Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
28. jún 2010

@denisocka
jáááj, ozaj!!!! Vidíš, to ma nemapadlo 😕

manof
28. jún 2010

Milí priatelia,

doplnil som aj preklad zvyšku článku, ktorý je možno ešte zaujímavejší než včera preložená prvá časť:

http://sloboda-v-ockovani.sk/news/who-chce-zdan...

tamix
28. jún 2010

@lucrezia
ja súhlasím!!! presne moje myšlienky. Ďakujem lucrezia, aspoň nemusím toľko písať 😉 .

bambi2
28. jún 2010

ved mozu fungovat obe skupiny... sukromna ma ale tu vyhodu, ze sa tam daju dat temy.. napr. tam, kde budu iba linky, kde bude iba diskusia atd... takze clovek sa nezblazni z toho chaosu ako tu... 🙂

cora73
28. jún 2010

sukromna tema nie je zly napad,aspon sa zase vrati ten pokoj,co tu bol "predtym",akurat mam pocit,ze presne o "toto" islo,aby nas to tu rozostvalo,a tema zaspala,pripadne,aby nas to tu znechutilo,co sa nakoniec aj stalo... ☹ fungovalo to tu v pohode cez 400 stranok a zrazu sa nechame "vytocit" provokatermi... 😖 ( ved sme zvladli aj babulku.. 😀 )

ockovanie,ockovanie,ockovanie...(hadam neodbocujem od temy...)

lucrezia
28. jún 2010

baby doparoma nebláznite, prečo by sme si mali zakladať sukromnu skupinu kvoli nejakej @lin18 ???? ved ju IGNORUJME a hotovo!!! nereagujte na jej prispevky, nechajte ju, nech si píše sama so sebou.

takto zabránime mnohým maminám, aby sa dozvedeli čo-to o očkovaní aj z druhej strany. ja som tiež naďabila onoho času na túto stránku uplne náhodou a som za to nesmierne vďačná, veľa som sa dozvedela, začala som rozmýšľať......keby ste už vtedy boli v sukromnej skupine, nič sa nedozviem.....

myslím, že ked chceme a bojujeme za to, aby bolo očkovanie dobrovolné, tak ako je to všade v civilizovanom svete, je potrebne, aby boli taketo temy verejné, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí a čo najviac ľudí začalo o tom aspoň premýšľať.
nenechajme sa vyštvať z našej témy provokatermi a diskutujme tu dalej.

a ešte doplním, že lin18 presne o to išlo, aby sme sa stiahli, aby sme prestali šíriť "paniku" a aby bolo všetko tak ako má byť, t.j. poslušné nerozmýšľajuce stádo, podriadujuce sa nalinajkovaným predpisom. nechajme ju, nech si šíri svoju "osvetu" dalej a bez povšimnutia preplavajme cez jej prispevky dalej.....
ked chceme dosiahnuť pokrok a posun vpred, nemôžeme sa uzatvarať a diskutovať len medzi sebou ako nejaký sektári, lebo tým neozaj nič nedosiahneme.

lott
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
28. jún 2010

@cora73
"v pripade,ze nahodou vadi,ze sem vkladam linky o ockovani,mozte mi napisat do IP,alebo aj sem,prestanem a budem si ich nechavat pre seba"

Mne osobne to nevadí, len som prekvapený, že to všetko stíhaš čítať...

blovitc120
28. jún 2010

@bambi2 nemam pozvanku a ja som tiez staly clen

blovitc120
28. jún 2010

uz mi to ide, nesla mi klavesnica, preto sa mi nedalo dostat dnu 🙂

cora73
28. jún 2010

manof 😀 vsetky dopodrobna nie,niektore ano,niektore prebehnem,a ked ma nieco zaujme,tak si precitam..ale tiez nie je myslitelne,aby boli ludia po celom svete blbi,a len tak pre zabavu-alebo zeby nemali co robit? pisu o rizikach a neziaducich ucinkoch ockovania,teraz nemam na mysli tie extremnejsie,spojene so svetovou vladou a pod...tych linkov,studii a skusenosti samotnych rodicov je tolko,ze sa to neda donekonecna prehliadat a zatvarat pred tym oci...a tvrdenie,ze moje dieta a ani deti mojich znamych nemaju ziadne neziaduce ucinky-bodaj by to tak bolo aj po kazdej dalsej vakcine..moj syn mal neziaducu reakciu po BCG,prva Hexa bola ok,a druha Hexa ho dorazila...alebo to bol Prevenar? alebo Rotarix? kto vie....

zelmirka1
28. jún 2010

@lucrezia suhlasim uplne preco zakladat sukromnu temu, ved prave preto ze je verejna sa viac dozvieme lebo viac ludi moze prispievat svoje skusenosti ci uz pozitivne, negativne a celkove takto sa zlepsuje informovanost.
Myslim ze kazdemu je jasne ze v sucasnosti vladne len jediny nazor ze ockovanie je super vec a kazdy rodic ktory napriklad si to dnes uz nemysli zacinal s myslienkou ze chce chranit svoje dieta a preto ho dava ockovat, ani mna by nikdy nenapadlo pochybovat, pomohla mi prave tato tema, rodina ktora zije v zahranici, skusenosti inych mamin a dalsi a dalsi ludia aby som chcela vediet viac. A o to predsa ide ze chceme vediet viac ked ide o zdravie nasich deti, takze pokracujme 😉

zelmirka1
28. jún 2010

a dakujem takym maminam ako su @erikasadek alebo @miliharmi ktore su ochotne sa podelit so svojou skusenostou a pisu naozaj velmi rozumne.

