Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

strociatka
27. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko aj ja som vlastne ako ty, mam jednu hlavu, dve ruky, dve nohy... len v hlave to mame usporiadane kazdy po svojom 😀

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@heimdalls
to znie skoro ako memorandum 🙂 alebo programove vyhlasenie 😀

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@strociatka
suhlasim, v hlave to mame kazdy usporiadane rozdielne 😀

manof
27. mar 2012

Milí priatelia, známi i menej známi,

rád by som Vás týmto e-mailom pozval na besedy o očkovaní:

1.
DNES, tzn. utorok 27. marca 2012 od 15:30
v Rožňave:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

2.
ZAJTRA, tzn. v stredu 28. marca 2012 od 9:30
v Prešove-Sekčove:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

3.
ZAJTRA, tzn. v stredu 28. marca 2012 od1 17:30
v Prešove:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

4.
POZAJTRA, tzn. vo štvrtok 29. marca od 16:30
v Spišskej Novej Vsi:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Bude mi potešením, ak túto správu prepošlete ďalším potenciálnym účastníkom, zavesíte ju na FaceBook, skopírujete do vášho obľúbeného diskusného fóra...

Deti na besede nie sú prekážkou. Lekári sú vrelo vítaní.

Ak chcete usporiadať besedu o očkovaní vo Vašom vlastnom meste/obci, tu je návod:
http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/ako-us...

Na prípadné stretnutie sa teší a všetko Dobré praje
Ing. Marián FILLO

prevenar
27. mar 2012

@heimdalls www.ockovanie.org , www.badatel.sk a http://www.voxvictims.com stoja tiez za zmienku. aj ked posledne 2 nie su len o ockovani, maju pekne sekcie ktore sa mu venuju. ale , to len na okraj 🙂

palesandra
27. mar 2012

@manof skoda ze akurat v stredu budeme mimo presova..hned by som dosla..;)

mimave
27. mar 2012

@manof ja sa tesim ze aj u nas bude beseda, rada by som sla aj ja, ale neviem si to s malym celkom dobre predstavit, ja ho nemam kde nechat.. chodia na tieto besedy rodicia aj s detickami? ci je to uplna hlupost?

hobit
27. mar 2012

@mimave myslim, ze sa tam rata s detmi, aj ja som bola s malym v BA, bolo to v MC takze deti sa hrali...a manof tam aj pise, ze deti na besede nie su prekazkou 🙂

miriem
27. mar 2012

Dnes sme mali poradnu v 3 mesiacoch a odmietli sme ockovanie 😉 Doktorka na nas netlacila, ani ziadne tlacivo pre RUVZ nas nenutila podpisat, len do karty sa podpisat, ze aj po poucceni sme ockovanie odmietli. Manzel to podpisal tesne pod tu vetu, aby sa tam nic nedalo dopisat, tak som zvedava, kedy sa nam z RUVZ ozvu... Tak mi odlahlo, ze doktorka nerobila kvoli tomu sceny 😀

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@miriem
najskor vas dobehla, podpisali ste samoudanie na ruvz

erikasadek
27. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko poveim to jednoducho ked si sa tu nahlasil a registroval tak si suhlasil s pravidlami tohto fora jedno nich je nepis do fora co patri do ip ak mas nieco na margo niekoho tak si to ries neverejne!!!! po druhe urazat a pisat blbe pripomienky je druhy tvoj prehresok tazke pokial nemas este iny nick koledujes o uplne vymazanie a zakaz na forum!! ak mas v sebe stipku inteligencie mozno ked sa posnazis najdes trochu tak sa spamatas a nebuds tu s temy robit skolkarsku besiedku, kto a ako co urobil a ako daleko ja viem ciikat pozerajte !!!! 🙄 s tvojich prispevkoch bohuzial ide len tento ton!!!

manof
27. mar 2012

@mimave
Jasné, príď aj s dieťaťom. Určite nebudeš sama.

manof
27. mar 2012

Základný kameň očkovacej teórie sa rozsýpa po tom, čo veda odhalila, že protilátky nie sú nevyhnutné na boj s vírusmi:
http://www.slobodavockovani.sk/news/zakladny-ka...

prevenar
27. mar 2012

@mimave rodicia si bezne nosia deti na besedy ..a deti tam bezne jacia ako male paviany 😉 to tvoje sa tam urcite hravo strati.

prevenar
27. mar 2012

@miriem nemali ste nic podpisovat ..ani do karty ..uplne vsetko co kedy podpises lekarke, bude v tvoj neprospech a pouzite proti tebe v prihodny okamih. vtip je v tom,ze na to "podpisovanie" neexistuje ziaden pravny ramec. VOBEC to nemusis robit ! ..ale ked to uz dobrovolne spravis ..smola , uz sa to hned zneuzije proti tebe a to,ze sa lekarka spravala pri tom "milo" je fakt nedolezite.

