Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

veronikapp
10. dec 2009

infanrix qiunta- DTP, polio, hemofil B. Neviem o tom ze by sa pouzival na SK...

zoeno.1
10. dec 2009

veronika ,sorry ze sa pytam ako d....,ale co je to DTP? 😅

veronikapp
10. dec 2009

difteria, tetanus, pertusis- alebo cierny kasel. Neviem aky je iny rozdiel medzi quinta a hexa okrem toho ze v quinta nie je hepka B...

zoeno.1
10. dec 2009

veronika dik.
inak ja som typicky priklad rodica,ktory si myslel ake je to ockovanie super a ktoreho ani nenapadli ine neziaduce ucinky po podani ockovania ako zvysena teplota...a aj na to nam predpisal dr. sirupcek,ktory sme jej davali a 6hod jeden den po ockovani 😔 a to nas ani neupozornil,ze to ocko neni povinne 😔 ....aby ste ma rozumeli,rodila som v zahranici a na sk sme sa vratili,ked mala mala 8mesiacov

petot
10. dec 2009

veronikapp: V oblasti očkovania nájdeš mnoho názorov. Aj spomedzi "kritikov" očkovania niektorí ľudia veria, že aspoň niektoré vakcíny sú účinné v prevencii ochorení, a požadujú len poctivejšie testovanie bezpečnosti, dostupnejšie informácie, a celkovo rozumnejší prístup (tj nie napichajte čo to dá, kým je malé a nevie sa brániť). Niektorí ľudia zase považujú očkovanie za slepú uličku, historický systémový blud, ktorý zotrváva len vďaka ignorantstvu v medicíne a silným finančným záujmom.

Ale ako ten článok prechádzam, Dr. Incao tam nejakí veľké nadšenie. Píše, že očkovanie dočasne zabráni klinickým príznakom ochorenia (čo je teda pochopiteľné, lebo tie súvisia s aktiváciou Th1, a toto vakcína potláča), ale je to za cenu chronických a autoimúnnych ochorení.

Myslím, že toto dosť dobre vystihuje obraz, ktorý vidíme.

molnarovak
11. dec 2009

práve som prišla od pediatričky, včera telefonovala s riaditeľkou hygieny. Myslela som, že len podpíšem papier o odmietnutí a budem čakať na pokutu, ale pediatrička ma odhovára, že prečo by som to mala platiť, tak mi dohodla stretnutie na hygiene a tam im mám všetko vysvetliť. Nebojím sa, pretože viem, čo chcem (resp. nechcem).
V najhoršom požiadam o posunutie a budem dúfať, že dovtedy sa snáď niečo zmení v našich zákonoch.
Ešte taká pikoška: pediatrička má problém, pretože v rámci povinného očkovania by mala zaočkovať dieťa, ktoré už danú chorobu prekonalo (teraz si nespomenie názov) a prekonaním sa mu vlastne vytvorila imunita na celý život. Takže musela telefonovať do BA, ako má postupovať, pretože to odmieta pichnúť. Nakoniec sa "tí hore" vyjadrili, že to pichnúť nemusí. A o tom to je - každé dieťa je individuálne a ku každému by sa malo pristupovať inak. Moje deti zdedili genetickú predispozíciu na autoimunitné ochorenie, ja úzkostlivo sledujem každé zakašlanie, len aby nedostali nejakú silnú chrípku, ktorá by im mohla spustiť ochorenie a oni ma prinútia ten detský organizmus oslabovať silnými vakcínami v takom mladom veku. Spýtam sa pani riaditeľky na hygiene, že či sa jej potom môžem poďakovať, ak mi dcéra v dôsledku vakcíny dostane reumu.

cora73
11. dec 2009

Asi nestaci len dufat,ze sa nieco zmeni v zakonoch,bolo by treba nieco konat..Vcera som podala prihlasku do tej org. o rizikach ockovania,cim viac nas bude,tym lepsie..To,ze si tu takto piseme,to nevyriesi a vedia o tom len ludia,ktori cielene tuto temu vyhladavaju...Neviem,ci je vobec mozne to riesit aspon formou nejakej reklamy v mediach,lebo ludia mediam veria asi najviac,a hlavne,ani ja som o tomto pred mesiacom ani len netusila..Teraz v decembri ma caka dat maleho preockovat,a som z toho zufala,pretoze NECHCEM !!!
Alebo to riesit aspon formou,ze su potlacene prava rodica slobodne sa rozhodnut...Mali by sme sa nejako rozhybat... ☹ ☹ Kto chce,nech si da dieta zaockovat,kto nie,nech ma pravo odmietnut...

