Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
19. nov 2010

@alelea
Je aj lepšia adresa na to isté:
http://www.vaccinezombie.com/

eridani
19. nov 2010

Este raz si to radsej overim u vas. Existuje pravna norma na zaklade ktorej je doktorka povinna hlasit RUVZ neockovanie? Lebo myslim, ze nie je. Takze ked na nas doktorka zase zacne, ze nas musi nahlasit, mozem jej povedat, ze nemusi? Ze na to aby ona bola kryta staci zapis do dokumentacie pacienta a nic viac s tym ona robit nemusi? Ziadne hlasenia? Na zaklade coho vlastne doktori vytrubuju nase osobne udaje a udaje o zdravotnom stave tretej strane (V tomto pripade RUVZ)?

livo46
19. nov 2010

@manof dakujem 🙂

manof
19. nov 2010

@eridani
Je to presne ako píšeš. Povinnosť hlásiť je iba v prípade, že sa rodič s dieťaťom nedostaví na zdravotnú prehliadku ani po 2. písomnej doložiteľnej (tzn. doporučene) výzve.

To sú len bludy, ktoré natrepali do hláv lekárom propagátori očkovania na čele s hlavným epidemiológom SR Mikasom. Ale oporu v zákone či vyhlášku to hlásenie odmietania očkovania nemá.

manof
19. nov 2010

Kombinácia nižších nákladov a rastúcich štandardov spolu s potrebou byť prítomný v rozvíjajúcich sa krajinách sú lákadlom pre mnohé farmaceutické spoločnosti, ktoré si v Ázii čoraz otvárajú čoraz viac výskumných a výrobných závodov.

Príkladom sú výrobca liekov MSD (Merck), ktorý investuje 120 miliónov eur do továrne na liečivá v Číne, či spoločnosť GlaxoSmithKline, ktorá sa spojila s najväčším kórejským výrobcom liekov. Rovnako aj spoločnosť AstraZeneca zvýšila svoju prítomnosť v Ázii, ktorá v sebe nesie prísľub zastu aj v čase úpadku na európskych trhoch a škrtania v oblasti vedy a výskumu v EÚ. Znížený záujem vidieť aj na skutočnosti, že za posledných rokov bolo menej ako 40 percent z pacientov zapojených do najväčšich klinických testov Európskej liekovej agentúry z Európy. Táto oblasť je opäť jednou z tých, ktoré sa presunuli do krajín ako India, či Vietnam.

Keď v roku 2009 vypukla pandémia prasacej chrípky (vírus H1N1), najväčšie farmaceutické firmy EÚ a Spojených štátov sa zaviazali vyrobiť čo najskôr vakcínu. Bola to však čínska firma Sinovac, ktorá ako prvá oznámila vyvinutie jedinej vakcíny potrebnej na použitie.

Zdroj: http://www.euractiv.sk/vzdelavanie0/zoznam_lini...

Takže keď najbližšie uvidíte Priorix made in Korea a Gardasil/Silgard made in China, tak sa nedivte. O čínskych kvalitatívnych štandardoch asi nemá veľkú cenu sa rozpisovať.

