Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mywiel
25. feb 2011

@sofhia kludne sa to moze podavat aj novorodencom nemas sa coho bat 😉

tabi10
25. feb 2011

@jerrymona Ďakujem ti pekne.A ten tetanus ty by si si nedávala očkovať, že?
Inak jednému známemu, keď utrpel úraz, a dostal sa do nemocnice, tetanovku pichli okamžite preventívne, aby vraj neochorel, to sa robí aj v Rakúsku?
A ešte v telke stále vykrikujú, ako málo ľudú sa u nás dáva očkovať proti chrípke, a v zahraničí je to o moc viac. Vraj sme neuvedomelí a tak... a tam sú...neviem, tie percentá si už nepamätám.
Ešte raz ti ďakujem. 🙂

mywiel
25. feb 2011

@sofhia ried ich s vodou lebo je tam ten lieh, ja ich cisté nedavam 😉

mywiel
25. feb 2011

@tabi10 tak tu vo Svajciarsku sa ani doktori nedali zaockovat 😉 tetanovku aj tu pichaju preventivne ked pride pacient s urazom 😒

tamix
25. feb 2011

@bambi2 to neviem. Asi kým nezomrie niekto dôležitý a vplyvnejší.

roo
25. feb 2011

@manof a dalsi, co sa viac vyznate:
Obcas sa stretavam s tym, ze ked sa presvihne zakonom stanovena lehota na ockovanie, tak toto "prepadne" (hovoria lekari). Co to znamena, ze prepadne?
Napr. medzi prvou a druhou hexou je kratky casovy usek. Co ak do toho dieta ochorie - myslim teda tak, ze to uz uzna aj lekar ako kontraindikaciu ockovania?

A druha vec - v ocko kalendari sa pise, ze prve ockovanie ma byt 3. - 4. mesiac. Nase babo uz ma styri mesiace, to znamena, ze je uz v 5. mesiaci. Prepadlo mu ockovanie? 😉 (nemalo este pozadovanu hmotnost na ocko predtym)

jerrymona
25. feb 2011

@sofhia no az mi je zle z toho co citam. jasne, ze lekari davaju svoje peniaze na pozvanky pre rodicov... 😅

barborka08
25. feb 2011

Zrejme ste to uz citali... no nahodou som pozrela wwwstranku kde su uvedene navrhovane zmeny... a dostala som sa k tomuto dokumentu: http://www.docstoc.com/docs/34994976/Zmeny-a-po... Pozrite si podnet na zmenu od MSD Idea (Merck Sharp and Dohme IDEA, Inc.) tykajuci sa vakciny proti papilomavirusu SILGARD, Malo by to byt na str. 8 z 24 tabulky. 😨

jerrymona
25. feb 2011

@tabi10 nie, tetanus ockovat nedam. a urcite aj v rakusku pichaju tetanovku preventivne pri urazoch. to som si ista. s mm uvazujeme, ze povieme v skolke, ze si nezelame, aby carolinke pichali tetanovku v nemocnici, ked sa nieco stane.
a co sa tyka tej chripky, aj tu je dost ludi, ktori sa nedavaju ockovat. to iba blaznia slovakov, ktori nevedia, co sa deje za hranicami. 😠
jasne, vsetci co sa nechceme dat ockovat, sme podla nich nezodpovedni tupci. 🙄

barborka08
25. feb 2011

@roo Nemyslim si, ze mu ockovanie prepadlo... Zrejme Ta budu nahanat aby si dala co najskor zaockovat...

bambi2
25. feb 2011

@mywiel tvoje deturence tiez nie su ockovane?? 🙂

pifina
25. feb 2011

@tamix nemam slov ☹

olifcek
25. feb 2011

@barborka08 som teraz iba na mt, co je v linku? V palbe spominali, ze to chcu dat za povinne ockovanie... Po tom, co som videla na youtube, urcite nedam Olivku zaockovat, ak to dovtedy i nezakazu kvoli umrtiam a inym trvalym nepeknym reakciam

sofhia
25. feb 2011

ako je to s tou povinnostou nahlasit - nenahlasit? kto ma skusenosti, kto nedal zaockovat?

barborka08
25. feb 2011

@olifcek Podnet na zmenu, citujem: "Zmena UZP2: z 10,6503 € na 106,51 €. Zmena s. ú.: z "S" na "I".
Z hľadiska závažnosti rakoviny krčka maternice a vzhľadom k dokázanému benefitu vakcinácie liekom Silgard považujú za nevyhnutné zaradiť vakcínu Silgard do povinného očkovania. Zavedenie plošného očkovania je tiež v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR.
Finančný vplyv - náklady v eurách 1,965 mil €, počet pacientov 7500, počet balení 20 500."

