Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

m311293
22. feb 2008

nevím kolík lidí umřelo na reakci po očkování ale umím si docela představit kolik lidí denně zahyne na silnícíh, a přesto sedáme každý den do auta(některé) a přecházíme přes cestu. Vím že je hrozné když má dítě po očkování bouřlivou reakci, ale potřeba zvážit, bouřlivá reakce několik dní, nebo celý život omezení kvůli žloutence.

rastislavis
22. feb 2008

pradedko ma TBC, nie dcerka. ta bola nastastie zaockovana, bohvie ako by to dopadlo keby nebola
ked ale male dieta pride do styku s chorym clovekom, tak sa preventivne musi krmit antibiotikami

a co mateda riadne stve je to, ze pradedko bol pravidlene sledovany u lekara, za posledne roky bol niekolkokrat hospitalizovany a napriek tomu na to nikto neprisiel

cert..ova
23. feb 2008

ahoj, nikdy bych si nedovolila neočkovat dítě, díky očkování nejsou nemoci, na které děti normálně umíraly

pd900bo
autor
23. feb 2008

cert..ova skus www.rozalio.cz je dobre poznat aj odvratenu stranu veci, co sa tyka tych chorob na kt sa umieralo- tak o ich ustup sa postarala aj lepsia zivotna uroven a hygiena..

uhlikova09
23. feb 2008

cert..ova 😉

jabrunko
23. feb 2008

rastislavis - takze tvoje dieta je zaockovane, zdrave,len prislo do styku s nakazenym a preto berie antibiotika? tak naco je potom to ockovanie? to nechapem ...
ja si myslim, ze ockovanie by sa malo dat minimalne oddialit ... tbc staci do 6 tyzdnov a nie hned v porodnici, tam ma dieta sokov dost
hexa vakcinu posuvam az po 1. roku dietata

pd900bo
autor
23. feb 2008

v Japonsku sa deti ockuju az po 2 roku zivota, do 2 rokov sa totiz vyvija nervova sustava cloviecika a prave ockovanie posobi na nervovu sustavu. Potvrdil mi to aj moj lekar aj zenske na hygiene- bola som ich navstivit a povypytovat sa. Mnozia sa vo svete pripady autizmu u deti a mnohi to pripisuuju prave ockovaniu.. ale to je beh na dlhe trate.. ☹

musko
23. feb 2008

jabru, musí brať antituberkulotiká podľa určitého režimu - ak sa stretla s niekým, kto má otvorenú formu TBC a vylučuje tyčinky TBC.

macik
23. feb 2008

http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...

pro ty kteří umí anglicky...kdo neumí-ve Franci byli zažalování distributoři vakcíny proti hepatitidě B-za to, že zatajili vedlejší účinky této vakciny a dost lidí zemřelo....

very
23. feb 2008

Ahoj, jsem jedna z maminek, která své dítě chtěla a stále chce nechat naočkovat proti všemu zlému.., ale jsme vyjímka, nepěkná vyjímka.
Synovi jsme zaplatili hexu a chtěli dál pokračovat v běžném očkování..chtěla jsem mu přidat i prevenar a meningokoka ( u nás ve vesnici na něj umřela jedna půl roční holčička - proto )..jenže..hned po první dávce Haxa vakcíny dostal horečky, 14 dní jsme se z toho sbírali..nejedl, nepil, plakal, byl mrzutý, přestal spinkat..druhou hexu mu šoupli ale nakonec dali..opakovalo se to.. Mezitím onemocněl, takže ho všelijak zkoumali a zjistili, že má sníženou imunitu..
Před naočkováním vylepšenou vakcínou Priorix ( zarděnky, neštovice, příušnice ) nám nabrali krev, aby věděli jak je na tom..očkování povolili..to co následovalo bylo peklo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nejedl, nepil, nespal, plakal, byl mrzutý..to jsme ještě zvládali - byli jsme na zvyklý.., ale sedmý den nám prostě neprobudil..nemohli jsme ho vzbudit, když po půl hodině otevřel oči vůbec ne nehýbal, nekomunikoval, nehýbal se, nelezl..umíte si představit 15ti měsíční dítě, které běžně pusinku nezavře a všude lítá, jak se ani nehne????
Divně, dost divně koulel očima..nereagoval..jeli jsme na pohotovost a můžu vám říct, že to byla jedna z nejdelších cest v mém životě..řvala jsem na manžela, že ho nedovezeme živého..padala mu hlava, stále mu divně běhali panenky.. Následovalo mnoho vyšetření, hlavně těch neurologických..když se dostal z tohohle hnusného stavu, komunikoval jako dřív, všechno uměl jako dřív..jen měl hrozné problémy s chůzí..jakoby se znova učil chodit, padal , vrávoral..do všeho narážel..trvalo to 14 dní..
Dnes už běhá zase o sto šest, lékaři nám najednou udělali individuální plán základního očkování, jakékoliv očkování navíc zakázali..
Navíc krevními testy zjistili, že jeho tělíčko si ani na jedno z očkování nevytvořili protilátky - prostě se chová jako nenaočkovaný proti ničemu..
Vím, že jsme zvláštní případ, kdyby to neměl 2/3 imunity jako normální děti, jistě by se tohle všechno nestalo.., ale myslím si, že jsme se až po tomhle děsivém záchvatu neměli dovědět, že takové dítě z očkování může dostat i epileptické záchvaty a i jiná horší onemocnění.
I přes to všechno si myslím, že očkování je důležité a i po tomhle všem chci, aby byl řádně proočkovaný..nikdy nevím, koho kde potká a nechci litovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ☹