1) dolezite je nic nepodpisovat
2) a vysvetlit lekarke ze ma zapisat do karty " ockovanie vakcinou XY sa nekonalo , diagnoza z28.2 " a dovidenia. ziadne podpisovanie nicoho.
3) vsetko na vyse bude skor ci neskor pouzite proti tebe.

miriem
27. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko Vies co? Mne je to uz jedno... Najprv som bola bojovo naladena, ze si nic od nikoho nedam, ale nechcela som tam tropit sceny, ze jej to tam nepodpiseme. Keby si dala nejake tlacivo, tak to by som jej nepodpisala, ale do zdr.karty to manzel podpisal. Ak nas zavolaju na RUVZ, tak tam pojdem, budem operovat tym, ze ockovanie chceme zatial len odlozit, nie uplne odmietnut a hadam nam na chvilu daju pokoj. A kym bude mat maly rok, pravdepodobne uz nebudeme byvat na SK, tak nech si nas potom nahanaju po celej EU, ak im to za to bude stat...
Ale myslela som, ze samoudanie je, ked ty napises nejake vyjadrenie, preco a ake vakciny odmietas a das to doktorke alebo posles na RUVZ..

miriem
27. mar 2012

@prevenar Ja viem, ze ked budu chciet pouziju proti rodicom vsetko...viem, ze to asi vyznie hlupo, ale ja som sa tam s nou nechela handrkovat- najprv nas v cakarni nechala hodinu cakat, maly bol uz nervozny a plakal ako by som ho z koze drala, ona mu do toho skusala svalovy tonus ci co, to ho este vivac rozdrazdilo a ked si predstavim ako este prekrikujem maleho a vysvetlujem jej, ze nic nepodpisem a ze co ma ona kde zapisat...
Asi sme to tym podpisom spackali, ale v danej chvili som odtial chcela co najrychlejsie vypadnut.
Myslis, ze pri kazdej dalsej poradni bude ockovanie riesit opat, alebo ked sme uz raz podpisali uz nas caka "len" RUVZ?

betynulka
27. mar 2012

já jsem teda své dítě očkovat nechala,nikdy mě nenapadlo že by to bylo jinak.Nejsem doktor,houby tomu rozumím....spís by mě zajímalo,co budete dělat,až budete chtít své dítě umístit do nějakého předškolního zařízení a oni vám ho nevemou,protože nebude zaočkované...

eaka
27. mar 2012

@betynulka autistické sa mi bude tiež ťažko umiestňovať... aj dieťa s nulovou imunitou, s cukrovkou a podobne... 😉

bobocka
27. mar 2012

@manof ahoj,neplanujete nejaku besedu o cokovani aj v bb? moj syn je ockovany a najblizsie ockovanie je az o 3 a pol roka,teda momentalne to nejak extra riesit nemusim,no tema ockovania ma zaujima a aj ked ockujem,tak nemam klapky na ociach pred tym,ze mozne neziaduce ucinky su.sama som ich zazila aj ked neboli nezvladnutelne.klop klop.no ja som velmi otvorena novym info a rada by som niekedy na podobnu besedu sla.clanky mam poprestudovane z casti,sem tam sledujem aj stranku slobody v ockovani.moj nazor na ockovanie velmi formuje moje cim dalej tym obsirnejsie info o nom.uz mam nan iny nazor ako som mala napr pred 2 rokmi.vopred dakujem za odpoved

betynulka
27. mar 2012

jak říkám.nejsem doktor tak tomu nerozumím,ale že by z očkování byly tyhle nemoci.....no,ale asi jo když to někde psali,naštěstí nevěřím všemu co se kde píše.Ale je to každého věc co udělá,případné následky si stejně ponese každy sám

eaka
27. mar 2012

@betynulka no, hlavne, že veríš tomu, čo tvrdí pán doktor.. 😉 pritom nemáš potuchy, čo všetko naozaj o vakcínach vie, okrem veľmi dobre nabifľovanej formulky, že vakcíny vykynožili pravé kiahne a bez nich všetci pomrieme .. ale sama si to napísala v prvom príspevku, houby tomu rozumieš... hlavne, že máš potrebu sa k tomu úplne zbytočne a plytko vyjadrovať..