jonas17
19. nov 2010

Ľudia, tak ja som dnes zažila neskutočnú aroganciu zo strany našej lekárky.
Dnes , na poradni, ma objednávala na očkovanie, na február.Neviem, či som urobila dobre, ale povedala som už teraz, že ja očkovať nedám viacej.Milo ma prekvapila, že ma nebude nahovárať, ale som prvá, tak sa musí poradiť, ako bude postupovať.Odkázala som ju na stránku, Rizikaočkovania, tak vraj ona číta iné veci.Spomenula som Virapena, ona také hlúposti nečíta.Vraj ona je už dlho lekárka, tak ona pozná rizika očkovania.Ja som myslela, že nech si prečíta na stránke právne veci, ale ani nereagovala, len sa usmievala.Ked som jej povedala, že záškrt u nás nebol 30 rokov, tak ona videla umierať dieťa na záškrt, vravím, kedy, tak ked mala desať rokov.Kukla som na ňu, teraz má po 50.
No a neviem, či som neurobila hlúposť, že som jej povedala, že napíšem pre ňu vyhlásenie a tiež to pošlem aj na RUVZ.Mala som počkať, s čím na mňa vyjde vo februári.
Ked som spomenula, že Oliver má cukrovku, tak ona na to, že určite prekonal nejaký vírus, a nie hned to zvaliť na očkovanie a vraj vtedy sa neočkovala 6-kombinácia a ona môže očkovať do 38,5 teploty dieťaťa.Tak vírus...hlavne, že do žily ho dostať mohol vakcínou...
A vraj, aby teraz v Čechách nestúpol počet chorých na TBC, a vakcína proti žltačke je super, je na 10 rokov, a záškrt na nás útočí z Ukrajiny...ona sa tej Ukrajiny normálne bojí.A vraj obrna, treba sa jej báť, lebo chodíme do zahraničia ( Madarsko, Poľsko, Chorvátsko) a ked sa nebude očkovať, tak sa rozšíri...
Ale na jej obranu musím povedať, že nikdy nenútila nič pomimo, rotavir,chrípku...
A ešte , tu som spomínala, že chlapček dostal pneumokoka a museli mu odrezať rúčky a nôžky, nebol pneumok.ešte povinny, tak nech si rozmyslím, s tým očkovaním, je to v jej obvode.Ale v podstate ma chápe, kedže náš syn má cukrovku, že sa bojíme.A ešte som jej povedala, že malá mala z očkovania hnačky, tak to nemala zaznamenané.A vraj cukrovku môže dieťa dostať z hocijakých iných liekov, lebo všetky mu môžu poškodiť pankreás, tak nemôžem to zvaľovať na očkovnie.
Tak asi tak.tera neviem, či budem posielať na RUVZ, alebo počkám, čo povie.No, máme ešte čas.

barbyes
19. nov 2010

ahojte, je tu niekto s BA? potrebovala by som poradiť doktorku ktorá nie je tak zásadne za očkovanie. práve sa muž vrátil s povinnej prehliadky, ja som chorá, a poriadne sa s doktorkou pohádal lebo žiadal iba odloženie očkovania kvôli viacerým kontraindikáciám ktoré ona za kontraindikácie nepovažuje: RTG vyšetrenie z pred 2 týždňov, moja choroba, ktorá sa síce u malej zatiaľ neprejavila, ale vírus v tele určite má s čím úzko súvisí oslabená imunita ktorá už z nášho hľadiska kontraindikáciou je, nehovoriac o tom, že nemá celkom zahojenú ranku po očkovaní po TBC. a v prípade, že odmietneme všetky ďalšie očkovania tak sa budeme hádať pri každej návšteve.

barbyes
19. nov 2010

inak k vitamínu D- Vigantol, ak ho chcete plnohodnotne nahradiť, kúpte si olej Carotino-zmes červeného palmového oleja a oleja canola (jarnej repky) kde stačí podať tiež 2-3 kvapky denne. Dá sa kúpiť v Planeta food- obchod so zdravou výživou

eridani
19. nov 2010

@manof Vdaka za potvrdenie toho, co som si aj myslela. A este raz sa pytam na zaklade coho vlastne doktori vytrubuju nase osobne udaje a udaje o zdravotnom stave tretej strane (V tomto pripade RUVZ)? Nie je to v rozpore s lekarskym tajomstvom, resp. co na to zakon o ochrane osobnych udajov? Vie niekto ako je toto pravne osetrene?

fatulda
19. nov 2010

@barbyes ahoj, napisem ti IP 😉

eridani
19. nov 2010

@barbyes @fatulda Tiez by som rada kontakt na taku rozumnu doktorku, najlepsie smerom na Senec. Dakujem.

