Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
25. jan 2010

volala som so znamou sestrickou,teraz zacala robit na detskom,a ze sa spyta jej dr,ale ze jej to tiez nejde do hlavy,jedine,ze by moja dr zvlast vypisala Engerix z Hexy,ak by ho Hexa neobsahovala,cize by akoze musela dat aj ten Engerix,ale co pozeram vsade,tak je len jedna Hexa,a ta vakcinu proti hepB obsahuje.ale co sa mi zda,maly dostal dve injekcie,do kazdej nohy jednu,takze ak jedna bola Prevenar a druha Hexa,tak by to bolo ok,len urcite by ona nemohla,do jednej striekacky nabrat vakciny z dvoch rozdielnych ampul,nie?
som z toho vytocena a dnes som dosla od zubarky,co som bola s bolavym zubom,a ona ze nic tam nie je,ze mam zapal medzizubnych priestorov a ze mam vydrate plosky zubov,cize skripem zubami a zatinam zuby z nervozity a mam vyheglane llby v sanke a ze mozem otvarat usta max 3 cm...ani zívat nesmiem... 😕 😕 to mam uri 😕 te odvtedy,co sa venujem tejto teme..... 😠 😠 😠

tana74
25. jan 2010

Bola som min. týždeň predvolaná kvôli neočkovaniu na RÚVZ, ale nebola som,preto nepíšem. Som dohodnutá až na február, ale pokiaľ viem, u nás rovno dávajú pokuty. Počula som o jednej rodine a dostali hneď plnú výšku. Pokúsim sa s nimi spojiť, preberajú to aj s právnikom, ako postupovať ďalej.
Som hlavne zvedavá, ako je to v prípade, ak rodič nedá zaočkovať dieťa úplne malé, prípadne ak to dieťa má už za sebou nejaké očkovania, aké sú tie pokuty, či pomer, alebo každý plnú výšku. Ináč, staršia nedostala iba dve očkovania zo všetkých a mladšia nie je očkovaná od 6 rokoch, teda aj ona má riadne očkovaní už za sebou.

Len tak do telefónu som sa pýtala, či volajú kvôli tomu aj našich spolubývajúcich inej farby pleti a vraj prešetrujú všetkých, ktorých "nahlásia" lekári. Normálne mám chuť od nich vypýtať čísla, počty, koľko prípadov prešetrovali... Možno to aj písomne vypýtam, zo zvedavosti. Či prešetrujú iba nás, ktorým nám záleží na vlastných deťoch.

Musím ešte predtým znova poriadne naštudovať "dôležité" stránky. 🙂

cora73
25. jan 2010

spravili z toho total zacarovany kruh..ked ma moje dieta poskodenu imunitu z ockovania,ja ho dalej nedam ockovat,aby som ho uchranila pred dalsim moznym poskodenim vakcinou,a maly chorobu samozrejme dostat moze,ako ju mozu dostat aj zaockovane deti,bohvie vie,ako ju s tou oslabenou imunitou zvladne...zase je to o volbe,ktore riziko je vacsie,stat ma v tom uplne jasno,treba chranit "vsetkych"..

cora73
25. jan 2010

ak by tie deti od zaciatku nechali na pokoji a "nezvysovali" by im imunitu,bolo by to ovela lepsie... 😠 😠 😠

erikasadek
25. jan 2010

nie dendusla bol , polovicne zatmenie mesiaca.. 😠 😀

ale jasne ja len ked s apamatas pisu ze cast ludi nezaockovana nevadi , ked vsetci su, ale ockovani enaprikald na MMR nedav 100% ze nedostane chorobu, je to na 90% u osypiek a mam pocit 80 mumps rubeola..
ok..
ale aka je velka percentaz ze dieta neockovane , ich dostane ten pomer .....chapes ma dieta zaockovane , ako na potvoru bude to 91% a dostane... 😠
a to neockovane.. aka bude velak pravdepodobnost ze dostane chorubu??
podl aman v percentach asi ta ista;. 😉

