Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
19. mar 2009

dievčatá, ak je niektorá z Vás z BA a ak malo vaše dieťa vážnu reakciu po očkovaní, nemala by niektorá záujem povedať o tom pred kamerami ?(nemusí byť uvedené meno ani tvár), súrne
ak by sa našla ochotná mamička, píšte kontakt@rizikaockovania.sk, lebo nečinnosťou sa nikam nepohneme ☹

barborka08
19. mar 2009

vanish, skus dat tvoj posledny prispevok aj do tem: Odlozenie ockovania proti TBC, Hexavakcina - rizika ockovania. Snad sa tam najde nejaka mamina z BA. S tou necinnostou s tebou suhlasim, hlavne teraz treba nieco robit, ked sa uz konecne dostava do povedomia problematika vakcin.

lubicanoemi
19. mar 2009

holky, narazila som na to čo spomínala lenki, v zákone je fakt tento formulár pre pravidelné hlásenie očkovania, každý mesiac...ak to otvorí na začiatku, je to strana 16

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?...

petot
19. mar 2009

Pozdravujem. Taký som bol nadšený, ako sa naše deti s Céčkom držali od jesene, a vidíte, pochválim verejne, a hneď príde skúška... Dnes som prišiel z infekčného, kde som bol 6 dní kvôli synovi, ktorý zvracal a teplotoval. Nevedeli sme do neho deň dostať tekutiny, a ani C, až sa po dni teplôt dostal do divného febrilného stavu...

Ale musím povedať, že céčko mi pomohlo, keď teploty prišli na mňa. Ešte som mal len 37,7 ale po bolestiach hlavy mi aj to bolo veľa a cítil som sa zle. Dal som si 6 gramov C, teplota síce stúpala ďalej, ale hoci som mal o 2 hodiny už 38, cítil som sa omnoho lepšie, akoby mi skoro nič nebolo! Pred spaním som si dal ešte 5 gramov, ráno už som bol vďaka Bohu v poriadku.

Ale týmto to nechcem zase prechváliť a provokovať do budúcnosti, radšej by som bol zdravý než musel "skúšať silu céčka". Chcem týmto len povzbudiť, aby ste to vyskúšali, keď budete maródiť. Možno to aj vám pomôže. Aj keď v prípade syna určite najviac pomohli modlitby našich priateľov 🙂

petot
19. mar 2009

A ešte k liečbe vitamínom C: ten argument "keby to bolo také dobré, robili by to všetci" je jeden z tých predsudkov, pre ktoré sa nenašiel takmer nikto, kto by to vyskúšal!

Aj keď sa robili klinické skúšky v USA, v Anglicku, Rusku, po zavedení Sabinovej vakcíny sa ťažisko medicíny zadefinovalo jasne a nemenne. Nebol záujem to už meniť.

Pre naivných jedna otázka: Čo je pre medicínu prijateľnejšie:
1, Rýchlo, lacno a trvalo vyliečiť?
2, Alebo dlho, nákladne a podľa možnosti nekonečne liečiť?

Odporúčam tento článok, ktorý objasňuje, ako to vtedy s polio a céčkom bolo:
http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/199x/lan...

petot
19. mar 2009

A k tomu Infanrixu a ekzémom: Jednou zložkou Infanrixu je hliník vo forme hydroxidu a fosforečnanu. Je to silný alergén, dokáže dokonca vybudiť aj alergické reakcie na celkom nesúvisiace veci, s ktorými náhodou dieťa príde v čase očkovania do styku.

Viac asi netreba hovoriť. 😔

martina46
19. mar 2009

petot, je mi velmi luto synceka ☹
snad uz bude fit, a vobec, cela rodina....
ja som zacala malej davat to cecko od jamiesonu, pol tablety roztopim a dam jej rano, na obed a vecer .
no ako naschval, dostala sopliky a nejako sa jej to nedava do poriadku, skor naopak.... su to sice iba sople, ale doteraz taketo nemala. snad cecko zaberie.

denduska
19. mar 2009

vanish, videla som to dnes na ta3....ta teta hovorkyna mi lezie na nervy....stale kyve hlavou ako holub 😅 🤐

ja davam tiez malej cebion, a sebe obycajny celaskon lebo vidim ze na mna nieco lezie....ale prechadza to zatial..

petot, inak mojej malej sa tiez porobili take drsne suche flaky po tele, ani doktorka nevedela co to je...tak len mastim mastim mastim.... 😠

blovitc120
19. mar 2009

Ahojte, ja som to tiež videla, denduska ten holub je fakt výstižný 😀. Inak mne malá cebion strašne pľuje, skúsila som v čaji, vo vode a nechce ho, asi jej je kyslý. Myslíte, že do mlieka by som jej ho mohla dať? Snáď by si ho tam nevšimla. V mlieku by sa mali len vitamíny rozpustné v tukoch, či nie?

