Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sirinka
25. feb 2011

ten fokus sa bude dat asi az zajtra pozriet na nete....

denisocka
25. feb 2011

@sirinka len musis uz v porodnici nedovolit ockovat!

desszi
25. feb 2011

@petot dr. avdicova na mna posobila aj onoho casu (uz som sa s nou stretla na prednaskach) taka submissivna osobka - mila pani s jemnym hlaskom, neviem si predstavit ju ako skutocnu autoritu

sirinka
25. feb 2011

@denisocka hej, to uz mam nastudovane...ale myslim, ze to by problem nemal byt...ani prve dve baby nastastie neboli zaockovane hned na 4. den...obidve az ako 6 tyzdnove....

blovitc120
25. feb 2011

@tin007 som si ista, ze o par rokov sa aj o ovcich kiahnach bude hovorit, ze poskodzuju mozog. Ako o ostatnych chorobach, ktore v nasom detstve boli povazovane za bezne, ktore treba len prekonat a vydrzat. Nechcem ich zlahcovat, aj nadcha moze zle skoncit. Ale protivi sa mi, ako ich niektori popisuju minimalne ako mor v 18.storoci, ktory kosil tisice ludi. Zastrasovanie=najlepsi nastroj ockovania 😒

zajo79
25. feb 2011

@sirinka drzim palce...a daj vediet aka bola odozva..

idem cez tyzden k doktorovi... pre potvrdenie do skolky. tak pokecam s lekarom...

manof
25. feb 2011

Ďalšia homeopatka o "kompetentných" výrokoch Dr. Urbančíkovej k homeopatii:
"Ad: Konzultovali ste očkovanie s homeopatmi? (2)"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-konzulto...

sirinka
25. feb 2011

@zajo79 dam...len este to tu musim chvilku citat...naberat odvahu 😅

zajo79
25. feb 2011

@sirinka podobne

bambi2
25. feb 2011

@zajo79 mas uz prihlasku zo skolky doma??

zajo79
25. feb 2011

@bambi2 mam, ale musim ist ju potvrdit k doktorovi..hodim s nim rec. nieje zastanca moc ockovani.... tak hadam ma pochopi. a poradi.

bambi2
25. feb 2011

@zajo79 skus co ti povie... ale bude ti tlacit kaleraby do hlavy...

jerrymona
25. feb 2011

@leelo ty si v nemecku podpisovala, ze nedas svoje dieta zaockovat? 😕 ja v rakusku som nepodpisovala nic. ved ked je to dobrovolne, tak preco by som mala nieco podpisovat. a nikto mi ani nic nehovoril. zatial.

ludia, mohli by ste dat stranku na ten fokus na stv2? velmi rada by som si reportaz pozrela. dik.

@manof trefny citat. 😉
kvoli tej studii, ktoru som spominala. ked chces a mohlo by ti to pripadne pomoct pri tvojich prednaskach o ockovani, rada prelozim. mam ti poslat do IP? teda len ked potrebujes. 🙂

kryska5
25. feb 2011

@sirinka ja som odsunula očko proti TBC v pôrodnici, kam sme sa mali po 6týždňoch dostaviť na zaočkovanie. Tam som im znovu oznámila že odmietam očkovať, opýtali sa ma či úplne alebo zvážim očkovanie po prvom roku, tak som povedala že zvážim (snaha to oddialiť). A zatiaľ ma na RUVZ nehlásili, mám tam iba odmietnutie 1. a 2. dávky ale za TBC nie 🙂

zajo79
25. feb 2011

ja som si tu relaciu nahrala na magio box...to odtial asi nedostanem..co?

@kryska5 v porodnici to ako zobrali?

odmietla si vsetky ockovania? ci len tbc?

bambi2
25. feb 2011

@zajo79 ak odmietnes tbc v porodnici, treba im to dat pisomne a vzdy kazdemu opakovat aj 100x. dieta nikdy nedat nikomu a vzdy byt pri nom!!! nespustat ho ani na minutu z oci. oni su v tomto dost rychli a vyuziju kazdu nepozornost cloveka!!! musia respektovat tvoje rozhodnutie ci sa im paci ci nie.. ale odsun to.. tbc je nebezpecna vakcina, nou sa to vsetko zacina... a nemusis sa bat, ze dostane tuberu... dnes su vsetky choroby liecitelne ak clovek pouzije spravnu liecbu...

bambi2
25. feb 2011

@zajo79 a babys nemaju sancu sa tuberou nakazit... to je len bububu...

aramatena
25. feb 2011

@abbey1 Straší sa hlavne chorobami proti ktorým sa dá očkovať. Kedysi sa očkovalo proti 7 chorobám, tak sa strašilo siedmymi chorobami. Teraz je to 11+- pár nepovinných očkovaní, tak sa straší tými. Ak by sa raz do očkovacieho kalendára pretlačilo očkovanie proti 20chorobám, bude sa strašiť 20timi. Ale to sa dúfam nestane a raz zvíťazí zdravý rozum!