barbyes
19. nov 2010

@eridani ahoj, ty si dala očkovať hexavakcínou? naša absolvovala prvú dávku ☹ 😠 vtedy sme to ešte nezisťovali 😠 a už ďalšie by sme chceli nejako obísť, poprípade ich rozdeliť a dať iba časť z nich, čím menej tým lepšie

@fatulda ďakujem

barbyes
19. nov 2010

@jonas17 to si obišla dobre, naša sa dnes do muža tak pustila, že bol úplne hotový keď prišiel domov. ako on sa nedal ale nechápal z nej 😝 tiež tam na neho vybafla, že ona je lekárkou 30 rokok a pod. ...akoby to zaručovalo jej odbornosť 🙄

barbyes
19. nov 2010

@fatulda a ostatné očkovania absolvovali a chceš aby v budúcnosti absolvovali?

jonas17
19. nov 2010

@barbyes no, z toho som sa v duchu smiala, že ich argument musí byť správny, lebo oni sú lekári, my len rodičia, tak nemôžeš byť múdrejšia
a pritom ani základné veci, čo sa týka očkovania, nevie

miliharmi
19. nov 2010

Ha, ha všimli jste si té pěkné reklamy, co nám běhá nahoře. 😉

petot
19. nov 2010
lucula73
19. nov 2010

@jonas17 tak to aj moja mi povedala,že videla umierať na záškrt..ale netuším kde a kedy,lebo má tiež 51 rokov... 😠

jonas17
19. nov 2010

@lucula73 no, tak asi dávno, majú spomienky na minulosť, hviezdy 🙂

danto
19. nov 2010

ahojte, chcela by som sa poradit. Nas syn (4 mesiace) nema zatial ziadne ockovanie (TBC sme odmietli) ale mali by sme absolvovat hexavakcinu a uvazujeme, co robit. Dost sme si okolo toho nastudovali a dve veci nas zastavuju pred uplnym odmietnutim:
1. cierny kasel - nasa lekarka nam hovorila o zvysenom vyskyte na Slovensku a umrtiach deti do jedneho roku?
2. chystame sa s malym cestovat (mame rodinu v Maroku, Hong-Kongu, USA). Nejake odporucania/skusenosti v takomto pripade?

martinba
19. nov 2010

@danto podla mojho nazoru neockovat je ovela tazsie rozhodnutie ako ockovat. preto ma trosku "hnevaju" vyhlasenia, ze sme nezodpovedni rodicia, pretoze si myslim ze sme ovela zodpovednejsi a chceme prevziat zodpovednost za svoje deti a neschovavat sa za "autority". k tvojej otazke: ad 1. cierny kasel je sice zvyseny ale u teenagerov a mladych dospelych, necital som ziadny clanok ze by sa vyskytoval u deti mladsich ako 1 rok. ad 2. myslim si uz samotne cestovanie lietadlom a caste zmeny prostredia pre tak male dieta su rizikom, takze si to musite sami zvazit bez ohladu na ochorenia proti ktorim nas "chrania" vakciny.

roo
20. nov 2010

@martinba no a nasa povedala nieco v tom zmysle, ze chudak dieta, pretoze zan rozhoduju rodicia 😅 A tiez ze ja ockovana proti TBC som, ale moje dieta nebude (akoze - mam z toho obrovsku radost, ze som zaockovana... hoci, ked som ja bola dieta, bol vyskyt TBC vacsi). Ja mam oproti mojim detom aspon tu vyhodu, ze som prekonala kiahne, ruzienku. Neviem, ci aj osypky nahodou nie, musim si to zistit.

kaja73
20. nov 2010

opravte ma ked sa mylim,ale ak mam37 rokov a naposledy som bola očkovana na povinne očkovania ešte niekedy v detstve,tak už v podstate namam na žiadnu z tych ochoreni imunitu,alebo niečo učinkuje až tak dlho? ne tetanus ani zaškrt som v dospelosti preočkovana nebola.Ak by som teda už imunitu nemala,tak ju nema ani moj manžel a vlastne ani vačšina mojich znamych.V podstate teda imunitu z povinnych očkovani maju len deti? A ak nedam syna očkovat napr na osypky a prinesie ich domov,tak nas nimi nakazi? Alebo inak,ak my dospely už nemame imunitu, ako to, že nie su epidemie v našich radoch na osypky,mums,zaškrt a dalšie choroby na ktore nas očkovali naposledy v detstve? Mam z toho zmatok,vie mi to niekto vysvetlit? Dakujem.