veronikapp
11. dec 2009

cora73- trosku si oponujes. Na jednej strane tvrdis, ze treba konat, na druhej, ze kto chce, nech si necha zaockovat svoje dieta. Pamatas ako sa tu vsetci pustili do mna? Ked som zareagovala ako som zareagovala na jeden nemenovany prispevok... Kazdy sa tu do mna pustil, ze je to moja vec, ze ublizujem svojim detom, na moju reakciu ze ockovanim chranim aj neockovane deti mi bolo odpovedou, ze ma o to nikto neprosil, ze je to stranka o odmietnuti- a to som nikdy nevyhlasila ze som zaryty zastanca ockovania, ze podpichujem a som agresivna atd...
Keby som sa nechala takto hnusne odbit, neziskala by som dalsie dolezite informacie, ktore ma nutia premyslat o tom a pripadne zmenit rozhodnutie. Preto sa pytam- aj ty ked si prisla na tuto stranku, hocijakym sposobom- lebo tvrdis ze este pred mesiacom si mala iny nazor, tak zrejme si tu nevpadla s nazorom, ze vsetko co sa tu pise ja uplna pravda- tiez ta odbili?

mozno ze ja potrebujem trochu viac informacii na to aby som nazor zmenila- aj ked som nebola od zaciatku ZA.
nerozumiem preco niektorym ludom prekazaju otazky. Ak niekto nema nervy odpovedat, nech na to vobec nereaguje.

veronikapp
11. dec 2009

petot mas pravdu, clanok je celkovo namiereny proti ockovaniu, ale predsalen sa tam naslo nejake ALE. Mozno si si uz vsimol, ze velmi chytam za slovicka. Ale ak sa mam rozhodnut, potrebujem odpovede na vsetky moje otazky- aby som sa vedela rozhodnut skutocne objektivne.

niekolko mam- ak nechces, nemusis odpovedat, dufam ze ta neurazi moja zvedavost- Kolko mas deti? Ake stare? Su ockovane? Ak ano, proti comu? Boli nejake neziaduce reakcie, vdaka ktorym si sa rozhodol neockovat? Odmietas ockovanie uplne? Preco konkretne? Kolko rokov sa zaoberas takymto studiam? Odkial beries informacie? A na zaver- ale tak to uz fakt nemusis, ak nechces- je to cisto len moja zvedavost- Tvoj vek a povolanie? Dufam, ze ta neurazim. Ale ak mam doverovat tvojim informaciam, potrebujem poznat tvoju osobu. Alebo ma mozes uplne ignorovat a neodpovedat na ziadne dotazy.

lucrezia
11. dec 2009

ja myslím, že si neoponuje. v čom?
bolo to myslene tak, že treba začať konať, aby bola možnosť volby, t.j. kto chce nech si dá, a kto nechce, nech si nedá .

veronikapp
11. dec 2009

erikasadek- nemozem najst tu temu o autizme... 😒

lucrezia
11. dec 2009

veronika, keby si si to tu prečítala celé, tak by si už dávno vedela odpovede na tvoje otázky.

veronikapp
11. dec 2009

lucrezia este som pomaly ziadne otazky nezala davat 😉 na druhej strane- tato tema ma vyse 200 stran, to by som musela citat aspon tyzden po veceroch. Ty ked si zacala vyjadrovat svoje nazory v nejakej teme, tiez ti povedali ze si mas vsetko od zaciatku precitat a ,,neotravovat?,,

co sa tyka toho oponovania- vela mamiciek nema ziadne informacie o rizikach ockovania, takze samozrejme bude tvrdohlavo ZA- lebo im to lekarka v poradni povedala... Ak ich odbijete vasimi protiutocnymi narazkami, nikdy sa o nich nedozvie. Tym vsetkym som chcela povedat, ze ked som som vstupila do tejto temy, sice som poznala nejake rizika ockovania, ale nepoznala som napriklad vseobecne zlozenie vakcin a dalsie veci na ktore postupne prichadzam. Inak za to ako som vstupila do temy sa nehanbim a na svojom nazore trvam- islo o osipky. Keby som nebola taka tvrdohlava, teraz by som doma lamentovala ake tu pisu kravy- kvoli skreslenym informaciam.

Dufam ,ze teraz si ma uz pochopila. Ja viem, ze v tejto teme si pisete uz dlhsie a ako tak sa poznate a ked tu padne niekto tak hrrrrr ako ja, je to podla vas ,,votrelec.,,

lucrezia
11. dec 2009

ja ti nehovorim, že otravuješ, ani ťa nepovažujem za votrelca.....no a ja som si dala tu námahu a začala som si tuto tému čítať po večeroch, presne ako si povedala, aby som mala obraz - jednak o ľudoch, ktorí sem píšu a jednak o tom, čo sa tu vlastne píše.
no a na vela veci som dostala odpoved, tým pádom som nemusela nikomu dávať osobné otázky. lebo si myslim, že ked to niekoho sdkutočne zaujíma, tak ten čas si nájde.

sorciera24
11. dec 2009

spravila som presne to iste lucrezia 😉

pia22
11. dec 2009

Tak sme dnes odmietli🙂

veronikapp
11. dec 2009

Zrejme ma to skutocne nezaujima... A ja len tak po veceroch, namiesto toho, aby som piekla perniky na Vianoce, rypem do ludi, ktorych nepoznam...

veronikapp
11. dec 2009

Inak niekolko desiatok stranok som si skutocne precitala, preto ma tie osipky vytocili este viac...