alikaa
27. mar 2012

@betynulka myslim, ze nikto nemusi byt doktor, aby si precital letak vakciny, bod neziaduce ucinky, pripadne obsah vakciny.

betynulka
27. mar 2012

@alikaa to je fakt,ze nemusím být doktor,abych si přečetla jakýkoliv leták z léků,všechny něco obsahujou a mají nežádocí účinky,to by jsme nemohli brát nic a vymřeli by jsme třeba na hloupou angínu...ale jak říkam,je to každého věc,jen jsem na to chtěla vyjádřit svůj názor,nic vic 😉

alikaa
27. mar 2012

@betynulka vakciny nie su lieky, nic neliecia, je to PREVENCIA pred chorobami, niektore tu uz desiatky rokov neboli. Je ine ked je clovek chory a radsej podstupi neziaduce ucinky nejakeho lieku, aby sa vyzdravel, ako svoje zdravie vystavovat neziaducim ucinkom prevencie, ktore moze mat katastrofalne nasledky.

betynulka
27. mar 2012

a možná tu právě několi desítek let nebyli,protože se proti nim očkuje,a kdyby se přestalo tak kdoví....

bobocka
27. mar 2012

@betynulka ja tiez ockujem,no nesuhlasim s tymz,e nasledky si ponesieme kazdy sam,lebo neponesieme,ponesu ich nase deti. a preto treba sakra rozmyslat co a ako a kedy zaockovat dame a ak vobec.moj syn ma vsetky povinne ockovania nacas zvladnute(priorix sme dali v 18 a nie 15tom mesiaci,ale inak vsetky ako kalendar supermudry hlasa 🙄 ) a spatne by som uz jednoznacne tak neockovala.nikdy by som uz nedala dietatu tri vakciny za den!!!! mal tri mesiace a ja som dovolila donho supnut hexu+prevenar + rotarix!!! doteraz nechapem kde som mala hlavu.zvladol to,aj ked mal neziaduce ucinky,koznu reakciu,krupicovy vysyp na nozickach+male lisaje(akoby ekzemove) na ruckach).kozna to absolutne vobec nepripisala ockovaniu,ani pediatricka a kozna mi hned po 10sekundovom vysetreni mojho syna povedala ,ze je to atopicky ekzem,povedala mi,ze cely zivot bude musiet drzat prisne diety a ladovat sa liekmi(no revala som tam ako dazd,nechutne ostra a necitliva bola) a este nam do toho vstetkeho ako bonus zabila kortikoidne maste na ten vysyp 😠 tam ma uz nejak osvietilo a samozrejme som to trojmesacnemu nedala a dobre som spravila,preliecila som ho modrou indulonou a kozicku ma teraz krasnu.no spatne nie som spokojna so svojim postupom pri ockovani mojho syna a ked budem mat dalsie deti,tak budem uz postupovat inak.

alikaa
27. mar 2012

@betynulka vo vacsine zapadnych krajin EU je ockovanie dobrovolne a ziadne epidemie tam nie su

betynulka
27. mar 2012

@bobocka tak to byla určitě chyba,že to byly hned 3 vakcíny za jeden den,s tím bych nesouhlasila.to byla určitě chyba doktora a taky bohužel tvá,že jsi to dovolila.No a jestli je takových případů více tak se nedivím,že je taková averze kvůli očkování

alikaa
27. mar 2012

@betynulka Nasa generacia bola ockovana na polovicu chorob, to znamna, ze takmer vsetci dospeli nemaju protilatky z vakcin na polovicu chorob ktore sa teraz ockuju, ani na tie na ktore boli v detstve ockovani, kedze protilatky po ockovani su len niekolko rokov. Tak preco tu neumierame na vsetky tie strasne choroby?