pd900bo
autor
23. feb 2008

very to je mi luto co sa vam stalo a drzim palce aby sa uz nikdy nic take nezopakovalo
aj toto je dovod preco som zalozila tuto diskusiu
keby kompetentni pristupovali ku kazdemu dietatu individualne a neockovali nase deti ako stadecko oveciek
very len nerozumiempreco xces po takejto skusenosti aby bol riadne zaockovany ked sa jeho telo xova ako keby zaockovany nebol.. nie je vacsia pravdepodobnost ze jeho reakcia bude zla ako ze sa niekde nakazi?

musko
23. feb 2008

very, je mi to ľúto, ale žiaľ, nejde automaticky robiť každému miminku imunologický profil....

very
23. feb 2008

pd900bo, ano máme strach..ale například hexu nam individuálně rozloží přímo výrobce, podle potřeb určených imunologem a neurologem..priorix prý očkován už vůbec nebude.. Také mezi očkováními budou větší rozestupy..ano, pověděli nám, že ani rozložení očkovací dávky nám nezaručí klidnou reakci.. Ale nám nezbývá věřit, že to dobře dopadne.. Teď už se všichni snaží zajistit, aby reakce byla malá nebo žádná.. Také po očkování budeme muset brát diazepam..na podporu nervové soustavy. Je lepší ho naočkovat, co když vycestuje, nevím kam ho život zavane, nakazí se..nechci pomyslet, co by se mohlo stát..
Musko, chápu to..prostě se stalo..píšu to proto, aby i ostatní věděli, co se může přihodit.. ☹

pd900bo
autor
23. feb 2008

je to tvoje rozhodnutie chapem ho.. napriek tomu ja by som sa rozhodla naopak, po takejto reakcii aku opisujes..
ale drzim palce nex vam vsetko dobre dopadne

very
23. feb 2008

pd900bo, asi jsi odvážnější maminka. Já jsem ta stále ustrašená a raději si nechám doporučit od lékařů co a hlavně jak dál.
Co ale mám k této diskuzi..naše lékařka věděla jak to s námi je a přes to nám vyloženě vnucovala prevenar. Prý když máme tu sníženou imunitu, aby jsme nelitovali.. Ještě že jsem zavolala imunologovi..jasně, že to zakázal. Malej nemá dokončené ani základní očkování a obvodní lékařka ho bude futrovat dalšími.. Myslete na to, že někdy jde i o dobře placenou reklamu a milující máma, milující rodiče by pro své dítě udělali cokoliv, aby ho uchránili před vším zlým..zamyslete se nad tím jak jsme ovlivněni reklamou a jestli ty naše lékařky z každé navíc píchnuté vakcíny nemají procenta.., TOHLE MI ŘEKL IMUNOLOG!
Mám také o své dítě strach a jsem přesně ta máma, která si myslí, co kdyby..i přes to, co mi řekl imunolog....
Je to k zamyšlení, že..? 😒

pd900bo
autor
23. feb 2008

nemyslim ze je to o odvahe v mojom pripade, len jednoduxo nie vsetci lekari su pre mna autoritou/ cest vynimkam/. Verim hlavne zdravemu usudku a na to treba mat vela informacii- tak citam co sa da aj reakcie ZA aj PROTI. A nerobilo by mi problem vymenit doktorku , mne ide o dieta a nie o to aby sa doktorka neurazila.

very
23. feb 2008

Souhlasím.. Imunolog naší lékařce napsal takovou zprávu, že zabrzdila a najednou couvla. Nyní má takové obavy, že sama s imunologem konzultovala naše očkování, aby něco nepokazila.. Myslím, že až nyní pochopila vážnost situace.. Nyní se již snadno dohodneme na všem. 🙂 Jsem spokojená 🙂

musko
24. feb 2008

very, máš pravdu - Prevenar a vobec všetky nadštandartné očkovania sa doporučujú až po ukončenom základnom očkovaní - len vo výnimočných prípadoch skor...... To nám zas povedala naša p. dr. a ja s ňou súhlasím 😉
Je fakt, že firmy dosť masírujú - formou reklamy a niekedy je problém si v tom urobiť poriadok! Takže very-prajem Vám, aby všetko dobre dopadlo!

