Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

teri3
6. nov 2009

tak takúto múdrosť o nežiadúcich reakciách som našla 😕

Vzácne sa môžu vyskytnúť závažné reakcie. Výskyt
nežiaducich reakcií po imunizácii nedokazuje,
že príznaky spôsobila vakcína. Očkovacie látky sú
podávané dojčatám a deťom v určitom období života,
kedy sa najčastejšie klinicky prejavujú určité ochorenia
(napr. záchvatové ochorenia). Pretože sa bežne objavuje
náhodná spojitosť nežiaducich udalostí s časom
podávania špecifickej vakcíny, preukázanie skutočnej
kauzálnej spojitosti si vyžaduje, aby sa táto udalosť
vyskytovala vo vyššej frekvencii u očkovancov v porovnaní
s neočkovanými osobami s podobným vekom
a sídlom.
Hoci objavenie sa špecifických ťažkostí po očkovaní
u jednotlivca neposkytuje dostatočný dôkaz na
preukázanie, že udalosť bola skutočne spôsobená
očkovaním, je potrebné, aby každá nežiaduca udalosť
bola hlásená na ŠUKL.

sami sebe si protirečia 🙄

martina46
6. nov 2009

no ved takyto vyskum - porovnavanie ockovanych a neockovanych deti niekto robil myslim v nemecku! a vysledok bol do oci bijuci!

denduska
7. nov 2009

aha sem http://korzar.sme.sk/c/5096972/hygienici-poslu-...

ak to prejde na cele slovensko, tak sa mozeme vsetky tehu tesit, ja som este k tomu aj zdravotnicky pracovnik, takze mi urcite casom zavolaju..ale nech sa pripravia ze do takej velkej ri.i ako ja ich este nikto nikdy neposlal 😠 😠 😠
hlavne musim svojich rodicov varovat nech tam nejdu...

miaka
7. nov 2009

Ahojte, mate niekto tu novu brozuru, ktoru rozdavaju neprisposobivym matkam? Poznam jednu mamu, ktoru to dost zneistilo. Neviete o niekom, kto by k tomu vedel zhromazdit protiargumenty?

lucrezia
7. nov 2009

baby a chlap, možno teraz trochu od veci, ale nedá mi, aby som to zo seba nedostala - ten týraný 16 mesačný chlapček zomrel 😢 😢 😢 😢 😢 😢
normálne mi je do plaču, chúďatko malinké, čo všetko si musel vytrpieť 😢
ale žlč vo mne kypí - kde bola sociálka???????????? 🙄 🙄 🙄 🙄 nás tu idú náháňať a vláčiť po úradoch za neočkovanie a keď sa jedná o takéto prípady tak kde sú?????? 😠 😠 😠 😠 úradníci posraní !!!!!!!
a čo pediatrička? nikdy si nič nevšimla? do poradne nechodili?
v tomto štáte sa tuším všetci odbavujú na slušných ľuďoch a tých, čo by si mali všímať tých ignorujú 😠 😠 😠

sorry, ale je mi z toho zle.

