Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sofhia
25. feb 2011

@manof super, ze to siris dalej, je hrozne aki su ludia co sa tyka svojich deti hlupi...nebudem to komentovat.
vsetko si musime dobre nastudovat, lebo nas caka o 5 tyzdnov odmietnutie ockovania...hexa...

manof
25. feb 2011

MUDr. Peter Lipták o relácii Reflex na TV Markíza z 22.II.2011:
http://www.slobodavockovani.sk/news/mudr-peter-...

manof
25. feb 2011

@martinba
Myslím, že viacerí zúrili. Viď súkromná očko-skupina.

sofiivana
25. feb 2011

Ahojte, som tu po prvý krát, tiež sa chcem zapojiť do tejto témy, nedala som svoju dcéru zaočkovať proti pneumokokom. Má 2,5 roka. Mám na to svoj dôvod - negatívne účinky. Sestrina dcéra z tohoto očkovania dostala cukrovku a pred včerom som pozerala reflex, kde poukázali na negatíva pneumokovových vakcin. má niekto podobnú skúsenosť?

martinba
25. feb 2011

@manof neviem co je to sukromna ocko skupina, to tu na MK? tak tam nemam pristup. Cital som tu reakciu Liptaka na tvojej strake, to je odkial? hadam to nenapisal priamo pre tvoju stranku, ci? inak nemohol by si zmensit pismo aspon v nadpisoch ale kludne aj texty, neviem ako ostatnym ale mne na 20" LCD je obrovske a neprehladne.

desszi
25. feb 2011

@manof no comment k osobe MUDr. Liptaka, esteze nas nelieci!
Ved pripad slepej Veroniky bol uzavrety ako postvakcinacna reakcia, sama mamicka to povedala a podla mna pripad Simonky nepotrebuje ziadny dokaz. MUDr. Liptak ma ale tzv. selektivnu hluchotu a slepotu - vidi a pocuje len to, co sa mu hodi. A jemu a jemu podobnym odbornikom by nestacili ani x-stranove elaboraty potvrdzujuce pricinnu suvislost s ockovanim. Aj tak by tvrdili, ze to tak nie je alebo ze je to zmanipulovane.
A myslim, si ze Stofko, je jeden z mala lekarov, ktorý sa neboji prezentovat svoj nazor, aj ked nie je prave po chuti ostatnych lekarov a farma firiem.

mywiel
25. feb 2011

@martinba blizko Bernu v Neuchâtel 🙂

mywiel
25. feb 2011

@bambi2 boji sa lebo ju nepoznaju, moja mama je magistra farmacie a na 90% sa liecime len homeo doma, super nam pomohla doteraz, dokonca nou liecime aj nase macky a kone 😀 😉

bambi2
25. feb 2011

@mywiel ani lieky nepoznaju a prehltnu vetko colekar predpise, tych sa neboja??? neviem ale to je velmi skodlive myslenie... 😅

tara
25. feb 2011

manof, ja som tiez toho nazoru, ze je to jednoznacne kontraindikacia a mali by prihliadat aj na to. 😉

bambi2
25. feb 2011

@mywiel tak to ti zavidim ale iba v dobrom... 🙂 moj doktor je pan "internet" momentalne... 😀

manof
25. feb 2011

@divoska
Ak chceš naozaj kvalitnú prírodnú a BIO kozmetiku, tak sa poobzeraj po značkách:
Weleda, Wala, Dr. Hauschka, Salus resp. Saloos

leelo
25. feb 2011

ahojte, na temu homeo a ockovanie: nasa pediatricka je velky homeopat, ine lieky sme od nej ani nedostali (ponukala aj siliceu pri ocku), ale zaroven je velky zastanca ockovania a nase odmietnutie nevedela nejako velmi stravit. myslite, ze to ide dokopy??
pekny den

manof
25. feb 2011

@desszi
No jo, ale ten antitetanicky imunoglobulin je hoooovadsky drahýýýý. To sú ťažké tisíce eur na osobu.

manof
25. feb 2011

@sofhia
Zloženie na Slovensku registrovaných očkovacích látok tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

Praktické skúsenosti s odmietnutím očkovania tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
Má to 7 dielov, toto je odkaz na prvý. Potom sa môžeš preklikať na ďalšie - na vrchu i na spodku článku je navigácia.

sofhia
25. feb 2011

@leelo ahoj, a ako to prebiehalo dalej? no oni maju z tych ockovani peniaze...ide to dokopy, jasne... z kazdeho lieku predpisaneho, a mozno ma peniaze aj z tych homeopatik.
my sa chystame odmietnut o 4 tyzdne..tak zbieram skusenosti

manof
25. feb 2011

@oscarka3
Keď už si vytiahla Goetheho, tak skúsim jeden citát (motto knihy MUDr. Jana Hnízdila "Mým marodům - Jak vyrobit pacienta" - môžem dodať) údajne od Voltaira:

"Lekár je človek,
ktorý podáva liek, o ktorom vie veľmi málo,
proti chorobe, o ktorej vie ešte menej,
ľuďom, o ktorých nevie vôbec nič."

