Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

skolara
24. okt 2009

ahojte
Petot vies ako viem ze tie info o neockovani poslala do eteru nasa pediatricka. Lebo som jej raz v ramci priatelskeho rozhovoru spomenula ze take daco otvarame.Na hygiene nevedeli ze som to ja ta neockujuca matka zo zivnosti a prevadzkoveho poriadku lebo tam nebolo ani moje meno spomenute. Je to vsetko napisane v mene mojej bus.partnerky. Takze oni ked vedeli aj napriek tomu ze ide o mna, vychadza mi z toho ze to bola ona.
Fakt ze je az taka krava som nevedela.A mimochodom vie to aj pediatricka mojej spolocnicky aj sa jej na to pytala.
Na druhy tyzden musim vybrat novu doky. Som z toho strasne sklamana ludia. Pre jedno sproste neokovanie tolko problemov. Ved je to smiesne.
ludia velmi Vam fandim ze idete proti prudu. (stadu). Ja si za svojim budem stat lebo v to verim a nech sa vsetci postavia na hlavu. 😠

petot
24. okt 2009

Heej, tie dnesne vakciny su take jemne.. ako zajac azu..

Hlavne ze v Nemecku 20 deti po hexavakcine zomrelo. Samozrejme, ze sa to zamietlo pod koberec a ockuje sa dalej. Ale tam to aspon nie je "povinne".

Moj prostredny sa dodnes dostava z tretej davky "superjemnej vakciny". Ale uz konecne aspon zacal lepsie rozpravat, kazdy den sme stastni ako blchy. Uz ma skoro 4 roky.

Prosim vas vsetkych, nepapajte im tie kecy o jemnych vakcinach. Pozrite si pribalovy letak. Megadavka hlinika, formaldehyd, fenoxyetanol. K tomu tie antigeny, ktore mozu sposobit cierny kasel, ochrnutie, trombocytopeniu, cukrovku, roztrusenu sklerozu, astmu, alergie (vratane potravinovych) a autizmus. Autoimunnu hepatitidu, reumu.

Nech si to nadsene pichaju aj kazdy den, pre moje dieta to nie je.

tin007
24. okt 2009

petot v tom clanku v Zdravi je v casti Zastancovia tvrdia uvedene (o.i.): Ockovacie latky neobsahuju pridavne skodliviny. Hydroxid hlinity je dolezity nosic. Zvysuje imunitnu odpoved na ockoanie. Prave vdaka tejto latke moze vakcina obsahovat coraz menej antigenov. Mnozstvo hlinika vo vakcine je ovela nizsie, ako by dieta prijalo do tela, keby tyzden jedo hlinikovym priborom. Vakciny neobsahuju vysoko jedovatu ortut. Obsahuju stopy organickej etylortute, co je dezinfekcna latgka, ktoru organizmus vyluci.
Vsak tie vakciny su vlastne liecive!!!! No a ja som zla matka, pretoze branim tomu, aby bolo moje dieta liecene (ked to prezeniem). 😠

tin007
24. okt 2009

ahojte, pre tych, ktori nechali deti (ako ja) zaockovat 2 davkami hexy, ale tretiu nechcu, tu je studia EU http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/I... kde sa o.i. pise: "Odporúčaný vakcinačný harmonogram lieku Infanrix Hexa sa zakladá na dvoch alebo troch dávkach podávaných s minimálne jednomesačným odstupom zvyčajne v prvých šiestich mesiacoch života. Posilňovacia dávka lieku Infanrix Hexa alebo podobnej vakcíny sa musí podať minimálne šesť mesiacov po poslednej dávke počiatočnej fázy."
Cize, ak vam bude pediater tvrdit, ze bez 3 davky a preockovania je to neucinne, tak mu mozete vytlacit tu studiu a protiargumentovat, ze 3. davka a booster su iba na posilnenie a dieta uz ma protilatky z prvych dvoch davok.

denduska
24. okt 2009

tin, no super, ale zabudli tam napisat ze z toho co by zjedlo z toho priboru, tak by vstrebalo len 1%... 😠

a ortut . Dr. Liptak - Thiomersal obsahuje etylortuť, táto nie je nebezpečná preto, lebo je rozpustná vo vode a organizmus ju okamžite vylúči močom. Použitie Thiomersalu je preto u detí aj dospelých úplne bezpečné a je veľmi dôležité aj to, že pridanie tejto látky do vakcín ich chráni pred bakteriálnou kontamináciou, čo je z hľadiska bezpečnosti vakcín veľmi dôležite

a skripta - choroby hovädzieho dobytka - Z organickej pre svoju vysokú toxicitu je najvýznamnejšia metylortuť a etylortuť, ktoré majú tiež tendenciu kumulovať sa v organizme.

