Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
30. jan 2010

Už veľa píšem - tak ešte toto a na dnes stačí:
Vojakov v Kosove tiež chceli očkovať proti klasickej chrípke, že vraj je to povinné a doktorka robila obrovský cirkus, že ak sa nedajú tak pôjdu na hlásenie, atď. Tak niektorí sa radšej dali – a pár ich napriek očkovaniu dostalo chrípku. Na druhý deň na hlásení zrazu očkovanie už nebolo povinné. Sranda!!!! Armáda nakúpi vakcíny a potom sa ich nevie zbaviť. Tak ich potrebuje napichať. A sestrička ešte aj povie môjmu manželovi, aby moc neroztruboval, že on sa nedal, a že to nie je povinné, lebo sa jej potom nikto nepríde dať zaočkovať - a čo bude potom s vakcínami.

tamix
30. jan 2010

daducha: súhlasím s otázkami (len sa mi to už nechcelo písať) a netrpezlivo čakám odpoveď 😉

blovitc120
30. jan 2010

Denisocka gratulujem 🙂.
Tamix, pekne napisane, sme asi podobny rocnik, tiez mam len osypky. A najblizsia povinna vakcina bude podla mna ovcie kiahne ako strasna, nebezpecna, zivot ohrozujuca choroba

veronikapp
30. jan 2010

ovčie kiahne nebudú- toto by im už neprešlo... ale inak som poznala chalana, ktorý na kiahne zomrel v 18 rokoch... blázon behal po vonku, namiesto toho aby sedel doma v teple...

tamix
30. jan 2010

blovitc: ďakujem. 😵 😀 😅

tamix
30. jan 2010

veronika: to nie je také isté. Veď už sa niekde videla (nepamätám kde - asi U.S.A), že sa očkuje MMRV - ak si dobre pamätám, musím pozrieť.

tamix
30. jan 2010

MMRV pre U.S.A. od 2005 – ProQuad
MMRV pre Nemecko a Rakúsko – Priorix Tetra

blovitc120
30. jan 2010

Veronika, zomriet sa da na hocijaku chorobu, ked ju podcenis a neliecis, to je fakt. U nas na gympli jedna baba s chripkou frajerila, sla na lyziarsky a tiez takmer zomrela, srdce.

blovitc120
30. jan 2010

Tamix a to som tie osypky podla mamy a starej mamy mala, len dr. ich odmietla diagnostikovat, lebo "to nebolo mozne", kedze som bola ockovana. Skoda ze bol socializmus a neurobili coro-moro (ked je to tu taky oblubeny vyraz), ze chcu poriadne vysetrenie, lebo by to coro-moro bolo.

tamix
30. jan 2010

Mne svokra odporučila RUM- buď na osýpky alebo kiahne(musím zistiť). Vraj aj manželovi, keď bol dieťa, to dala jeho starká. Rýchlejšie sa mu prehrialo telo a choroba bola intenzívnejšia a skôr ustúpila. 😀

Trocha mimo, ale náhodou som našla info, že v U.S.A odporúčajú v článku zo dňa 29.01.2010, aby anestéziológovia dávajúci spinálku, tiež nosili rúško na ústa, lebo v rokoch 2008 a 09 nainfikovali pacientky -dostali bakteriálnu meningitídu. To je fakt choré!!! A ešte mi si máme ísť brať príklad tam-tudy.

daducha
30. jan 2010

Ja aj môj brat sme prekonali mumps a uplne v pohode.Jedine co si pamätam, tak to bola hnusne smrdiaca 😝 masticka na usiach.Po prestudovani ochoreni MMR mi trosicku nahanaju obavy osypky,no ked som so starsim synom zvladla kiahne, tak uz zvladnem vsetko.Takmer sme skoncili v nemocnici,plakavala som po veceroch a hovorila, ved on uz hadam nikdy nebude vyzerat normalne a predsa vyzera.Vtedy som ani netusila o moznych komplikaciach,keby som vedela, tak si to hodim 🙂 .Po tom co sme zazili som ihned chcela dat ockovat toho mladsieho - mal 5 mesiacov a nedostal ich 😀 a doktorka hovori ze v ziadnom pripade,nech neblaznim,je ovela lepsie ich prekonat.Tak mi nejde do hlavy v com su horsie MMR.
este ma tak napadlo, mozno blbost ale predsa - ako je mozne, ze sa neockujeme proti moru,sarlachu a pod. 😀 Ved aj to su-boli hrozne choroby.Pokial viem, zmizli prirodzene a nie zacatim ockovania proti nim.Tak mi napada,nebolo by sa to stalo aj s ciernym kaslom,zaskrtom ... ? Mozno keby ...ale uz radsej nepisem, lebo ma tu niektori ukamenuju 😀 .Take sedlaicke rozmyslanie 😉

daducha
30. jan 2010

ospravedlnujem sa, sarlach beriem spät, zly priklad

tamix
30. jan 2010

aj ja sa ospravedlňujem, Pri MMRV- V sú nie ovčie, ale plané kiahne. To neviem aké sú. Idem si prečítať.