novako
24. feb 2008

Very: To je vážně hustý. Moc Ti přeji, aby byl malý v pořádku a žádná alergická reakce už ho nečekala!!! Nejvíc mne ale vytáčí přístup Tvé dětské Dr. Nabízet Ti v téhle situaci Prevenar ... Nad tím zůstává rozum stát.

barunka
24. feb 2008

very, my sme na tom boli s hexavakcínou tak isto. V 10-tich mesiacoch sme nechali dcérku zaočkovať hexavakcínou namiesto tej klasickej a žiaľ, dopadli sme nepekne. Húkajúca sanitka nás viezla do nemocnice, keďže dcérka dostala silnú alergickú reakciu, opuchla jej celá tvárička, na celom tele mala vyrážky, veľmi vysokú teplotu a mala aj opuch hrdla, čiže hrozilo, že to dopadne veľmi zle... Nakoniec sme stvrdli v nemocke týždeň, kde jej podávali jedny lieky cez druhé, ale našťastie to dobre dopadlo... Odvtedy máme každé jedno očkovanie v nemocnici a nie je to sranda, pobudnúť tam s dieťaťom vždy 4 dni a čakať, ako to dopadne. V strachu ho sledovať, či opäť nedostane reakciu, a bezmocne sa prizerať, ako jeho malé telíčko s očkovaním bojuje. O dva mesiace nás čaká ďalšie očkovanie a ja sa už teraz bojím, ako to dopadne...

very
24. feb 2008

Barunko, to snad není možné!!!!!!!!! To jste teda zkusili a zkoušíte..je mi to líto. Ta nejistota z toho, co nás čeká po každém dalším očkování je děsivá.. Vím, že být v nemocnici není nic příjemného, ale alespoň si vás ohlídají.
Už vám někdo nabral krev, zda se malé tvoří vůbec protilátky proti naočkovaným chorobám..nám vysvětlili, že často když mimi takto ošklivě reaguje, jeho tělo pak nevytvoří protilátky.. Zeptejte se na to..je to důležité!
Držím vám palce..napíšeš mi, jak jste dopadli po dalším očkování?
U nás mají strach..dětská Dr.je tak vyšokovaná, že nám očkování posunula až na duben..t.z.5měsíců od té ošklivé reakce.. Jsme s vámi! 🙂

lenka007
24. feb 2008

Ahojte chcem sa vas spytat bola som v piatok na tetanovke a zrazu mi to strasne napuchlo mam tam hrcu davam si octanovu mast ale akosi nevidim ze by mi ti pomohlo nemate niektora s tym skusenost?

kristulatko
25. feb 2008

very, barunka, diky za vase prispevky, tak se konecne tato diskuze nekam posune...a nebude to jen tabory "ano" a "ne".

moc drzim palce, at uz to u vas dopadne jen dobre a deti jsou zdrave 😉

my jsme poprve hexu ockovali klasicky a dopadlo vse ok, u druheho budu s doktorkou vice diskutovat, je velice rozumna, tak uvidime.

iza
25. feb 2008

mě teda přijde nezodpovědně odmítnout třeba hexavakcínu, TBC atd....prevenar a ostatní podobné jsou na zvážení rodičů
barunko to je mi vás líto,ale opravdu myslím,že je to ojedninělý případ

barunka
26. feb 2008

iza, ojedinelý? Neviem, po tom čo som videla a počula od doktorky, sme ešte dopadli veľmi dobre. Vraj často im záchranka vezie dieťatko po očkovaní už v bezvedomí. Hexa má inak vraj veľmi veľa vedľajších účinkov, je to väčší nápor pre organizmus a je dosť detí, ktoré ho ťažko znášajú. My sme kvôli očkovaniu v nemocnici už ležali dvakrát a v tej poradni pre problematické očkovanie a takisto na oddelení nás bolo asi 6 takýchto maminiek (ležia len mimobratislavské, ostatné majú očkovanie ambulantnou formou)... Takisto mi toto isté vravela aj lekárka v ružinove, kam sme chodievali na kontrolu s obličkami. Vraj majú kopu takýchto prípadov. Takže neviem, či je to tak veľmi ojedinelé...
Očkovanie sa odmietnuť nechystám, i keď si myslím, že by mala byť aj iná možnosť ako opäť dávať teraz v dvoch rokoch dcérke hexu, keď vieme, čo nás čaká...

