Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barborka08
17. dec 2009

erika, ved prave, normalne sme doma zrusili aj wifi, skutocne mi z toho bolo hrozne, neprajem nikomu take 2-3 dnove bolesti hlavy. Teraz ako sme doma minimalizovali elektromagneticke ziarenie a dala som prec mobil (doma ho v mojej pritomnosti nikto nepouziva) bolesti a migreny uplne ustupili. 🙂

tin007
17. dec 2009

barborka aha, no je to dovera, tak dik 😒

erikasadek
17. dec 2009

barborka viem si predstavit, a

erikasadek
17. dec 2009

no poslalo mi to nedokoncene; 😠 😀

barborka08
17. dec 2009

tin, 😒 aj mna to hnevalo, nakoniec som aj tak dosla k zaveru, ze na rubeolu (tu by som mozno malej dala pichnut v 17r.) este mame cas a dovtedy snad aj niekde vycestujeme a tam sa da zaockovat monovakcinou, tak to teraz vobec neriesim 😉

barborka08
17. dec 2009

erika 😀

tin007
17. dec 2009

barborka u nas zatial iba veeelmi orientacne riesime mumps (ak by neprekonal, tak niekde okolo 12ho roka by som riesila ockovanie, kvoli pripadnej sterilite)

denduska
17. dec 2009

tamix, moze ju pichnut, lenze musi byt na to padny lekarsky dovod 😒 je vela liekov tuna neregistrovanych, na tzv. mimoriadny dovoz, lenze to musi odhlasit eticka komisia. Tak sa dovazaju aj napr.niektore silne antibiotika a tak.

barborka08
17. dec 2009

tin, my tiez tak rubeolu, ale ako som uz skor pisala, ja som bola ockovana proti rubeole a aj tak som ju v 17 dostala 😕

petot
17. dec 2009

spevacka: 😀

petot
17. dec 2009

tin007: Je to síce nepochopiteľné, ale teraz keď rozbiehali masové preočkovanie školákov MMR vakcínou, tak na otázky, že čo ak dieťa už niektorú chorobu prekonalo, odpovedali "nevadí, môže sa bezpečne preočkovať"!!! 🙄

(Také že zásada opatrnosti, alebo že načo zaťažovať dieťa niečím, čo absolútne nepotrebuje, to uvedeným "odborníkom" zjavne nevadí. Vsjo rovno, vpřed jenom vpřed, jedna veľkosť pre všetkých, vari by ste len nechceli individuálny prístup?!?)

petot
17. dec 2009

tin007: Zabudol som napísať, že to bolo v GB.

tin007
17. dec 2009

petot ja som pevne presvedcena, ze maly ten mumps, rubeolu a osypky dostane este pred ockovanim 😀 ale vaznejsie, kvoli dedicnym predispoziciam idem akekolvek dalsie ockovania maleho konzultovat minimalne s neurologom (takze je mozne, ze uz ockovat ani nebudeme musiet)

zitaje
17. dec 2009

Tin, a kde chces zohnat mumps, rubeolu a osypky? 😉 Ja kedze mam babu, tiez by som bola radsej, keby rubeolu prekonala a ostatne dve ma az tak netrapia (MMR ockovana neni), ale odkedy mam deti (7 a pol roka) tak som nepocula o tom, ze by niekto mal co i len jednu z tychto chorob. Len ovcie kiahne sa vyskytuju a 6. choroba. Starsia kiahne mala, 6. chorobu nie, mala nemala este vobec nic...

tin007
17. dec 2009

zitaje ... zeby som sa posadila s malym do cakarne nasej pediatricky a ono sa mozno nieco nalepi 😉 mozno tak, ako za "nasich" cias, ked niektore z deti chytilo, tak mamina obvolala ine maminy, vsetci prisli na navstevu, deticky sa pohrali, vybozkavali a vysokopravdepodobne si chorobu domov odniesli (ja si s urcitostou pamatam na mumps a ovcie kiahne) 😀

zitaje
17. dec 2009

tin, ale (skoro) vsetky deti su ockovane MMR, tak kde chytis mumps? Ovcie kiahne su v pohode, to sa chytit da, ale tie co su v MMR, tam podla mna nie je moc sanca. 😒

olivova
17. dec 2009

no a na tu rubeolu nie su monovakciny? Teraz uvazujem - ked robia testy tehotnej zene na protilatky rubeoly, co sa stane, ak ich nema dostatocne? Hadam tehotnu nebudu ockovat...

