ešte podotknúť, že či už dnešné mamičky - každá sa podvedome bojí toho dňa, alebo ja s mojimi kamoškami pred vyše 20 rokmi sme pristupovali k očkovaniu vždy so strachom, či to naše dieťatko dobre zvládne, či sa mu niečo nestane a keď sme mali problémy, o to väčší strach pri ďaľšom očkovaní... a to sme nemali žiadnu slobodu a možnosť dostať sa k informáciám ako dnes. Prečo ten strach? prečo sme sa netešili a netešíme ak teda robíme niečo dobre pre naše dieťa, nie je to nejaký šiesty zmysel?
My máme strach a obavy a lekári nemajú strach a ani žiadne informácie, žeby sa niečo ich pacientom v minulosti stalo...
Tak odkiaľ ten strach pramení v nás rodičoch?

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@babi1
strach? ked ti utajuju a taja, tak jasne ze si zacnes domyslat........ navyse ked ti do oci budu klamat a uistovat ta hoci tusis ze to je prilis "pekne" co ti hovoria, tak zase len mas strach a uzkost. Ved ono vzdy ked sa nieco nepekne a neprijemne deje, tak sa tvrdi "vsetko je v uplnom poriadku, nic take neexistuje" aby sa zabranilo panike, lebo nieco take nepekne sa naozaj deje 🙂

nic nikdy nie je "tak krasne" aby to bolo len krasne, a tie negativa ked nespomenu alebo len otrepane somariny tak samozrejme ze cloveku vyjde ze klamu...... a ked klamu a je ockovanie povinne = strach a vzbura...

tak nech neklamu, ale to sa im zase nehodi lebo by priznali ze nie su si vobec v ockovani a ich ucinkoch isti a ze maju vela negativnych ucinkov a tym padom kedze nemaju ziadnu nahradu za to, sa boja zeby to mohlo padnut cele, a su tom miliadry a este viac cize niekoho by to trapilo velmi

prevenar
1. sep 2012

@lenaluci nesuhlas s ockovanim a pokuta je to iste 😀 (na slovensku)

prevenar
1. sep 2012

@lenaluci my , ale "nebojujeme" proti ockovaniu. venujeme sa sireniu co najpravdivejsich informacii a zaroven by sme boli radi, keby neboli porusovane nase ustavne prava , cize aby sa zacala praktizovat SLOBODA VYBERU , ktora je uz teraz zakotvena v nasich najvyssich zakonoch, to je vsetko. co sa tyka ostatnych za seba mozem povedat ,ze ockujte, ockujte, ockujte ..co sa do vas zmesti. (bude tu viac miesta pre mojich potomkov lol) kazdy nech si robi v tejto oblasti absolutne co len chce ..vidis, ziaden boj 🙂

babi1
1. sep 2012

moja staršia dcéra mala rok zahnisané plece od TBC vakcíny, dvakrát bola ošetrená aj v nemocnici, mala som pocit, že sa to nikdy nezahojí... dnes zápasí s neurogénnou tetániou, ktorá jej riadne znepríjemňuje život. Keby som mohla vrátiť čas a hlavne, keby som vedela to čo dnes, už by som svoje deti nedala zaočkovať...
Súhlasím, že všetko čo je nasilu, je podozrivé... a ja sa tiež búrim - zo strachu, lebo dnes v náručí drží moja dcéra svojho vytúženého synčeka a rozhoduje sa, či očkovať. O prvého synčeka žiaľ prišla v 21. storočí v nemocnici pri pôrode, nechali ho udusiť sa, 5 týždňov sa trápil ešte v kóme, lebo ho"oživili" .
Povedala svojej pediatričke, že malého nedá zaočkovať, doktorka povedala, že ju chápe po tom čo prežila, ale že nás musí poučiť o možných rizikách a následkoch a že môže odprisahať, x detí zaočkovala, a že jej pacienti nemali žiadne vedľajšie účinky a nikdy sa ani o nikom takom nedopočula... Tak na to som jej povedala, že ja viem o takých, ktorí doplatili aj životom... Doktori asi nečítajú noviny, internet a nepozerajú ani telku, iba silno pracujú...

tean
1. sep 2012

@natas4
podla imunologicky Taťjana Obuchanyč, PhD. sa protilatky u ockovanych nevytvaraju v prsnych zlazach, pretoze neprisla choroba cez sliznice a to je dovodom, preco ockovane maminy neprenasaju protilatky na dieta.
Viacej info tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@babi1
" doktorka povedala, že ju chápe po tom čo prežila, ale že nás musí poučiť o možných rizikách a následkoch a že môže odprisahať, x detí zaočkovala, a že jej pacienti nemali žiadne vedľajšie účinky a nikdy sa ani o nikom takom nedopočula... "

toto uz znie ako taka fraza ktoru sa pediatricky asi ucia naspamat na tych ich kongresoch, kazda to tam musi otocit aspon 1000 krat aby sa to naucila a odprisahat ze bude opakovat do umoru. Je to nie len ze priehladne, ale uz aj riadne trapne.

petot
1. sep 2012

@xlucia U najmladšieho som odmietol úplne. Po dvoch starších mi následky očkovania pripadali ako väčšie riziko než predmetné ochorenia. To neznamená, že by som ochorenia podceňoval. Zaoberal som sa nimi pomerne dôkladne, až som nechtiac napísal knihu 🙂

zaockujteajslnko
1. sep 2012

@tean
ved to ma aj svoju logiku, na to nemusi byt clovek profesor mediciny, samozejme co sa nestalo naozaj tak nema ziadnu evolucnu hodnotu a sa to neprenesie dalej na dalsie generacie. Ved keby to fungovalo inak, tak ludsky rod davno vyhynie. To je poistene x krat aby to fungovalo presne tak ako to fungovat ma a sucasne pokusy volajuce "povinne ockovanie" su fakt len chemicke pokusy na ludoch a navyse nedobrovolne.

hadam sa pre momentalne "dluholuckeho pokusy" nebude upravovat evolucny vyvoj cloveka? co je na urovni boha? 😀

prevenar
1. sep 2012

@zaockujteajslnko hehe presne ,, nam povedla to iste 😀 ...a predpokladam ,ze dalsim X za nami tiez 😉

babi1
1. sep 2012

@ zaockujteajslnko - jasne, že je to len otrepaná, trápna fráza, ale aj tu žiaľ platí, že sýty hladnému neuverí a ten čo neprežil, nepochopí..., ale od inteligentných ľudí s vysokoškolským titulom ako sú doktori, by som očakávala viac záujmu o problém očkovania - hlavne v dnešnej dobe, lebo ja už mám fakt tiež pocit, ako si povedal, že sme nedobrovolné obete chcemických pokusov a logika nepustí... pozerala som tie grafy...veď matematika a grafy sú na každej strednej škole, takže väčšine populácie to musí byť jasné ... ale je za tým obchod so strachom a ten premôže aj matematické dôkazy.
Moja švagriná je doktorka, priznala sa, že očkovanie je len malá kapitolka z celého štúdia a v časoch jej štúdia veľmi bezvýznamná, takže celá garda doktorov len zo zotrvačnosti funguje na starom princípe, pribudne nové povinné očkovanie, ok, pribudnú aj zárobky ☹

manof
1. sep 2012

@zaockujteajslnko
No on si to podľa všetkého myslí, že je na úrovni Boha.
To je ale potom skôr Drzolucký 🙂

manof
1. sep 2012

Špinavé triky: Bill Gates spustí ohováračskú kampaň proti odporcom očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/spinave-tri...