denduska
19. mar 2009

blovitc, aj moja sa tvarila vselijak, ale davam jej to do lyzicky Hipp caju, a tie su sladke a za tym zapit...myslim ze sa jej nestane nic..

blovitc120
19. mar 2009

Denduska, aj ja som skúsila do Hipp, ale ona sa oklamať nedá... Minule som ju skúsila oklamať, že som jej nakvapkala do fľašky s čajom cebion, do 50 ml čaju a naschvál som ho ešte aj sladší urobila a potvora aj tam to cítila a pľula 🙂. Skúsim teda ešte do toho mlieka.

martina46
19. mar 2009

mne mala pila cebion s maltoferom a pyridoxinom dokopy z lyzicky, no dobra chut to bola...
a teraz mi kysle roztopene cecko pije v pohode 😀
najprv som jej skusila dat s glukopurom, potom cisty a spapala to z lyzicky 😎

denduska
19. mar 2009

hii, tak ona je dobry betar 😀 tak skus do mliecka 🙂

martina46
19. mar 2009

ale mne sa cebion nezda moc kysly, skor taky prijemny, teda pre mna..... tymto padom b bebolo dobre dat jej ho co najviac koncentrovany, mozno par zrniek glukopuru, na oklamanie...... no ak sa da oklamat.... 😀 ....asi sa neda.... 😀 🤐

blovitc120
19. mar 2009

Ani mne sa nezdá nejaký kyslý, dokonca mi celkom chutí, ale ona sa tvári asi 10x horšie ako tu 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... a ešte to aj pľuje. Musela by som jej dať asi 30 kvapiek, aby v nej ostalo tých 8 😉

barborka08
19. mar 2009

denduska, viem ze je to trochu od temy, no nam sa podarilo zbavit sa tych drsnych suchych cervenych flakov (mala ich mala na rukach aj nozkach, postupne sa zvacsovali), mastila som kazdu chvilu cistym lanolinom a malu sme nekupali kazdy den (kazdy treti, ked to mala moc, tak aj 4 dni), voda to drazdi. Teraz je to uz kompet prec 😉

denduska
19. mar 2009

barborka, diky skusim 😉 ja jej to natieram kremom Atoderm od Biodermy, to som skonfiskovala manzelovi, a pomaha aj to..tak dufam ze to zmizne 😒

blovitc, mala je uzasna 😀

blovitc120
19. mar 2009

Denduska, presne ten Atoderm som ti chcela povedať 😉. A dík za malú, keby sa dalo odfotiť, ako ju natiahne, mám pocit, že hrdlo vyklopí až von a tvári sa, ako keby mala minimálne kravské lajno v puse 😀. A daj to očkovať... ☹. Ja sa tak bojím, včera mala zase neutíšiteľný plač, ale "len" 1,5 hodiny a to nemá v sebe ani to svinstvo zatiaľ ☹

lubii
19. mar 2009

Dievčatá, ďakujem za odpoveď 😉

No a moje deti teda zbožňujú kyslé. Malému dám Cebion na lyžičke a on ani brvou nemihne a ukáže, že ešte chce 😀 . Minule som ho načapala,ako si sám otvoril sud s kyslou kapustou a pekne s vidličkou sa kŕmil 😀

indy
19. mar 2009

aj ja som zacala drobcovi davat cebion a velmi mu chuti Davam mu ho v troske vody a vzdy si este pyta Chcem sa opytat kolko kvapiek davate. Ja som zatial dala najviac 10 kvapiek pocas dna
My na tie suche ekzemove miesta davame homeo mast rubisanVelmi sa mu to potom zlepsiloObsahuje okrem ineho aj lanolin

petot
19. mar 2009

lubii: To môže znamenať aj to, že pociťuje nedostatok céčka.

Poviem taký "drastický" príklad -viem o človeku, ktorý mal zničenú pečeň a čakal na transplantáciu, a živelne pojedal samé "kyslé" veci, akoby náhodou bohaté na céčko -najmä citróny a kapustu, varili ju každý druhý deň a vo veľkých množstvách! Keď dostal novú pečeň, jeho chute sa totálne zmenili, kapustu ani citróny už nevyhľadáva. Na okraj, céčko podporuje a regeneruje pečeň, on to asi nevedel, ale inštinktívne vycítil. Ktovie, či by sa bez kyslej kapusty dožil transplantácie!