Very, po tom prvom očkovaní, kde sme mali túto reakciu nám nerobili nijaké testy, tam na nás kašľali, jediné o čom im išlo bolo potlačiť reakciu, aby nás mohli poslať domov.
Po druhom očkovaní, čo sme už ležali na kramároch nám testy robili. Len to bolo iné očkovanie, nebola to hexa... Naša pediatrička sa zasa bráni tomu, že to mohlo byť z očkovania, stále si hudie dookola, že to nie je možné...

xsipm04
26. feb 2008

Barunka a Very, taky vám přeju hodně sil a ať všechno další dobře dopadne 🙂

xsipm04
26. feb 2008

Holky, jen mě napadlo, že vám sem přepíšu jeden zajímavý úryvek z knihy Očkování-Obchod se strachem - Dr.med. Gerhard Buchwald, str. 147 (zkráceno)

Co se vlastně děje v dětském nebo našem vlastním organizmu po očkování?

Většina infekčních chorob je způsobena viry nebo bakteriemi…… Bakterie a viry jsou bílkoviny, tedy pro naše tělo cizorodé bílkoviny, které v krvi vyvolávají určité účinky, a to jak v séru, tak prostřednictvím krevních buněk. Na svém povrchu nesou „charakteristické znaky“, díky kterým je náš imunitní systém může rozpoznat. Tyto znaky se označují jako antigeny. Proti těmto antigenům se vytvářejí v buňkách k tomu určených obranné látky, které se nazývají „protilátky“. Jedná se také o molekuly bílkovin, které zneškodní antigen, jestliže se s ním spojí. Náš imunitní systém disponuje se „zásobárnou vzpomínek“ a je schopen v případě obnoveného výskytu stejného antigenu okamžitě reagovat tvorbou velkého množství protilátek, které se začnou rychle spojovat s antigeny, které pak ztrácejí svou nebezpečnost. Trvá to určitou dobu, provázeno horečkou a nemocí, výsledek označujme jako „imunitu“.

Školní medicína tvrdí, že je očkováním možné vyvolat stejný proces. Aplikací usmrcených nebo oslabených patogenů by se podařilo vyvolat stejný proces a dosáhnout prostřednictvím malého, lehkého onemocnění (očkování) stejné, dlouhotrvající imunity jako po překonání odpovídající infekční nemoci. V krvi skutečně vznikají po provedeném očkování, složitou cestou, látky, jejichž přítomnost lze prokázat a měřit – tedy tzv. „protilátky“ a PŘEDPOKLÁDÁ SE, že v případě positivního nálezu se jedná o důkaz existující imunity, tzn. ochranného účinku. Zapomíná se na to, že reakce antigenu s protilátkou je pouhou teorií. V zemi ,ve které se infekční nemoci, proti kterým se očkuje, již nevyskytují nebo hrají pouze bezvýznamnou roli, lze bezstarostně desetiletí a desetiletí dál očkovat. Důkaz o opaku však nelze přinést, totiž že očkování nemá žádný ochranný účinek a očkovaní onemocní na nemoci, proti kterým byli očkování, protože chybí odpovídající zdroje infekce.

very
26. feb 2008

Barunko, souhlasím s tebou..nejsou to ojedinělé reakce..myslím reakce našich dvou dětí..jen se o tom tolik nemluví..jasně, že nikomu z vás doktorka neřekne, než vašemu dítěti píchne povinnou vylepšenou vakcínu.., ale před týdnem nám po tomto očkování jeden chlapeček skončil v nemocnici a nezačne vám vykládat, co s ním bylo a je..můžu vám všem říct, že já doma manželovi 14 dní brečela, že jsme měli tak chytrého, šikovného chlapečka a teď bude třeba nějakým způsobem postižený..až si tohle někdo z těch co soudí prožije, tak ať soudí.. ´
Já nechám své dítě naočkovat, protože mi to strach nedovolí.., ale nepřeju nikomu, co při každém očkování a po něm celá, CELÁ rodina prožíváme!
Barunko, mrzí mě, že ještě po téhle hrůze musíš "zápasit" s doktorkou.. Ta naše se k nám po té reakci chová jak v rukavičkách.. 😉

senja
2. máj 2008

Kdybych nemela velmi osklive osobni zkusenosti s ockovanim, take bych mozna tvrdila, ze neockovat svoje dite je nezodpovedne (jak to tvrdi nektere zde pritomne 😖 ).

senja
2. máj 2008

izo: Ojedinely pripad?? No promin, takovych je prave cim dal vice.

NIKOMU bych neprala videt sve zlaticko ztracet se pred ocima po vakcinaci, ani trpet bolestmi, ztracet vedomi a videt sve milovane rodice v slzach.

Po kazde tlacici na rodice doktorce bych chtela pisemne prohlaseni, ze prebira plnou zodpovednost za zivot a zdravi dotycneho ditete. Nekdy totiz nejsou schopne ani poradne zjistit, jak na tom dite je a zda to ockovani vubec muze utahnout.