blovitc120
30. jan 2010

Varicela, plane ci ovcie, to je jedno. Variola su prave kiahne, tak si to dobre napisala tamix

tin007
30. jan 2010

daducha, ten smrad sa mi zacina vybavovat, ja som mala okolo tvare plienku na nej tu masticku a lica ako sysel. kazdemu, kto prisiel som vykrikovala, ze mam mumps a vsetci sa rehnili, ze som vyzerala ako sysel. inak pohoda, za tyzden som bola ok (uz neviem, ci to vtedy aj bracho prekonal alebo nie)

tin007
30. jan 2010

... inak, idem s malym v pondelok do vacsieho kolektivu, mozno pojde okolo nejaka detska choroba (taka, co je je dobre prekonat prirodzenou cestou) ... 😉

babulka
31. jan 2010

Tak ja uz len kratko, aby som si tu o chvilku nenasla prispevok "asi sa zlakala, nema na to argument" a myslim, ze uz stacilo, pretoze sa tu asi 100 stran bavime o tom istom. Kto pozorne cital moje prispevky pozna moje postoje, nebudem ich este raz opakovat. Jedine, co chcem zopakovat je to, ze som clovek, ktory si cti dodrziavanie pravidiel, respektuje zakony a hoc aj nepisane pravidla spolocnosti.
Takze ak by som sa cisto teoreticky ocitla v krajine, kde nie je povinne ockovanie, jednak nepredpokladam, ze tam su vsetci taki "uvedomeli", ze nik nie je zaockovany, naopak, zaockovanost sa v civilozvovanom svete pohybuje nad 90%. A samozrejme, ak by si to pravidla tej spolocnosti vyzadovali, budem ich respektovat a dodrziavat, nech by to bolo cokolvek. Nie som Che Guevara, aby som isla niekde robit revoluciu. Kto takym Che Guevarom je, hoc aj v tejto krajnine, mal by mat na to, aby tu revoluciu spravil a nie vyplakavat na forach, citit sa ukrivdeny, diskriminovany. Len to by v nesmeli revolucionarov zastupovat taki ludia, aki zastupuju. 😉

petot
31. jan 2010

babulka: Jj, nakoniec je to vzdy o ludoch.

Ale nehanbim sa povedat, ze na to, ako malo ludi je aktivnych, sme dosiahli urcite uspechy. Kazdy rok nas uz riesia na kongresoch platenych farmaceutickymi firmami (zrejme nemaju nic dolezitejsie, co by tam za svoje peniaze riesili!), mame 1000x rozsiahlejsiu poznatkovu bazu dostupnu kazdemu nez 2 roky dozadu, a o rizikach ockovania sa pisalo uz aj v obycajnych periodikach. Keby boli k dispozicii tieto informacie pre 5 rokmi, tak by boli neockovane aj moje prve 2 deti.

A co sa tyka zakonov, o tych to pred chvilou trefne pisala samiana. Asi si uz nepamatas ustavny zakon o veducej ulohe komunistickej strany. Ja si tie casy pamatam. To nie je nejaka absurdne vzdialena minulost, to bolo celkom nedavno realitou, tak ako je dnes absurdnou realitou povinne ockovanie.

Dodam, ze v niektorom americkom state este v roku 1994 bolo formalne uzakonene otroctvo. V Britanii stale platia zakony, obmedzujuce premavku konskych povozov. Preto som rad, ze nie kazdy clovek tak dosledne "cti zakony a nepisane pravidla spolocnosti".

Ja sa sice citim byt vzornym obcanom, ale to neznamena, ze suhlasim (a riadim sa) s kazdym nezmyslom, ktory odhlasovala nadpolovicna vacsina babok na spagatikoch. Zakony su ucinne dovtedy, kym ich vacsina ludi akceptuje.

babulka
31. jan 2010

Petot 😀 Som o dva roky starsia ako ty, takze veducu ulohu strany si pamatam, aj ked v case neznej sme boli obidvaja este na ZS... 😉

Otazkou je - co chce iniciativa dosiahnut? Co je jej cielom? Zrusit povinnost ockovania? Alebo - po vzore farmaceutickych firiem - strasit spolocnost? Obidve? Zameriavat sa globalne alebo individualne? 😀

