Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
25. feb 2011

Spolu s Ivou Rojkovou Vranskou vám všetkým ďakujeme za povzbudenie a za podporu. A všetkým telefonujúcim za odvahu zavolať - vy ste tej relácii dali ľudskú tvár.

abbey1
25. feb 2011

@tin007 On tam dnes predniesol mnoho pamätných viet!!! 😀

abbey1
25. feb 2011

@petot Ďakujem za zastupovanie i za pochvalu,že sme volali.I keď sme sa odpovede od našich odborníkov nedočkali.Aj ste ešte debatili po skončení?Či ako k vám "laikom" pristupovali?

bambi2
25. feb 2011

@tin007 tak potom aj on musel prekonat tieto choroby a s velkymi nasledkami... 😀

tin007
25. feb 2011

@abbey1 Nech si Dluholucky necha vytesat tie "pamatne" vety na svoj nahrobok!

manof
25. feb 2011

@sofhia
Jedna moja známa to tak urobila, že má zdravotné karty oboch svojich dcér doma, a má pokoj. Zatiaľ.
😀 😀 😀

zajo79
25. feb 2011

po vzhliadnuti dnesnej besedy.... normalne rozmyslam ze nedam tretie dieta zaockovat...

co mi mozu? je neake ockovanie ktore byt "musi"?

tean
25. feb 2011

@zajo79
vygoogli si ockovaci kalendar a tam uvidis zoznam povinnych ockovani

manof
25. feb 2011

@daniela1303
K autosedačkám máme už dávnejšie trefný komentár tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/autosedacky...

zajo79
25. feb 2011

@tean povinne viem ze ich je niekolko... mam dve deti, doteraz boli ockovane... ale teraz ked tak nad tym rozmyslam, rizika same vidim... a neako sa zacinam bat, co mi predtym ani nenapadlo...

zajo79
25. feb 2011

@tean dik, idem nato..mozem im okaslat 331 eur... ak mi nezarucia, ze sa mojmu dietatu nic nestane.

manof
25. feb 2011

@roo
Panenko skákavá! To si snáď robia srandu...

Aké ICH peniaze, keď dostávajú tzv. kapitáciu - konštantné mesačné platby za každého pacienta, čo majú v evidencii?

A povinnosť pozývať tu je a zdravotná poisťovňa s tým nemá vôbec nič do činenia:

Vyhláška MZ SR č. 585/2008 Z.z. §13 ods. 6:
"Lekár, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre dospelých a lekár, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú starostlivosť pre deti a dorast, s ktorým má osoba uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, alebo ním poverená sestra, písomne oznámi termín povinného očkovania osobe alebo jej zákonnému zástupcovi. Ak sa má vykonať mimoriadne očkovanie, pri nebezpečenstve z omeškania možno oznámenie vykonať aj inou formou."

Povinné preventívne pravidelné očkovanie však nie je mimoriadne.

denisocka
25. feb 2011

už ani neviem, čo napisat na ten dnesny fokus.natocila som si to na kameru,tak musim pozriet a zas sa nažhavit 😀 . pan doktor ako sa nazýva je jeden starý zatrpknuty arogantny clovek,stara skola, proste fanatik -neviem čo one slušne napísat,je dobre,že sme ho videli,takto sa lepšie stotoznime s jeho vadnými a vyhybavimi odpovedami v kadejakých diskusiach. proste dôchodca, mne pripadal ako ander z Kosic -vyzorom aj humorom, pobavil ma aj rozčulil,presne takto neznasam aj andera a jeho dristy.tiez sa nebudem vyjadrovat k jeho klamstvam a vymyslom ,kolko ludi mu po telefone ruky bozkalo,stači toť svedok naša ABBEY ktora volala ako prva divačka a potom ešte do zakulisia a polozil jej telefon, jedine čo mal v rukách bol nejaky zdrap papiera ktory vytiahol z vreca a ohanal sa slovami - aha mam,mam ukazat ... jak male decko. zial @petot vela priestoru nedostal,ešte ze p.vranska mala ludskejšiou oponentku, ta vyzerala byt viac vystrasena ako sama moderatorka 😀

proste dr.dluhocky je človek,ktoreho je aj skoda presviecat, on si to bude obhajovat až do vlastnej smrti ,

svet patrí mladým -vivat 😀

petot
25. feb 2011

@abbey1 Pán profesor (navonok spokojný) hneď odišiel, pani Dr. Avdičovú sme odprevadili a chvíľu sa rozprávali.

prsky
25. feb 2011

@abbey1 ved ja chapem, ze chapes, len som sa pridala do vasej debaty, preto bola moja odpoved adresovana aj tebe 😉

abbey1
25. feb 2011

@prsky 😉 Škoda,že sa chápeme iba my tu.A oni tam...Vieš ako to myslím. 😉

denisocka
25. feb 2011

@petot ahoj,vitaj. ty ako? dufam že ok 😉 😵

prsky
25. feb 2011

@zajo79 povinny ockovaci kalendar na tento rok http://rizikaockovania.sk/dok/ockovaci_kalendar...

petot
25. feb 2011

@denisocka Vďaka, už je lepšie 🙂 Celý týždeň som mal stres a dnes mi určite pribudol aj nejaký ten sivý vlas 😅

manof
25. feb 2011

@roo
Paráda. To bábätko v pravo hore v tej prezentácii
http://www.ruvzke.sk/materials/presentation/epi...
je z reklamy výrobcu vakcín Aventis Pasteur (dnes Sanofi Pasteur):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
(viď 4. obrázok v poradí)

denisocka
25. feb 2011

@petot to ti verim.kto by bol tusil ze ti da priestor len par viet o autosedackach. Ja som bola pototo za teba pri telke,ver ze sme to s tebou prezivali hrozne. No mas to za sebou

sirinka
25. feb 2011

poradite mi, ohladne ockovania proti tbc...docitala som sa, ze mozem legalne odsunut vdaka vyhlaseniu....ale komu ho mam adresovat? priamo na RUVZ?
stale rozmyslam, ze ci sa neskusit dohodnut s pediatrickou na tom, ze by som chcela toto ockovanie s miminkom absolvovat az po vsetkych ostatnych, ci by to nestacilo....ale neviem, aky ma ona k tomu postoj...

denisocka
25. feb 2011

a neda mi,ako vrele odporucil mmr aj detom s epi,fuj *uj

bambi2
25. feb 2011

@denisocka preco to ale moderatorka neprerusila a nepovedala mu, prosim k teme... 😖

daniela1303
25. feb 2011

@manof dakujem pekne za link,patri vam vsetkym moj obdiv ,ktori ste sa rozhodli rodicom a nielen im otvorit oci a aspon sa zamysliet.je to cele spinavy biznis a ruka ruku myje...

denisocka
25. feb 2011

@sirinka da sa to,mne to sama pediat.ponukla,odlozit bcg po dokonceni vs.ockovani,ze dovtedy by mohla byt bcg aj zrusena

bambi2
25. feb 2011

no a mna skoro slahlo... najprv mi to islo na nete a zrazu nie... tak som volala segre nech mi da telefon k tv a tak som aspon pocuvala... manzo rychlo instaloval real player a este nieco a potom mi to islo... 😀

bambi2
25. feb 2011

pardon, nemalo to byt sem

sirinka
25. feb 2011

@denisocka dakujem...ved prave o to mi ide...ziskat ten cas....no buduci tyzden pojdem aj tak s detmi na kontrolu, tak sa jej skusim popytat....