Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
29. jún 2010

@cora73 dakujem, videla som to vcera, ae neviem sa z tej tabulky vysomarit

blovitc120
29. jún 2010

@klara_klara napisala som myslim takmer kazdy pediater.

erikasadek
29. jún 2010

ja si nemyslim ze tato stranka zanikne, nebojte sa.. 🙂
ak to zacne vriet tak sa bude pokracovat v sukromnej a dotycna osoba hned zhasne, a by bol klud a diskusia plynula pokojne bez blbych urazok a pripomienok ako to niekedy je;.
ak s achcete nahlasit do sukromnej tak ziadajte bambi , ako zakladatelka ona jedina ma pravo vas prihlasit..

🙂
j eto jednoduche kliknite na temu a ta vam presne da postup .. a napiste svoj odkaz;. 😉
sukromna bude naozaj na inu debatu.. 😉

adriana7
29. jún 2010

@oscarka3 ,
ahoj, práve som ti odpisovala na vege...

inak, registrácia domény a ročný udržiavací poplatok nie je viac ako 100 eur, ak by ste vy skalní potom dali info o príspevku, ja rada pošlem euráče. (aj vopred, aby to niekto neúveroval)..
veď dnes prispievame na kopec somarín, prispievať na správu takejto stránky mi príde veľmi rozumná investícia do seba a svojej rodiny...

cora73
29. jún 2010

@tin007,a comu nerozumies? co potrebujes zistit?

lin18
29. jún 2010

A pak kdo je arogantní? 😀
U nás tedy lékaři přístroj na CRP v ordinaci rozhodně nemají a při každé nemoci se krev na vyšetření neposílá. A když už se posílá na biochem. vyšetření jsou výsledky až druhý den...
A co je to C reaktivní protein vím...nemusíte mít obavy...v práci vyrábíme zrovna na tento protein diagnostické roztoky... 😀

havino
29. jún 2010

Kočky a chlapi, tiež som neprispievajúca, ale pozorná čitateľka. Pripájam sa k ostatným - lin určite išlo a ide o to, aby téma zanikla, zavrela sa... Čítala som všetky jej príspevky od začiatku a najprv som ju nebrala zle, skôr ako inteligentnú a normálne premýšľajúcu osobu, ale jednostranne informovanú. Ale vidím, že jej príspevky začali gradovať a chvíľami volila, podľa mňa, dosť opovážlivé slová 😒 (napr. pri miliharmi)
Ja som momentálne odložila MMR až po 3 roku, dovtedy musím zistiť, ako budem pokračovať a čo s monovakcínami... Súkromná skupina nie je zlý nápad, len naozaj sa môže stať, že nebudete stíhať prispievať do oboch tém, čo by bola veľká škoda....
Takže, máte aj moju podporu 🙂 Podľa možnosti ju ignorujte a už jej nič nevysvetľujte.

erikasadek
29. jún 2010

nebojte nezanikne to tu. 🙂
takze je vela citajucich ale neprispievajucich to je dobre este ze ste sa konecne ozvali a vysli s inkognita 😉

co sa tyka s milihami 😔 tak to poriadne lin prepiskla tam suhlasim.. 🙂

magdal1
29. jún 2010

aj ja vas citam 😉

deina
29. jún 2010

Prosim vas, neviete mi povedat, ako sa ockuje v Nemecku? Ci je nieco povinne, co, pripadne ci maju nejaky ockovaci kalendar a tak. Je to tam volnejsie ako u nas?

zelmirka1
29. jún 2010

ahojte
konecne sa ozvali dalsie maminy ktore to tu pravidelne citaju 😉 a vidim ze ich je dost 😉 tak obcas piste svoje nazory, skusenosti lebo potom sem vbehne niaka taka ako lin18 a mysli si ze je tu len par rovnakych ludi. Aspon na nieco to bolo dobre 😀.

deina
29. jún 2010

Ja vas obcas citam, ked potrebujem nejake informacie (lin18 som velmi necitala). 🙂 Sice ockujem, ale dost tak so strachom niekedy a nic pomimo povinneho, odmietla som len ockovanie proti prasacej chripke (u starsieho syna), to mi uz prislo naozaj dost zbytocne a prilis riskantne.