😀 😀 😀

manof
25. feb 2011

@sofhia
Tých 6,- eur za každé jedno očkovanie majú vždy od poisťovne za zdravotné vyšetrenie a následné očkovanie.
K tomu sa ešte priráta prípadná (nepriznaná) provízia od výrobcu (tá asi nepripadá do úvahy u povinných očkovaní, ale u dobrovoľných si ju viem veľmi dobre predstaviť).

sofhia
25. feb 2011

@manof diky, prejdeme to, videla som tam aj peticne miesta, je to este aktualne?
nevies mi poradit kde najdem este aj informacie resp. skusenosti ludi, kt. nezaockovali deti a davali ich do skolky ci skoly?

manof
25. feb 2011

@bubinko83
"ozaj a keby sa nedam zaočkovat ja ako osoba,tiež sa kona ako pri dietati? Myslim či sa tiež oznamuje na prislušne organy atd.?"

Čisto teoreticky by medzi tým nemal byť nijaký rozdiel - medzi povinným očkovaním detí a dospelých.
Ale na naháňanie dospelých si RÚVZ zatiaľ netrúfli - aspoň ja som o takom prípade zatiaľ nepočul.

manof
25. feb 2011

@sofhia
Petícia je stále aktuálna a ešte cca 2 roky bude.

andreajakubska
25. feb 2011

@manof Ačo po 2 rokoch? Kam pôjde? Aká je šanca že to niekto "vysliší".

mywiel
25. feb 2011

@leelo mne to dokopy nejde 😀 proste ked je raz lekar za homeo a jeho filozofia je taka, ze co najmenej zatazit organizmus nechapem ako moze byt za ockovanie 😕

leelo
25. feb 2011

@sofhia ano, urcite ma z ockovania provizku a takisto si myslim, ze tei homeopaticke pripravky dostava komplet zadarmo. ona nam ich totiz vzdy da, ja som tu este vpodstate za nic neplatila, co sa "lieciv" tyka.
zamyslala som sa ako to ide dokopy vo svedomi toho lekara - ved ked raz homeopatiu studuje, tak to v nom nieco musi zanechat. a zaroven hlta info o dolezitosti vakcinacie na vsetkych tych kongresoch. ze aky gulas z toho musi vzniknut 😕 na jednej strane mala tisic argumentov preco ockovat a na strane druhej mi pchala do vacku siliceu...

u nas to nepokracovalo vsak ziadnym hlasenim a vysluchom, kedze sme v nemecku. len som podpisala lajstro, ze neockujem to a to. poradim ti, co aj mne poradili v tejto teme. jednoducho povedat nie. dakujem, ale neprosim. a toto opakovat dokola 😉

drzim palce vsetkym rodicom na slovensku. verim, ze coskoro sa znormalizuje chod vesmiru a ockovanie na sk bude nepovinne ako vo svetkych civilizovanych krajinach. iked dobry bol aj ten vyrok, ze vsetky ostatne krajiny su zaostale, len slovensko je v tomto super!

@mywiel ano, presne toto mi nesedi...hmmm

desszi
25. feb 2011

@manof faaakt? no sorac, to som nevedela ze su to take tazke prachy 😅 a liecba nasledkov po ockovani nie je draha? 😨 sice v niektorych pripadoch nie, pretoze si ju hradi clovek z vlastneho vrecka - ako je aj moj pripad, vsetky specialne potraviny a kremy si musim kupit z vlastneho ☹

amethyst
25. feb 2011

STV2, relacia FOKUS . Za a proti ockovaniu

sofhia
25. feb 2011

@manof a co takto odhlasit sa od lekara, aby sme sa vyhli ockovaniu ako takemu?

je tu niekto, kto nie je prihlaseny u detskeho lekara?

andreajakubska
25. feb 2011

Ten Focus bol strašný, moderátorka to ani nevie viesť, nevyvážená relácia bez priestoru petotovi. Ako môžu ľudia, ktorý tu dlho nebudú vzhľadom na svoj vek byť zodpovedný za naše deti? To všetci vysokopostavený vakcinári pamätajú druhú svetovú vojnu? Môj muž sa pokúšal dovolať asi 100 krát a keby sa mu to podarilo asi by to dlho kolovalo po nete.

roo
25. feb 2011

@petot - klobuk dole pred Tebou aj pani Rojkovou Vranskou, diskutovat s niekym tak arogantnym ako prof. Dluholucky... na to treba zaludok

A zas sa vyhol odpovediam. Ad1 - preco hep. typu B u malinkych deti a tiez to, co potom vravela telefonujuca divacka...
A tak som cakala, co odpovie na tu hep.B

roo
25. feb 2011

@leelo no to ze ponuka homeopaticke pripravky, neznamena, ze je homeopat... Kopec je takych. Nasa pediatricka homeo neuznavala, teraz som jej vo vitrine zahliadla vystavenu Sedaliu od Boironu. No ono to tiez asi nebude velka slava tieto "miesane" pripravky (nenapada ma ten spravny vyraz). Homeopat funguje uplne inak.