Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
5. jún 2009

nikdy sa s vedlajsimi ucinkami nestretli, ale dokonca ich nepripustaju!
treba polozit potom taku otazku, ze ako je mozne, ze v inych krajinach europy, kde je mimochodom slobodna volba, vedlajsie ucinky zaznamenavaju a dokonca existuju fondy na odskodnenie obeti. a asi to bude odskodnenie za nieco vaznejsie, kedze nikto by asi neziadal odskodnit za to, ze ich dieta malo 2 dni horucky a bolo nervozne. 🙄
erika, na kedy si odlozila?

denduska
5. jún 2009

caute, tak my sme dnes boli na poradni...24.6 sme mali ist na tretiu hexu, povedala som ze ideme na dovolenku a cely jul tu nie sme, taze to mame odlozene aspon do 1 roka...a potom neviem co vymyslim 😅

a sestricka potom zahlasila, ze v 15. mesiaci mame moznost si priplatit Priorix tetra 🙄 tak my na to, ze nie. A aj dr. aj sestricka sa zhodli ze to nie je je strasna choroba, ale ze musia informovat o tejto moznosti, uz niektori rodicia tu vakcinu ziadaju 🙄 ale on neziaducich ucinkoch nemusia 😠

no a moj muz potom vravel, ze chce malu radsej zaockovat proti meningokokom ako nejakym blbym ovcim kiahnam a dr. povedala ze to az v puberte, lebo najviac ohrozena skupina su adolescenti...hlavne ze to chcu implikovat do hexy 🙄 on sa totiz vyplasil, lebo im v praci prave na meningokoka zomrel 18 rocny chalan 😒

blovitc120
5. jún 2009

Nech si ju nechajú 😝 😝. Inak o tej hexe nikto nič nevie pls?

denduska
5. jún 2009

to je ten Synflorix? niekde tu na MK niekto pisal ze po nom dieta dostalo zapal obliciek ci co 😝

blovitc, ja som hladala aj na SUKL, lebo keby ju stiahol vyrobca ako sa tam pisalo, musi to byt na SUKL a nie je tam nic zatial....dnes som sa na to pytala dokiny a ta vravela ze im este nikto nic neavizoval..tak uvidime..

barborka08
5. jún 2009

Ano, ide o Synflorix 😒

blovitc120
5. jún 2009

Joooj denduska, keby ju tak stiahli, to by bol dôvod neočkovať 🙂. Inak aj tak je to hnus, po koľkých rokoch sa prejavila tá nákaza opičím vírusom, teda kým sa to dalo do súvisu? A tieto nové vakcíny, ako môžeme vedieť, čo sa stane za pár rokov? Mne sa toto na tom nepáči ☹

jarka007
5. jún 2009

Pridala som do albumu alternativny ock. plan, ktory zverejnili svajciarsky lekari.
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Je sice v nemcine, ale problem robi skor jeho velkost ☹ . Neviem, ci sa da vobec citat .

denduska
5. jún 2009

aha toto som nasla na stranke SUKL.....rok 2004..odvtedy sa co zmenilo...ho.no 🤐 🙄

V rámci kontroly očkovania, ktorú vykonali epidemiológovia štátnych zdravotných ústavov v Slovenskej republike k 31.8.2002 bolo zo zdravotných záznamov očkovancov zistených 181 postvakcinačných reakcií, pričom hlásených na ŠFZÚ SR v sledovanom období bolo iba 6 prípadov. Išlo o závažné nezvyčajné reakcie po očkovaní proti TBC, VHB, chrípke, tetanu, diftérii a pertusis.

Z uvedeného vyplýva, že hlásenie závažných postvakcinačných reakcií je naďalej nedostatočné. Nezvyčajné reakcie v príčinnej súvislosti s očkovaním treba v súlade s vyhláškou MZ SR č.79/1997 Z.z. (príloha č. 2 a č. 3) osobitne hlásiť príslušnému ŠZÚ, ŠÚKL a na vedomie zaslať aj ŠFZÚ SR.

evkam78
7. jún 2009

Ahojte,

neviete niekto, ci mierne zle pecenove testy (AST 1,62, ALT 1,3) nie su dovodom na posunutie ockovania? Dcerka ma 4 mesiace a caka nas hexa a prevenar.

