Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
17. jún 2010

@teri3
Asi Ťa sklamem, ale je veľmi málo pravdepodobné, že by sa nedialo nič...
Očakávaj za niekoľko týždňov až mesiacov predvolanie na RÚVZ.

manof
17. jún 2010

@teodorka
Ak by si chcela synovi odpomôcť od autistických rysov, tuto je dobrá prednáška na tú tému:
http://www.auria.sk/blog/nie-sme-chori-sme-traveni

Je to dlhé, ale oplatí sa to pozrieť celé.

manof
17. jún 2010

@sisi08
Myslím, že tuto @ginepra tiež vie o Prevenare svoje. Chronické ochorenia dýchacích ciest produkuje Prevenar na bežiacom páse, zdá sa. Takže namiesto prevencie ochorení dýchacích ciest, ich priamo spôsobuje.
Toť - výdobytok modernej vedy a techniky.

manof
17. jún 2010

@sisi08
Nežiadúci účinok nemusí hlásiť len lekár, môže aj rodič:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/co-robit-pri-...

manof
17. jún 2010

Kanada víťazí nad chrípkou, verejnosť v USA je stále udržiavaná v tme:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/kanada-vi...
Situácia síce pojednáva o neblahom stave v USA, podľa mojich osobných skúseností je však tento stav v obdobnej miere neblahý aj u nás, takže stojí za prečítanie.

Aby bolo koho voliť, aby bolo kde voliť...
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/aby-bolo-...
Autor pojednáva o slobode voľby všeobecne, dotýka sa však aj očkovania.

sisi08
17. jún 2010

vďaka manof, to som nevedela, že nežiadúce účinky môže hlásiť aj rodič, hneď jej idem telefonovať.

bianka234
17. jún 2010

ahojte, mám 20 mes.syna s AE a doktorka nám strašne uháňa s očkovanim priorix, najradšej by som ho nedala vôbec, nedá si vyhovoriť že nechcem, lebo to má stále hrozné, obvinuje ma ešte aj že nechcem dávať kortikoidy, lebo to by sa ukludnilo a potom by sme to mohliu zaočkovať. Je hrozná. Dnes idem pre recepty, tak sa musím vyzbrojiť bojovnou náladou. Pochopila som to dobre, že pri takomto probléme je možné očkovanie spraviť až v druhom roku, alebo ako to je presne?

manof
17. jún 2010

@bianka234

No tak z hľadiska zdravého rozumu, kým má ekzém, tak očkovanie nehrozí.
Lenže u niektorých našich pediatrov očakávať zdravý rozum, je vyslovene nereálne.

Na Tvojom mieste by som si hľadal inú doktorku, lebo táto to očividne nemá v hlave v poriadku.

Ekzém je dokumentovaná a priznaná reakcia na nejedno očkovanie, takže ten posun alebo dokonca úplné zrušenie očkovania je vyslovene na mieste.

teri3
17. jún 2010

@manof , no nepotešil si ma, ale ani neprekvapil 😉 . Dala som sa na boj, budem bojovať...mám sa už teraz chystať? Čo by som mala vedieť, urobiť, naštudovať si? Aké sú vlastne v tomto smere moje práva? Bude to len pohovor s viac či menej brutálnym nátlakom ako ohrozujem svoje okolie a svoje dieťa??? 😕

cora73
17. jún 2010

bianka-nam ockovanie ekzem vyvolalo,cize dalsie ockovanie predpokladam,ze by spravilo len horsie-a kortikoidy nech si da dr sama,je to to posledne,co by som na dieta natrela-pri atope je problem v zazivacom trakte a prejavuje sa to koznym problemom,prip aj pecen moze byt zasiahnuta a telicko sa nedokaze cistit,ako je to v nasom pripade..a aby si dala kortikoidy,len aby ona mohla v klude ockovat-tak to je vrchol,fakt si hladaj dalsiu lekarku.. 😠

teri3
17. jún 2010

@bianka234 - môj drobček síce AE nemá, ale zvláštne je, že keď bol celkom malý, tak som mu mohla dať akékoľvek plienky a natrieť ho čímkoľvek a nemal žiadne problémy s pokožkou. No po druhej hexe a prevenare sa mu začali vytvárať rôzne pupáčiky na brušku alebo na chrbátiku a tie sa mu tvoria doteraz a dosť ho svrbia, po tretej hexe sa to ešte zhoršlo. Už sme začali aj čiastočne používať látkové plienky a keď to vezmem z hľadiska stravy, tak sladkosti a somarinky to ozaj dostane len výnimočne a len kúsok, on to aj tak veľmi nechce jesť...takže zo stravy to nebude, ani z kozmetiky, lebo ho umývam len čistou vodou a občas mydlom, zapareniny mal prednedávnom prvý krát v živote...

