Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sussanah
9. okt 2010

ahoj, za 3m se mame dostavit na MMR ockovani. Chtela bych sehnat blizsi info o vakcine, pripadne prubehu jednotlivych onemocneni, proc se musi ockovat, dokdy se musi ockovat ze zakona, zda je nutne ockovat vsechny 3 choroby najednou.
Meli jsem totiz na gymplu kdysi epidemii zardenek, tj predpokladam, ze kdysi se ockovaly jen holky proti zardenkam a kluci ne? No proste nevite, kde bych nasla nejake blizsi info? Mam z toho ockovani nejaky divny pocit 😕

petot
9. okt 2010

@sussanah Očkuje sa to plošne už dávno. U 12r dievčat od 1982, plošne deti od 1984. Keďže vtedy sme boli jeden štát, predpokladám, že platili rovnaké pravidlá aj pre očkovanie.

sussanah
9. okt 2010

@petot aha, tak proto jsme meli epidemii, kluci jeste nebyli ockovani. Diky

samiana
9. okt 2010

K problematike hliníka odporúčam pozrieť si tieto linky:

http://is.muni.cz/th/101237/lf_b/Hlinik.doc
http://www.toxi.szm.com/Rf2004/013_Golian.pdf
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showspc/528/3430...

prvé dva odkazy sú o metabolizme hliníka a jeho toxicite, tretí je príbalový leták k Anacidu, lieku na prekyslený žalúdok s obsahom hydroxidom hlinitým.

Normy na obsah hliníka v potravinách, vode apod. sú podstatne vyššie, než normy na vnútrožilové podávanie, spomína sa tam aj encefalopatia u dialyzovaných pacientov, ktorí boli ošetrovaní s prípravkami obsahujúcimi hliník, a v tom prvom odkaze "medzi rečou" je spomenutý aj obsah hliníkových zlúčenín vo vakcínach. Pridáva sa tam preto, aby sa zvýšila zápalová odpoveď organizmu, ale ako to bolo aj v tomto článku
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-hlinik-n...
a keďže sa jedná o bakalársku prácu, ďalej sa obsah milého hliníka vo vakcínach nijak nerozvádza.

Jednoznačne ale možno povedať, že z akéhosi záhadného dôvodu sa priznáva toxický účinok hliníka všade, len nie pri použití vo vakcínach. 😖

janka79
9. okt 2010

@manof takze vo vakcinach je nebezpecny hlavne hlinik a ortut?...inak by ockovanie bolo v podstate neskodne?...ci ako?...prepac, ze mam mozno hlupe otazky

este by ma zaujimalo, pretoze som sa to tu nedocitala, ako detoxikovat po ockovani male deti...existuje aj nieco, co nie je homeopatikum?

petot
9. okt 2010

@sussanah Epidémie týchto ochorení sú aj teraz, len sa tomu dávajú iné diagnózy.

petot
9. okt 2010

@janka79 Je tam toho viac. Formaldehyd, 2-fenoxyetanol, polysorbát 80, neomycín, rôzne kontaminácie od výroby, aj samotné účinné zložky môžu byť nebezpečné.

kaja73
9. okt 2010

@janka79 Prečo ti vadi homeopatia?Nam teraz dost dobre zabrala tuja occidentalis. Postupne riedenia 9,15,30 ch.Malemu sa potom spanok upravil.Inak existuje aj priamo homeopatia na konkretne ockovacie latky.To sa chystam teraz objednat od firmy Remedia z Rakuska.Vieš si nou dieta vopred na očkovanie pripravit a potom ho ešte aj detoxifikovat.To odskušane ešte nemam,ale vraj to funguje.