Nepovedali mi, preco su tie pecenove testy zle, mozno z ustupujucej zltacky, ale pocula som, ze by to mohli byt virusy ebv alebo cmv (nevyznam sa v tom).

Gastro lekarka je za ockovanie, ale my s manzelom si myslime, ze treba pockat kym sa pecenove testy daju do poriadku, len nevieme, ako argumentovat...

Vdaka! 🙂

vanish1
7. jún 2009

Ak chcete počkať, tak to jednoducho povedzte lekárke, nemôže vám dieťa zaočkovať, ak nesúhlasíte. Kľudne môžete argumentovať tým, že počkáte, kým nebudú pečeňové testy v poriadku, lekárka vás určite bude presviedčať, že to nevadí a pod,,,, ale ja by som dala na vl. úsudok, dieťa by malo byť pri očkovaní 100% zdravé a aj dva týždne predtým

vanish1
7. jún 2009

hľadala som niečo o tým pečeňových testoch, ale nenašla som... ale narazila som na takúto otázku na nete
Váž. pán doktor,
dovolím si obrátiť sa na Vás ako skúsného odborníka v oblasti gastroenterológie s problémom našej skoro 15 ročnej dcéry. Po očkovaní - 3. dávka Twinrixu do 2 hod.dostala teplotu a ožltli jej skléry a koža. Pred očkovaním nebola prehliadnutá až pri zvýšení teploty a ožltnutí sme zistili, že má silno prekrvené hrdlo. Nakoľko do
tejto doby nemala žiadne problémy okrem potravinovej alergie, pripísali sme laicky tento stav oslabenej imunite pred očkovaním. Po hospitalizácii bola prepustená s dg. :nekonjug.hyperbilirubinémia. Prepúšťacia správa ( príloha gr1.jpg). Serológie sú poriadku. Avšak o mesiac neskôr bola opätovne hospitalizovaná, nakoľko zvracala,
mala teplotu a ožltlé skléry. (príloha gr2.jpg). Do 24 hod zažltnutie zmizlo. Po vyšetrení v detskej GEA bola prepustená s dg.: nekojug.hyperbilirubinémia - v.s.M.Gilbert (príloha gr3.jpg). Podotýkam, že v rodine ani po predkoch z obidvoch strán sa žiadne takéto ochorenie, alebo ochorenie pečenie nevyskytlo. Nakoľko
kontrola má byť až o 2 mesiace, čo sa zdá byť dlhdá doba, prosíme o radu ako ďaľej postupovať, nakoľko máme obavy, aby sa niečo nezanedbalo.
S pozdravom Dodo

ODPOVEĎ: Na základe vykonaných vyšetrení môže ísť skutočne o M. Gilbert Vaše obavy nateraz nie sú namieste, odporúčam Vám riadiť sa radami detského gastroenterológa. V prípade akéhokoľvek zhoršenia zdravotného stavu dcéry sa s ňou objednajte na kontrolu skôr.

vanish1
7. jún 2009

pred očkovaním nebola ani prehliadnutá!!!!

sammy19
8. jún 2009

ahojte.

vanish, k tomu Infanrixu som našla toto:
Infanrix hexa - chýbajú vakcíny 07.06.2009, 23:33

Dobry vecer, pani doktorka. Dcerka mala byt zaockovana Infanrixom hexa (3. davka), ale lekarka spominala, ze teraz je nejaky vypadok tejto vakciny. Vraj nejaku "varku" vyrobca stiahol (neviem preco) a nove zatial nie su. Je takyto stav na celom Slovensku? Neviete, kedy bude pripadne tato vakcina opat k dispozicii? Dakujem za odpoved.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Tento stav je na celom Slovenksu, vakcína bude navezaená pravdepodobne o dva týždne. Intervaly medzi jednotlivými dávkami sa dajú predĺžiť, takže nie je dôvod na znepokojovanie sa.