divoska
17. jún 2010

@teri3 keby si takto kazdy rodic sledoval a daval do suvislosti veci... kazdopadne ma to mrzi

livo46
17. jún 2010

ahojte, aj moje obidve deti maju po ockovani AE, starsia Viki bola bohuzial liecena zo zaciatku kortikoidmi, ktore to strasne zhorsili a bojujeme doteraz, ale je to uz ok, a olino sa taktiez po kazdom ockovani strasne vyhodil. priorix nemaju obaja. chcem sa len opytat, ci pri nastupe do skoly budu opat vyzadovat potrvdenie o ocko? bola sm dnes potvrdit olinovi ziadost do skolky, zastupovala sestricka, ale ta bola mudra! "a priorix mame? ved bude mat dva roky!!!" a zachvilu "a osypky mame zaockovane?, no tak to si vyrieste so svojou dok.! 😝 ale chvalabohu potvrdila 🙂 mate niekto deticky, ktore ste uz po hexe vooooooooooobec nedali zaockovat (myslim ani tie preockovania v 5. ci kolkych rokoch a MMR)?

denduska
17. jún 2010

@bianka234 nam AE zacal po druhej hexe, aj ked vacsina pediatrov nevidi suvis s ockovanim, ale v letaku hexy je normalne uvedeny ako neziaduci ucinok, takze nechapem o com stale tocia...ja ked som nejakemu lekarovi povedala ze to zacalo po tom tak len oci prevracali ze to nie je mozne a je to len zhoda nahod, ale casom som natrafila aj na tych ktori sa tak necudovali a su dokopy traja.

Ak chcete ockovat MUSI byt naozaj ekzem v klude a aj tak sa tyzden predtym aj potom beru antihistaminika (to mam od imunologa), urcite nie ziadne kortikoidy!!!!!!! tym sa akurat zaraba na astmu v neskorsom veku. Z ekzemu deti vyrastu, to sa hovori, ale pravda je to ze sa len prejavy presunu z koze vacsinou do dychacieho systemu a ze 50% deti ktore mali v detstve AE maju neskor inhalacne alergie az astmu, to uz nikto nepovie. A v pripade trojnasobnej zivej vakciny, ktorou je priorix by som si to ockovanie dvakrat rozmyslela, kaslat na doktorku, je to tvoje dieta. Stale sa da zaockovat neskor, ak budes chciet. Drzim palce. Ja priorix nedam, co by cigancata z neba padali.

erikasadek
17. jún 2010

@denduska KED SA BERU KORTIKOIDY NESMIE SA DAT MMr vakcina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

denduska jasne ze je to tam napisane ale im s ato ani citat nechce.. ze!!!!!! 😠

erikasadek
17. jún 2010

denduska prepac tebe mal ist 😉 tento a za tym som chcela napisat ze nesmu kortikoidy a le vyslo s toho akoze ta napominam.. 😀
no kat a prepac.. 😉

denduska
17. jún 2010

erika 😀 😀 no ale ratam ze by to brali ze lokalna liecba kortikoidmi nie je "na zavadu" ....to mi pride ako na dezerte ked je napisane "jemny svetly povlak nie je na zavadu" 🙄

erikasadek
17. jún 2010

ani lokala liecba; nesmie sa.. 😉

tu ti to vyrazi aj v lekarni pocitac hned kedze v databaze je presne co beries a ked prides receptom na vakcinu ako tu u nas bolo davnejsie tak hned jej vyhodi pozor , nesmie vakcinu prave berie kortikoidy.. 😉 aj ked to bolo pred mesiacom.. 😉

erikasadek
17. jún 2010

@denduska inak trefne s tym povlakom. 😀 😠

denduska
17. jún 2010

tak tu take nefunguje... to mate super 🙂

bianka234
17. jún 2010

vyhrala som, podpísala som, neočkuje sa 😀

livo46
17. jún 2010

@bianka234 😀 😀 😀 😀

manof
17. jún 2010

@teri3
V prvom kole to bude ten pohovor. Toho ja odporúčam vôbec sa nezúčastniť a nedať im tak šancu na brainwashing, ktorého by sa isto-iste v tej-či-onej forme dopustili. V druhom kole pôjde o priestupkové konanie, tam sa už ísť oplatí.