divoska
10. okt 2010

@janka79 ked sa vo vakcinach okrem hliniku a ortuti nachadzaju samotne tie choroby /a pripadne kadeco co sa este pripletie do cesty/ tak ako mozu byt bezpecne? len preto ze sa predpoklada ze minimum tej choroby spusti imunitnu odozvu a vytvori protilatky ktore akoze chrania a predpoklada sa ze nespusti tu samotnu chorobu?
a co sa stane potom ked clovek naozaj dojde do styku s tou chorobou na ktoru zareagovalo uz skor? mozno uz telo nebude mat kapacitu bojovat lebo si minulo potencial. ale to posledne je len taka moja uvaha.
a tiez ma zaujima preco vyslovene odmietas homeopatiu. homeopatia je najlepsie, rozumej najsetrnejsie a zaroven najucinnejsie co moze byt. ale gratulujem ze na tom este nie si tak zle aby si na to dosla sama, pretoze to znamena ze ste este relativne zdravi a nepotrebujete dokopy ziadnu liecbu.

kkkika
10. okt 2010

mam otazku, ked som tento tyzden (tusim stvrtok to bol), kedy mam ocakavat pozdrav od RUVZ? a ake argumenty si mam na to pripravit? pravnicke, medicinske alebo oboje?

kkkika
10. okt 2010

kurnik pisem jak mongol... chcela som povedat, ze ked som tento tyzden ODMIETLA OCKOVANIE 😎

petot
10. okt 2010

@kkkika Taki rychli zase nie su 😉 Nejaky ten tyzden to potrva. Najprv mozno poslu "vyzvu", az potom predvolanie na prejednavanie priestupku. Co sa tyka argumentov, priprav si najma pravne, pretoze ine ich nezaujimaju. Pre nich su vakciny (takmer) absolutne bezpecne, (takmer) absolutne ucinne atd. Je to ich dogmaticke presvedcenie, ktoreho sa nevzdaju, inac by sa cely ich svet zosypal.

Ale paradoxne, pravnym argumentom je aj to, ze sa bojis neziaducich ucinkov vzhladom k tomu, ze dieta/jeho brat/rodic/bratranec malo zlu reakciu na minule ockovania, trpi poruchou imunity, alergiou, ekzemom, neurologickym postihnutim, cukrovkou, apod.

Je dobre, ak sa pripravis aspon ciastocne aj po stranke zdravotnej, aby Ti tam zase nemohli vesat na nos kadejake nezmysly, ako niekedy zvyknu (o tisickach mrtvych keby sa neockovalo, o celozivotnej imunite atd)

nikush
10. okt 2010

@divoska primam ortut sa do vakcin nepridava len nejaka jej odnos a to bolo este v dobe davnejsej, ked sa davkovali vakciny. teraz uz nie, lebo su jednorazovky s ihlou. a hlinika tam tiez nieje vela...viac ho ziskas ak budes olizovat lyzicu hlinikovu cely den 😉

blovitc120
10. okt 2010

@nikush neviem, kto dnes oblizuje hliníkový riad a či ho ešte niekto používa, to po prvé. Po druhé, keby aj, tak hliník prehltneš a žalúdok si s ním poradí, čo sa už nedá povedať o tom, keď ti ho niekto vpraví priamo do krvného obehu.

kaja73
10. okt 2010

@blovitc120 Suhlasim s tebou.

janka79
10. okt 2010

@divoska
@kaja73
homeopatiu neuznavam preto, lebo zatial nebolo nijak vedecky dokazane na akom principe pracuje...sposob akym sa vyraba by teoreticky fungovat nemala...neviem, ci to tu mam rozoberat dopodrobna, aby som nevyzerala ako blazon
okrem homeopatie naozaj nic na detoxikaciu pre male deti neexistuje, nejake bylinky...?
deti su zatial vcelku zdrave...az na to, ze synovi sa zrejme po prvom ockovani objavil exem...vyzeralo to dost strasne...mal ho na celom chrbatiku, brusku...ale zacali sme ho kupat v repiku, tak to ustupilo, z casu na cas sa to zas objavi...s dcerou mame ist tento mesiac na MMR ockovanie...dost sa bojim,lebo bola sledovana na neurologii...ked som sa ale pytala doktora, ci sa jej nemoze stav zhorsit, povedal, ze nie...zatial sa jej to po ockovaniach nezhorsilo, ale kto moze vediet, ako to bude v buducnosti? 😒