zitaje
17. dec 2009

To sa tu riesilo - monovakciny su v SR nedostupne ale daju sa zohnat v zahranici. Zrejme najlepsia volba. Ale ak sa clovek rozhodne pichnut, tak este pred otehotnenim.

petot
18. dec 2009

zitaje: Ono zase to, že sú deti očkované, neznamená, že tie choroby nemôžu dostať. Ale len málo doktorov má tú "guráž" napísať takú chorobu, na akú bolo dieťa očkované. Skôr panuje taký prístup, že "očkovaný, tak to určite nebude toto".. A nazvú to nejako ináč. Je x chorôb, ktoré sprevádza horúčka a vyrážky.

jaja1118
18. dec 2009

ahojte....

vcera som sa vratila z porodnice....Ruzinov-Ba......neviem,ci to tu uz niekto pisal.....ale pre istotu......

🙂 🙂 🙂 nestihaju ockovat 🙂 🙂 🙂
treba sa objednat 😉 ......

velmi sa tomu tesim a nedalo mi sa o moju radost s Vami podelit........

pekny den.....

lubii
18. dec 2009

jaja gratulujem 😵 😵 😵

erikasadek
18. dec 2009

ahojte zitaje, tak to by musela tina,ist mimo slovenska a s velkou pravdepodobnostou, ak dostane osypky nasleduje mumps.. 😉 tu , sa toho najde vzdy.. 😉

denduska
18. dec 2009

jaja, super 😉
mne prave volal muz ze mu v cakarni sedi sestricka od nasho pediatra..taka hyperockovacia..ale nevedeli sme narychlo vymysliet ziadnu pomstu.... 😅 ibazeby jej pustil ten beziaci pas pri ergometrii rychlejsie nech sa zapoti 😀 😀 😅 🤐

tamix
18. dec 2009

Ja mám jednu otázku mimo očkovanie. Dúfam, že mi budete vedieť poradiť. Asi tak mesiac sa malej tvárička začala vyhadzovať – také malinké červené bodky. Na začiatku jej to ešte zmizlo, ale o dva dni sa jej to objavilo zas. Teraz jej to už ani nezmizne. Má to na brade, líčkach, viečkach. Na telíčku to nemá.
Myslela som na potravinovú alergiu. Doma varené jedlo jej nechutí. Spapá len tie kúpené od Hami a aj to skôr len tie zeleninové na hladko rozmixované. Mäsové jedlá jej akosi nesadnú, aj včera časť vyvracala. Keď sú tam väčšie kúsky, tak ju to napína. Ale také by už mala papať-bude mať 9 mesiacov (ale normálne ba mala mať len 7)
Nemal náhodou niekto podobný problém? Ako ste ho riešili?

cora73
18. dec 2009

neviem,ci ti poradim,ale maly okrem toho ekzemu,co ma na lickach a stale sa mu zhorsuje,ma odkedy som mu zacala davat prikrmy,kazdu chvilu nejake vyrazky a min 4 ma take,co mu vobec uz 5 mes nemiznu...aj od vcera ma dalsiu novu,a to mam bio dieta,a varim iba malo druhov potravin,stale mu tocim par veci dokola a neviem zistit,z coho to stale ma...
Alebo zeby osypky? 😉
Z masa to asi mat nebude,ale pokial ti ho vracia,tak jej ho nedavaj...Ja som tiez najprv davala 6x maso a 1x zltok,ale je to hrozne vela a zelezo a vapnik sa da ziskat aj zo zeleniny,tak mu teraz davam 1-2 x do tyzdna maso,a aj to sa mi zda vela,a zltok,len ked si spomeniem... 😀

cora73
18. dec 2009

este si sem dovolim dat prispevky z ineho fora:

