Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ivka144
27. jan 2010

Inak Cora - to vy nemozete ryzu? By sme sa osalili bez ryze. U nas denne ryza, ryzove cestoviny, ryzove mlieko, rytova kasa a ryzove chrumky. Obcas este ryzovy dezert ovocny a burizony a ryzove vlocky.
Nam z kremov na ekzem nezabralo nic a mali sme teda vselijake formy a podoby a rozsahy. Jedine, co sa osvedcilo su indulony - hadam vsetky - modra, cervena, nechtikova zlta aj taka zelenkava olivova ci aka...

petot
27. jan 2010

babulka: Riaditeľ škôlky síce dostane vyjadrenie lekára, ktoré podľa zákona žiaľ obsahuje aj napichané vakcíny, ale zo zákona mu nevyplýva možnosť na základe týchto informácií čokoľvek podniknúť. V dnešnej dobe žiaľ má široké možnosti dieťa diskriminovať aj potichu (napr. neprijať z vymyslených dôvodov), a preto je súčasný stav v rozpore s Európskou sociálnou chartou. 🙄

veronikapp: Keď Ťa čítam, vynára sa mi jeden citát: "Jedinou výhodou očkovania je odstránenie strachu, toho istého strachu, ktorý do nás výrobcovia vakcín systematicky zasievajú" . Nuž, a v Tvojom prípade sa ani len ten strach nepodarilo odstrániť. 😉

jabber: 😵

babulka
27. jan 2010

Petot - uplne vazne sa pytam - ktore konkretne ustanovenie ESCh mas na mysli?

babulka
27. jan 2010

Ivka - pytam sa ako uplny laik, ale ak sa malemu zdravotny stav bezlepkovou/bezmliecnou dietou nezlepsil, tak nemoze byt jeho problem niekde inde? Logicky - viem ako to mam ja pri atopaku - vylucovacou metodou pridem na to, co mi stav zhorsuje a co zlepsuje (teda nie ze by som bola extremne uspesna, ale tiez som skusala nejaku dobu bezmliecnu, bezlepkovu dietu a nepomohlo...takze Dr. usudila, ze tym to nebude a stav nemam o nic horsi ani o nic lepsi ako pocas diety... 😒 ). takze ak dieta u vas nezabera - nema vyznam patrat po pricine inde?

petot
27. jan 2010

Ja som okolo silvestra bral kvôli občasnému pokašliavaniu mierne vyššie dávky selénu (cca 600ug), jódu (cca 20mg) a vitamínu C (tie cca 3g a 4-6h). Neviem, ktorá zložka pomohla najviac, ale zistil som, že moja dermatitída sa na pár dní rázne zlepšila, a dokonca som bez akéhokoľvek pálenia a kožných následkov stoleroval slávnostný prípitok!

Za najsilnejšieho kandidáta považujem selén, a ktovie, možnože by pomohol aj pri inej atopickej diagnóze. Pre bežného dospelého je dlhodobá hranica 400 poťažne 800ug denne (myslím, že pri ochoreniach by aj spotreba organizmu bola vyššia a tým pádom aj hranica bezpečnosti). Dieťa by teda snáď mohlo tých 50ug denne, a v prípade akútneho zhoršenia 100ug.

Ale to píšem len svoj názor a skúsenosť, nie som lekár.

petot
27. jan 2010

Pri deťoch samozrejme treba veľkú opatrnosť, a dávky nad 800ug u dospelých sú pri dlhodobom užívaní už hranicou škodlivosti (odporúčanou hornou hranicou dlhodobého užívania je 400ug). Krátkodobo by aj tá vyššia dávka u dospelého mala byť OK.

veronikapp
27. jan 2010

petot- už čo teraz... ja LEN chcem mať zdravé deti...