@petot vdaka za info

kaja73
10. okt 2010

Janka79-veda je veda a skusenost je skusenost.Mojmu malemu vždy ked nervači so zubokv davam homeopatiu chamomilu 30 ch a do 5 min. vždy zaberie.Placebo u neho ešte fungovat nemože,ma len 9 mesiacov.Pri detoxe tujov sa poobjavovali postupne v slabšej forme všetky priznaky ktorymi prešiel po očkovani-plačlivost, vyražky,zhoršil sa ešte viac na 2 noci spanok a potom uťalo a maly sa budi 2-4 krat,čo predtym bolo 15-20 krat.Neviem ani ja vysvetlit sposob fungovania ,ale vidim na nom že to zabera.Tiež použivam pri starsom synovi osciliccocin a ak mu ho podam hned v uvode priznakov-preto ho mam vždy po ruke- žiadne choroba sa mu nerozvinie-ak ide samozrejme o virozu.Myslim si, že ak tomu len neveriš tak to proste skus a vykašli sa na vedu-ta už toho už dosrala dost,vid. napr. lyžičkove očkovanie polio,ktore už stiahli pre vedlašie učinky.Homeopatia je komplikovana a treba spravne určit ,ktora je pre koho vhodna,na ten isty priznak je jej viac druhov a každemu zaberie niečo ine.

kaja73
10. okt 2010

@janka79 Este snad, pozri si stranky www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopatie-a-va... Tam maš popisane pripady liečene potencovanymi vakcinami,čo je vlastne homeopatia vyrobena priamo z vakciny.

divoska
10. okt 2010

@janka79 chapem ale nesuhlasim. boha tiez nikto nedokazal a aka cast populacie v boha nielen dufa ale aj veri. v homeopatiu ani verit netreba, ked zaberie, tak bez ohladu na to ci jej clovek veri alebo nie. casto sa k homeopatii clovek dostane az ked nic ine nefunguje, a neveri ani tomu ze to pomoze. a ono to pomoze 😀 ale treba mat dobreho homeopata a sam byt otvoreny a uprimny, tam je totiz aj psychicky prejav, spravanie a vztah s homeopatom hodne dolezity. takze zatajit polovicu veci a riesit s homeopatom len symptomy /napriklad ze boli ma hlava a inak som v poriadku, pripadne vygooglit a nabehnut do lekarne/ malokedy veci poriesi. no a ako @kaja73 spomina, funguje aj na male deti a napriklad aj na zvierata a ak chceme ist do mierneho extremu aj na rastliny. a holt babu a zvieratam placebo nehrozi.

petot
10. okt 2010

@nikush Ortuť sa plošne a povinne očkovala dojčatám ešte v roku 2007 a väčším deťom v 2008, to mi nepripadá ako nejaká vzdialená minulosť. Ako už povedala @blovitc120, ústne a injekčné podávanie hliníka nie je rovnocenné.

nikush
10. okt 2010

@petot ok...

vodicka75
10. okt 2010

@nikush, tiomersal sa nachadzal v hojnom mnozstve este napr. vo vakcine D.T.COQ (predchodkyni neskorsich vakcin proti zaskrtu, tetanu a ciernemu kaslu, ktore su "vylepsene" dalsimi "ochoreniami"), a ta bola pouzivana nie tak davno, v r. 2008 bola podana mojej 5-rocnej dcere (do 2 mesiacov po ockovani sa u dcerky spustila celiakia uz s vaznymi priznakmi ako napr. krv a hlieny v stolici - pardon za vykreslenie, ale jej padali do zachodovej misy "dlhe krvave sople", nejednalo sa len o krvavu spinku na papieri, caste bolesti bruska,...teraz je na bezlepkovej diete.
A teraz sa uz akoze tiomersal nepouziva? Uz to nesledujem tak dosledne, ale ved len viacdavkova Panenza, ktora bola odporucena aj detom od 1/2 roka obsahovala tiomersal a jedna sa o info. z tohto roku.
A tie zluceniny hlinika su tiez pekne svinstvo.