by ma zaujimalo, preco je to tak a co sa stalo... zeby sa im zasa nieco nezdalo a infanrix nebol az taky "uzasne bezpecny" ako nam vsetci nahovaraju... ja som uz z toho unavena 😖

denisocka
8. jún 2009

ahoj sammy,ako cečko?

sammy19
8. jún 2009

ahojcek, no mala mi to s uspechom pije 🙂 aj Samko. takze som rada. Narozdiel od Jamiesonu to aspon do nich dostanem. A tvoj maly ako?

jarka007
8. jún 2009

Viac ako tisic hospitalizovanych deti po masovom ockovani v Bangladezi. Vraj ich je len 50 a o nic nejde .
😒
http://de.news.yahoo.com/2/20090608/twl-hundert...

addaa
10. jún 2009

Ahojte hľadala som na nete info ohľadom žltačky typu A-choroby špinavých rúk. Našla som iba pozitívne články. Rozoberali ste tu aj očkovanie proti tomuto vírusovému ochoreniu?

petot
11. jún 2009

V anglictine su nejake kriticke informacie tu:

http://www.nvic.org/Vaccines-and-Diseases/Hepat...

V skratke: choroba nezvykne byt vazna a poskytuje dozivotnu imunitu, na rozdiel od vakciny. Prenos hepA z osoby na osobu je zriedkavy. Vakcina ma neziaduce ucinky, aj vazne, dokonca smrtelne. Zlozenie vakciny je znepokojive. Dlhodobe studie nie su dostupne.

lucia123
11. jún 2009

Podávam ďalej informáciu, krorú som sa dozvedela a mám za to, že by to mohlo pomôcť niekomu, kto o tomto nebezpečenstve ešte nevie:

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

Prítomnosť ortute v ženských orgánoch sa prejavuje tvrdnutím tkaniva a tvorením cýst a polypov. U tehotných žien ortuť preniká cez placentu, ktorá by mala dieťa chrániť pred skodlivými vplyvmi. Vedci namerali vo fetuse cca. 20% väčšie množstvo ortute ako u jeho matky. Nervový systém tela dieťaťa môže byť teda už od jeho narodenia poškodený (a ak nie je poškodený ortuťou z amalgámu, dorazia ho dávky ortute vo vakcínach. Poznámka KPM). Civilizačná choroba – otrava amalgámom – poškodzuje teda nielen jednú generáciu, ale tieto škody prechádzajú na ďalšie pokolenia. Deti, ktoré už prišli na svet s ortuťou v tele, reagujú veľmi citlivo na založenie dalšieho amalgámu do zubov!

addaa
11. jún 2009

Ahoj petot dík za link, večer si k tomu sadnem. Mňa však skôr tak trochu vydesilo, že s tou diagnozou je nutný dlhší pobyt v nemocke a opakované odbery krvi. Myslím, že by to bolo pre každé dieťa nočnou morou. Tak preto so začal hľadať...ja sné ja nie som za bezbrehé očkovanie, aj mmr si musí vydiskutovať s našou dr., aby sme ju odložili na neskor....

paola.o1
11. jún 2009

ahojte mamicky v anglicku, pls ockovanie DPT - to je proti akym chorobam?

blovitc120
11. jún 2009

Zaškrt, tetanus, čierny kašeľ

petot
11. jún 2009

addaa: keď sa poriadne nelieči, tak je to naozaj veľmi dlhý čas. Sú možnosti, ako tomu pomôcť, ale lekári o nich nevedia. Pozri http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf kapitola Hepatitida A. Ale keby si to chcela naozaj použiť, prečítaj si aj kap. Vedľajšie účinky.

denduska
11. jún 2009

petot, ja sa len chcem spytat..co sa tym mysli ze "z osoby na osobu"? lebo ja si pamatam raz z cvika ze jeden den som vysetrovala chlapika s hepA a na druhy den sme prijimali jeho zenu aj obe deti... 😅

petot
11. jún 2009

denduska: Citujem: Hepatitis A is a viral disease that thrives in areas with poor sanitation and is spread when people eat or drink something that has been contaminated with human body waste products. According to the CDC, "Child-to-child disease transmission [of hepatitis A] within the school setting is uncommon.