Ešte k tej celiakii- neviem potom ako to funguje, lebo moja kamarátka to akurát nedávno vybavovala... jej dcéra, v októbri mala 3 roky, má od 3 mesiacov strašné problémy- krv v stolici...- zrejme po nesprávnej liečbe, v tých 3 mesiacoch prekonala silný zápal pľúc. Na vyšetrenia chodia do Martina. Vravela mi, že bude musieť ostať doma na RD, lebo do škôlky jej ju nevezmú, ale na poslednej kontrole jej doktorka do papierov napísala iba celiakia. Všimla si to až doma a strašne nadávala, lebo vraj takto nemá nárok, musela ísť do Martina znova... tak ktovie...
Inak tu v pp máme škôlku pre celiatikov. Tiež ma ešte napadlo, že známa dávala dcéru do inej škôlky /vtedy ešte tá nefungovala/ a nosievala jej tam každý deń obed v obedári, raňajkovala doma a poobede tam už nejedla, tiež až doma. Myslím, že pri troche ochoty a pochopenia zo strany škôlky sa to dá vyriešiť.

cora73
27. jan 2010

Denduska
dik,aj mne sa ten najviac pozdaval,zatial skusim tu vzorku a potom ten druhy..
Atana
tak ked mna obvinia z neposkytovania riadnej starostlivosti,tak ja ich z umyselneho pokusu o ublizenie na zdravi,pretoze nikde nie je dokazane,ze vakciny funguju na 100% a po cely zivot,ale v prib.letakoch su uvedene poskodenia zdravia,tak nech mi pred ockovanim podpisu,ze preberaju zodpovednost za mozne nasledky,tak ako chcu odo mna informovany suhlas,co je tiez podla mna fraska,kedze "nemozem" odmietnut.Ak chce odo mna niekto na nieco suhlas,tak mi automaticky dava moznost aj na nesuhlas,iba ak by to tu na SK bolo zase nejako zvlastne inak..

veronikapp
27. jan 2010

Ešte sa chcem opýtať- vy všetky máte potvrdený AE u detí? Lebo ja som bola presvedčená, že malá ho má, síce od tých 2 mesiacov to bolo ok, ale stále si škriabe hrudník- keď ju nenatieram aspoň 2 krát denne, tak ho má suchý, drapľavý...ale asi 2 týždne dozadu mala robené vyšetrenia na všetko- celiakia, AE, alergia na BKM- a všetko bolo v poriadku... Je možné, že sa to len neukázalo?

petot
27. jan 2010

Aby sme prestali teoretizovať o "90%" alebo "98%" účinnosti a o "kolektívnej imunite", pozrime si niekoľko príkladov z praxe:

Epidémia osýpok v⁠ plne očkovanej populácii strednej školy. N Engl J Med 1987 Mar 26; 316(13):771-4
„Naším záverom je, že⁠ epidémie osýpok sa môžu vyskytnúť na⁠ stredných školách dokonca aj vtedy, keď je viac než 99% študentov zaočkovaných a⁠ viac než 95% imúnnych.“
(Pozn.prekl: Potom asi máme do⁠ činenia s⁠ nejakou inou definíciou „imunity“, než je tá, ktorú u⁠ vakcín predpokladá široká verejnosť.)

Epidémia osýpok u⁠ zaočkovaných stredoškolákov. MMWR: June 22, 1984 / 33 (24); 349.
„Epidémia zasiahla 16 stredoškolákov, všetci mali v⁠ školskom zdravotnom zázname zdokumentované zaočkovanie v⁠ 15 mesiacoch veku.“

Veľká epidémia osýpok v⁠ regióne Quebec, napriek 99%-nému očkovaciemu pokrytiu. Can J Public Health. 1991 May-Jun; 82(3):189-90. French. PMID: 1884314.
„Očkovacie pokrytie medzi chorými bolo najmenej 84,5%. Očkovacie pokrytie celej populácie bolo 99,0%. Neúplné očkovacie pokrytie nie je platným vysvetlením epidé­mie osýpok v⁠ Quebec City.“

Explozívna epidémia osýpok na⁠ školách. Am J Epidemiol 1998;148:1103-10
„Ak súrodenci obývali spoločnú spálňu s⁠ chorým na⁠ osýpky, bolo spozorované 78%-né riziko (7 z⁠ 9 detí) u⁠ očkovaných. Očkovaní a⁠ neočkovaní študenti infikovali svojich súrodencov v⁠ rovnakej miere. Totálna ochrana pred osýpkami sa možno nedá dosiah­nuť, dokonca ani u⁠ preočkovaných, ak sú deti konfrontované s⁠ intenzívnou expozíciou vírusom osýpok.“ Prosím uvážte, že⁠ výskumy tejto skupiny bývajú často sponzoro­vané výrobcom vakcíny, firmou Merck!