denduska
10. okt 2010

@janka 79 skus joalis deimun aktiv...to nie je homeopatia v pravom slova zmysle, mas tam jasne uvedene ze je to 0,0 daco % roztok.....len nechaj alkohol vyprchat na plastovej lyzicke. ja tiez homeo nepouzivam, lebo si to neviem vysvetlit ako to funguje, toto som dala dcere na ekzem naozaj zo zufalstva ale jedine toto (+ biogaya) pomohlo.

molka
10. okt 2010

@denduska ten prípravok, ktorý si spomínala je nejaká bylinková tinktúra?
Ja by som chcela poradiť nejaký vhodný prípravok na detoxikáciu nielen dieťaťa po očkovaní, ale dospelého človeka.
Tiež nechcem homeo (aj keď som ju dlhší čas užívala), ale to tu teraz nechcem riešiť. Ak viete niekto poradiť nejaký vhodný prípravok na prečistenie tela, hlavne kvôli užívaniu kortikoidov. Som celá spuchnutá, aj keď pijem brezový čaj, nepomáha to.

boddez
10. okt 2010

😒 😒 taktiez som za moznost rodičov si vybrat...či dat svoje dietatko zaočkovat alebo nie...moja malinka sa narodila v juli...vakcinu proti TBC nedostala zatial vraj ju dostane az v 15tich mesiacoch..a som rad keby ju nedostane vôbec bol by som len rad....je zdrava prospieva mi ..spokojna ...teraz nas čaka trojkombinyacia a potom rotavirusova včelička...keby sa da tak odmietnem aj tie...moja dcerka vôbec nepotrebuje do tela vyrus..len aby si vytvorila protilatky...bude mi teplotovat ...a podobne..len preto lebo je to povinne...nepáči sa mi to...a ak bude moznost odmietnut tak to odmietnem... 😒 😒

denduska
10. okt 2010

@molka ano vlastne je to tinktura tusim zo 4 byliniek..nepamatam uz ktorych....to je inac pre dospelych urcene, ale ak vyprcha alkohol, tak mozu aj deti....mne to poradili tuna na mk. skus pozriet joalis stranku, je tam vela produktov....alebo diochi, ale tie su drahe dost 😒 ja inak na to vobec nie som odbornik, uplne nahodou som sa k tomu dostala..len na rady znamych.. inac nezavidim ti, musi to byt neprijemne 😒

jaj zle som napisala predosly prispravok, patril @janka79

molka
10. okt 2010

@denduska ďakujem, idem si pozrieť ich stránku.
Nepríjemné je to, že sa ma stále niekto pýta, kedy čakáme bábätko. Najskôr to bolo aj smiešne, ale už mi to pekne lezie na nervy.

959touareg
10. okt 2010

@janka79
uvazujes velmi rozumne. homeopatia je nula bodov a 100% placebo efekt. to mozes rovno uzivat a jest cukriky. mala by byt davno zapadnuta prachom. zbytocne vyhadzovanie penazi za nieco, co ma nulovu ucinnost..

petot
10. okt 2010

@boddez Rozhodnutie je vždy na rodičovi. Odmietnutie prináša riziko poťahovačiek s úradmi, očkovanie prináša riziko doživotných následkov. Ty si tu od toho, aby si zvažoval, a aby si strážil záujmy dieťaťa, keďže si ich zatiaľ samo obhájiť nevie.

nikush
10. okt 2010

@vodicka75 ok, ja respektujem vas nazor, aj vsetky vedecke studie a to co pisete je isto pravda. len ja by som sa aj napriek tomu vsetkemu bala dat nezaockovat maleho. myslim, ze pripadov, kedy sa vyskytli neziaduce ucinky je menej.
to s dcerkou je mi luto.