@manof ja si tiez myslim ze netreba vkladat stale nove linky, stranku vsetci poznaju a kto chce najde si vsetky zaujimave informacie ktore doplnas. 😉

tamix
28. jún 2010

Vie mi niekto poradiť ohľadom mapovitého jazyka malej? Stále sa jej to vracia. Trvá dva týždne a jej to zmizne. No po dvoch dňoch sa jej začne zase tvoriť. Vôbec si stým neviem poradiť.
(prosím nezmažte tento príspevok, aj keď sa netýka očkovania, ďakujem)

nellina
28. jún 2010

@lucrezia suhlasim , presne o to lin18 islo, napokon to aj sama navrhla..bude spokojna ked sa stiahneme a prestaneme tu prispievat, takze maminy a ocinovia 😉 ozaj by bolo dobre aby tato tema nezanikla ale pokracovala dalej 😉

bambi2
28. jún 2010

v cz rusia ockovanie proti tbc u novorodencov http://www.monitoruji.cz/domaci/251798/minister...

livo46
28. jún 2010

@bambi2 mozem poprosit pozvanku aj ja? 😉

bambi2
28. jún 2010

@livo46 si tam 🙂

livo46
28. jún 2010

@bambi2 dakujem, prosim povedz mi ako sa mam tam dostat, lebo mi to nejde 😒

livo46
28. jún 2010

dakujem dakujem uz to mam! 🙂 🙂

tean
28. jún 2010

@miliharmi
suhlasim, ze tato tema nesmie skoncit.
Uz ked, tak musi ist paralelne.

Ja som vyssie pisal, ze treba ignorovat lin18 a jej podobnych a bude po probleme.
Moj prispevok bol zeditovany, takze sa to tam neobjavilo.

Treba tieto info sirit, lebo nasi arogantni odbornici hraju mrtveho chrobaka a nic ine ako tu svoju "pravdu" nepripustaju.

tin007
28. jún 2010

ahojte, nevidim dovod pripojit sa k sukromnej teme. co sa tyka urovne diskusie, tak budem hovorit za seba: na arogantne, ci urazajuce prispevky nereagaujem rovnakou mincou, vacsinou ich ignorujem, resp. napisem slusnym spsobom odpoved a nenechavam sa vytocit.
a mimochodom, babulka (ci bambulka) mi tu chyba, pretoze jej prispevky boli na urovni, ci uz argumentami alebo zvolenymi slovami a hoci ma obcas kvoli jej pohladu na vec (cize na ockovanie) nadvihovalo, inkdy som nemala potrebu jej vynadat 😉

denisocka
28. jún 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/neockovanie/ tu je link na sukromne, tak možno dovi dopo tam 😉

manof
28. jún 2010

Ministerstvo chce zrušit povinné očkování kojenců proti TBC
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/ministerstvo-...

Výbor vlády USA presadzuje "očkovanie pre všetkých" bez výnimky...
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/vybor-vlady-u...

bambi2
28. jún 2010
jaja1118
28. jún 2010

decka neblaznite s tou sukromnou temou- pliiis
ja by som bola stratena,keby som Vas necitala....
cez Vas sa dozvedam pre mna uzitocne rady a vdaka Vam som sa cele tehotenstvo venovala clankom-ci ockovat alebo nie.
Vdaka Vam mam dnes dobry pocit z toho,ze mame nasu malu neockovanu a vdaka Vam idem v stredu na RUVZ s velkou davkov istoty ze aj keby tam na mna ta pani neviem ako tlacila-ockovat nebudeme!!!!
pekny vecer

manof
28. jún 2010

@bambi2
Ale to vyšlo na osud.cz už 18.XII.2009!
Je to teda správa spred vyše pol roka, a očividne dosť neaktuálna.

diocka
28. jún 2010

ahojte. ja neprispievam ale nasla som tu vela dobrych informacii. citam vacsinu liniek a sirim osvetu dalej. a tym ktorych to zaujme davam aj tuto temu ako vyborny zdroj infornacii ktori maju s ockovanim konkretne aj negativne skusenosti. Myslim ze kebyze sa uzamknete do sukromnej temy tak je to krok spat v antiockovacej kampani 😔

oscarka3
28. jún 2010

ahojte.ja prispievam málo,mám totiž už staršie deti, ale bola som rada, že sa možem dozvedieť veľa vecí. a vlastne vďaka tejto téme som zistila prečo mám autoimunitné ochorenie.tiež si myslím,že to nebol dobrý nápad s tou súkromnou skupinou ☹ ☹ ☹

divoska
28. jún 2010

ja si len dovolim podotknut ze absolutna vacsina z tych co aktivne prispievaju tu naozaj nepotrebuje robit ziadnu antikampan. snazia/snazime sa len chranit a zachranit co sa da. a nepotrebujeme to ani robit hlucne ako sa mylne niektori z druheho brehu domnievaju a ani nepotrebujeme silou mocou tahat niekoho na nasu stranu. ti co chcu sa na nu pridaju aj sami 😀