Epidémia osýpok u⁠ primerane očkovaných stredoškolákov. Ned Tijdschr Geneeskd. 1994 Nov 26;138(48):2396-400. Dutch. PMID: 7990987.
„33 z⁠ 37 pacientov s⁠ klinickými alebo laboratórnymi kritériami osýpok bolo očkova­ných... Primárne zlyhanie osýpkovej vakcíny by mohlo byť príčinou malej epidémie, ale výsledky nespochybňujú účinnosť súčasného očkovania proti osýpkam“
(Pozn.prekl: Pozoruhodný výrokový obrat...)

Epidémia osýpok v⁠ Kapskom meste v⁠ roku 1992 – meniaci sa epidemiologický vzorec. S⁠ Afr Med J. 1994 Mar; 84(3):145-9. PMID: 7740350.
„Očkovacie pokrytie (najmenej jednou dávkou akejkoľvek osýpkovej vakcíny) bolo 91% a⁠ účinnosť vakcíny sa odhadovala na⁠ 79% (95% CI 55-90); najvyššia bola pre monovalentnú vakcínu (100%) a⁠ najnižšia pre kombinovanú MMR (74%).“

Prenos osýpok u⁠ vysoko zaočkovanej školskej populácie. MMWR: January 08, 1999 / 47(51); 1109-1111
"33 pacientov bolo vo veku od⁠ 2 do⁠ 28 rokov (medián: 16 rokov). 29 pacientov bolo dostalo najmenej jednu dávku vakcíny s⁠ osýpkovou zložkou (MCV) vo veku 12 mesiacov; jedna osoba s⁠ laboratórne potvrdenými osýpkami bola dostala 2 správne umiestnené dávky MMR vakcíny. Na strednej škole sa vyskytlo 17 prípadov, podľa školských záznamov, iba jeden jediný z⁠ 2186 študentov nedostal pred epidémiou ani jednu dávku MCV; 1057 (49%) dostalo jednu dávku MCV, a⁠ 1112 (51%) dostalo dve alebo viac dávok."

babulka
27. jan 2010

Veronika, ja ho mam sice potvrdeny ako dospela, tak neviem, ako sa robia testy u deti (ci inak ako u dospelych), ale AE (a atopia vseobecne) ma svoje charakteristicke znaky, charakteristicke loziska, vyzera inac, ako "bezny" ekzem, dobry dermatolog ho spozna na prvy pohlad. kym som chodila k dermatologicke na vselijake alergo testy, tak som si "studovala" take plagaty, co tam ma v ambulancii a mala tam taky "diagnosticky" - rozdiely medzi AE a inymi dermatitidami, to ma zaujalo a bolo to zrejme. A nezabudlem na "ciarkovy" test s drevenou palickou 😀 Ako v stredoveku, ale vraj nic lepsie na stanovenie atopickej pokozky (nie AE) zatial nevymysleli 😀

ivka144
27. jan 2010

Babulka - praveze dieta mu brutalne pomohla, pred nou bol uplne strasny, normalne sa mu az crty tvare zmenili, ekzem mal husty a po celom tele, zvacsa dost mokvavy, obcas zas olupujuci sa, islo to vo fazach, krvne testy zle a vraj pomaly na hospitalizaciu, malabsorbcny syndrom, creva "rozozrate", teda tak mi to vysvetlovala mudr. Teraz je to lepsie OMNOHO. Mlieko a vajcia mu vysli ako extremny alergen - mudr povedala, ze s takou silnou reakciou nema nikoho, ale to je ruka v ruke s tym IgE, co som pisala, ze maly ma cez 2000. A muz ma take extremne cisla, ze to nevedeli ani namerat, az po tretej kalibracii pristroja udajne (neviem, ako sa to robi, o co ide, ale daco take hovorila jeho mudr). Odvtedy vsak ziadne testy, ze az ked bude stabilizovany, haha, uz je to 1,5roka a nic, udajne na testy nie je dost stabilizovany. Inak si tiez myslim, ze nejaka ina finta v tom bude, ked sa aj pri takej diete vyhadzuje, ale druha vec je, ze pomedzi je alergicky aj na prachy a take externe veci proste a to moze byt z toho.
On sa tak extremne ide rozdriapat furt, dokonca aj ked je cisty, tak sa skrabe. To je vec, preco sa trocha obavam chorob s vysypkou, teda osypky, kiahne, neviem co este,... Inak som vzdala vsetky alternativne formy liecby, lebo som uz nevladala, ale myslim, ze zasa budem skusat.