zeby som svoju dceru prehlasila namiesto pediatra k veterinarovi?????????????????????

sabinazv
24. okt 2009

hm, a co ak ma nas maly len prvu hexu a prevenar?

to je ani macka ani pes... 😒

petot
24. okt 2009

sabinazv: To znamena, ze dostal este len prvu davku tazkych kovov a karcinogennych chemikalii. Jeho imunitny system je este len malicko zdeformovany vakcinami, pretoze ucinky vakcin sa natrvalo upevnuju zvycajne len po druhej alebo tretej davke.

Takze to ber tak, ze ak chces prestat ockovat, si vo velkej vyhode oproti mnohym, ktori prestavaju po 2-3 davkach, kedy uz vakcina stihla napachat omnoho vacsie skody na organizme.

blau
24. okt 2009

Petot: a ma zmysel nedat dieta ockovat po 3 davke prevenaru ( cize ma dostat este 4tu davku), a preockovanie hexavakcinou?

ja zijem v Rakusku a kazdy dava svoje dieta ockovat v mojom okoli 😨

sisi08
24. okt 2009

tin 007, vďaka za link, hneď som si to vytlačila. Potešilo ma to. Niekde som to začula, alebo čítala, no chýbala mi presne takáto oficiálna správa. Ja sa chystám 3hexu odmietnúť. 😉

petot
24. okt 2009

Moje dieta malo najhorsiu reakciu po tretej davke hexa, a mnohi na tomto fore maju taku skusenost. Podla mojho nazoru, nikdy nie je neskoro prestat.

Ale chapem Tvoju pointu, ja som uz vahal, ale nakoniec som sa nechal nahovorit na tu tretiu davku, ved to uz mala byt ta "setrna" vakcina... A tiez som rozmyslal, dokoncit, ved "co ak"... 😒

Je to len na Tebe. Rozhodni sa tak, aby si si za tym potom mohla stat rozumom aj srdcom.

blau
24. okt 2009

Ved to...............mne je uplne zle z tohoto vsetkeho.
Moj pediatera ma 7 deti, malych. Pytala som sa ho ci ich dal ockovat...ano povedal. POvedal aj to, ze maly je super zaockovani a ja si nemam robit vycitky a nic zle som neurobila. Ked som mu povedala, ze co v tych vakcinach je prikivol. Ale takisto povedal, ze to je horsie, ked stojim pri pokladni s 10timi ludmi, ktori su chori a kychnu na mna nebodaj. Samozrejme, ze mozno o 20rokov nam povedia, ze ockovanie je uplne zle, ale take riziko- neockovat si nemozeme dovolit- povedal.
O Hexe sa vyjadril, ze mu je jedno kedy ho dam preockovat, ze dolezitejsie su pneumokoky. Ja som povedala., ze si to este rozmyslim. Tento rok to urcite nebude....a ci vobec???
SOm z toho volaka na nic ☹

blau
24. okt 2009

Prepacte za pravopisne chyby, celkom sa aj hanbim 😉

zelmirka1
24. okt 2009

tin007 dakujem, super aj ja si to vytlacim lebo maly zial dve hexy dostal tak budem argumentovat ze tretiu nepotrebuje, Inak aj tak som sa rozhodla ze tretiu hexu ani MMR nedostane.
Dakujem vsetkym v tejto teme za skusenosti, rady a informacie. Bodaj by nas bolo viac ktori sa o to zaujimame a nielen slepo verime ze ked sa to robi 30 rokov tak to musi byt dobre a bezpecne.

tana74
24. okt 2009

U vererinárov by sme dopadli možno fakt lepšie, tí ani psa do šiestich mesiacov nechcú zaočkovať. Naše šteniatko pred x-rokmi malo necelých 6 m. a nepresvedčila som ich. 😎

K ťažkým kovom..... keby ste vedeli, ako mám to môže pokaziť život.... poznám kopu ľudí, ktorí nie sú schopní fungovať v bežnom živote. Ja sama som rada, že som sa konečne po rokoch dopátrala k príčine mojich zdravotných problémov a že konečne viem, čo musím robiť. Okrem seba detoxujem aj deti.

