Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

dankakk
2. júl 2009

ahojte..... pozrela som si jedno video a neda mi nevlozit ho tu.... myslim, ze ho poznate, ale ak nahodou nie, tak ..... http://blip.tv/file/2224472/

lucrezia
3. júl 2009

kosicanka1,
prosím Ta a to nemáš dietatko zaockované len proti TBC, alebo proti ničomu?
A ako si to "prežila" 😲 ?
Naháňali Ťa nejaké úrady, alebo niečo podobné?
Ani ja som nedala dceru v nemocnici ockovať, ale u doktorky som musela podpísať papier a teraz neviem čo bude ☹
Som z toho trochu nervózna ☹ ☹ ☹

susik77
3. júl 2009

Ahojte, ak niekto uvazujete o odloz. ockovania proti TBC v porodnici, tak citajte:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...
Je to hlavne aplikovatelne v CR, ale mohlo by to ist na zakl. toho vyjadr. ceskej pneumol. spolocnosti aj na Slovensku 😉

josefa
3. júl 2009

danko, to je sila, dostala jsem se k temhle informacim kdysi kdyz jsem sila ve Francii, takhle pekne pohromade to desi, achjo

shtanik
3. júl 2009

dankakk - skvele, ani nevies ako si mi pomohla, mame ist o hodinu so synkom na preventivku v 3. mesiaci, ideme odmietat 1. hexu a Prevenar a ja som od rana nervami v koncoch, ako to u Dr. zvladnem, video mi ukludnilo nervy ze robim spravnu vec a aspon som si oprasila vsetky krvopotne nacitane fakty o (ne)ockovani 😠

skolara
3. júl 2009

danka to video je super. Nasej doktorke dam asi ten link nech si to pozrie a usudi tiez. Ved aj lekari by sa mali stale vzdelavat no nie?

marse
3. júl 2009

ahojte maminy... sledujem vasu temu uz dlhsie, no len pasivne, nezapajam sa. No uz mi to neda. Svoje deti mam zaockovane, co sa tyka povinnych ockovani. a nepovinne maju len proti pneumokokom. Vtedy nam to dr. odporucila ked starsia dcerka isla do skolky. Vtedy som este vasu diskusiu necitala takze som nevedela o tych minusivych strankach. Priznam sa ze keby som vedela to co teraz urcite by som bola na vazkach ci ockovat. tak ako kazda matka aj ja chcem pre svoje deti urobit maximum, a chranit ich pred vsetkymi chorobami, ale nie s tym rizikom po ockovacich nasledkoch. Teraz nas dr. laka na ockovanei proti kiahnam a pod. no 99 % som rozhodnuta ze ich nedam. Starsia dcerka ma dobru imunitu. Bude mat 4 roky nikdy nebrala antibiotika. jednine naco ich este chcem dat zaockovat ked budu starsie je proti rakovine krcka maternice, uz len preto ze tento strasiak sa vyskytol u mna. tymto chcem podakovat za vytvorenie tejto temy a za ukazanie novych poznatkov. prajem pekny den 🙂

denduska
3. júl 2009

caute baby, tak nasa rubeola nie je rubeola...ale atopicky ekzem 😠 takze mozu ist vsetci aj s vakcinami do ri.i. 😠

jarka007
3. júl 2009

denduska cooo ? 😲

denduska
3. júl 2009

jarka 😠 (to nie je tebe, to len ja mam dnes taky vyraz na tvari) atopak by mi nenapadol, lebo to ma vsade! este aj na nozkach na chodidlach...vrrr....teda aby som bola presna, este to nie je atopak, len jeho prvy stupen...ze to nemusi este prepuknut uplne, ale ze ma atopicky kolorit tvaricky aj perioralne vyblednutie, teda ze ma blede okolo ustociek (to som si vsimla uz minule, no ale vtedy nemala okrem toho nic)..tak super a nech mi nikto nevravi ze to nie je z ockovania, ked aj mojmu muzovi to zacalo vtedy (aj ked on to uz ma fajn, nastastie) 😖 panabeka, a to sme ju minuly tyzden mali oficialne ockovat tretou hexou!