Petot - ked som prvykrat dala Matusovi vela cecka, tak zrazu sa mu dost polepsilo na tvaricke - take akutne. Ale teraz uz to tak neviem zhodnotit, ze by mu to sustavne pomahalo, praveze vobec. Takze vdaka za tip na ten selen prip. jod. Nastudujem. Pripadne, ak vies odporucit selenovu formu - prijatelnu pre 2,5r dieta. D.

Cora - inak to by Babulka mohla povedat asi..., ale mne jedno z najhorsich nezmyslov pride presne to, ze si nutena a zodpovednost nie je. Bud to, ked sa dietatu daco priamo stane ako reakcia..., ale pre mna aj toto, ze ak sa o 10 rokov pride na to, ze je to toxicke a zle a musi sa stiahnut z trhu, a ty si si toho bola vedoma uz dnes a aj tak si bola nutena to dat dietatu, kto sa bude zodpovedat? Nikto.
Ja chapem, ze ten boj je taky diskutabilny, ze osobna sloboda vs. vseobecne dobro (za teoretickeho predpokladu ucinnosti a neskodnosti vakcin), ale aj tak, ze par malo ludi v malo firmach rozhoduje o tom, komu co a ako...pichnut, neviem, nic dobre mi z toho nekuka.

babulka
27. jan 2010

Petot - dala som si do vyhladavaca tie "cisla" studii alebo prispevkov, co uvadzas, a odkazuje ma to na "antiockovacie" stranky (iuroawardspace.com, vran.org, slovenske a ceske antiocko stranky...a vselijake blogy) 😉

babulka
27. jan 2010

Ivka - aha, ja som myslela, ked si napisala, ze sa stale aj napriek diete vyhadzuje, ze dieta nepomaha... Ale jasnacke, ked pomaha co i len trochu, je to signal, ze tam bude pes zakopany.
Pokial ide o tu zodpovednost, uz sme to tu raz rozoberali - samozrejme, ak si presvedcena, ze ockovanim doslo k poskodeniu zdravia dietata, mas pravo ziadat od vyrobcu vakciny odskodnenie (pozor, nie od statu, za povinnost ulozenu legislativne sa nezaluje). Na druhej strane, ty ako zalobca musis svoje tvrdenie dokazat...to si dost dobre ani ako pravnik predstavit neviem. A o to mozes ziadat aj spatne, v pripade, ze by sa povedzme o desat rokov dokazalo, ze priamo vakcina sposobuje nejake poskodenie a tvoje dieta je takym sposobom poskodene, tak mozes ziadat s dolozenim lekarskych sprav o odskodne aj bez dokazovania. Neviem, ake premlcacie doby tu platia a ci vobec (skor asi nie, kedze ide o otazku zdravia, ale neberte ma za slovo).

erikasadek
27. jan 2010

babulka ale normalne aspon tu na letakoch ma tel c na nahlasenie hned ak by nahodou nastala neaka zla reakcia;;.. 😉
IVKA;;,,? 🙂 😉

tin007
27. jan 2010

erika posli mi pls zdroj odkial si cerpala o 18.00, vdaka

cora73
27. jan 2010

cize je to zacarovany kruh,stat to nakaze,ale kedze to dal do zakona-resp do vyhlasky,tak si umyl ruky,vyrobca,ak to nema uvedene medzi neziaducimi ucinkami,co pri tej nizkej vzorke a kratkej dobe ani nemusel zaznamenat,takze jw tiez cisty,a jedini,kto su poskodeni su deti a rodicia,a to duplom,lebo ak sa musia nahodou starat o dieta s tazsim poskodenim,vacsinou pridu o pracu a su na almuzne od statu,a to vsetko len kvoli utopistickej viere o ochrane spolocnosti..Najlepsie by sa to ukazalo,ak by sem prisla nejaka epidemia,co samozrejme nechcem,ale aj tak by sa to otocilo tym smerom,ze treba skratit intervaly medzi ockovaniami... ☹
tak ako z toho von,kde je nejaky zakon,ktory by bol napomocny,to maju tak vsetko prespekulovane,ze nic neexistuje??????

