Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nady
6. apr 2011

@kbeata 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,no ono je to ale k pláči že. ☹ 😢

manof
7. apr 2011

@kbeata
To je na zabitie, takéto desatoro...

Inak všimol som si ten vekový rozdiel medzi Tvojimi synmi... Heh, to by mohol byť (čisto podľa veku) jeden druhému otcom...
🙂

manof
7. apr 2011

@ludka78
Zo SME ma nejaká redaktorka oslovila v pondelok podvečer, že do rána do 10:00 jej mám napísať na 800 znakov odpoveď na jednu otázku v ankete. Tak som napísal a spýtal sa, kedy a v čom to vyjde, a zostalo to bez odpovede. Predpokladám teda, že to bude toto. Kuknem zajtra v novinovom stánku, či ozaj tam je taká príloha a ak áno, tak kúpim.

manof
7. apr 2011

Takže vážení a milé,

MUDr. Peter Lipták,
všeobecný lekár pre dospelých a zároveň člen Pracovnej skupiny pre imunizáciu
potvrdil účasť na
besede o očkovaní v Bratislave-Lamači
v pondelok 2. mája 2011 od 17:00, viac tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

maggie2
7. apr 2011

@manof no neviem či je to dobrý nápad, tým pádom to nebude mať úroveň, lebo si myslím, že tam bude iba vykrikovať, zastrašovať a urážať ľudí, tak ako to robil doteraz všade v médiách a na internete.

sjuzocka
7. apr 2011

@manof mein got, toho sasa tam pozyvate dobrovolne? ja som myslela ze to on rad sa vsade vopcha 🙂
no a k tej besede v stupave, myslim ze by to slo, pokusim sa zistit par zakladnych info dnes.

manof
7. apr 2011

@sjuzocka
Z mojej strany sú podmienky minimalistické:
1. nájdeš miestnosť, najlepšie zdarma (MC, kulturák a pod.) resp. ak to bude v nejakom podniku tak len za to, že si povedzme každý účastník objedná niečo na pitie
2. spravíš primeranú propagáciu v mieste konania - medzi svojimi známymi, priateľmi a pod. - skrátka medzi potenciálnymi účastníkmi v danom mieste. Môže a nemusí byť napr. hlásenie v obecnom rozhlase (zatiaľ to moc nepomohlo, hoci sa už trikrát tak udialo), prípadne oznam v prehľade podujatí v miestnom plátku či vitríne obecného úradu, nejaký plagátik na mieste, kde sa zvyknú vylepovať upútavky trebárs na diskotéky či futbal a tak. Na web to vyvesím ja, na facebooky môžete potom pokopírovať odkazy...
3. možnosť vyberať dobrovoľné vstupné na moje náklady, či skôr výstupné, tzn. že ľudia podľa vlastného uváženia dajú alebo nedajú pár drobných - tí štedrejší možno aj nejakú bankovku...
4. flip-chart alebo nejaký maliarsky či iný stojan, cez ktorý možno prehodiť flip-chartové papiere, prípadne kus nábytku vysoký cca 150 až 200 cm, ktorý sa dá použiť na tento účel.
5. keďže v BA mám dosť známych, čo sú ochotní ma prenocovať (aspoň dúfam, heh 😀 😀 😀 ), tak nocľah riešiť nemusíš.

manof
7. apr 2011

@maggie2
Nechajme sa prekvapiť.
Podľa mňa by jeho meno mohlo pritiahnuť viacero ľudí na besedu...
Vždy je beseda zaujímavejšia, keď tam mám oponenta, lebo vtedy sa práve ukáže sila argumentov jednej aj druhej strany. Podobne ako duel v TV pred prezidentskými voľbami a pod.

jolinka
7. apr 2011

dnes v SME bude o ockovani, kedy co ockovat, ake su sankcie za odmietnutie pov. ockovania

molka
7. apr 2011

@manof budeme si môcť prečítať aj reportáž z tejto zaujímavej besedy? Ja sa nebudem môcť zúčastniť, ale veľmi rada by som prišla, keď tam bude taký zaujímavý oponent. Tiež si myslím, že je to dobrá nápad, pretože teraz nikto nemôže povedať, že sú besedy neobjektívne a jednostranné.

manof
7. apr 2011

@molka
No ja dúfam, že niekto donesie kameru a nahrá to.

@tean
@martinba
a ostatní z BA a blízkeho okolia, čo by ste mohli prísť,
neprišli by ste to natočiť?
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

tin007
7. apr 2011

@manof mam fotak, ktory moze robit aj videonahravky alebo bojim sa, ze kapacitu na min. hodinovu debatu nema
Kto ma kameru?

manof
7. apr 2011

@tin007
ee, foťák nie je na videá dobrý...
Určite bude mať niekto digitálnu kameru, verím tomu... Aj so statívom. Prinajhoršom statív donesiem.

manof
7. apr 2011

To dnešné SME je katastrofa.