jarka007
3. júl 2009

Ved som prekvapena. Chuda male, nezavidim jej. Ale aspon teraz mas argument, ako Vanish.
Snad vam to neprejde dalej, mam susedu, ktorej dievcatko malo skoro na 90 % tela, to bolo hrozne. 2 roky sa s tym trapili, lekarka skusala vselijake homeo, az teraz museli nasadit aj tak kortizon, inak to neslo. Tak ma mala konecne aspon akutaku pokozku. A kto Vam to potvrdil, detska ?

denduska
3. júl 2009

jarka, povedala nam to kozna..taka si ma pravdu 😖 ale utesuje ma to ze to este nie je rozvinute..

blovitc120
3. júl 2009

Deni, to je fakt na porážku 😠. Vďakabohu, že ste neboli na tej tretej hexe... Držím palce, nech sa ani nerozvinie. Inak ja som ho ako maličká tiež dostala podľa karty po očkovaní, do puberty som to mala dosť zlé, ale potom som z toho asi vyrástla, tak to nemusíte mať zlé.

vanish1
5. júl 2009

danka, ďakujem za ten link na film, je super, nemáš ešte nejaké podobné?

denduska, neviem, či si to pozerala, ale je tam spomínaný ten neutíšiteľný plač dieťaťa, čo to znamená a pod a ak sa takéto dieťa ďalej očkuje, môže nastať aj jeho smrť... no je to tam samozrejme odborne vysvetlené, určite si to pozri.

shtanik
5. júl 2009

Pfuuu, tak sme teda v piatok viacmenej úspešne absolvovali trojmesačnú prehliadku, ale poviem vám, v živote som nemala tak spotený chrbát ako v ten okamih, ked začala sestrička otvárať chladničku, akože je čas očkovať...ešteže som sa spamätala v priebehu pár sekúnd a povedala jej svoje, teda slušnou formou som sa opýtala, či si aj s Dr. najprv splnia povinnosť ma o všetkých aspektoch náležite informovať a potom skontrolovať stav dieťaťa - malý totiž nemá ešte zhojenú reakciu po tej nešťastnej BCG. No tak som si vypočula ako je to povinné a o všelijakých prisťahovalcoch a čo ja viem čom, ale mali sme aj plodnú debatu na margo TBC očkovania v porodnici a u malých detí vôbec...hľadám akurát na nete zdroj informácií ohľadom stiahnutia BCG vakcíny z očkovacieho programu v Nemecku, poprípade iných krajinách, neviete niekto poradiť? Alebo sa mám obrátiť s otázkou priamo na Robert Koch Institut?
Každopádne máme do konca augusta s očkovaním pokoj a môj názor na plošné a povinné očkovanie je stále ten istý - mali by sa očkovať proti 2 veciam - blbosti a chamtivosti 😀

denduska
6. júl 2009

ahojte,
blovitc, no ved fakt na porazenie...ale kedze jej to nemizlo, tak uz som sa zacala bat ci to nie je lupus 😒 tak vlastne lepsie no..aj ked ziadna slava.. ozaj, nevies aka je imunologia v Martine...?vysetrenie si viem vybavit, teda aspon konzultaciu, ale ci sa mi vobec oplati tam ist, ci tam zas nebudu do mna tlacit kaleraby 🙄

vanish, ja uz som to zacala pozerat, ale je to dlhe a to pri mojej malej sa neda..skusim niekedy vecer az zaspi....nestras ma paneboze...aj tak uz ju ockovat nedam..furt je vyhadzana...ani za svet 😔

shtanik, tak super, s tym TBC ti asi najlepsie poradi jarka007, ale v novej Mamine je clanok ohladne toho..taky celkom na racionalnej urovni..tak aspon nejaka lastovicka.... 😒

sammy19
6. júl 2009

ahojte, denduska to ma mrzi s malickou...

akurat riesim nieco podobne - mala odkedy dobrala ATB, tak je vyhadzana na celom chrbatiku a plieckach a vpredu pod krkom... Doktorka na to, ze to nic nie je, ze sa jej mozno vratila ta siesta choroba... no neviem. dala mi fenistil, tak uvidime, ci to zmizne. Ale chcela by som tiez nejake vysetrenie, len vraj u nas do troch rokov nic neurobia, len vo velmi vaznych pripadoch, lebo do troch rokov sa predsa vyvija imunita (ale ockovat sa moze, i ked porucha imunity je kontraindikaciou).

No neviem, malej to nemizne zatial, ma to uz vyse tyzdna. Z tepla to nie je, je to taky uplne drobunky vysyp cervenkastych vyrazok a k tomu ma mala skoro stale zvysenu teplotu. Uz som z toho na prasky. Doktorka len, ze to budu asi zubky.