Možno ste to tu už rozoberali, ale dajte si pozor aj na to, aby Vám alebo vašim deťom nenanútili amalgámové plomby - to by bola ďalšia dávka ortute a iného svinstva do organizmu, ktorá by sa nemusela prejaviť hneď, ale časom určite.

petot
24. okt 2009

Keby človek žil 1000 rokov, vakcinátori ho neprestanú prekvapovať.

Práve som sa začítal do BMJ - rapid responses http://www.bmj.com/cgi/eletters/330/7500/1132#1...
Americká vláda a istý pán profesor sú tam usvedčení, že nafúkli výskyt rubeoly a CRS približne 200-násobne oproti skutočnosti, dokonca si vybásnili pandémiu, v čase, kedy nikto o žiadnej pandémii rubeoly nechyroval. Kto má peniaze, môže krútiť aj s históriou ako sa mu páči!

Pisateľa príspevku však viacej zarazilo, že žiadny študent medicíny túto lož neodhalil aj sám od seba. Znepokojujúce, svedčí to o miere samostatného myslenia...

Je vám tá bu-bu-bu taktika povedomá?

Aj ďalší príspevok je pozoruhodný - po očkovacích kampaniach MMR vakcínou v Británii exponenciálne narástli MENINGITÍDY u detí, a boli aj obete na životoch. A pán Flegg hneď súka z rukáva grafy, na ktorých sa nič nedeje. Lenže aj jeho taktiku hneď odhalili - grafy sa vzťahovali na taký typ vyšetrení (CFS), ktorý sa práve prestával používať.

Jednoducho, vakcinátori si vykonštruujú štatistiku podľa potrieb. Nenechajte sa tým zaskočiť. Budú vám s úsmevom ukazovať pekne štylizované grafy. Profesionálni podvodníci.

sisa.b
24. okt 2009

teda, idem si to vytlacit aj ja, aby som mala argument v ruke 🙂 dakujem. a o prevenare nieco take nemame? 😝 sice ten nemame povinny, ale lepsie by mi bolo s papierom v ruke o tom, ze uz dalsiu davku nepotrebujem, ze tie dve bohato stacia.

inak ja som si kedysi dala menit amalgam za biele plomby a moj terajsi doktor mi ich zaradom meni, lebo sa mi priserne pod nimi kazia zuby 😢 a sam mi povedal, ze za tie fotokompozity (ci ako to nazval) nie je, lebo sa velmi mnozia pod nimi bakterie, tak mi pcha rovno amalgam namiesto nich. samozrejme mi povedal, ze je to z velkej casti striebro + ortut, no vtedy ma ani nenapadlo, ze by to mohlo byt zdraviu skodlive 😒

vanish1
24. okt 2009

sabina, čo by som ja dala za to, keby moja bola neočkovaná, keby som na riziká očkovania došla skôr............ má tbc a 2 x hexu a veľmi ľutujem, že som o tom predtým nič nevedela...

petot 😖

sisa.b
24. okt 2009

petot a co sa stalo tvojmu synovi? ☹ necitala som uplne celu temu, mozno si to tu niekde aj pisal

alfomilka
24. okt 2009

tana74: steniatka sa ockuju v 6, 8 a 10 tyzdni proti psinke, parvoviroze a leptospire, ak si dobre spominam. A to standardne vsetky. Len besnota sa nesmie ockovat skor, ta sa ockuje az po pol roku.

Po ockovani : neskusili ste detoxikovat? ja som bola s malym u homeopata a ten nam dal V.A.B po ockovani proti TBC a to bola prva a posledna vakcina, aku maly dostal. A este ma varoval, ze v ziadnom pripade nesmiem dat maleho preockovat proti TBC v 11 roku, ze je prave taky konstitucny typ, ktoremu by to ublizilo.
este rozmyslam od DEIMUN on Joalis, ja som bola ockovana pred 10 rokmi a tie alergieeee, co sa odvtedy vytvorili 😝 . Dovtedy som bola zdrava.

martina46
24. okt 2009

hexa - neockuje sa v cechach az 4 davkami???

tana74
25. okt 2009

Sisa.b. - tak ja to mám presne naopak, pod všetkými amalg. plombami mám kazy a ešte mám z nich problémy. Ani fotokompozity nie sú kto vie čo, niekto môže byť aj na ne alergický, ale stále je to lepšie riešenie ako ťažké kovy a následky z nich.
Pozri si aspoň túto stránku Svetlany: http://svetlanablog.nazory.eu/moja-osobna-skuse...