Moja odpoveď na anketnú otázku (a vlastne celá anketa) tam vôbec nie je. Sú tam samé pro-vakcinačné drísty, navyše jedna lekárka tam ešte píše o preočkovaní proti TBC v 11. roku života - už by sa mohla zobudiť, jeminenko, keď sa to už od 1.VII.2010 nerobí...

Zachraňuje to len stĺpček právnika, ktorý jasne naznačuje, že povinné očkovanie je protiústavné.

blovitc120
7. apr 2011

@manof nenadarmo to kopa mojich známych volá SMEtisko 😒

martinba
7. apr 2011

@manof Ja by som mohol, aj ked kamerama som este nerobil, ale snad to zvladnem. Skusim pozhanat nejaku slusnu kameru a dam ti vediet.

tean
7. apr 2011

@manof
do Lamaca pridem.
Mozem to aj natocit, ale mam iba taku obycajnu SD (720x576) kameru.
Pri umelom osvetleni v interieri to bude trocha zasumene, ale to snad nebude vadit pri takejto udalosti.
Mam aj stativ a skusenosti so strihom videa, takze nemam problem to zostrihat a hodit na net. Video z tejto kamery som este nespracovaval, ale snad tam nebude problem. Dnes to otestujem.

Otazka je, ci s tym bude suhlasit mistr Liptak.

manof
7. apr 2011

@martinba
V zásade len rozložíš statív, namontuješ naň kameru, nasmeruješ na pódium a spustíš nahrávanie. Potom včas vypneš, skopíruješ do počítača, skonvertuješ trebárs do DivX a šmaríš na RapidShare či niečo podobné...

A nemusí byť žiadna super-profi kamera... Stačí nejaká lacná rodinná.

manof
7. apr 2011

@tean
Podľa mňa by nemal mať problém súhlasiť, ak to nebude vo výsledku zostrihané tak ako v Reflexe na Markíze, z čoho vyšiel ako úplný debil. 😀 😀 😀

Ak to bude prakticky bez strihu, tak nevidím problém.

tean
7. apr 2011

@manof
jasne, pod strihom som myslel nejake pripadne prerusenia typu, musim ist na WC a podobne.
Nemam v plane useknut vetu a napojit ju na inu, aby som zmenil vyznam vety 🙂
... alebo ano ? 😀

manof
7. apr 2011

@tean
V tom prípade to nemôže vadiť. Aspoň si myslím. Dúfam, že keď tam je Liptákovo meno, tak konečne nejakých lekárov sa podarí dotiahnuť... Pozývajte, pozývajte...

martinba
7. apr 2011

tean, manof mozno by sa uzivili aj 2 kamery, jedna bude snimat jedneho a druha druheho (predpokladam ze pride k horlivej diskusii a vymene nazorov, kde si budete skakat do reci, teda aspon ako som videl par relacii s panom doktorom, predpokladam ze to tak bude), ale to by sme asi potrebovali jeden zvukovy zaznam, cize profi techniku, tak to je blbost...

tin007
7. apr 2011

Pozvem dr. maleho, som zvedava, ci pride.

tin007
7. apr 2011

Prosim, napiste niekto sem https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/co-mi-hrozi-ak-odmietnem-ockovanie/ tej habibi, lebo ja som uz jednu odpoved dala. Zavadza!

ludka78
7. apr 2011

@tin007 uz

tean
7. apr 2011

@martinba
prestrih z dvoch kamier je dobry napad, ale neviem, ci budem mat tolko casu sa s tym pohrat.
V kazdom pripade sa moze snimat oboma kamerami a keby som mal viacej casu , tak to prestriham ako zaznam z oboch kamier a zvuk pouzijem iba z jednej.
Ked nebudem mat viacej casu, tak spravim zaznam iba z jednej z nich - z tej lepsej.

martinba
7. apr 2011

@tean OK, vsak pridem aj ja s kamerou a dohodneme sa na mieste

divoska
7. apr 2011

@tin007 mozno len uverila niekomu kto jej to povedal a hlasa to dalej ako zarucenu pravdu ako to tak byva

tin007
7. apr 2011

@divoska je to dost mozne, aj nas pediater veri kazecomu, co sa tyka ockovania 😠 a pritom, co sa tyka ostatnych, detskych chorob, tak ma uplne iny postoj, taky az "babickovsky" (v style, dajte dietatu nieco, co davali nase matere, pripadne vela vit. C a pohyb na cerstvom vzduchu)

vld21
7. apr 2011

U nas po prvej davke Hexa+Prevenar 2 dni teploty a plac, potom navrat spat vo vyvoji cca o mesiac (subjektivny odhad) a dodnes (3. tyzden od ockovania) vodova stolica (pred ockovanim kasovita, objektivny stav!). Lekarka samozrejme nepripusta mozny suvis s ockovanim. Druhu davku hexavakciny chceme odsunut aspon po prvom roku veku dietata. Prevenar chceme odmietnut uplne. Mozno niekedy, po ziskani komplexnejsich informacii, svoj postoj este prehodnotime...