Vysledok prerokovania je citujem: "neakceptovane". No uz len to, ze take navrhy a podnety sa podavaju sa mi vobec nepaci. 😕

olifcek
25. feb 2011

@barborka08 omg ☹

mywiel
25. feb 2011

@bambi2 mala ma len 3x tetanus zaockovany to je vsetko, ale teraz neviem ci dam aj ten malému. 😅

bambi2
25. feb 2011

@mywiel no konecne niekto, kto rozmysla... 😉 ja uz nedam nic, skoncila som 🙂

mywiel
25. feb 2011

@bambi2 ja zijem vo Svajciarsku a tu nie je povinné nic 😉 moj doki mi len odporucil ten tetanos ked mala zacala liezt, lebo v nasej zahrade sa najde hocico, zatial mi nic iné neodporucil a tak skoro ani neodporuci, nech si detské benigne choroby prekona a vytvori si imunitu, zatial zo skolky nic iné nedoniesla ako nadchu aj s kiahnami uz bola 3x v kontakte a nic. 😅 Nas doki je homeopat a zaroven jej hned predpisal homeo drenaz (Tetanol) na tu vakcinu tetanusu.
Mam tu kamarata sice sa narodil vo Svajci ale pre mna je Cech kedze horovri super cesky a jeho mama je ceska a on nie je vobec zaockovany, jeho matka je zdravotna sestra a nedala ho uz vtedy, dnes ma 35 rokov.

bambi2
25. feb 2011

@mywiel ved aj ja tu ziijem 🙂

bambi2
25. feb 2011

@mywiel mas moj obdiv... ja tiez nedopustim na homeopatiu, mam s nou velmi dobre skusenosti... 🙂 nechapem, preco sa jej väcsina ludi boji...

martinba
25. feb 2011

@mywiel , @bambi2 damy nezijete nahodou v Berne?

bambi2
25. feb 2011

@martinba ja som pri zh, preco?? ty si tam?? 😉

martinba
25. feb 2011

@bambi2 ja nie, ale svagrina tam zije a pozna tam nejakych slovakov, tak len tak, ci sa nahodou nepoznate

manof
25. feb 2011

Skúste tuto trochu zamútiť vodu:
http://www.artmama.sk/vsetko-ostatne/vcerajsi-r...

Ja teraz, žiaľ vôbec nestíham.

Ešte pridám môj najnovší komentár k argumentácii vakcinacistov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/k-par-argum...

manof
25. feb 2011

@elizabeth1011
Svoje skúsenosti som popísal v 7-dielnom seriáli článkov "Ako na RÚVZ":
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

Prečítaj si postupne všetky časti od 1. až po 7., aby si bola viac v obraze.

manof
25. feb 2011

@tara
@sorciera24
Zlatý stafylokok je rovnako ako iné patogénne (choroboplodné) nákazy ZÁŤAŽOU pre imunitný systém a teda keď ho dieťa má, bude s najväčšou pravdepodobnosťou znášať očkovanie OVEĽA ŤAŽŠIE než keby ho nemalo.

Takže podľa mňa to je jednoznačná kontraindikácia, hoc aj nepísaná v príbalovom letáku. Ale v PIL/SPC sa aj tak nepíšu všetky mysliteľné kontraindikácie (KI), takže to neznamená, že by lekár mal uznať ako KI výlučne to, čo sa píše v PIL/SPC. PIL/SPC sú podľa vyhlášky v podstate len pomôckou, zváženie je ale na lekárovi.

manof
25. feb 2011

@boddez
Ďakujem za ocenenie besedy.

sorciera24
25. feb 2011

@manof to ano....ale lekarom to nevysvetlis....

elizabeth1011
25. feb 2011

@manof dakujem,uz to citam 🙂 je to fakt sila ako keby sme boli v socializme.... nemam slov