kosicanka1
7. nov 2009

ahoj baby a chlap,
som sa dlho neozvala od porodu Riska. takze sme na tom takto, simonka zatial uspesne neockovana, vyhybame sa MMR, risko - som vybojovala neockovat TBC v porodnici. Teraz v poradni som dr. podpisala, ze som bola poucena o rizikach neockovania. zaroven som jej povedala, ze nedame ockovat ani hexa, prevenar a MMR vonkoncom.
vraj mi to musela dat podpisat, lebo hygiena ju vkuse otravuje a vraj musi hlasit pripady ockovania a neockovania. uprimne mi to je jedno. teraz bude aky postup? dojde hygiena na kontrolu domov a potom pokuta?
s manzelom sme pripraveni na najhorsie, aj pokutu zaplatime, len nech nam daju pokoj... a ak pokutu zaplatime budeme mat potom pokoj? a plati sa pokuta za kazde dieta alebo ockovanie? no to teda dobre predbieham...
ale chcem sa opytat petota, ci by nestalo za to dat neskor po roku zaockovat aspon tetanus, nemate nejake info...
a este som v lekarni zistila ohladne C vitaminu od Jamiensona. Simonke davam rozpusene cecko vo vode. je to jamiensom na cmulanie, ale ona to cmulat nechce, tak rozpustim vo vode. mudra pani lekarnicka mi povedala, ze je to uplne neucinne a robim to zbytocne, lebo sa to musi cmulat, lebo sa to vstrebava cez sliznicu v ustach a nie v zaludku.
petot, vies o tom daco? je to pravda? davate detickam aj nieco ine ako Jamiesona?
diky za odpovede, drzte sa...
jaaaaj a este na zasmiatie, v porodnici sa ma lekarka pytala, ze preco neockujeme TBC, ze ci som tiez v tej organizovanej skupine proti ockovaniu. som sa musela zasmiat ako nas nazyvaju, ze organizovana skupina, uz chyba len oznacenie zlocinecka alebo teroristicka skupina... 😀 😀

denduska
7. nov 2009

lucrezia, no ved to je jasne, z nich by nemali peniaze.... chudacik malicky, uprimne som som rada ze je v nebicku, s takym detstvom by to mal v zivote tazke, skoncil by v decaku v tom lepsom pripade, ale kedze mal tazky uraz hlavy, ver mi ze by z neho nebolo nic..leziak 😔 😔 😔 nech ho Panbozko ochranuje a da mu vela lasky 😔

kosicanka je to mozne, ze zaludocna stava to nici..ale to je len moja domnienka...ale HCl je agresor...
sranda ze podpisujes ze si poucena o rizikach neockovania a kto podpisuje ze je pouceny o rizikach ockovania????
😠 😠 😠 😠 😠 dnes som taka na.rata na vsetko to ockovanie ako este nikdy...neviem preco...

kosicanka1
7. nov 2009

denduska, boooze, teraz kukam, ze si tehu, to mi uslo, srdecne blahozelaaaaam

denduska
7. nov 2009

kosicanka, to nic 😉 diky 🙂 drz palce.

etnicka
7. nov 2009

tak my mame zlatu novu doktorku, do nicoho nenuti, dala mi na doma pribalove letaky k hexavakcine a prevenaru a mame sa rozhodnut sami 🙂 ani nas nikam hlasit nebude, aspon to nespominala

cestovanie
7. nov 2009

Ahojte,
som tu prvy krat. Mam na vas vsetkych jednu otazku. Zijem v Canade a chystame sa prist pozriet domov na Slovensko v lete. Momentalne som tehotna a nase baby sa ma narodit v aprili. Tu v Canade su ockovania nie povinne. Moja otazka je, ci niekto neviete ci sa nas budu pytat kdesi na hranici ci je nase baby ockovane? Ci nebudem mat problem s prichodom na Slovensko? Ja som tiez, tak ako vsetci tu proti akemukolvek ockovaniu.
Vdaka za odpoved.

blovitc120
7. nov 2009

Ahojte, toto ste videli http://www.samoleceni.cz/protivirova-dychaci-ma... A výrobca - čuduj sa svete GSK 😀

klara_klara
7. nov 2009

Ahojte uz dlho vas citam. Su tu velmi zaujimave informacie 😉 Inak k tej chripke bolo v spravach, ze polska ministerka zdravotnictva je proti nakupovaniu vakcin proti novej chripke z dovodu kratkeho casu testovania. To len aby som pridala aj ja nejaky novy postreh 😉 Aspon niekto rozumny, kto sa aj zamysli a nielen pocuva kadejake nariadenia 😉

spevacka
7. nov 2009

ahojky, prosím "etnicku" o kontakt na ich pani dr.Ja som tiež z okolia Levic a hladam daku normalnu dr. Zatial sme ockovani len proti TBC a teraz prekonavame daku virozu, tak mame odklad. Nasa dr. sa mi nepaci, lebo zbytocne predpisuje ATB a rôznu, zdá sa mi, agresívnejšiu liečbu.Dúfam, že sa ozve. Papa a dakujem.