1 prispevok:

Podla mna problematika povinneho ockovania na Slovensku je v najvacsej miere legislativnym problemom a tou istou cestou by sa mal aj riesit. T.z. podnet na ustavny sud o preskumani zakona o povinnom ockovani, kedze koliduje s Dohovorom o ludskych pravach o biomedicine. Je jedno, ci je ockovanie preventivny zakrok alebo nie - ockovanie je medicinskym zakrokom a zakladnym pravom kazdeho obcana aj na Slovensku by malo byt, ze sa moze rozhodnut PRE ci PROTI ockovaniu seba a svojho dietata slobodne prave tak, ako sa o tom rozhoduju obcania inych krajin v Europe. Argument o preventivnosti je tu podradeny principu slobodnej volby.

Zdruzenia, ktore su za zrusenie povinnosti ockovania, by spravili najlepsie, keby sa spojili, dali celu zalezitost preskumat dobremu pravnikovi a podali to na ustavny sud. V pripade neuspechu pokracovat vyssie.

Je fajn, ze sa trocha o tomto zacalo diskutovat - myslim vsak, ze farmaceuticky firmy sa neradi dobrovolne vzdaju svojich ziskov a teda sanca, ze na ministerstve pochodite s navrhom zakona o nepovinnosti ockovania sa rovna NULE. Chodte na to zhora.

2 prispevok:

odmietla som, a bola z toho kauza, dostať môžete pokutu, teraz dokonca vyššiu, ako pred 15 rokmi. to je proste niečo, kde vás štát donúti, ak budete hovoriť otvorene na túto tému, štát má páky na vás, ostatné môžem len osobne,

denduska
18. dec 2009

tamix, tak moja mala nechcela nic...takmer do 1 roka! ani domace ani kupene, vsetko co zjedla bolo naozaj par malych lyziciek a vymienali sme zemiaky, kel, karfiol, brokolicu...zltok? ha, ani nahodou a o mase ani nevravim....inac len kojenie kojenie....ked si spomeniem na tie casy aka som bola zufala...od roka z nicoho nic zacala bastit aj kusky aj normalne jedlo. Nic si z toho nerob, ak nechce jest podla tabuliek aj kusky a somariny, ak pribera a je spokojna, vobec to neries. Ja som vraj tiez nic nejedla, babka ma napchavala nasilu a vysledok je ze som v roku mala sotva 9 kil a uplny odpor k jedlu. Mozno este nie je celkom pripravena ,ani jej traviaci trakt a nevie to stravit..vsetko chce cas 😉
Na zelezo miesto masa skus cviklu, myslim ze to jej zachuti.

martinka1981
18. dec 2009

Ahojte,aj naša malá má červene suche líčka,a včera sa jej to strašne zhoršilo po tom čo spapala červeno žlte jablko(kdesi som čitala že deti do 1.roka by nemali jesť červ.jablka,ale okolie ma presviedčalo že je to blbosť 🙄) a okrem toho sa jej aj vysypali ručičky 😒muž je tiež alergicky na niektore druhy jablk tak si dal kusok z takeho čo jedla mala a za chvilu ho už aj svrbeli oči 😒......takže aj zdanlivo bezpečne jablko može narobiť šarapatu 😕
inak ja tiež malej nedavam 6x do tyždna mäso,sa mi to zda vela presne ako piše Cora,ved ani my nejeme tak často mäso a žltok som jej ešte ani nedavala....

veronikapp
18. dec 2009

tiez som citala, ze cervene jablka nie su vhodne pre male deti. Ale bolo mi povedane, ze to ma vyznam asi len pre veganov/?/, lebo obsahuju viac bielkovin.
A tiez by sa mali davat len sladke jablka, nie kyslaste- mozno toto robi problem.

martinka1981
18. dec 2009

Tieto su take sladko kysle,podla mna chutne 😉 ....no ale že to takto na nu zaposobi by ma teda nenapadlo,čo už,musime davať pozor na tie naše pokladiky 😉