Takže ak niekto kontaminuje napr. potraviny, tak sa samozrejme nakazia viacerí. Ale nestačí že sa dieťa pohybuje v kolektíve s nakazeným.

denduska
11. jún 2009

aha, okej, lebo ja som si to vysvetlila ze sa neda nakazit od choreho...oni asi maju na mysli konkretne kvapockovy prenos... tak uz som pochopila, vdaka 🙂

halienka
11. jún 2009

Ahojte priatelia, čítam vás už dlhšie a rozhodla som sa zistiť na čo všetko som očkovaná. V karte sú tie záznamy ale dosť zmätočne napísané a tým latinským názvom moc nerozumiem. pomôžete mi to trošku preložiť?
Je to tam asi takto:
8.10.1973 - TBC ( tomu rozumiem)
25.2.1974 - Tuberkulín skúšky - (nerozumiem)
25.4.1974 - Tuberkulín skúšky +(nerozumiem)
14.1.1974 - DTP
25.2.1974 - DTP
7.10.1974 - DTP
6.7.1976 - DTP (tomu rozumiem)
4.3.1974, 26.4.1974, 4.3.1975 - POLIOMYELITIS (to neviem aká vakcína je?)
27.5.1974 - VARIOLA (tiež neviem)
3.10. 1974, 13.9.1977 - MORBILLI (neviem)
3.3.1982, 13.5.1987 - POLIOMYELITIS
27.2.1981, 12.10. 1982, 13.10.1987 - Tetanus, Diftéria? (nerozumiem, že by sa takto ešte aj neskôr očkovalo?)
9.10.1985 - RUBEOLA
Tie dátumy tam sú pečiatkované hlava nehlava, takže neviem či je to správne, ale zdá sa mi to akosi moc. A teda niektorým názvom ani nerozumiem, aké choroby to sú. Zaujíma ma to, lebo tiež trpím autoimunitným ochorením, ktorého príčinu samozrejme lekári nepoznajú a tiež je za posledné desaťročia na vzostupe. Tak uvažujem či to nemôže mať súvis, aj ke´d toto ochorenie u mňa prepuklo až 24. roku, ktovie či nemôže byť dôležitým faktorom nejaká oslabená alebo narušená imunita vďaka tolkým očkovaniam. Tiež si spomínam, že mi mama hovorila že som mala príušnice tak silné, že som skoro na ne umrela. No už neviem koľko som mala vtedy rokov, to musím ešte zistiť, či to bolo pred očkovaním alebo po, a vlastne neviem ani ktoré z týchto očkovaní bolo na príušnice. Tak vám moc ďakujem za pomoc 🙂

denduska
11. jún 2009

halienka, fuha, dala si si namahu 😀
tuberkulin skusky - znamena ze si este nemala protilatky, + ze si uz mala.
poliomyelitis - detska obrna
variola - prave kiahne, dnes sa uz neockuju
morbilli - osypka
ten tetanus difteria, ano tak nejak sa to ockovalo....tak vela...
mumps teda priusnice si ockovana vobec nebola podla toho... a predstav si kolko veci maju k tomu dnesne deti naockovane este...lebo toto je v podstate 8 chorob.....dnes dostanu uz v 3. mesiaci 7.... 😝

petot
12. jún 2009

denduska: "Tak veľa"? 🙂 Veď dnes sa očkuje rovnako veľa, a ku každej dávke DTP u detí pribudli ďalšie 3 vakcíny, a to ešte nepočítame kadejaké rotavírusy, prevenary, varivaxy a neviemaké vaxy a ixy, čo starostliví rodičia doprajú svojim deťom.

halienka: Mne sa zase objavili atopické problémy po Twinrix-e v 20 rokoch. P.Incao má asi pravdu, že vakcíny dokopávajú organizmus smerom ku Th2 imunite, čo vedie ku stéle väčšej náchylnosti ku chronickým -alergickým, autimúnnym prejavom.