jarka007
7. nov 2009

cestovanie nas sa nepytal nikto. Ale zase my sme z Nemecka a uz teraz ani nezastavuju. ALe ani predtym, ked este boli hranice, sa nas nikto na ockovanie nepytal. Akurat kontrolovali, ci su deti zapisane v pase. Neviem ci to nie je len na vizum do niektorych krajin, skryte niekde vo formulari.

blovitc120 dobree, na com vsetkom sa da zarobit. Uz teraz len rozoslat spravu, ze bez masky chytite chripku na 99,9 %,tak si ju utekajte hned kupit. Potom nasleduju panikove spravy, ze kupte si ju teraz, lebo potom uz nebude, do lekarni sa dodava len v obmedzenom mnozstve. Na vyske sme mali taky predmet, ktory sa zaoberal psychologiou spotrebitela. Vzdy mi z neho bolo na grc.

erikasadek
7. nov 2009

cestovanie , ja som v fr ani tu nie je povinne, v lete som bola doma s detmi a nikto nikdy nepytal , a
😉

jarka ahoj......... 🙂

dgm
7. nov 2009

eridani, chapu to, ze uz ta soda neni sodou, kdyz probehne reakce, ale to ani ten cisty vitamin C uz neni vitaminem c, ne?
Myslim si, ze Petot tady nevari z vody, kdyz neni doktor, tak bude asi nejspis nejaky chemik profesional nebo minimalne amater, ktery se tomu hodne venuje, urcite ma dobre promyslene, co bude svym detem davat, jenom mi zajimave to sem napsat, ten pomer kyselina zasada priblizne 1:1/2 namichat tak, aby vysledny roztok neuskodil a pritom naopak prinesl "uzitek" tak jako puvodni cista kyselina askorbova ...

dgm
7. nov 2009

prislo zajimave

natashkaa
7. nov 2009

Tak skoda, ze som sa reakcie nedockala asi nikto nevie k tomu zaujat stanovisko.....skoda velmi by mi to pomohlo

petot
7. nov 2009

natashkaa: Odpoveď ŠÚKL znamená, že všetko je asi v najlepšom poriadku 😖

Ešte by ma zaujímalo, podľa akej normy to posúdili. A ako je to s ortuťou.

petot
7. nov 2009

dgm: Ďakujem za dôveru. Lekár ani chemik nie som, ale tému intenzívne študujem asi rok prevažne z odborných zdrojov. Preto mám k tým informáciám veľkú mieru dôvery.

Neviem o tom, že by sodný bikarbonát bol nejako škodlivý. Možno je to podľa nejakého liečiteľského systému (spomínaš iris diagnostiku), posúdiť to neviem.

Každopádne, sóda (hydrogénuhličitan sodný) sa tak či tak vplyvom žalúdočnej kyseliny mení v žalúdku na CO2 (vygrgá sa), H2O a niečo (žeby NaCl?). Chá, neuveriteľné, uhádol som 😀 Aj keď stredoškolskej chémii som nikdy príliš nerozumel (v podstate, ani nám ju nikto poriadne nevysvetlil, a vždy na jedno pravidlo pripadli 3 výnimky, čo ma dosť demotivovalo)...
Rovnica je takáto: HCL + NaHCO3 → NaCL + CO2 + H2O

Ba dokonca mám dojem, že sodný bikarbonát sa v tele vyskytuje a telo ho vie využiť ako zdroj sodíka, keď ho potrebuje. Ale to hovorím bez záruky 😉

Pokiaľ ide o kyselinu askorbovú, pomer na neutralizáciu je presne 1:2,097 😉 (sóda:k.askorbová)
Výsledkom je, že sodík sa pripojí ku kyseline askorbovej, takže máme askorbát sodný. To je stále vitamín C, len v trochu inej chemickej forme. (Vitamín C má tucet chemických foriem, každá má svoje výhody a nevýhody, ale vždy je to vitamín C.)