ivka144
27. jan 2010

Babulka - to s tym dokazovanim viem, ale nevedela som, ze stat nie je njak napadnutelny tym, ze mi daco uklada za povinnost v zakone. To je strasne drze! Ja chapem, ze keby to tak bolo, asi by vyskakalo milion absurdit, co by sme vsetci mohli zalovat a blabla..., ale v tomto pripade mi to pride strasne drze!!!!

tin007
27. jan 2010

ahojte, este k tej teme na kremiky: zobrala som si z lekarne vzorky biodermy, aj so zinkom aj pp a natieram seba aj maleho. nevidim velky rozdiel (ci zinok alebo pp) v tom, ktory pouzijem, ale vidim to, ze zabera (aj ked pomaly) na take lisaje (zatial drobne), ktore ma maly na tvari. neviem, ci to mam riesit, lebo stale si pcha prsty do ust, takze ma vsetko oslinene aje mozne, ze to ma z toho. lebo raz (este v lete) som to spomenula dr. a ta hned predpisala holtov krem, aj sme to parkrat nim natreli, potom to zmizlo

desszi
27. jan 2010

babenky, ked tu tak diskutujete o ockovani, mozno by ste mi vedeli poradit - maly ma 5 mesiacov a vraj neskoru reakciu na tbc - v 3.mesiaci mi povedali ze zhojene, teraz mu to hnisa (zacalo to po ockovani hexavakcinou, zeby nahoda?), pluzgierok mu praskol, ale este tam ma stale trosku hnisu - dnes na poradni mi dr povedala, ze mame ist na chirurgiu, tam mu to osetria. ale co pocuvam, kazdy s tym chodi na plucne a tam to osetruju 😕 niektorym dokonca takyto stav ani neosetruju, lebo ze sa to normalne zhoji. som uplne zmatena a neviem co robit. nechcem ho dat rezat - ked zacnu rypat, tak neprestanu. nemate niektora takuto skusenost, alebo radu ako to osetrovat?

cora73
27. jan 2010

Ivka,to teda mate hrozne,to mi je luto,a ja sa tu stresujem kvoli lickam... ☹ ☹
no,maly ryzu nemoze,mam mu skusit dat o pol roka,najprv som myslela,ze mu vadia tie umeliny v tych detskych kasiach,ale tie reakcie mal aj pri cistej uvarenej ryzi,takze ryza...a to sme si uzili,aj ked som ja jedla ryzu a preslo to do mlieka,ale ja fakt jem hlavne ryzu,cestoviny moc nemusim,aj ked mam bezlepkove,a tie drahsie su aj celkom jedle,chlieb si tiez peciem a konecne som si vynasla "svoj" recept 😀 ,ale tiez to mam v mrazaku,a nechce sa mi to rozmrazovat,aj ked v mikre je to hned,ale sa mi nechce,cize ani ze salamy,alebo take moc nejedavam,no a maly ma stale rovnaky jed listok ako v 6-7 mesiaci,akurat som mu pridala cervenu sosovicu,cviklu mu varim,zelenu fazulku,jogurty mi nechce,co mi ale nevadi,no a minule som mu dala ochutnat kyslu sosovicovu,tak sa isiel za nou zabit 😀 ,ale ked som mu ju uvarila na druhy den ale taku pre neho,tak nee..Inac stale tocime dokola jablcko,hruska, banan,zo surovej zeleniny nic,lebo ani mrkvu neznesie a na ostatne pockam na leto,no a stale zemiak,zemiak,dokola,obcas cestoviny s cesnakom-cesnak mu chuti,to aj zajaca mu robim na cesnaku,niekedy kus-kus,ale ten ho rozculuje,tak musi byt aj so zemiakom,som z toho na nervy,lebo ryza je vsestranna,ci uz k masu,zelenine,alebo na sladko ako nakyp,no co uz...hadam sa to spravi,ved su aj horsie veci.. 😉

cora73
27. jan 2010

pride mi to vsetko velmi smutne,ak ide o peniaze,tak sa vie dat do pohybu masa ludi,ci uz myto,alebo nebankovky,ale tu ide "iba" o zdravie nasich deti.... 😔

cora73
27. jan 2010
petot
27. jan 2010

babulka 19:24: ESCh čl. 30 bod 1.