roasha
25. jan 2010

denduska,tie svoje perly myslis vazne? 😕 v tom pripade je mi ta nesmierne luto! 🙄
skoda, ze tu nie je vracajuci smailik! 😝

denduska • 1d, 30tt • Dnes o 13:02

a toto je perla: Považujem za krajne nespravodlivé, keď zdravé nezaočkované dieťa viac či menej úspešne prekoná ťažké infekčné ochorenie, proti ktorému mohlo byť imúnne, ale odovzdá ho oslabenému spolužiakovi, kamarátovi na ihrisku či neznámemu dieťaťu na ulici. Práve ono môže zostať veľmi vážne ohrozené na živote.

A akoze co mna do druhych? mozno je to sebecke, no ale nie je moja vina ze niekto je oslabeny...ved ked som chora, tak sa podla toho spravam, nenabehnem na detsku onkologiu, ze kukajte na mna, mam osypky a ze pocerni sa tak nespravaju? no ale ti sa ani neockuju, takze...? hladam v tom pointu, ale...

cora73
25. jan 2010

len by som chcela vidiet konkretneho cloveka,co uprednostni cudzich ludi pred svojou rodinou a vlastnymi detmi..dennodenne sa stretavame len s hrabivostou penazi,zavistou,ohovaranim,zlobou,zakernostami. a to ja by som mala byt napr nahnevana,ak moje nezaockovane dieta bez tazkej chemie v tele viac ci menej uspesne prekona infekcne ochorenie?
len si spocitaj,kolko denne je v telke reklam na lieky,na "zdravu vyzivy",probiotika,prebiotika,actimely,a pod,mozno by toho muselo byt menej,ak by sme fakt zili zdravo a nemali v tele tolko chemie navyse,nakolko chemii z vody,vzduchu,z pody sa vyhnut nemozeme,tak aspon z vakcin by sme sa mohli..dakujem pekne,vo vakcinach su latky,ktore su zakazane pouzivat v polnohospodarstve,drevarstve a pod,tam by nam to mohlo skodit,ak by sme to zjedli,alebo by to zjedli napr kravy a ak by sme mali nabytok lepeny nejakym lepidlom,ale nim natrety,ale priamo vpichnute do krvi nam to neskodi?????

denduska
25. jan 2010

roasha, normalny clovek vie co ma robit - ci uz ma chronicky narusenu imunitu alebo je akutne chory. Okrem toho imunokompromitovaneho ohrozuje vsetko - nielen tych vypichnutych..dajme tomu 8 chorob proti ktorym sa ockuje. Napriklad herpesvirusy... a co, ludia s herpesom si v pohode daju v krcme pivo. Myslis ze sa nad tym zamyslaju ze niekoho to moze zabit? Kde je hranica zodpovednosti? Ak ochoriem na nieco, proti comu sa da ockovat, som vyvrhel a ukazuje sa na mna prstom, ale ak na hocico ine, to uz zrazu neplati?

nehrajme sa na samaritanov tam kde sa to vobec nehodi...bolo by to krasne a cnostne ale bohuzial to tak v zivote nie je 😔

blovitc120
25. jan 2010

Roasha, ja by som tiez ten vracajuci smajlik niekedy pouzila, ale urcite nie na dendusku.

z.vrablova
25. jan 2010

ahojte... ak dovolite, zapletiem sa vam do debaty...
Mam 6,5mes dcarku, okrem TBC nebola este dodnes ockovana. Narodila sa predcasne s nizkou porodnou vahou, Apargovej skore 5/7... proti TBC bola ockovana takmer mesiac po narodeni. Ranka jej nonstop hnisa. Az dnes nas dr. poslala na plucne na cistenie... a dodala, ze je rada, ze sme neockovali hexou, ktovie, ake by boli dosledky... je jednou z tych zodpovednejsich, nechcela zaockovat, kym nebude ranka zahojena. A este dodala, ze dnes ma strasne vela deti problemy s hojivostou ranky po TBC, ze ta vakcina nie je bohvieco.... tak mi nahrala do kariet. Ja planujem poziadat o odlozenie ockovania min do veku 1rok. Chodievame aj na neurologiu a cvicime Vojtovku. Mala uz bola 3x prechladnuta, sopliky, kasel... nastastie bez ATB...
Neuveritelne som nahnevana, ako je mozne, ze sa ranka hoji pol roka!!!