A chce, aby sme prisli okolo 20.7. na ockovanie, tu tretiu hexu. No skusim sa aspon na nejake tie vysetrenia s malou vypytat. uvidime.

pekny den vsetkym!

denduska
6. júl 2009

sammy, no neviem co maju zubky spojene s vysypom, u niektorych doktorov su asi vsetko zubky 🙄 a ja som myslela ze siesta choroba moze byt len raz, ci nie...?

vanish1
6. júl 2009

denduska, samozrejme som ťa nechcela tak strašiť, len som chcela naznačiť, že je to vážny stav, ak dieťa takto reaguje a určite to netreba podceňovať, a spomínala tam aj to zafarbenie dieťaťa - ako si písala a vysvetľovala, ako to prebieha... až mi mráz behal po chrbte...... Atop. ekzém máme tiež, takže prajem veľa šťastia pri liečení, písala som ohľadne toho damianovi, on mi nato poradil toto
Dcerke (ma 2 roky ano?)
1. 500 mg praskoveho vitaminu C (pH neutral, aby neposkodila zuby) 4 x denne do vody a vypit
2. koloidne striebro 10 ppm pit a 20 alebo 40 ppm na kozu na ekzem
3. odporucam natietar kozu mocom
4. ziadne kravske ani umele mlieka, ziadny biely cukor, ziadna biela muka a vyrobky z nej.
ak sa do 2 masiacov stav neupravi, budu potrebne komplexnejsie doplbky, ako enzymy (tie su dost drahe), probiotika, protiplesnove doplnky, antioxidanty (kvoli vakcinam) a pod. Dufam, ze to nebude treba.

sammy, tak moja ešte nemá ani dva roky a z krvi jej zistili poruchu imunity, takže myslím, že určite sa to dá zistiť skôr, ináč by to asi nerobili... Ja by som za tým určite šla, prajem veľa šťastia.

indy
6. júl 2009

denduska drzim palce presne viem ako sa citis
My sa tiez trapime s atop.ekzemom uz pol roka a skusame vsetko mozne...Momentalne tiez sa snazim mu davat rozpustene cecko vo vode, ale max co sa mi podarilo mu dat bolo 250mg

denisocka
6. júl 2009

vanish,kolko to je 20ppm kol.striebra? a inač, skusiš vysadiť všetko čo píše damian?mne to príde dosť nerealne 😔

kosicanka1
6. júl 2009

denisocka, uplne suhlasim s vanish a damianom v tom 4.bode. ja sama nejem nic bezlepkove a som uplne bez mlieka, biely cukor obmedzujem. ked mala moja simi atopicky ekzem, dodrziavala som este prisnejsiu hypoalergennu stravu (aj u nej, aj u mna, kedze som dojcila), slo to uplne v pohode a hlavne to super pomohlo, atopaku sme sa uplne zbavili. som to pisala aj do diskusie o AE. podla mna je pri liecbe AE najdolezitejsia strava.

zitaje
6. júl 2009

Caute baby, pridam sa aj ja, my mame tiez nejake divne vyrazky, uz dlhsie, podla koznej kontaktna alergia, kazala mi akurat dvakrat plakat pradlo... fenistil nezabera vobec, este nam dala hypermangan, ten zas moc vysusuje...
Denduska si si ista, ze to nie je z tepla? Ja velmi dufam, ze to praveze je z tepla, ona ma potnicky od mala, poti sa teda dost a tieto problemy ma odkedy je teplejsie a dusno.
U nas to teda neprepuklo po ockovani, ale caka nas MMR, tak asi budeme musiet ist este ku koznej, i ked toto liecenie pokus-omyl mi moc nevyhovuje... Moja to ma na krku, tam vlastne stale, potom pod pazuskami, ale hocikedy sa jej vyhodia vyrazky aj na ktoromkolvek casti tela, a potom zmiznu.