20:18 K publikáciám: New England Journal of Medicine je jeden z najprestížnejších lekárskych žurnálov na svete. Morbidity and Mortality Weekly Report je oficiálne periodikum amerického Centra pre kontrolu ochorení, ktoré je extrémne proočkovacie (niečo ako naše RÚVZ), takže uvedené informácie určite publikovali s veľkým sebazaprením 😉

Čo ďalej.. Canadian Journal of Public Health, American Journal of Epidemiology, a dve národné lekárske periodiká (holandské a juhoafrické). Sú to všetko renomované zdroje lekárskych informácií. Niektoré majú uvedené aj katalógové číslo (PMID) Americkej národnej knižnice medicíny, takže sú zo svetového hľadiska renomovanejšie, než väčšina slovenských lekárskych periodík (bez urážky).

Naozaj neviem, aké hodnovernejšie zdroje by si ešte chcela. Choď si ich overiť do špecializovaných lekárskych vyhľadávačov, alebo priamo na stránke konkrétneho žurnálu, alebo do lekárskej knižnice. Google nemá odpoveď na všetko 😉

atana
27. jan 2010

No, tak toto ma teda dost nastvalo....
samozrejme, ak si presvedcena, ze ockovanim doslo k poskodeniu zdravia dietata, mas pravo ziadat od vyrobcu vakciny odskodnenie (pozor, nie od statu, za povinnost ulozenu legislativne sa nezaluje).
To nema fakt chybu.
Babulka, ako je to mozne, ze ked nieco ulozi legislativa, nemoze sa to napadnut zalobou? Ved legislativu robia poslanci a ti su predsa statni zamestnanci....na nervy.

V podstate nas nikto nechrani pred neziaducimi ucinkami ockovania. Urobit to zo zakona musime, ale ked nieco...tak sa obratte na vyrobcu vakcin...dobre alibisticke. A ti zase povedia, dokazte, ze je to z vakciny...parada!

....trafi ma......

cora73
27. jan 2010

toto sa mi paci:

tak ako neznalost zakona neospravedlnuje,tak ani neznalost vedlajsich ucinkov vakcin nezaruci imunitu voci nim...

pammy
27. jan 2010

Ahojte,
chcela by som sa opytat, do akej miery myslite ze by sa eliminovali, alebo zmiernili neziaduce ucinky ockovania ak by boli vykonavane plosne odbery (moc, vytery) pred kazdym ockovanim? Aj ked urcite by sa tym cela vakcinacia riadne predrazila....
Ja si totiz ako vy mylsim, ze by to malo k tomu patrit.. ma niekto informacie, ze sa to v nejakej krajine deje?

tamix
28. jan 2010

Taká otázka mimo.... Môže mať mliečne chrasty aj dospelý človek? Vedel by mi niekto poradiť?

atana
28. jan 2010

Jediná zcela bezpečná vakcína je vakcína nikdy nepoužitá.

Dr. James A. Shannon, Národní ústav zdraví, USA

atana
28. jan 2010

zopar veci z clanku prekopirujem, cele znenie je tu:
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

Mozek má speciální imunitní systém, který funguje díky jedinečným buňkám - mikrogliím. Mikroglie jsou makrofágům podobné buňky, které jsou rozptýleny v celém mozku a vyčkávají, až budou aktivovány. Jedním z nejdůležitějších stimulů pro jejich aktivaci je aktivace imunitního systému těla, což prokázala řada studií.