babulka
25. jan 2010

Denduska - pri vsetkej ucte...myslim, ze roasha reagovala skor na tuto cast tvojho prispevku, ktory uprimne sokoval viacerych: "A akoze co mna do druhych? mozno je to sebecke, no ale nie je moja vina ze niekto je oslabeny..."
Nechcela som sa zapajat, ale na toto sa inac ako parafrazou neda! "A co ma je po tom, ze tvoje dieta malo reakcie po ockovani? Vseobecne plati, ze ockovanie je prospesne pre vacsinu populacie, a mozno to znie sebecky, co ma je po druhych? Nie je to vina spolocnosti, ze par jedincov ma reakcie po ockovani"

Opakujem, je to len prehodena tvoja veta, ktora nie je vyjadrenim mojich myslienok, ale ak teba nezaujimaju druhi, nikoho nemusi zaujimat tvoje dieta! Takto obratene to uz asi neznie dobre, ze?

roasha
25. jan 2010

babulka,presne tak! 😉 😎

denduska
25. jan 2010

ale babulka, presne tak to je - a je to aj pravda! to ze nejake - nielen moje - dieta ma po ockovani problem, ze ja sama sa musim do toho montovat a zhanat doktorov a vysetrenia...to mi nikto neuzna a berie sa to ako prijatelna strata. A je mi uplne jasne ze to inak ani nebude. Tak ak nikoho nezaujimaju ti co su ockovanim postihnuti, aspon v takej miere aby sa to aspon trochu skumalo ci tak nje alebo nieje, a nielen kazdeho odbiju ze to tak rpedsa nemoze byt..dovtedy su mi

denduska
25. jan 2010

sorry mala mi to poslala..

..chcela som len dodat dovtedy su mi ostatni co sa tyka ockovania ukradnuti. S urovnou beznej antinfekcnej ochrany si viem poradit tak aby som bola zabezpecena co najviac ja sama, aj aby som neohrozila druhych.

vanish1
25. jan 2010

Mňa v tom dokumente zaujalo aj toto:
Po zavedení povinného očkovania dojčiat proti infekciám spôsobeným Haemophilus influenzae typ b) sa invazívne pneumokokové infekcie stali najčastejšou príčinou smrti, resp. trvalého poškodenia následkom infekcie v prvých dvoch rokoch života.

denduska
25. jan 2010

erika uz pisem ako ty 😅 😀

a este - tie chudence tazko imunitne oslabene deti urcite nebehaju po ihriskach 😔 a mne je ich naozaj z hlbky duse luto a mam slzy v ociach ked nieco take vidim co len v telke a urobim za seba vsetko co sa da aby som im to nejak nezhorsila ale ockovat sa urcite nebudem. Ked si vydrhnem ruky a dam si rusku, je to ovela viac nez ockovanie. Lenze kolko ludi si ani po wc ruky neumyva...tu by sa hodil vracajuci smajlik tiez..

teodorka
25. jan 2010

jeee tu sa to vyostruje 😎

denduska
25. jan 2010

idem ulozit dieta a uz len dodam - aby tu nedoslo k nejakym dezinformaciam 😅 - co ma do druhych som myslela len z hladiska ockovania. Kazdy nech sa ockuje na co chce. Ak si mysli ze je to najlepsia cesta, ja to nikomu vyhovarat nebudem, mozem mu maximalne poskytnut svoj nazor a skusenost. Len sa ma dotklo, ze ak ja mam problem a uz ockovat nechcem, a tym padom sa vystavim riziku prirodzenej infekcie, uz akoby som sa ju zaroven chystala sirit. Ako zlocinec 😝