To nechcem byť paranoik, ani Ti to nepíšem, aby som Ťa vyľakal. Len je dobre vedieť, že niektorí ľudia, alebo v niektorých obdobiach, môžu mať podstatne vyššiu spotrebu vitamínu C. Môže to byť len krátkodobé, ale cca 15% ľudí ju má zvýšenú trvale. 😎

To neznamená nič zlé, len to, že sme jedineční ľudia, a nežijeme podľa tabuliek. 😉

Nebráň mu v tom. Skús, koľko je toho schopný zjesť, keď ho necháš. 😉 Koľko Cebionu zje, kým si stále bude pýtať "ešte"? Neboj, predávkovať sa nemôže. V najhoršom prípade môže dostať chvíľkovú miernu hnačku, ale ak jeho telo skutočne toľko céčka potrebuje, tak tú hnačku ani nemusí dostať!

vikinka27
19. mar 2009

aj nas si pyta dalsie davky CEbionu ;)
ja som davala predtym 2x denne 5 kvapiek, potom co tu petot rozbehol Cckovu kampan 😵 som skusala 3x denne tych 5-8. nedavam to ale pravidelne, teraz mame aj ten rakytnik, takze to nechcem prehanat.
skor teraz davam rakytnik.

peter, len tak naokraj: v tej varenej kapuste ostalo este nejake Ccko??? 😵
(nepopieram celu info, len si musim trochu zabrdnut... 😉 )

lubii
19. mar 2009

Viki, 😉 , tiež si myslím, že vo varenej veľa C nebude, ale aj tak je fajná 😉

No náš malý má toho C dúfam dosť, veď skoro celé doobeda papá iba surové ovocie a MM. Zo sladkostí zatiaľ jedol iba sušené hrozienka a sušené koláčiky z hrozienok, pohánky a maku. To iba dnes ho podľa Tvojich rád napchávam aj Cebionom, lebo začal zrazu sopliť. Tak dnes dostal 5x po 10 kvapiek. Zdá sa mi, že to bolo večer už lepšie. Zajtra uvidíme.Ináč mu C nedávam, naposledy pri očkovaní.

vikinka27
19. mar 2009

no vies, ja som to Ccko zacala davat pred nasim planovanym ockovanim 😵 ocko sa posunulo, Ccko ostalo... 😀 nech mi dieta je aspon nieco 😀 😀 😀

petot
19. mar 2009

Preco. Velmi dobra otazka! 😀

Ano, aj vo varenej kapuste este nejake C ostava. Zavisi od dlzky a sposobu varenia (v medenom kotliku by sme spolahlivo znicili uplne vsetko cecko, a ani by to netrvalo dlho), ale straty su mozno pri samotnom vareni relativne mensie, nez ked sa kapusta len skladuje (bez kvasenia). Ked kapustu odrezete a len nechte tak, kazdy den straca 12% vitaminu C. Ked sa skladuje postruhana, tak to bude viac. Takze najlepsie je cim skor po zbere ju dat kvasit, alebo uvarit, alebo jest surovu (alebo vsetko dokopy 😎 Aj ked predpokladam, ze ked sa kvasi, tie kvasinky vyrobia plno vitaminov a mozno tie straty s prehladom dozenu.

Pocul som dokonca, ze kapusta napodiv pri vareni uvolnuje to svoje C tak, ze je lahsie stravitelne nez v surovom stave. Ale toto s istotou neviem.

Rakytnik je super, tam je cela plejada vitaminov. 🙂

Nic netreba prehanat, to je fakt. Ale ked vezmeme do uvahy, ze este aj ta studenokrvna korytnacka spotrebuje 11mg/kg vitaminu C denne, a opice 50mg/kg denne, tak ake mnozstvo je vlastne pre cloveka "prehnane"? Je to naozaj cokolvek nad ten cca 1mg/kg (u deti este menej), ako hovoria tabulky? Neviem.

barborka08
20. mar 2009

indy, my davame 3x5 kvapiek Cebionu, (obcas nejaku tu kvapku viac ked sa mi zda ze zakaslala), zvysovali sme postupne. Niekedy jej este aj davam obzuvat odkrojene koliesko pomaranca alebo mandarinky (samozrejme bez supky 😀 )

valka
20. mar 2009

petot, C je velmi citlive na teplo http://www.pretvojezdravie.sk/novy/avitaminoza/...

johanda
20. mar 2009

Děvčata (a chlapče 🙂), slyšeli jste něco o tom, že Trivivac byl znečištěn viry způsobujícími rakovinu děložního čípku? (proto prý ta mediální masáž na očkování holek v pubertě). Trochu jsme to řešily na AP, zajímalo by mě, jestli o tom máte nějaké relevantní informace.

m311293
20. mar 2009

johanda ty o tom něco víš? dceru mám ve věku kdy ji chci nechat očkovat. Ale stejně si nemyslím, že tá reklama je kvůli tomu, spíš mám dojem, že tomu liodi moc nevěří, že by se dalo proti rakovině očkovat.