Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

babu9
8. okt 2010

@karkulka1 plne s tebou súhlasím 🙂 vždy zverejnia to čo je pre nich najprijateľnejšie a čo si myslia, že verejnosť zhltne 😢 je to smutné ale je to tak..

babu9
8. okt 2010

každý z nás je iný, každý organizmus je iný, každý z nás na očkovacie látky zareaguje inak, jednému to ublíži jednému to pomôže, tak ako ☹ je to nekonečná diskusia lebo každý si bude obhajovať to svoje, ale je to normálne, lebo každý je presvedčený o tom svojom....., takže nakoniec vždy to ostane na rozhodnutí každého z nás.....
keď dám zaočkovať a je všetko fajn tak je fajn.....keď dám zaočkovať a nastanú komplikácie tak je problém...... tak ako ☹

maggie2
8. okt 2010

@manof včera som zhliadla na stanici SWR kanáli dokument o tom, že kombinácia niektorých liekov a súčasné požívanie grapefruitu-grapefruitovej šťavy môže mať až smrteľné následky. Je zdokumentovaných už veľa prípadov, jeden s následkom smrti v Belgicku. Neviem vygoogliť sa k tomu konkrétnemu dokumentu, našla som i odkazy už staršieho dáta napr. tu: http://sciencev1.orf.at/science/news/132260.

Či sa táto kombinácia týka i vakcín?

Veľmi zaujímavý bol i následný dokument o tom, že mnohé farmafirmy reklamujú svoje vitamínové preparáty prípadne preparáty s minerálmi a stopovými prvkami, ktoré nepodliehajú prísnej liekovej kontrole, nie sú testované atď., lebo sú deklarované ako potraviny. Ukazovali výskumy a zistili, že tieto preparáty vôbec nemajú účinok ako reálne vitamíny atď v ovocí a zelenine. Navyše dlhodobe pozorovali ľudí a ich stravovacie návyky a zistili, že bez ohľadu na to, či sa stravujú zdravo (ovocie, zelenina) alebo nezdravo (výlučne fast food, pizza, hranolky, tučné mäsové jedlá) - spoločným menovateľom oboch skupín bolo len to že nik z nich neužíval vitamínové preparáty - nikto z pozorovaných skupín nemal ŽIADNY vitamínový deficit. Teda všetci boli v norme, samozrejme tí zo zdravým stravovaním boli o poznanie lepšie vo výsledných tabuľkách, ale opakujem, nikto nebol pod normou. Povedali, že okrem kyseliny listovej v tehotenstve a vitamínu D pri starobe a detskom veku nie je potrebné sa pchať preparátmi, že všetko človek zíoska v strave (samozrejme v našich európskych podmienkach-nehovoríme o hladujúcich krajoch ako Afrika a pod.)

kaja73
8. okt 2010

Jediny problem na povinnom očkovani je to, že je POVINNE.Vo všeobecnosti sa vie, že imunitu zlepšuje napr. otužovanie, zdrava strava,pohyb na čerstvom vzduchu, hygiena .... nič z toho ani nema vedlajšie učinky.Nik však neprikazuje pod hrozbou sankcie, aby to človek povinne dodržiaval.Prečo ,ked očkovanie tiež vraj zlepšuje imunitu,ale pritom ma aj určite negativne nasledky a je povinne.Prečo, ked rodič, ktory je zastanca očkovania, dostane pre dieta hormonalnu mast a prečita si jej možne negat.nasledky, tak zvažuje jej podanie, ved ani tieto negativne nasledky nie su u každeho a ani nie su tak zavažne, ako možu byt po očkovani.Myslim si ,že keby každy rodič čital pribalovy letačik k očkovaniu asi by sa mnohy aj zastanci velmi vyplašili.Mne stačil ten letačik k hexe a mam dost.A to letačik piše sam vyrobca.

denduska
8. okt 2010

@maggie2 musim teraz obhajit svoju alma mater lebo toto nam povedali na cvikach - pocas liecby betablokatormi sa nesmie pit grapefruitova stava.....otazkou je kolko ludi si to zapamatalo 😀

molka
8. okt 2010

@denduska a dalsou otazkou je, kolko lekarov na to upozorni pacienta.

denduska
8. okt 2010

@molka mm ako spravny doktor na to neupozornil sam seba 😀 😅 ale nastastie sa mu nic nestalo 🤐

inac citam toho Mendelshona, normalne akoby som znovu na skole bola ako tam opisuje co sa ako vyucuje...ale aspon vidim ze az taky katastrofalny rozdiel medzi nami a USA nie je..co neviem ci je dobre alebo zle...