atana
25. feb 2011

Ahojte. Vyjadrujem podporu a uznanie Petovi a Ive. Nedostali vela priestoru vo Fokuse, zato MUDr.Dluholucky ano a este mal tu drzost povedat, ze pan Tuharsky ma viac priestoru....
Vobec nechapem preco zabera miesto mladsim...je rocnik 1940. /71r/
Napisala som do redakcie staznost na vedenie relacie.
Pridajte sa. To co ste napisali nesuhlasne tu, poslite aj im, nech maju spatnu vazbu.
Navrhla som im urobit dalsiu relaciu s touto temou.
Aj som sa rozculila, ze naco vyzyvali posielat otazky mailom, ked ziadne neprecitali. Hlavne, ze som doobedu zopar napisala.
A tiez som neverila ani ň Dluholuckemu, ze mu ludia volali, ze ake je super ockovanie. To bol cisto jeho nazor a vraj, ze sa cuduju, ze vobec dali priestor Iniciative...
Urcite. Priamo do studia volali vsetci proti a do zakulisia vsetci za...toť.

kryska5
25. feb 2011

@zajo79 v pôrodnici to pre nich určite nebola novinka a brali to úplne v poho. Ja som bola celkom vyklepaná, že čo mi budú hovoriť ale vôbec nič. Očkovali vlastne pred odchodom domov, kde som odmietla dať hneď očkovať, tak mi dali termín o 6 týždňov. A tam som im len z chodby povedala, že odmietam očkovať, lebo mali dnu bábatko. A potom mi to dali do karty podpísať že odmietam, a akorát sa pýtali že teda po roku to zvážim. A ak si dobre pamätám tak tuším spomínali niečo že ma po tom roku predvolajú asi priamo už z Poddunajských biskupkupíc, preto asi ešte nie som hlásená na RUVZ za odmietnutie očkovania proti TBC.

Odmietam všetky očkovania, zatiaľ len tú 1. a 2. dávku, za čo sme už boli aj na RUZV, kde sme sa vlastne "dohodli" že zvážim očkovanie a dám dieťa do 1 roku doočkovať (tomu tiež celkom nerozumiem, to sa ako podľa RUVZ môže dať všetky 3.dávky naraz v krátkom časovom horizonte? malá má teraz 7mes ????? :D ), nakoľko mi chceli hneď dávať pokutu a ja do marca nemá čas sa tomu venovať a písať im prečo odmietam očkovanie, takže sa mi to posunie niekedy na leto, kedy si RUVZ skontroluje či som doočkovala, resp. budú čakať od lekárky nahlásenie že zas neočkujeme :D

zajo79
25. feb 2011

@bambi2 normalne si nadavam, naco som to zacinala rozoberat..dala by som zaockovat aj tretie dieta, tak isto ako su tie dve predtym...teraz mozem nad tym rozmyslat a spekulovat ako sa tomu vyhnut, lebo nato co som dnes vecer videla a citala sa zabudnut neda 😔 ☹ 😖

neviem ci sa o tom predtym hovorilo menej, ci nehovorilo...

prsky
25. feb 2011

@bambi2 pri tejto tvojej vete "a babys nemaju sancu sa tuberou nakazit... to je len bububu..." ma napadla moja debata s jednou medickou na temu ockovanie, pri ktorej ona prave tbc a hepatitidu spominala za choroby, proti ktorym urcite chce ockovat, iba pneumokoky su podla nej cista komercia - a tbc vraj preto, lebo nikdy nevies, aky bezdomovec s tbc ta v autobuse okycha 😀

zajo79
25. feb 2011

@atana mna dorazila ta mamina na zaciatku, AKE JE TO SUPER OCKOVAT...

@kryska5 aj si davala niekam neaky papier??

evina34
25. feb 2011

Dobry vecer, prave som dopozerala jednu prednasku ohľadom očkovania a este teraz sa mi stoja vlasy dupkom na hlave. Tu je link: /trva to dlhsie ako hodinu ale stoji to za to/
http://www.blip.tv/file/2224472/#

bambi2
25. feb 2011

@zajo79 niektori to beru na lahku vahu... len potom uz byva neskoro...

zajo79
25. feb 2011

@bambi2 no... vies ako sa to hovori, ze co clovek nevidi, toho neboli...

viem o par pripadoch, ze ockovali chore dieta..a potom to zle skoncilo. co zas choreho syna by som si nedala pichnut ani keby co..stacil ze mal len soplik, uz som aj volala, ze ma teplotu a neprideme...

ale teraz ako to tak vsetko citam..... nestacim sa divit.

Mas Emku zaockovanu proti niecomu?

bambi2
25. feb 2011

@prsky ze ju pozdravujem ked ju stretnes... 😉

maja22
25. feb 2011

@petot nechcela by som byť v tvojej koži, ďakujem, že si do toho išiel, pán Dluholucký pôsobil neskutočne arogantne 🙄 Bolo vidieť, že je z tvojej prítomnosti nervózny a bál sa ťa pustiť k slovu, lebo by si ho usvedčil zo zavádzania 😝 Dúfam, že ešte niekedy dostaneš v tv skutočný priestor na normálnu debatu, toto diskusia nebola, pripomínalo mi to skôr: Máme zpoždění, nezastavujem... 😝 🙄

kryska5
25. feb 2011

@zajo79 😀 len si nenadávaj 😀 ale ako sa raz človek dozvie niečo viacej čo to očkovanie vlastne je za sajrajt tak mu ani svedomie nedovolí len tak bez rozmyslu očkovať ...

s papierom že odmietam očkovanie som išla iba na RUVZ, u lekárky som jej podpísala že odmietam očkovanie a v pôrodnici som mala tiež papier nachystaný ale vôbec to nebolo treba 🙂

prsky
25. feb 2011

@bambi2 no nastastie som ju stretla len virtualne 😉 😎