valka
29. jún 2010

aj ja vas obcas citam a neprispievam...
tak hadam uplne nezaniknete..naozaj je super, ze tie info bezia dalej... 😉

molka
29. jún 2010

deina, neviem ako to je v Nemecku, ale rozprávala som sa s maminou žijúcou v Amerike, kde je očkovanie úplne dobrovoľné, ale... v podstate sú aj tak nepriamo prinútení dať svoje deti očkovať, inak sú tieto deti vylúčené z kolektívu. Je tam veľa proočkovacích rodičov, ktorí sú schopní dať školu na súd, ak prijme neočkované dieťa. Takže nakoniec to rodičia vzdajú a radšej zvolia systém výučby v domácnosti.

manof
29. jún 2010

Do prekladu poľského článku o neetických vakcínach sme doplnili pokračovanie článku:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/eticke-vakciny/

manof
29. jún 2010

@adriana7
"A nerozmýšľali ste nad vlastnou stránkou?"

No ja neviem, už tu máme z protiočkovacej strany:
1. http://slobodavockovani.sk
2. http://rizikaockovania.sk
3. http://www.ockovanie.org

Z proočkovacej strany zase:
1. http://sprievodcaockovanim.sk
2. http://ockovanieinfo.sk
3. http://www.uvzsr.sk/forum/

Nestačí?
Aj proočkovacie fórum je - viď č. 3

adriana7
29. jún 2010

viete, ale aj strana zelených bola kedysi len dobrovoľné zoskupenie "zdravo rozmýšľajúcich" mladých ľudí, v 80-tych rokoch im "tí väčšinoví" klopali na čelo, a minulé obdobie tvorili v Čechách vládu... (chichi - to tak na zľahčenie)

ale ja si myslím, že nie je celkom márne "bojovať", veď ak sa nedáte(-me) odradiť, a budú takéto diskusie, a bude nás určite čoraz viac, možno naše vnúčatá sa už nebudú musieť očkovať vôbec...

... a možno sa budú chcieť dať len proti "ľudskej blbosti"

manof
29. jún 2010

@deina
V Nemecku nie je povinné nič, majú tam len odporúčané očkovania, ale BCG vakcína (TBC) napr. nie je odporúčaná.
Druhá vec je, že niektoré školy či škôlky nemusia prijať dieťa, ak je nezaočkované podľa toho odporúčaného očkovacieho kalendára. Ale tie waldorfské školy/škôlky s tým problém nemajú. Sú to však súkromné školy/škôlky, takže to ide trochu do peňazí.

lin18
29. jún 2010

@erikasadek
Eriko co konkrétně jsem napsala miliharmi...co bylo dle tebe přepísknuté? Nejsem si vědoma, že bych byla vulgární anebo arogantní jak mi tu mnozí vyčítáte.

@havino
"Čítala som všetky jej príspevky od začiatku a najprv som ju nebrala zle, skôr ako inteligentnú a normálne premýšľajúcu osobu, ale jednostranne informovanú. Ale vidím, že jej príspevky začali gradovať a chvíľami volila, podľa mňa, dosť opovážlivé slová"

Zajímavé, že jsi nenapsala předtím, že ti připadám inteligentní 😀 ...ono jít proti stádu je těžké, že? 😉
Pokud bys četla diskuzi skutečně poctivě zjistila bys, že moje příspěvky začaly gradovat až poté, co jsem zde byla velmi hrubě urážena a napadána....a i tak jsem si zachovala slušnost 😉

Opravdu se i v mém případě potvrdil scénář, který tu probíhá vždy, když přijde někdo kdo považuje očkování za správné a potřebné. Napřed je zavalen odkazy a studiemi, dostává na svou adresu hromadu sáhodlouhých příspěvků, každý jeho dotaz je dopodrobna zodpovězen. Když ale ani poté nepřejde na vaši stranu tak začnou být příspěvky urážlivé, dochází k osobním invektivám, je zpochybňována soudnost a podobně. Já jsem narozdíl od vás nikdy neklesla na vaši úroveň....možná jsem někdy psala zbytečně ironicky...těžko také vydržet, když už poněkolikáté vysvětluji stejnou věc....ale k vulgarismům jsem se neuchýlila nikdy.
Tento scénář opravdu připomíná lanaření do sekty...napřed spousta zájmu a času k vysvětlování, pak urážení a napadání a nakonec absolutní zavržení. Nač taky ztrácet čas, když ovečka se evidentně přesvědčit nedá a demagogii a smyšlenkám nepodlehne, že?