divoska
8. okt 2010

@kaja73 tak za tento vyrok dostavas pomyslenu odmenu mesiaca. pre istotu kopirujem 😀

Myslim si ,že keby každy rodič čital pribalovy letačik k očkovaniu asi by sa mnohi aj zastanci velmi vyplašili.Mne stačil ten letačik k hexe a mam dost.A to letačik piše sam vyrobca.

lucula73
8. okt 2010

@kaja73 prosím ť a a kde je ten letáčik k hexe?dá sa videiť aj na nete?

lucula73
8. okt 2010

ahojte
vlastne som sa chcela spýtať,ako je to spreplácaním vakcín...lebo mi doktorka povedala,že ak do roka nezačne s očkovaním,budem si to musieť hradiť sama,myslím hexu,......ja skor ako po 2 .roku očkovať nedám apotom sa ešte uvidí,možno vobec 😉 ,len naťahujem čas

maggie2
8. okt 2010

@lucula73 nech Ti lekárka uvedie zdroj tej informácie. (Mimochodom taký zdroj neexistuje) 😉

lucula73
8. okt 2010

@maggie2 vraj v nejakom novom zákone či vyhláške z tohoto roku...neviem,ak som ju dobre rozumela...

maggie2
8. okt 2010

@lucula73 môžeš si tú vyhlášku nájsť na nete a zistiť či to tam je 😉

lucula73
8. okt 2010

@maggie2 už ju hľadám,viem,že číslo tej vyhlášky to tu bolo spomínané,ale nemám čas všetko čítať 😉

maggie2
8. okt 2010

@lucula73 musíš si ten čas nájsť na prečítanie vyhlášky 😉 lebo času tu máme všetci´málo. Som si na 99,99 percent istá že to v tej vyhláške nie je, ale presvedč sa na vlastné oči. Vygoogluj si tú vyhlášku vo vyhľadávači, nemusíš to tu na fóre hľadať

lucula73
8. okt 2010

@maggie2 už som ju aj ja našla...ďakujem...jasné,že ju prečítam,myslela som,že nemám čas čítať to tu všetko,kde to bolo 😉
v utorok ideme na poradňu,tak dovtedy sa musím nabiť infoškami čo najviac 🙂

petot
8. okt 2010

@maggie2 Ja som zase čítal štúdie (a to aj celkom nedávne), podľa ktorých významná časť populácie trpí nedostatkom viacerých vitamínov, minerálov a stopových prvkov, a to aj podľa nízkych konzervatívnych kritérií medicíny.

janka79
8. okt 2010

@manof inak, rozpravala som sa s jednou slecnou, co studuje medicinu ohladom ockovania a tam ich ucia, ze prevazuju vyhody nad neziaducimi ucinkami...
este ma naapdlo, co napr. taky Fraxiparine?...viem, ze to nesuvisi s povinnym ockovanim, ale bezne sa to picha tehotnym zenam...v takychto injekciach nie su vsetky tie svinstva?

oscarka3
8. okt 2010

@petot ,asi včera v tv novinách na markíze,že veľké množstvá zdravých potravín/ovocia zeleniny/ môžu spôsobiť problémy. ten grcajúci smajlík tu fakt chýba 😒 .

petot
8. okt 2010

@oscarka3 Jasné, jediné, čo nespôsobuje žiadne problémy, sú vakcíny naládované toxickými chemikáliami. 🙄

lucula73
8. okt 2010

@maggie2 ja som čítala tú vyhlášku ale moc tomu nerozumiem,nie som právnička,ale je tam napísané,teda upresnený čas na tú hexu - 3.,5., a 11. mesiac... a keď sa nezačne podľa tejto schemy,tak čo?
o tom platení som nenašla nič, napísané to tam nevidím.....neviem 😒

manof
9. okt 2010

@maggie2
Ono asi bude trochu rozdiel medzi hladinou vitamínu D u obyvateľa Neapolu a obyvateľa Stockholmu.

Druhá vec je, v AKEJ norme tie vitamíny boli? Je známe, že normy WHO sú šialene nízke a napr. u vit.C je tá norma nastavená tak, že keď človek má stanovené množstvo Céčka, tak nedostane skorbut. Ale to neznamená, že to je dosť.

Vôbec celé tie normy WHO sú podľa mňa tak postavené, aby si ľudia mysleli, že majú dosť vitamínov (pričom nemajú), a potom trpeli chorobami (liečiteľnými vitamínmi), na ktoré im predpíšu syntetické chemikálie, ktoré majú nežiadúce účinky, následne im predpíšu ďalšie syntetické chemikálie na riešenie nežiadúcich účinkov tých prvých, tie však tiež majú iné nežiadúce účinky atď. atď. až po hrob.

