Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

baciatko
22. okt 2009

dakujem za vsetky zozbierane informacie a uzitocne linky! super forum

natashkaa
22. okt 2009

a nieje to preto ze neskor sa uz mozu davat nizsie davky kvoli len posilnujucemu ucinku - teda tak to volaju - to bu bolo logicke vysvetlenie, ze na prvy sup toho musia dat vela nech telo reaguje a potom sa toho dava menej lebo uz nejaka odozva tam je

denduska
22. okt 2009

mne sa zda ze je to tak ako pise natashka...velkym detom a dospelym sa davaju nizsie davky lebo sa predpoklada ze uz v detstve dostali ockovanie...potom neskor to uz je len booster...

inak neviem ci poznate stranku www.askdrsears.com je tam aj o ockovani, zaujimave info..napr. ze polio a hepB stacia dve davky...tak som kludna....a tak, je to pod alternative vaccine schedule, ak si niekto chce precitat a velakrat tam prizvukuje - vyhybat sa kombinovanym vakcinam...a pichat len jednu vakcinu v danom case.... to je zaujimave, potom cim sa tu ti nasi ohanaju ked nutia dve, tri kombi vakciny naraz.... 😠

denduska
22. okt 2009

erika este som chcela, viac krat som teraz natrafila na info ze pred ockovanim na osypky treba brat vysoke davky vit A....ze to ma nejaky speci neuroprotektivny efekt ci co..
inak . ocko kalendar 1983 http://www.generationrescue.org/pdf/cdc1983.pdf
ocko kalendar USA 2008..http://www.cdc.gov/vaccines/recs/schedules/down...

co na to povedat....

petot
22. okt 2009

denduska: Je známa vec, že nedostatok vitamínu A predisponuje ku ťažkému priebehu a komplikáciám osýpok. Musím sa pozrieť do knihy http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Aha:
Deti s dostatkom vitamínu A majú menšiu šancu dostať osýpky. Ak už osýpky vypukli, megadávka 100 000U (do 1 roku veku) resp. 200 000U (nad 1 rok), opakovaná 2., 8. a 42. deň (počas post-hospitalizačnej návštevy) spôsobila zmiernenie príznakov, zníženie ťažkých komplikácií a dvojnásobne rýchlejšie uzdravenie. Autori uvažujú, že ide skôr o nápravu deficitu u týchto detí, než o priamy liečebný vplyv vitamínu A. Podľa nich, deficit vita­mínu A podstatne zhoršuje priebeh osýpok.

erikasadek
22. okt 2009

denduska, petot dakujem, ;.

inak mama teraz som s nou rozpraval aje na slovensku a pocuval vcera slovensky rozhlas vraj tam vcera rovno niekto povedal, ze , je suvis s vakcinov na MMMr a autizmom.. 😕

nemozem potrvrdit nepocuvala som to..

petot
22. okt 2009

ginepra: To mysliš vážne, že rybací olej na predpis? 😕

sabinazv
22. okt 2009

ahojte, ak ste este nevideli http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9664

erikasadek
22. okt 2009

sabina, no ano, ved v amerike uz bol skandal ,,kvoli , prasacej echripke, v roku 1976 bol velkky poplach a velke halo ,nakoniec s toho nebolo nic ale zato vsetkych ockovali , za par tyzdnov bolo vela, takto postihnutych vela, bol s tohho poprask, davnejsie som davala aj video.. presne o to akoze historia s aopakuje, ale kazdy zainteresoivany tvrdi ze je vsetko ok.. 😠

ajka006
22. okt 2009

ahojte, neviete mi niekto poradiť pediatra(-čku) v bratislave (malackách) alebo okoli, ktorý nerobí problémy ak nechcem dať očkovať svoje dieťa alebo prípadne ak s tým nesúhlasí, snaží sa to aspoň chápať a nepresadzuje nasilu metódy klasickej medicíny. Privítala by som Vaše názory (za ktoré vopred ďakujem) na pediatrov, ku ktorým chodíte Vy. Nám bola doporučená Dr. Haštová, ale tá keď sa dozvedela, že nechceme očkovať, tak hneď začala, že nás musí hlásiť, a tak pod.

Petot: mohol by si prezradiť ku akému pediatrovi chodíte vy? (teda ak ste z Ba alebo okolia)

Vopred vďaka za všetky názory a odpovede. Prajem všetkým pekný zvyšok dňa.