lin18
29. jún 2010

@blovitc120
"Lin18, ak by si si co len raz dala namahu a precitala nieco z toho, co tu piseme, vedela by si, ze s ciernym kaslom a ockovanim je to inak ako pises ty. "

Ale já samozřejmě vím, co si vy si myslíte 😎 . Na takovéto rezolutní soudy jsem skutečně alergická. Ono to není jinak...vy se jen domníváte, že je to jinak, zatímco já se domnívám, že je to tak jak píšu. Kdo nás rozsoudí? 😝

zelmirka1
29. jún 2010

@lin18 napisat mamine ktorej zomrelo dieta a taky hroznym sposobom ako sa to stalo miliharmi to co si napisala je fakt sila a pokial ti to nedochadza tak je to velmi smutne a dufaj ze nikdy nic take nezazijes. Ver tomu ze by si zrazu hovorila inak keby islo o tvoje dieta.

"lin18 – @miliharmi
Co ti na to mám napsat? Stovkám tisíc jiných dětí vakcína pomohla.
25. jún o 20:21 "
A výraz obětováno je poněkud pejorativní....prostě jeho organismus vakcinaci nezvládl. Pokud bys neočkovala mohlo se stát, že by byly stejné potíže po prodělání nemoci přirozenou cestou...ale to už se zjistit nedá. Vím, že to musí být pro tebe hrozné....ale pokud vím jsi věřící, snad ti tedy může být alespoň víra útěchou.
25. jún o 20:24
pokud by lékaři věděli co se Milence po očkování stane tak by to jistě nepožadovali....ovšem oni to nevěděli. Koho za to chceš vinit? Jak už jsem psala...mohlo se to stejné stát až by onemocněla, protože by očkovaná nebyla...spouštěčem může být i imunologická odezva organismu na virus.
25. jún o 20:26

lin18
29. jún 2010

@zelmirka1

Já s tebou souhlasím v tom, že pokud by šlo o moje dítě tak bych se možná na očkování začala dívat jinak. Ovšem v tom co jsem psala opravdu nevidím nic urážlivého...jen fakta. Pokud vím diskutuje se tu o možných účincích očkování na zdraví. Já se jen snažila ukázat, že prvotní příčinou onemocnění nemusí být vždy jen očkování jako takové....jako spíš jen reakce organismu na něj...organismu, který už v sobě má jistou předurčenost k onemocnění.
A pokud se sama miliharmi chce diskuze zúčastňovat a hledat možné odpovědi nevím k čemu by jí bylo kdyby ji všichni jen litovali. Já se jí pokusila nabídnout jiný pohled na věc. Jestli jej přijme nebo ne je už čistě její rozhodnutí.

lott
29. jún 2010

To, co se stalo miliharmi, je tak strasne, ze to snad ani nemuze nikdy prebolet, at uz je verici nebo ne. Je to tragedie a selhani lekaru, aspon, co jsem cetla, ze to na pocatku nemoci nelecili a nechali to strasne rozjet. Otazka je, jestli to udelalo ockovani nebo herpes nebo oboje dohromady - to si myslim ja, ze byla oslabena jednim virem a druhy toho vyuzil. Kazdopadne ve vysledku je to jedno, je to to nejstrasnejsi, co se muze matce stat a kdyz si vzpomenu na Milenku, mam slzy v ocich a to jsem ji neznala a jsem zastance ockovani (s vyjimkou kontraindikaci, ktere by mely byt striktne dodrzovany)......

lin18
29. jún 2010

@lott
s tou vírou jsem to taky nemyslela zle...jen vím, že jsem na stránkách kde miliharmi píše o Milence četla, že jí víra velmi pomohla....tedy samozřejmě v rámci možností u tak strašné situace.

zelmirka1
29. jún 2010

@lin18 prave o to ide "len fakta" si napisala, povazujem to za velmi necitlive a zvlastne ked uz mas sama dieta,
vacsina mamin ked citala pribeh Milenky tak mala slzy v ociach a skoro si nedokazala predstavit take nieco zazit.
"iny pohled na vec" preboha to sa neda ked prides o dieta? nic horsie a tazsie neexistuje a normalny clovek to chape.
Nevadi mi co pises o ockovani, kazdy ma pravo na svoj nazor ale toto ma fakt prekvapilo, svedci to o tebe.