A zakony su ucinne dovtedy, kym ich iny zakon nezrusi 😉 A na nepisane angloamericke pravo by som sa neodvolavala, pretoze tam to s Ingnorantia iuris (legis) non excusat nie je take dramticke ako "na kontinente".

babulka
31. jan 2010

A aby som dodala - ignorovanie zakonov sa mi bytostne spaja s idiotmi na cestach. Neplatia pre nich ziadne predpisy (predsa nebudu suhlasit s kazdym nezmyslom...), pravidla, sankcie, nic... To, ze si sam chce namlatit hubu mi moze byt jedno, jedno mi to nie je, ked ohrozuje mna ako druheho ucastnika...
Nemozno vyberat, ktore zakony dodrziavat budem a ktore nie 😉

denduska
31. jan 2010

ahojte,
co sa tyka prasacej chripky, presne pred par dnami som vravela muzovi - zrazu ake ticho a pred vianocami na to este kazdy umieral. A on na to - deniska, vakciny su kupene, resp. predane - podla toho z ktorej strany sa pozerame...uz netreba robit rozruch. A ja ze, ved sa malo ludi dalo ockovat... a on, to je jedno, zisk je z predaja, nie zo samotneho ockovania. Uzasne 🙄

a tamix, to nemyslis vazne ze v usa nenosia pri spinali rusku! 😲 s nami by bol kratky proces ihned keby na to niekto prisiel..nielen ruska ale vsetko sterilne sa pouziva aj rukavice su samozrejmost, ci spinal alebo epidural, ale aj ine.... ako uplne mi to vyrazilo dych naozaj 😕

petot
31. jan 2010

babulka: Ciele Iniciatívy sú napísané hneď na začiatku webstránky.

To prirovnávanie nemôžeš myslieť vážne. Zodpovedných rodičov, ktorí sa s veľkým vypätím rozhodujú v otázkach zdravia svojich vlastných detí po dôkladnom zvážení údajných prínosov a rizík, týchto porovnávaš ku idiotom na cestách? 🙄

Naozaj stačilo, už Ťa nebudem zdržovať.

lucrezia
31. jan 2010

baulka, pri všetkej úcte, niektoré Tvoje prirovnania sú naozaj odveci. Na všetko chceš nájsť nejaký príklad, ale nie vždy Ti to vyjde.

čo sa týka tej odpovedi, čo by si robila keby si žila v zahraničí, kde nie je povinné očko...........že by si dodržiavala zákony tej spoločnosti 😕 no fajn, ale to nič nemení na fakte, že by si si dieťa pred neočkovancami neuchránila, lebo by si nevedela, ktoré deti sú a ktore nie sú očkované. Tak tipujem, že by si už ani na ten svah nevyšla a dieťa by sa pozeralo na svet iba z balkona, alebo zo záhrady.

Ohuruješ nás tu latinskými právnickými výrazmi, pritom dobre vieš, že právnik na tejto stránke nie je nikto, ale neva....sú tu myslím 2 lekárky a pár nás je tu zdravotníčok, ale nepostrehla som, že by sa vyjadrovali v latinčine, skôr sa to snažia podať laickou cestou.

peknú nedelu

tamix
31. jan 2010

Denduska: aj mňa to šokovalo. Tu je zdroj: http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm5903...

Tu je len jedna veta: „In Ohio, the anesthesiologist did not wear a mask; wearing a mask might have prevented the infections.” = V Ohio, anestéziológovia nenosili masku; nosenie masky mohlo zabrániť infekcii. “

tamix
31. jan 2010

Babulka: o tých šoféroch. Aké je to doržiavanie zákona, keď jeden z nášho mesta spôsobil nehodu a o pól roka si kúpil vodičák späť za 10 000Sk. Tak o akých zákonoch hovoríme? Keď ich „nemusia dodržiavať“ ani naši policajti!!!

Občas sú tvoje prirovnania fakt urážajúce. A to nie tým, ako ty vždy píšeš, že nie sme ochotní prijať opačný názor, názor pro-očkovacích. Ja si rada prečítam aj tvoj názor, ale v posledno čase to je len o paragrafoch. Je jasné, že v zákonoch sa vyznáš, ale ja pri mojom rozhodovaní nepotrebujem vedieť čísla paragrafov. To aj tak viem, že ich poruším, ak nedám očkovať. Je potrebujem zdroje pre a proti očkovaniu. Konkrétne fakty, o ktoré sa môžem oprieť a ktoré mi pomôžu v správnom rozhodovaní. A som presvedčená, že toto fórum je práve o tom. Nájsť si dostatok informácií a skúseností od iných rodičov, aby som sa ja - ako „nezodpovedná mater“ - vedela zodpovedne rozhodnúť.