Zaujímavé, čo ešte píšu: keď sa askorbát sodný dostane do styku s žalúdočnou kyselinou, čože sa stane? Sodík sa spojí s chlórom (vzniká soľ), askorbát sa mení späť na kyselinu askorbovú.
C6H7NaO6(s) + HCl(aq) -> NaCl(aq) + C6H8O6(aq)

Tu by bolo veľmi zaujímavé, opýtať sa biochemikov, čo sa deje ďalej, ale podľa toho, čo viem, oboje sa zrejme vstrebe (kyselina askorbová i soľ), a ktovie, ako to všetko reaguje ďalej a ako sa to potom rozmení na drobné...
Na záver, obličky použijú sodík na neutralizáciu kyseliny askorbovej späť na askorbát sodný, a potom ho pustia do moču. Predpokladám, že chlór zo žalúdočnej kyseliny sa už dávno vrátil späť na svoje miesto určenia a znovu sa použije na výrobu kyseliny chlórovodíkovej.

Ak sa mýlim, nejaký chemik nech ma opraví.

petot
7. nov 2009

Pre prax je dôležité to, že:
1, askorbát sodný spôsobuje menej kyslé prostredie v žalúdku než kyselina askorbová, takže má menšiu tendenciu dráždiť pri väčších dávkach
2, askorbát sodný si svoj sodík nesie so sebou, kým pri kyseline askorbovej musí telo riešiť, ako ju zneutralizovať v moči, a na to použije sodík zo zásoby organizmu (a veruže mám v poslednom čase niekedy veľkú chuť na slané!) Horšie je, keď sodíku niet, vtedy obličky siahnu po vápniku a po horčíku.

A preto je z dlhodobého hľadiska, najmä pri vysokých dávkach, vhodnejšie užívať niektorý minerálny askorbát (sodíka, vápnika apod) než kyselinu askorbovú. A keď už užívať kyselinu askorbovú, tak dbať na to, aby telo malo dostatok vápnika a horčíka.

vanish1
7. nov 2009

kosicanka, prečítaj si toto http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...

už si tu asi dlhšie nebola, lebo sme tu asi väčšina poprechádzali na iné céčko - od damiána, skús pozrieť http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...

ma76
8. nov 2009

Ahojte,

pokuta je doma...a bude na štatny rozpočet... 😒

viem, odvolat sa...nemam silu...

vanish1
9. nov 2009

ma 😒 sumu neprezradíš?

blau
9. nov 2009

Kosicanka- Nechapem preco sa ta pyta, preco nechces dat ockovat proti TBC. V Rakusku neexistuje tato vakcina od 1997 roku.
Stale nechapem preco je to tu inak a doma inak:
Moj pediater (ex) sa sice pousmial, ked som mu povedala, ze u nas je to povinne. Povedal, ze to nieje potrebne. Ale s radostou nas ockoval proti vselijakym inym pliagam. Preto sme od neho aj odisli 🙂

ewelyne
9. nov 2009

Ahojte vsetci 🙂 😉

Ja viem, ze to tu bolo a niekde je, ale naozaj to nemozem najst uz chvilu, neviem ci je to tym skorym ranom 😀
hladam ten link, na to C-cko- kde si ho objednat a hlavne ktore 🙂 niekto spominal dva druhy... 😕

DAKUJEM VAM VSETKYM, ZE STE A ZE SME SA ASPON TAKTO VIRTUALNE STRETLI.
SOM NESMIERNE STASTNA A VDACNA, ZA KAZDU NOVU INFO OD VAS A ZA TUTO TEMU,
V KTOREJ SU INFORMACIE NA NEZAPLATENIE.... ESTE RAZ VDAKA A PEKNY DEN VSETKYM.

ja som taka rozcitena v poslednej dobe 😉
ale tak to citim, mame tu kopec info a nechapem,
ako moze niekto pred tym zatvarat oci....

erikasadek
9. nov 2009

ahojte............ 🙂

ma to mi je luto.. prezrad nam, ako to zatazi vas , rodinny rozpocet..

no je mi to luto naozaj.. ☹