Nebude od veci, keď si prečítaš články z nášho právnického okienka:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/pravo/

Ďalej Ti možno bude pomocou toto pojednanie:
http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

No a ak máš žalúdok na dlhší a náročnejší právnický text, tak si pozri:
http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...

Skúsenosť ukazuje, že je oveľa potrebnejšie byť nadupaný v právnických otázkach, než lekárskych, keďže odborné lekárske argumenty RÚVZ v drvivej väčšine prípadov (ak nie úplne vo všetkých) vyslovene ignoruje. Doslova jednej známej povedali, že je úplne jedno, či im nadiktuje tri riadky alebo tri strany argumentácie. Oni na to jednoducho z vysoka kašlú, takže stačí zopár stručných bodov na zdôvodnenie nesúhlasu z očkovaním a ťažisko prípravy dať do právnej stránky veci. Pre inšpiráciu k zdôvodneniu nesúhlasu s očkovaním môžeš kuknúť sem:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/preco-je-...

Moje skúsenosti z RÚVZ a odporúčania po vyvodení dôsledkov:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...
3. časť čoskoro - dám vedieť do tejto témy, keď ju zverejním.

manof
17. jún 2010

@livo46
Nuž my máme tú staršiu dcérku len po druhú hexu zaočkovanú a mladšiu vôbec.
No a u tej staršej badáme o poznanie neskorší vývoj reči než je bežné, takže mám vážne podozrenie, že za to môže práve to očkovanie. Mladšia sa na nás usmieva už od 3. mesiaca, tá staršia sa začala až po pol roku. Staršia už celkom dobre spávala v noci, ale po očkovaní Hexou sa to úplne domrvilo a budila sa snáď každú hodinu. Lenže u takého malého bábätka človek nevie, čo mu je. Zvíja sa od bolesti?

Ja viem, nie je to reprezentatívna vzorka, ale všetko aj tak nasvedčuje tomu, že tá neočkovaná sa vyvíja zdravšie.

Preto si myslím, že ak už očkovať, tak nie skôr než po 2. narodeninách, lebo vtedy Vám dieťa aspoň vie povedať, že ho bolí tam a tam, čo u bábätka nehrozí. Diagnostika následkov očkovania je u bábätka oveľa ťažšia a nespoľahlivejšia, je teda oveľa riskantnejšie očkovať tak malé deti. Nehovoriac o v tom veku prakticky nezistiteľnej alergii na mnoho vecí, čo sa vo vakcínach vyskytujú, a z toho vyplývajúcich možných vážnych až smrteľných komplikácií.

livo46
17. jún 2010

@manof dakujem 😉 🙂 🙂

cora73
17. jún 2010

p.Olear sa zase blysol... 😉

odporucam precitat si-vedia o "nas" vsetkoooooo..... 😀 😀

www.sea-sk.sk/VakKonPred/II/II_2_Olear.pdf

alebo:

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:VzENg...

petot
17. jún 2010

@cora73: To je skutočne zaujímavé, info priamo z kuchyne farmaceutického priemyslu... (Dr. Oleár je zástupcom Sanofi Pasteur na Slovensku a v súvislosti s nákupom vakcín H1N1 bol nedávno aj v pozornosti médií).

hely79
17. jún 2010

cora73, necudujem sa vobec tomu co petot tvrdi.. spominam si na jeden pripad (Fall Olivia) ktory sa odohral este pred 15 rokmi v Rakusku, ked jedno 6 rocne dievcatko ochorelo na rakovinu...vtedy, pan Bartenstein, rakusky minister zivotneho prostredia a predseda Cancer Society ( liga proti rakovine) bol generalny riaditel a majitel troch farmaceutickych spolocnosti. jedna z tychto fariem vyvinula spezialnu chemoterapiu na tumor Wilms -doxorubicin. Bartenstein mal rozhovor v roku 1992 v ÖVP a moderatorovi odpovedal na kratku otazku ohladom "farmaceutickeho priemyslu." odpovedal: "su to dolezite sektory, ktore zaistuju moj prijem."
"status quo" ma...

teri3
17. jún 2010

@manof , vďaka za linky, naštudujem, zatiaľ mám čas 😉 . Uvidím, ako sa prelúskam tými právnickými záležitosťami, ale je to dosť dôležitá informácia, že ich viac zaujíma tá právnická stránka. Totiž to, prečo som nedala zaočkovať, odôvodním kedykoľvek na počkanie 🙂