blovitc120
31. jan 2010

Lucrezia, skvele zhrnute. Babulka tvrdila, ze rizikaockovania.sk ma precitane, je to podla nej kopa nezmyslov. Nuz ak citala tak, ako tie ciele..., necudo. Aj pravnici niekedy prehliadaju. A prirovnanie k vodicom-idiotom bolo naozaj hodne babulky. Hlasim sa ako idiot-porusila som zakon a dostala 100 € pokutu, lebo som na konci mesta cca 50 m pred znackou konca mesta isla 68 km/hod, podotykam, ze poslednych cca 200 m tam nie je jedina budova, cloveka tam uz niet. Dodrziavam vsetky predpisy snad ako nikto, ale lepil sa na mna kamion, tak som trochu pridala, vsak tam bol uz koniec obce. Taketo pokutovanie mi pride ako totalna buzeracia, samozrejme babulka sa v tom isto vyziva a je spokojna, ze porusenie zakona bolo potrestane. Rovnako ako pri neockovani.
Denduska, manzel ma pravdu, vakciny kupene, pandemia zabudnuta...

cora73
31. jan 2010

takze sa pridam aj ja,predtym,nez asi uplne tu skoncim..

babulka,takisto nechapem,ako mozes porovnavat rychlu jazdu s povinnym ockovanim,o rychlej jazde vie aj male dieta,ze je nebezpecna,takze ako argument u mna neobstoji..co sa tyka laninskych perliciek-ano,uznavam,som hlboko pod tebou,po latinsky viem len quo vadis-co by sa tiez dalo pouzit.. 😉
ak tak strasne podporujes dodrziavanie VSETKYCH zakonov,tak predpokladam,ze ak by tvoje dieta malo po ockovani okrem slabej dvojdnovej horucky aj nejaku hroznu chorobu-napr.cukrovku,celozivotna dieta,pichanie inzulinu a ostatne obmedzenia,podla tvojich vyjadreni by si bola spokojna,pretoze si dodrzala zakon a dala si ockovat.Ano,dodrzala si zakon,ktory vypracovali zakonodarcovia-oooo,dakujem za tento dar,ktori su uzakonenim toho nariadenia financne motivovani.
Napada ma tato modlitba:
OOO,dakujem ti (nie Boze),ale XY dr poslanec,za to,ze si uzakonil vsetky ockovania,aj za tie dalsie,ktore este uzakonis,pretoze ich dodrziavanim moze byt moje dieta postihnute,ale viem,ze si tak konal v najlepsom vedomi a svedomi,vobec si neprihliadal na skutocnost,ze z predaja mas proviziu vo vacku istu a ak moje dieta bude postihnute-dakujem ti za to...A ked moje dieta vyrastie a opyta sa ma,mami,preco mam tuto chorobu poviem,dieta moje,cesty zakonne su nevyspytatelne,musis prijat svoj osud a dakovat zakonu,ze ti umoznil toto bremeno niest...Urcite ta to posilni..

Uz len na koniec: "Nevies,ake tazke je bremeno,ktore nenesies"

veronikapp
31. jan 2010

už to preháńate...nehnevajte sa. Aký máte problém? Tak si nájdete škôlku, kde to riaditeľovi nebude vadiť. Čo sa týka babulky, ja si práveže veľmi rada prečítam všetky tie zákony, vyzná sa v tom, vie o čom píše. 100 krát lepšie ako nejaké zavádzajúce nepravdivé informácie. Že používa právnické alebo latinské výrazy...no a čo? Veď je právnička. Ja doma používam lekárskeaj keď nie som lekárka/, lebo ich mám takto zaužívané a mm ma vždy upozorní, že mám hovoriť ľudskou rečou... a čo? Asi profesionálna deformácia 😀

čo sa týka prasacej chrípky- nie tak dávno dávali v správach, že áno, firmy sa možno nabalili, štáty pokúpili vakcíny, ale na Slovensku predsalen zomrelo 39 ľudí, aj mladých. A ešte nie je koniec zimy, chrípkové obdobie ešte len príde. To už je na každom nech sa rozhodne, ale nie je namieste ani podceńovanie.

babulka
31. jan 2010

😀 😀 😀
Dakujem ctihodnost, nemam dalsie otazky. 😵

lucrezia
31. jan 2010

veronika a aky problem máš Ty?
ved sa môžeš dať zaočkovať aj Ty aj deti proti všetkému, čo trh ponúka a nemusíš nič podceňovať. No za to, že v tom máš chaos a sama nevieš kam s konopí, a si z toho nervózna, za to my nemôžeme.
A čo sa týka tých latinských názvov, vždy platilo, že sestrička múdrejšia ako doktor! 😅