jonas17
20. nov 2010

@kaja73 ja som ako dieťa prekonala kiahne, mums,tak na toto mám imunitu na celý život.Nie?ked bola epidémia žltačky, bola som škôlkárka, som ju nedostala, skoro všetci boli chorí.celé triedy sa stretli v nemocnici.to asi preto, že som bola kojená dlho.a teraz mi dr povedala, že moja Emka, zaočkovaná na žltačku, má imunitu na 10 rokov! to fakt?

kaja73
20. nov 2010

@jonas17ovčie kiahne som aj ja mala ,ale na tie sa neočkuje ani teraz povinne.Z tych vtadajšich povinnych som neprekonala nič,takže asi už tie očkovania teraz neučinkuju.Ak je to tak,tak prečo tie deti do toho štat tlači a na dospelych kašle?

jonas17
20. nov 2010

@kaja73 a chce aj ty byť povinne očkovaná? 😀 😀
no a ja si pamätám, že stále som počúvala, že nás v detstve očkovali proti detským chorobám, lebo pre deti sú nebezpečné, dospelí ich prekonajú hravo.tak asi preto to očkovanie je len pre deti.

sorciera24
20. nov 2010

nieco podobne vrta aj mne v hlave....moj rocnik este nebol ockovany na mumps, ja som ho vsak v detstve neprekonala a polovica ludi mojho veku takisto nie, cize teoreticky nemam ziadnu imunitu voci mumpsu, ak by sa tu ten mumps vyskytoval, tak je pravdepodobne ze ja alebo aspon niekto z tychto ludi by sme ho teraz "lapsli" 😉 teoretis mi z toho vyplyva, ze tu ten virus nie je, cize aj nase deti su proti nemu ockovane zbytocne....nie? 😉 ....a to nehovorim o inych...

kaja73
20. nov 2010

@jonas17 Nechcem 😀 ved ani maleho nechcem dat a prave preto si zistujem ake argumenty použijem.A tie detske choroby su praveže dobre zvladnutelne detmi a dospely možu mat fakt problem-vid osypky.

jonas17
20. nov 2010

@sorciera24 podľa mňa tu mums je.mylsím, že kámoškin syn ho mal teraz.len mi nejde do hlavy, ako ho mohol chytiť 11-ročný chlapec, ked je zaočkovaný.ale ved tieto choroby dospelí preto nedostávajú, lebo ako deti boli zaočkovaní,či? ja som si toto celý život myslela 😀 ved takto nám to vtlkali.
a zažila som už aj také a o tom sa hovorilo, že ako dieťa mal muž kiahne a dostal ich aj ako dospelý.ale je to možné? ktovie, čo ako dieťa mal.si pamätám, ked moji chalani sa vysýpali.prišla som k dr. stým, či to nie sú kiahne.tak nás dala najprv do izolačky, vyčkali sme si tam šoru a potom skonštatovala, že môžu to byť kiahne, ale je ich dajak málo, ale aj tak na kiahne nič netreba, ani púder už neodporúčajú. tak sme išli domov, "kiahne" zmizli a ja vlastne dodnes neviem, čo to tie moje deti mali. 😀

sorciera24
20. nov 2010

@jonas17 do roku 1984 sa mumps neockoval.....preto ho vlea ludi malo, ked boli mali, ale ja napr. som ho urcite neprekonala!...ruzienku ano, ale mumps nie.....takze kedze som nebola ockovana ani som mumps neprekonala...mala by som sa ho teoretis obavat... 😀 ja by som skor uvazovala, ze ten 11rocny ho prave dostal z tej vakciny,kedze je ziva... 😒