lin18
29. jún 2010

@zelmirka1
Já jsem příběh o Milence četla už před dlouhou dobou....takže miliharmi znám...ona mě tedy ne, ale já o ní vím, znám její příběh.
Když jsem ho četla poprvé tak mi bylo opravdu strašně a také jsem jí psala na její stránky.
Teď už dle mého nešlo o vyjadřování se k samotnému onemocnění Milenky, ale o možných důsledcích očkování....a o očkování jsem také psala. O tom jak je to pro matku hrozné něco takového zažít se píše na jiných diskuzích...kam jsem už také svou soustrast a přání síly psala vícero maminkám.

erikasadek
29. jún 2010

@lin18 tvoj jediny problem je ze nevidis ked si arogantna; a tu si prepiskla podla mna, nechcem niako rozoberat , ale jedna vec radsej vtedy nenapis nic, mozno slovo je mi to luto je dost a staci.. komentar podobny tvojmu len naserie , osobu ktorej s ato tyka ver mi viem o com hovorimM
takze je lepsie ked nebudes analyzovat urcite veci chapes ze???
je to urcity druh diplomacie a taktu. 😉

lott
29. jún 2010

@lin18 : Verim, zes ji nechtela ublizit, jen to, co prozila je tak strasne, ze ja osobne bych to nezvladla.....takze ma muj obdiv, ze je jeste schopna sem prispivat a pokud veri, ze bez ockovani mohla Milenka zit, tak zrovna ji to vymlouvat nema cenu, protoze treba opravdu mohla.....imunita se mohla casem upravit a potom uz by na ni viry tolik nemohli...ale to jsou jen spekulace. Jiste je, ze zrovna u milli chapu, ze ockovani proklina. Treba zrovna subakutni zanet mozku hrozi u ockovani MMR, jestli vubec, tak 1 ku trem milionum, coz je zanedbatelne( pokud to jedno dite neni zrovna to tvoje ☹ )....presto jsem zastance ockovani, protoze na spalnickovou encefalitidu se umira a je to strasna smrt a pokud dite naockovat nenecham a po spalnickach zemre.....coz je pravdepodobnejsi nez, ze zemre po ockovani.....jak bych s tim mohla zit?

lin18
29. jún 2010

@erikasadek
no já to beru tak, že pokud sem lidé přispívají se svými názory mám i já právo napsat svůj názor komukoli. Psala jsem slušně, ale věcně. Opravdu myslím, že mili si už projevů lítosti užila dost a že spíše hledá odpovědi a věcnou diskuzi o možných příčinách.

Vy o mně taky nevíte nic...netušíte co z toho co mi píšete mi může velmi ublížit....a přesto se ke mně chováte agresivně, vulgárně, sprostě. (Tím probůh nechci svou situaci srovnávat s miliharmi...to vůbec ne....už píšu sama o sobě...k mili jsem se myslím vyjádřila jasně).

@lott
Něco podobného jsem se pokoušela napsat i já....že prostě riziko očkování je nižší než riziko onemocnění. No a vyústilo to v řeči o obětování apod. A nakonec v celou tuto diskuzi.

A mezi námi je podle mě velmi neslušné mluvit resp. psát si tady o miliharmi když u toho není...takže já už o ní psát nebudu...svůj postoj jsem myslím vyjádřila dostatečně.

zelmirka1
29. jún 2010

@lott ano je jasne ze nechcela ublizit ale tie vyjadrenia boli fakt priserne, kazdy dokaze respektovat tvoj nazor na ockovanie ako si ho napisala ale @lin18 to proste prehnala a bud si to nechce priznat alebo to proste nechape co je velmi smutne. Ja som po precitani prebehu este dlho chodila divat na maleho aky je krasny zdravy a nedokazala si predstavit co zazije mamina ktorej umiera dietatko pred ocami.
Je to o tom ze pre niekoho prevazuju pozitiva ockovania nad rizikom neziaducich ucinkov a niekto sa viac boji prave tych negativnych reakcii, ide len o slobodnu volbu, ale lin18 chce nutit vsetkych okolo ze musia robit to co ona a to nie je spravne. A este dokaze byt necitliva k maminam ktore maju zial negativnu skusenost. Mozeme argumentova, pisat svoje nazory ale nie takymto sposobom.