babulka
11. dec 2009

Citala som tu o atopickom ekzeme, tak ma otazku... Zistili mi atopiu v 30. rokoch, dovtedy som nemala ziadne problemy. Len raz som sa proste straaasne vyhadzala. Pochodila som si lekarov, dostala som sa k jednej vybornej lekarke, ktora sa AE venuje dlho a poctivo (jej informacie a "povod" som si overovala nieklkokrat). Robila mi ten "ciarkovy test" som sa kukala, co mi kresli ciarky po tele drevenou palickou a aj na zaklade tohoto bol zaver jednoznacyn - atopia, atopicky ekzem. Tak a teraz sa chcem spytat, ci mozem vinit ockovanie proti tetanu, ktore som absolvovala v roku 1997 (teda desat rokov predtym 😉 ) Podla toho co tu citam, tak ano 😵 Kedze atopia je vrodena, ide len o spustac, a vy tvrdite, ze spustacom je ockovanie (nepripustate, ze spustacom moze byt cokolvek ine), tak ma tiez zaujma, preco sa mi AE neprejavil uz predtym, po tolkych ockovaniach, ale az 10. rokov od posledneho? Skoda, ze "nepresiel" navrh poslankyne Muskovej, mohla yb som zalovat stat 😀

erikasadek
11. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

verinika ak budes mat cas.. 🙂

babulka smiesne to nie, je, nase prostredie , je plne , skodlivym a za vsetkym nie su , vakciny.. 😉
i ked mnoho expertov ti povie, lekarov profesorov , vedcov; ze , nasledky po ockovani nemusi abyt okamzite, ale , postupne casom.. 😉

ale na toto sme sa tu uz davnejsie bavili a, davala som aj video , opficalneho filmu ked si mala vprofesorov lekarov vedcov inych pred kamerov v dokumnete, ktory bohuzial nie je v anglictine, ale vo franine;. 😉

denduska
11. dec 2009

babulka, neviem ci si slepa pri vsetkej ucte ale nikto tu nikdy nepovedal ze LEN ockovanie spusta atopicky ekzem. 🙄 🙄 🙄 mozno to niekomu spusti vymena Lovely za Persil, ja som len tvrdila, ze v nasej rodine sa to podivuhodne zopakovalo v tej sitej situacii, nic viac.

veronikapp
11. dec 2009

denduska odkedy titul MUDr dava pravo podcenovat a urazat ludi? My ostatni ludia sme vadni? Pri AE existuju nejake provokacne faktory- a ano, niekomu pomoze aj vymena lovely za persil. Dokonca je to jedno z odporucani pri navsteve koznej.

ronie
11. dec 2009

souhlas s denduskou, babulko si zaujatá, nezajímají tě žádné informace o rizicích očkování, nehledáš je, jen se snažíš ukázat jak umíš argumentovat, jak umíš zákon a právo, to je fajn, obdivuhodné,ale není to na diskuzi... Většina z nás tu psala o onemocnění nebo problémech přímo po očkování, spouštěčem autoimunitního onemocnění může být opravdu leccos,ale když se ti obejví přímo po očkování, tak je dost pravděpodobné, že to to očkování způsobilo 😝

denduska
11. dec 2009

veronika ja nikoho nepodcenujem, mna sa pytala to iste, v com periem, cim mastim, cim natieram, co jem, kedy bola ockovana atd atd....to bol len priklad...neviem co si taka vztahovacna, ja som tym vobec nemala v umysle nikoho urazit 😝
ty si tu niekde prednedavnom napisala - nechod na mna s lekrami, ti sa casto mylia..no tak ja sa potom apriori mylim, tak to prosim nekomentuj a nevsimaj si moje prispevky..

lucrezia
11. dec 2009

veronika, ty si zvláštny úkaz, rýpeš a nič si nenecháš vysvetliť, resp. neberieš žiadne vysvetlenia....možno by si naozaj spravila lepšie, keby si išla piecť tie medovníky 🙂

veronikapp
11. dec 2009

lucrecia, preapac ale ty osobne si mi zatial neporadila este ani raz 😉
denduska- tak som to zle pochopila, ospravedlnujem sa, radsej sa uz k tvojim prispevkom nebudem vyjadrovat, aby som ,,nemutila vodu,,. 🤐

lucrezia
11. dec 2009

veronika, ale ved ty nepotrebuješ poradiť

denduska
11. dec 2009

veronika, tak si si vlastne teraz sama potvrdila ze tu nie som ja kto si o inych mysli ze su vadni 😅 🤐 no ale uz radsej koncim, lebo s temou to nic nema. Nespominam si ze by som ta schvalne nejak osobne urazila, tak mam aspon ciste svedomie.

erikasadek
11. dec 2009

NEAko sa nam kazi tema, 😒 ☹

martinba
11. dec 2009

veronikapp ja ti teda poradim, precitaj si knizky od Eckharta Tolle-ho, aspon tieto dve: Moc pritomneho okamziku a Nova zeme, pise tam okrem ineho aj uzasne veci o ludskom ege. Samozrejme odporucam aj ostatnim 🙂