A očkovanie do toho samozrejme veľmi dobre zapadá, lebo keď telo nemá dosť potrebných vitamínov, tak má oslabenú imunitu a tú sa snažia "riešiť" očkovaním, ale to má tiež nežiadúce účinky a zase nastupuje celý ten kolotoč (viď vyššie).

Takže takéto konštatovanie v TV by som bral s veľkou rezervou.

Ja sa ale nemienim napchávať umelými vitamínmi jak na bežiacom páse. To by som videl len ako poslednú možnosť. Resp. keď nie je únosné zjesť pre dostatočný prísun Céčka toľko pomarančov (napr. desiatky kíl), aby mi to pomohlo s nejakou virózou, tak si holt prisypem aj to práškové Céčko z DM-drogerie. A keď dva týždne nevidno Slnko, tak pár kvapiek D-čka. Ale inak zeleninka, ovocie, možno chlorella...

manof
9. okt 2010

@janka79
Podľa príbalového letáku vo Fraxiparine hliník nie je. Tzn. nepridávajú ho tam dodatočne. Ale teoreticky tam môže byť ako neúmyselná kontaminácia. To by bolo treba poslať na chemický rozbor, aby si človek mohol byť na istom.

Samozrejme, študentov medicíny učia o výhodách drahého syntetického očkovania nad budovaním si prirodzenej imunity, rovnako tak ich učia o výhodách antibiotík nad cesnakom a koloidným striebrom, o výhodách statínov (na znižovanie cholesterolu) nad zdravou stravou, a tiež množstvu ďalších nezmyslov, ktorých cieľom je vycucať z ľudí čo najviac peňazí a udržať ich v stave chronickej choroby (aby to vycuciavanie bolo celoživotné). No a najlepším štartom ku celoživotným chronickým chorobám je očkovanie. Nárast výskytu chronických chorôb veľmi pekne kopíruje nárast počtu očkovaní (resp. obsahu hliníka a iných svinstiev v očkovacích látkach a pod.). To nie je náhoda.

Samozrejme, môžeš si povedať, že to je neuveriteľná konšpiračná teória, ale môžeš to tiež chápať ako dômyselnú stratégiu výrobcov liekov, ktorých jediným cieľom je vyrábať zisk - však to nás učili na ekonómii, že cieľom kapitalistického podniku je vyrábať zisk (čo aj cez mŕtvoly).

Podotýkam, že školy (resp. učitelia na nich pôsobiaci) majú tiež svojich sponzorov. Hádaj: akých?

manof
9. okt 2010

@oscarka3
Samozrejme, že keď zješ za deň 20 kg BIO pomarančov a k tomu 20 kg BIO rajčín, tak Ti z toho bude zle, to dá rozum.
Telo má obmedzenú kapacitu spracovania potravy, takže ak doň natlačíš (čo pochybujem, že by sa Ti podarilo) šialene veľké množstvo čohokoľvek (nech je to akokoľvek zdravé), tak to bude mať zlý vplyv.

Všetko zdravé treba s mierou.
Očkovanie nie je zdravé, takže to najradšej vôbec. 🙂

manof
9. okt 2010

@lucula73
Ja myslím, že tá vyhláška platenie vôbec nerieši.

manof
9. okt 2010

Očkovanie ako prostriedok na zníženie počtu obyvateľov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

eridani
9. okt 2010

Ked uz riesite ten hlinik vo vakcinach a @manof to tak krasne vyratal vo svojom clanku, tak dnes rano ako som si cistila zuby tak som rozmyslala nad inymi zdrojmi hlinika. Pouzivam pastu v hlinikovej tube (Weleda, bez flouru). Kolko sa ho dostane do pasty a nasledne do tela? Samozrejme je to menej ako z vakcin, ale zuby si umyvam castejsie ako sa ockuje, takze je to dlhodobe vystavenie hliniku. Hlinikovy riad a pribor sa uz skoro nikde nepouziva, ale co take hlinikove plechovky? A co alobal? Je to vsetko skodlive a bolo by dobre sa tomu vyhybat? To aby som zacala hladat nejaku kvalitnu cokoladu, ktora nie je balena v alobale...

kaja73
9. okt 2010

@eridani Vraj je velky rozdiel medzi hlinikom ,ktory prejde traviacim traktom a tym ,ktory je vstreknuty injekcne.Samozrejme ten injekčny je horši.