skolara
6. júl 2009

ahojte kocky
Dnes som bola u homeopatky pre svoje lieky a opytala som sa aj na malu.
Podobne ako je to u denduskinej malej tak aj moja mala je stale dakde vyhadzana raz okolo ust to je asi stale vecer 😠 , na ramenach pod bradou a skusi jej dat Thuju to je na odstranie nasledkov ockovania a uvidim ci to pomoze. Ja si myslim ze to sa objavilo az po tych nestastnych hexach fuj nikdy viac.predtym mala vyhadzane cele brucho a pod okom flak no proste je to otravne.
Kosicanka tebe sa to uz krati co? 😵

denduska
6. júl 2009

teraz som pozrela hodinu z tej prednasky, az mi je zle 😖 brrr...viac dnes nestihnem, pomaly mi to natahuje

zitaje, ja som si najprv myslela ze alergia, ale fenistil nepomohol...potom ze ta rubeola...ibaze nezmizlo...a potom ze asi z tepla...no ale ona potnicky nikdy nemala, aj ked sa vyslovene spotila, ze som ich aj cakala, a teraz to ma aj na chrbtoch noziciek..tak tam som este potnicky nevidela 😅 a cely den byva bosa, nepari sa v ponozke ani topanke
kozna povedala ze to je atopak, resp. pred-atopickoekzematicky stav, kukla na nu este vo dverach a vedela uz podla tvaricky ale ju aj povysetrovala riadne...

mlieko ja nepijem, neznasam ho priam, je mi z neho na grc a neviem ho ani stravit nijak...fuj...

skolara aj my mame pod okom flak 😠

zitaje
6. júl 2009

denduska, mojej sa tiez obcas vyhodi aj na lytku JEDNA vyrazka 😒 , alebo hocikde, no, asi to zacnem viac riesit... Ale moja je obcas mokra ako mys aj ked doma beha len v tricku a plienke. Niekedy spruchujem aj 2x denne.
Inak ked sa moja takto vyhadzala asi pred mesiacom, tiez ma napadli vsetky detske choroby vratane rubeoly, ale nemala ani zvysenu teplotu.
A aky flak mate pod okom? A to biele okolo ust, to mam ako chapat? Myslite, ze keby to moja mala, by som tomu rozumela? 😅 Ja taaaak nechcem exem. 😢 😢

denisocka
6. júl 2009

no ja len zato,že mlieko davam do stravy, muku do zaprašky,UM na rano a večer, jogurt denne,cukor do čaju,chlieb a rožky papa minimum,da sa to zratať na omrvinky. Ale určite je mlieko dosť na príčine,ako sme mi došli zo Smokovca s tým,že niesme alerg. na BKM tak so varila na litre veci s mlieka,pudingy,krupice,a všetko možne a hned mal sople a kašle vkuse mesiac ,kým som to razne neobmedzila. Ale tak neviem čo davať miesto muky do varenia, a čo miesto mlieka - a miesto UM?

vanish1
6. júl 2009

denisočka, neviem, koľko to je, ešte som mu neodpísala, predpokladám, že si to budem musieť kúpiť a vystvetlí mi to, myslím si, že je reálne to dodržať, žiadne kravské mlieko nepijeme, biely cukor som dávala len do čaju, ale ani ten už nedávam, kúpila som hnedý, príp. striedam s glukózou, biela múka sá dá tiež nekonzumovať, moja miluje cestoviny, tak som jej kúpila celozrnné (neboli ani také drahé, cca 25 SK) a grahamové špagety, chlieb tiež celozrnný, príp. ak je v zložení málo pšeničnej múky, do tých 30%, tak vezmem aj ten, sladkosti nejedáva, iba tyčinky sézamové 😒 , ale tiež už málo, horšie to je z návštevami, snažím sa babke vysvetliť, aby jej nedávala nič iba ovocie. Sem tam je kukuričné chrumky. V obchode so zdravou výživou som našla výborné jablkové tyčinky v karobovej poleve (náhrada kakaa pre alergikov) a dcérke veľmi chutia. Stoja cca 12 Sk.

Horšie to je s umelým mliekom, ja som ho plánovala dávať do troch rokov, ale už som o UM kadečo čítala a neviem sa rozhodnúť, uvažujem nad kozím, mám možnosť si kúpiť bio - u nás v dedine chová jeden pán kozičky. No fakt neviem, verím tomu umelému ako predtým očkovaniu. Ale už mám pochybnosti... Neviem, alebo radšej žiadne....

zitaje
6. júl 2009

Vanish, podla mna radsej ziadne...
A ani kyslomliecne vyrobky sa nemozu?

denisocka
6. júl 2009

no mne cestovinu do ust neda,miluje zemiaky a jkadejake privarky,a tie samozrejme na mlieku