Tak bru nocku vsetkym a zas si nemyslite ze som nejaky ludozrut. Akurat za dobrotu na zobrotu, to plati asi vo vsetkom.

erikasadek
25. jan 2010

denduska tak zle ako ja pisem tak to nikto nedokaze 😀 😀 😀 😀

cora73
25. jan 2010

Vanish,prave som si to poriadne precitala :

Po zavedení povinného očkovania dojčiat proti infekciám spôsobeným Haemophilus influenzae typ b) sa invazívne pneumokokové infekcie stali najčastejšou príčinou smrti, resp. trvalého poškodenia následkom infekcie v prvých dvoch rokoch života.

Ak som spravne pochopila,tak tym,ze vytlacili jedno ochorenie ockovanim,nastupilo ine?

ak ano,potom by to bolo to,ako v Palbe vravel ten homeopat,ze priroda si udrziava svoju rovnovahu,jednu chorobu potlacite,druha nabehne..Fajn,uz sa ockuju aj pneumokoky,som zvedava,aka choroba sa miesto pneumokokov teraz na nas privali,ale fy Baxter bude mat urcite okamzite vakcinu....

pozeram si oficialne mesacne vykazy chorob na SK,zaujimave citanie,vsetci,co v danom obdobi ochoreli na dane choroby,boli riadne proti nim ockovani.
tak koho to ockovanie chrani??????????? 😉

ak ta choroba pride,ochoreju vsetci....

petot
25. jan 2010

Suhlasim s denduskou. Ja som zodpovedný za seba a svoje deti, a nevidím žiadny rozumný dôvod, nechať do nich pichať slabo otestované toxické vakcíny, bez spoľahlivých dôkazov o účinnosti a dlhodobej bezpečnosti, v záujme hypotetickej vysnívanej a nedokázanej ochrany nejakých anonymných znevýhodnených detí.

Tie deti aj tak nie sú ohrozené nejakými vybranými historickými chorobami, ktoré z najväčšej časti vymizli už pred zavedením očkovania, ale tisíckami celkom bežných infekcií. Ak je niekto natoľko oslabený, že nemôže byť očkovaný ani tými údajne "úplne bezpečnými vakcínami prakticky bez vedľajších účinkov", tak zrejme nemôže ísť ani do obchodu, ani cestovať MHD, ani chodiť na iné verejné miesta, pretože všade sa pohybujú kašľajúci a kýchajúci ľudia.

havino
25. jan 2010

Mňa osobne denduškin príspevok nezarazil ani nešokoval. Súhlasím so všetkým, čo napísala.

Veď sa tu stále dookola omieľa, že zaočkované deti NIE SÚ voči daným chorobám imúnne. Tak prečo by nezaočkované dieťa malo byť považované za nejakého "nebezpečného bacilonosiča", ktorého rodič je nezodpovedný a hazarduje so zdravím iných detí?

Tiež sa prikláňam k tomu, že ak si mám vybrať medzi ochránením vlastného potomka a cudzieho, tak si vyberiem tú prvú možnosť.