denduska
25. okt 2009

mne sa zas urobil kaz pod kompozitom...a to sa cistim zuby riadne, aj s nitou a mam mamu zubarku 😠 ...no ale mne sa amalgam nepaci 😅 aj ked si nemyslim ze je to taky horor mat jednu amalgamovu plombu, samozrejme nie 30 a alergia je tiez ina vec....ale moj nazor radsej mat amalgamom zaplneny nepokazeny zub, nez furt pokazeny, potom je to fokus a z toho sa da dostat aj zapal oblicky alebo endokarditida 😒 ale to je len moj nazor, samozrejme s nicim to netreba prehanat... 🙂

alfomilka, mas pravdu so psami, fakt ja mam s nasim veterinarom len dobre skusenosti, nekombinuje vakciny, ak ma pes len maly problem, neockuje ho, dokonca pred ockovanim meria teplotu v ambulancii, no videla si ze by to nejaky pediater robil? nuz asi preto ze veterina je na cash 😒

inak ja tiez idem objednat ten deimun...malej sa znova vyhodil ekzem, neviem preco, nemala zmenu stravy ani prostredia ani mydlo ani nic... 😖

sisa.b
25. okt 2009

denduska, aj ja si zuby poriadne kefujem niekolkokrat denne, nit takisto pouzivam, ustne vody proti kazom a nepomaza aj tak nic ☹ viem, ze mi bere dost aj mala, ked ju dojcim, ale kvoli tomu neprestanem dojcit.

erikasadek
25. okt 2009

s toho vyplyva ze zvierata su lepsie na tom ako nase deti co sa tyka preventivy ockovania 😖

tynushqa
25. okt 2009

Ahojte,
buduci tyzden mame ist na 3 davku hexavakciny uz prelozenu. Doktorka ma velmi presviedcala ze to mam malinkej nechat pichnut. Velmi ma strasila ze tam je aj vakcina proti tetanusu, ze keby som to zrusila tak nema ziadne protilatky a hovorila mi ze by som aj tak musela malu preockovat v starsom veku proti tetanusu. Je naozaj taky nebezpecny??? podla jednej prednasky sa vobec tetanusu nemusim bat. Ako to odargumentovat svojej lekarke? ked ona cokolvek jej poviem ma totalne znemozni 😠 povie ze sa do toho nevyznam 😖 Malu uz nenecham ockovat!

alfomilka
25. okt 2009

daj malej papkat troska zeme, snad tam bude zamiesane aj kusok trusu a protilatky budu 😀 😀 😀 . ved deti vedia, preci si pchaju vsetko do pusinky. 😉
Este stale som nepochopila, ze ked clovek dostane prirodzene tetanus a po vylieceni moze na tetanus zasa ochoriet na tetanus, lebo protilatky sa sice vytvoria (asi) ale odolnost tam nie je. Tak ako sa moze ockovanim vytvorit odolnost proti tetanu, ked je to podobny princip, toxin priamo do krvi. Asi tak.
Aj mna strasili, ale jednoducho som nereagovala, mne staci, ze ja viem, ze ockovat nedam, chvilu argumentujem, ale aj tak maju svoju pravdu, tak po chvili len po nich pozeram a nic. Potom im donesiem na dalsiu navstevu nejake materialy, co si lekar so zaujmom precita.

Len ma fakt zaujima, ako by sa to riesilo pri rozsiahlych urazoch, ako som uz pisala. Dospelym sa automaticky picha protitetanovka, ale ako s malymi detmi. A ci sa treba bat ??? 😕 😕 😕 Pri malom zraneni by som to neriesila, ale takto?? Neporadi niekto?

tynushqa
25. okt 2009

petot dakujem za odkazy.

vsetko vytlacim a donesiem lekarke. Snad jej to ako argument bude stacit.

Chcem sa este podelit o taky moj postreh ohladom ockovania.
V porodnici mi malinku zaockovali proti TBC ked mala ani nie 2 tyzdne po tomto ockovani mala dlho kaslala.
Pred prvym ockovanim hexavakcinou sa Bianka uz pekne usmievala a zacinala si brblat. Po ockovani bola ako vymenena, prestala "rozpravat".
Velmi lutujem kazdu injekciu co dostala 😢

tynushqa
25. okt 2009

este by som sa chcela opytat ohladom autizmu, ake su prvotne priznaky v skorom veku? vedel by mi niekto povedat?
Dakkujem

tin007
26. okt 2009

tynushqa hore som pisala aj dala link na studiu z EU, kde je napisane, ze hexa za zaklada na 2 alebo 3 davkach http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/I...