Normálně se imunitní systém mozku, podobně jako imunitní systém těla, rychle aktivuje a po zvládnutí infekce se okamžitě zastaví, aby se zabránilo nadměrným škodám. Ale očkování toto nedovolí. Ve vyvíjejícím se mozku to může mít za následek poruchy řeči, chování a dokonce i demenci.
Nedávné studie, které provedl světoznámý imunolog Dr. Hugh Fudenberg odhalily, že dospělí lidé očkovaní každoročně po dobu pěti let proti chřipce měli desetkrát větší riziko výskytu Alzheimerovy choroby. Dr. Fudenberg to přisuzuje rtuti a hliníku obsaženým ve vakcíně. Je zajímavé, že oba tyto kovy aktivují mikroglie a zvyšují excitotoxicitu v mozku.

Studie u autistických dětí ukázaly, že dochází k útoku imunitního systému na mozek. Podobná situace je k vidění u neurodegenerativních onemocnění a u Syndromu války v Perském zálivu. Je třeba si uvědomit, že tyto autoimunitní reakce byly spuštěny očkovacími látkami a organismy, které tyto vakcíny kontaminují. Jakmile tato autoimunní reakce začne, již se nemůže zastavit, a tudíž spouští všechny destruktivní reakce, které jsem popsal výše.

Dalším, mnohem běžnějším problémem je používání živých virů ve vakcínách. Živé viry mohou být k očkování použity za předpokladu, že jsou dlouhým procesem kultivace, tzv. "atenuace" oslabeny. Tyto oslabené, chorobu nezpůsobující viry jsou pak očkovány s nadějí, že v těle vyvolají odpovídající imunitní reakce.

Problém s touto ideou je dvojnásobný:
Zaprvé je známo, že v řadě případů tyto viry uniknou imunitnímu systému a navždy se usídlí v těle. Nedávné pitevní studie starších zemřelých prokázaly výskyt živých virů spalniček, a to jak v mozku ( u 20% zemřelých), tak v ostatních orgánech těla (45%). Podobné nálezy byly popsány i u autistických dětí, přičemž bylo zjištěno, že tyto viry mají svůj genetický původ ve virech použitých ve vakcíně.

Druhým problémem je to, že většina těchto virů byla shledána vysoce zmutovaná. Bylo dokonce shledáno, že u stejného člověka se viry vyskytovaly v několika různých mutacích v různých orgánech těla

Tyto skutečnosti jsou před veřejností zatajovány.

Tyto oslabené viry mutují působením volných radikálů ve tkáních a mohou zmutovat do virulentní, choroby způsobující formy. Toto děsivé zjištění byl potvrzeno nedávnými výzkumy. Ve skutečnosti má velké procento pacientů trpící Alzheimrovou chorobou oproti zdravým jedincům v mozku živé viry.

Jsou-li jednou živé viry injekčně vstříknuty do těla, tak již nemohou být odstraněny. Protože tyto viry zůstávají v těle, jsou pod stálým tlakem volných radikálů, který se zvyšuje v období stresu, nemoci, cvičením a stárnutím. Jsou to právě volné radikály, které způsobují, že virus mutuje.

Viry mohou v podstatě přežívat v mozku nebo v jiných orgánech, a buď pomalu a plíživě poškozují mozek a míchu, nebo po té, co zmutují do vysoce vražedné podoby, se mohou stát původcem náhlé choroby.

Závěr
Jak se ukazuje, praxe častého očkování u dětí může být velmi nebezpečná. Množství studií přesvědčivě prokázalo, že takováto praxe může vést k závažným poškozením mozku. Protože se dětský mozek až do dvou let věku rychle rozvíjí, je vystaven vysokému riziku této nezodpovědné politiky.

Je podstatné, že pokud je vakcinace prováděna podle plánu, který nepřipustí více než jedno očkování za šest měsíců, bude mít imunitní systém dostatek času, aby se mohl vzpamatovat.

Živé vakcíny by neměly být používány. Toto bylo nedávno ilustrováno přechodem od živé vakcíny dětské obrny (polio) k mrtvým virům. Všechny případy dětské obrny, ke kterým v posledních letech došlo, pocházely z očkování. Aktuálním problémem současnosti je epidemie na Haiti a v Dominikánské republice, kde byl jako původce identifikován vakcinační kmen.

A konečně je zásadní, aby každé vakcinaci předcházelo doplnění živin a dodržování zdraví prospěšné stravy. Vakcinačních komplikací je daleko méně u lidí s dobrou výživou.