tin007
22. okt 2009

ahojte, my s manzelom sme uz skoro na 100% (este si chceme nejake veci dostudovat) rozhodnuti odmietnut 3. davku hexy a tiez MMR ockovanie. aj kvoli tomu, co pisete, ze uz po 2 davkach by mala byt vysoka ochrana (niekde som citala studiu a neulozila som si ju, budem musiet googlit, bolo tam porovnanie ucinnosti ak sa ockovalo do roka s ockovanim do dvoch rokov a tusim aj info kolko % deti malo protilatky po 1., 2. a 3. davke). ako som uz pisala skor, zatial som 3. hexu odsunula na jar (budem musiet davat v novembri na poradni pozor, aby sestricka nenabehla s vakcinou a maleho nezaockovala, ked sa nebudem pozerat ☹ lebo je to taka akcnacka, razne to tam v ambulancii organizuje, zatial vsak v dobrom 😉 )

tin007
22. okt 2009

inak som sa od mojej mamy (medzi recou) dozvedela,ze trpi cely zivot intoleranciou na BKM (bielkovina kravskeho mlieka) a ze dedko (jej otec) mal velmi silnu formu intolerancie 😒 som z toho dost nestastna (moj maly zatial KM nemal, lebo este kojim a akosi instinktivne som odsunula, prave z dovodu kojenia, zacatie podavania jogurov, syrov a pod.), plus som este psoriatik a v oboch rodinach (manzelovej aj mojej) sa psoriaza vyskytuje, tak sa bojim, aby maly ockovaniami (tymi,co uz absolvoval - tbc, 2x hexa) nemal oslabenu imunitu a aby tieto "casovane" bomby nevybuchli.

skolara
22. okt 2009

ahojte

ako sa mate?
ja som bola dnes na hygiene lebo si s kamoskou otvarame detsky kutik a maju nam prist na kontrolu.
Boli sme rovno za riaditelkou. Ta zavolala to oddelenie ze kedy planuju nas kutik skontrolovat.A ta pani zacala spominat nejaku pani co neockuje (jednu z nas dvoch) a ja som hned vedela ze o co ide. O MNA!!!!!! Malej doktorka im tam zavolala aby im povedala ze pani co otvara detsky kutik NEMA ockovane dieta.
Pytam sa co to ma s mojim businisom spolocne do p..... sorry za vulgarnost. To teraz mam ocakavat ich neustale kontroly ci co. Neviem co si mam o tom mysliet 😅 😅
budu ma terorizovat ci co???? 😖
A ako poriesit doktorku okrem toho ze ju urcite zmenim. Kravu jednu.
Ludia uz ma to povinne ockovanie a zastrasovanie hluchotou, slepostou a inymi trvalymi nasledkami po chorobach proti ktorym sa ockuje nebavi.
Ved je xy chorob proti ktorym sa neockuje a s tymi nestrasia. a mozno zajtra ma zrazi auto keby som sa mala s tymi vsetkymi keby keby keby zaoberat tak mam hlavu ako balon
a ktomu hliniku podla mna je kazde mnozstvo nebezpecne.Nema v tele co robit tak ako mnoho inych veci co vakcina obsahuje.
Este sa ma pani riaditelka opytala kde na take bludy chodim. 😕 (myslela tym co vakciny obsahuju a ze neockujem)

dankakk
22. okt 2009

ahojte.... skolarka, a ta doktorka, neporusila ona len tak nahodou lekarske tajomstvo? 😅 😕 akoze, podla predpisov to musia hlasit, ale nie takto! ci nie? no mam z toho zmiesany pocit... teraz je to akysi druh vydierania (ako aj ten prispevok na dieta, co chcu neockovancom odobrat)... fuj, ja by som im tam asi inak vynadala...

zelmirka1
22. okt 2009

ahojte
tak ja som dnes odmietla tretiu hexu. Toto rozhodnutie mi trvalo dost dlho, uz niekolko mesiacov studujem rozne materialy, zacalo to pribalovymi letakmi, potom som sa pustila do tejto temy co mi dalo zabrat tolko stran a este roznych odkazov na zaujimave info a potom uz som frcala....zial maly doteraz bol ockovany az teraz som sa rozhodla ze dost.
Inak bolo to velmi neprijemne u doktorky, sice mam dojem ze nie som prva lebo bola nachystana, ani ma nepresvedcovala, nevypytovala sa len chcela podpisat ze odmietame ockovanie s cim som nesuhlasila a povedala
ze ho chceme odlozit. Na to mi povedala ze je niaka ockovacia schema a neskor to nema vyznam.
Objednala nas na prehliadku pri 15 M s tym ze ani MMR nedame. Samozrejme ma musi nahlasit.
Je to fakt hrozne ze stat nas nuti k niecomu takemu pritom za zdravie deti sme zodpovedni my rodicia ale keby sa nieco stalo po ockovani tak sa mozem stazovat na lamparni...
Prosim vas ozvite sa niekto kto nema ockovane deti a ci mal problemy pri nastupe do jasli ci skolky, to je jedina vec z ktorej mam trochu obavy.

erikasadek
22. okt 2009

skolara ja tiez cumim ako puk , s tej lekarky.; lekarske tajomstvo jej nic nehovori, ved zato ju mozes aj zazalovat.. 😠

doerta s nimi. je mi to luto kvoli tebe;.

skolara
22. okt 2009

kocky ja som z toho roztrasena a otrasena cely den. Ale nie zo strachu ale su to nervy lebo sa fakt citim ze moje sukromie bolo narusene. Ale na slovensku je to asi bezne.
Zelka aj mne to robi starost myslim tym skolku ale budem to riesit az tesne pred tym. Teraz sa tym fakt nevladzem zaoberat 😝 😝 uz aj tak je toho dost.