babulka
26. jan 2010

OK - tak cisto len ako argumentacny prispevok (aby ma niekto nebral za slovo).
Skutocne nepripustate, resp. vas to nezaujima, ze medzi nami ziju deticky, ktore nemozu byt ockovane, lebo maju rozne zdravotne komplikacie, z ktorych sa dostavaju alebo dostali (napr. onkologicki pacienti v remisii)... Fajn. Nemusia vas zaujimat. Cisto teoreticky, tieto deti chodia medzi ludi, aj do kolektivnych zariadeni, kde su vystavene roznym detskym ochoreniam. Nepripustate, ze zdrave dobrovolne nezaockovane dieta, ktore ide na prazdniny k starej mame napr. na vychod Slovenska a v Bille drapne cierny kasel od rovnako dobrovolne nezaockovanych romskych spoluobcanov. Prinesie to spat, nastupi so skolky (kedze s diagnostikou cierneho kasla je to vselijake), dieta je inak zdrave a odolne a prekona ohcorenie lahko. Ale nakazi aj neockovaneho spoluziaka, ktory je po chemoterapiach v remisii. Iste, nemusi vas to zaujimat (tak, ako to napr. nezaujima "tiez matky", ktore davaju do skolky soplave a kaslajuce deti s teplotou, ale to je na inu debatu 😠 ). Ale matku toho onkologickeho dietatka to zaujima a verim, ze ak yb sa dozvedela, ze jej dieta ochorelo od decka, ktore rodicia nedali dobrovolne zaockovat, nebola by stastna. Takze tak, ako vyzadujete od druhych, aby chapali vas, myslim, ze je na mieste, aby ste chapali aj obavy druhych z vasho neockovaneho dietata. V tomto plne chapem obavu predskolskych zariadeni.

cora73
26. jan 2010

Z deti ochorenych na cierny kasel bolo 66% proti nemu ockovanych.
Zmeni sa postoj mamicky choreho dietata,ak zisti,ze jej dieta chytilo cierny kasel od ockovaneho dietata?

tin007
26. jan 2010

babulka, ako si si urcite vsimla, v tejto diskusii je prevazna vacsina rodicov deti, ktore maju rozne zavazne problemy (ci uz ako dosledok ockovania alebo na zaklade genetickej predispozicie) a preto ich rodicia (vratane mna) riesia rozne otazky okolo ockovania, kde len jednou z otazok je to ci ockovat. dalej vsak riesime to, ze ak chceme ockovat, tak proti akej chorobe, kedy (v akom veku dietata), akou vakcinou, s akymi vysetreniami pred a pod. tvoj argumentacny prispevok je velmi jednostranne zamerany, akokeby existovala iba biela a cierna farba, ale neexistovali ine farby, vratane odtienov sedej

martinka1981
26. jan 2010

Cora akurat so to chcela napisať 😉

denduska
26. jan 2010

ci bude moje dieta ockovane alebo nie, ak zacne chodit do skolky, urcite ho tam nepustim, ak bude mat praobycajne sople alebo mozno aj osypky. Aj minule mala mikroskopicky sopel ale nesla som s nou na navstevu aj ked som sa velmi tesila, lebo keby nahodou... To je skor o zodpovednosti danej, presne ako si napisala babulka "matky" 😒
Pre tieto deticky je nebezpecny nielen ten clovek ktory je neockovany. Pre ne je nebezpecny nosic. A ten moze byt takisto zaockovany ako aj nie.

didi35
26. jan 2010

Zdravim, som tu prvykrat, ale temu sledujem - moje zlaticko som v porodnici dala z nevedomosti zaockovat proti TBC, ale prvu Hexu som uz odmietla... Skoda, ze som tieto info nemala skor... Teraz budem studovat, cim som ho ohrozila...

Ktori z Vas maju deticky UPLNE nezaockovane? Poznate take? Moja pediatricka mi povedala, ze som u nej uz siesta, co odmieta ockovat.

petot: z toho grafu http://www.vaccines.net/newpage31.htm vyplyva, ze cim neskor sa proti BCG ockuje, tym vyssie riziko cukrovky... zaujimave...

Este prosba: mam nejake stranky o zlozeni vakcin, ale dost si protirecia, niektore tvrdia, ze ta-ktora vakcina obsahuje thimerosal, ine ze nie... jasne, ze niektore stranky zavadzaju, ale aj tak, date mi pls nejake tipy?

bianca7
26. jan 2010

didi,ake velke mas babo?my mame 5 mes a tiez mame iba BCG...tiez som zhrozena a studujem vsetko co sa da.Zatial ocko odkladame,ale pravdupovediac mam strach ist s dietatom niekam medzi ludi a hlavne tam kde su deti-napr.plavaren a pod.