skolara
22. okt 2009

citim sa ze ze musim povedat tej doktorke nieco. nezoberiem si kartu bez vyjadrenia mojich pocitov o tom ako je to priamy zasah do mojho sukromia a to sa jej netyka. Proste nemam dieta poockovane tak ma prosim UKRIZUJTE no takto ja zit odmietam.

tin007
22. okt 2009

ahojte v novembrovom casopise zdravie je tema o ockovani. iba som to zbezne prebehla (maly chcel citat tiez! 😀 ) a zarazil ma tam udaj, ze za rok dostava uvz cca 1000 oznameni o vedlajsich ucinkoch ockovania. v tej studii bolo cislo 154, kde teda zmizlo tych 846 ci kolko pripadov? 😠

petot
22. okt 2009

ajka006: Nie som z Ba.

skolara: Určite podaj sťažnosť na Úrad pre Dohľad nad Zdravotnou Starostlivosťou. http://www.udzs.sk
A ak máš poruke právnika, zisti si, či nie je možné podať trestné oznámenie.

Predpokladám, že Dr Ťa nepoučila o zložení vakcín, o nežiadúcich účinkoch, nedala Ti prečítať príbalový leták vakcíny. To všetko je zo zákona povinná. Už toto bohate stačí na sťažnosť. Ale že popri tom ešte aj roznáša informácie o zdravotnom stave cudzím ľuďom, tak to je už viac než dosť. Čo je veľa, to je veľa.

petot
22. okt 2009

Mne je to ináč ľúto, že musím písať také veci, lebo mám lekárov medzi priateľmi aj v rodine. Ale stále nás tu tlačia do kúta ako nejakú štvanú zver. Začínam mať pocit, že keď nezačneme byť aj my tvrdší, a viac sa dožadovať svojich práv, tak sa veci k lepšiemu nepohnú.

A nech sa na mňa nikto nehnevá, ale poučenie pacienta o následkoch zákroku je základná povinnosť lekára. Tu niet o čom diskutovať. Pacient bez poučenia je vlastne obratý o možnosť slobodne sa rozhodnúť. A sloboda rozhodovania o svojom zdraví patrí medzi základné ľudské práva.

Informácie o zdravotnom stave, kam patria aj informácie o očkovaní, sú citlivé súkromné údaje. Porušenie lekárskeho tajomstva je vážnym prečinom a to si lekár jednoducho nemôže dovoliť. Ťažším prečinom by azda bolo len nedbalé podanie liečby s následkami, branie úplatkov a zámerné škodenie. Toto sú už všetko veci na rozhraní straty licencie!

petot
22. okt 2009

skolara: Ale otázka je: si si istá, že Ťa nabonzovala lekárka? Nemohol to byť niekto iný?

denduska
22. okt 2009

skolara, sila, ale naozaj si zisti ci to bola ona, s kludom, a ak ano tak sa mozes naozaj stazovat, si v uplnom prave, aj syfilis napriklad sa povinne hlasi ale lekar nezavola tvojmu sefovi nech sa ma na pozore!! Drz sa.

grid
22. okt 2009

Myslite si, ze by sme sa dopustali porusenia zakona, keby sme na webe zverejnovali aj mena lekarov a inych uradnikov, ktori sa spravaju takto neeticky? Ja by som napr. rad vedel, komu sa mam vyhnut.

pastuska
22. okt 2009

Dneska som pozerala na obed na RTL správy, a v Nemecku robili anketu, že koľko ľudí sa chce dať zaočkovať proti prasacej chrípke...že 73 % je proti, 20 % za. A boli z toho celý happy, lebo že pred pár týždňami bolo proti len 10 %....ale je vidieť, že ľudia sa aspoň takto bránia, aj keď u nás ešte nie.

elika74
22. okt 2009

Zisiel by sanejaky sponzor na reklamu neockovania.

ma76
22. okt 2009

Ahojte,je to pravda že rodičom neočkovancov planuju odobrat prispevok na dieta?

natashkaa
22. okt 2009

Tak ja som bola za Dr lebo chceme zacat s tym plavanim ako som spominala a ona mi bez problemov potvrdila papier ze mozeme zacat plavat. Zlata to dusa! povedala som ze ockovat az okolo roku alebo dvoch ona ze precitala si moj material - poslala som jej vsetko a bola celkom zarazena ale povedala ze na druhu stranu slovensko ma prisnejsie normy na vsetko ako ine staty - co mozem potvrdit manzel robi so zdrav pomockami a ohladom registracii su tu najprisnejsie normy takze vravi ze si myali ze knam chodia tue naj vakciny ale dala mi odporucenie na doktorku na kramaroch ze pokial si chcem poskladat ocko kalendar pripadne objednat zvlast vakciny ake chcem mam ist tam. Takze musim dalej studovat keby som chcela po roku nakombinovat len zaskrt a cierny kasel