Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

heimdalls
27. mar 2012

@betynulka - Opýtajte sa svojho p. Doktora na jednu vec odhliadnuc od jedov ktoré vakcíny obsahujú, prečo sa aplikuje očkovacia vakcína priamo do svalu injekciou neprirodzenou cestou (obchádza totiž všetky dýchacie otvory, sliznice, postupnosť a priebeh samotného ochorenia pre ľudský organizmus prirodzený) a hneď napríklad MMR priorix tri živé oslabené vírusy osýpok mumpsu a rubeoly, kultivované na embriách potratených nenarodených deťoch. Viete, keď si predstavím tento zázrak, ktorý tu obhajujete, ako si niekto dovolí vpichnúť ho do toho najmilovanejšieho čo mám, je mi minimálne na zvracanie.
Prajem Vám len žiaduce účinky v očkovaní a to aby ste nikdy nemuseli meniť svoj momentálny názor, nevedomosť je totiž to náramne sladká.

betynulka
27. mar 2012

@alikaa no epidemie asi ne,ale nevěřim tomu že tam nejsou případy kdy někdo onemocněl jenom proto,že se nedal očkovat

bobocka
27. mar 2012

@betynulka to je bezny postup na svk.pediatri odporucaju ockovat prevenar +hexa v jeden den a ak sa rodic rozhodne dat aj nepovinne rotaviry,tak to ide tiez v jeden den.mizive percento pediatrov tieto ockovania deli s nejakym casovym odstupom.

eaka
27. mar 2012

@betynulka akože bobockina chyba, veď len dôverovala Dr... rodič, čo sa houby rozumie do očkovania, sa asi ťažko bude proti tomu ohradzovať!

betynulka
27. mar 2012

@heimdalls no když toho člověk ví zase moc tak to není taky zrovna dobře,zvlášt když nemá k tomu odpovídajicí vzdělání.chtěla jsem jen říct svůj názor ale to se tady asi nemůže ☹

bobocka
27. mar 2012

@heimdalls priorix sa picha pod kozu a nie do svalu,predsa,ci nie?

heimdalls
27. mar 2012

@alikaa - Nasa generacia bola ockovana na polovicu chorob, to znamna, ze takmer vsetci dospeli nemaju protilatky z vakcin na polovicu chorob ktore sa teraz ockuju, ani na tie na ktore boli v detstve ockovani, kedze protilatky po ockovani su len niekolko rokov. Tak preco tu neumierame na vsetky tie strasne choroby?

presne tak, maximálny súhlas, vystihla ste to absolútne, som veľmi zvedavý, čo by sa stalo, ak by u nás prepukla epidémia osýpok, alebo mumpsu......stretli by sme sa všetci očkovaní pred 22 rokmi čo sme choroby neprekonali niekde na infekčnom.

betynulka
27. mar 2012

@eaka ted jsi to řekla,rodič houby rozumí co se týká očkování

bobocka
27. mar 2012

@betynulka vedomely rodic nie je zly rodic.ja som napr na nete nasla stranku o detoxikacii homeopatikami po cokovani a vytlacila som to dr a prisla k nej do poradne,dr si to so zaujom prezrela,podebatili sme sa trosku a poprosila ma,ze ci si to moze nechat,ze sa chce na to podrobnejsie pozriet! takze uvedomely rodic nemusi byt hned nepriatelom lekarov.pediatricka mojho syna tu moju "aktivitu" pohladom tohto ocenila.

heimdalls
27. mar 2012

@bobocka - opravujem ten sval, bolo to myslené obrazne na všetky druhy očkovania, MMR sa aplikuje pod kožu.

bobocka
27. mar 2012

@heimdalls 😉 uz som sa zlakla ,ze zas mam uplne zle info od dr 😕 😉

eaka
27. mar 2012

@betynulka len opakujem Tvoje slová a s takým názorom teda ťažko môžeš očakávať od rodiča, že sa voči nejakej lekárskej praktike ohradí a s takým názorom napíšeš, že bobočka sa mala ohradiť proti podaniu troch vakcín naraz...

eaka
27. mar 2012

@betynulka vôbec tu nie je zakázané hovoriť svoj názor... ale to, čo si napísala Ty...no je pravda, že to tu už pár strán nebolo..ale celkovo má táto diskusia taký cyklický charakter... raz za čas sem zablúdi niekto, kto vie o očkovaní prd a napíše tu s malými obmenami tie isté formulky (ako vymrieme, keď sa prestane očkovať; ako je to nejaký moderný trend a riskujeme zdravie detí aj celej spoločnosti; ako než.účinky majú všetky lieky... ) no a my sa tu "doňho pustíme" a všetko mu to vyvrátime... dotyčný/á má potom pocit, že sa tu nemôžu prezentovať pro-očkovacie názory, ale ten pocit je nesprávny, môžu...akurát tu na to dostaneš aj odpoveď... či Ťa máme ignorovať?

betynulka
27. mar 2012

ne v poho,jen mám pocit,že jen ten váš názor je v pořádku,Všem vám přeju at svého rozhodnuti nikdy nelitujete,a to myslím fakt upřímně,stejně jako doufám,že ani já svého rozhodnuti nebudu nikdy litovat

didulka85
27. mar 2012

@betynulka ja uz som svoje rozhodnutie ockovat olutovala. Tak ako kopec dalsich ludi v tejto diskusii.
@eaka Inak mam pocit, ze sem pravidelne chodi ta ista osoba pod roznymi nickmi a o nieco sa tu pokusa.

betynulka
27. mar 2012

@didulka85 já jsem tady dneska poprvé a o nic se nepokouším,jen mě prostě zajímalo co vede lidi k tomuto rozhodnuti.jestli to nějaký článek nebo osobní zkušenost a tak.U dcery proběhlo vše v pořadku a nemá a neměla žádné zdravotní problémy,netvrdím že to tak bude vždycky,bohužel 😢 ale asi nebudu vinu dávat jenom tomu že jsem ji dala očkovat

didulka85
27. mar 2012

@betynulka tak za seba ti mozem napisat, ze to neboli nejake clanky na internete ako si kazdy mysli... Oci mi otvorila az vlastna skusenost. To by som este ako tak prekusla, ze moje dieta je jedno z miliona(hahahahaha) ako mi kompetentni tvrdili. Najviac ma nahneval postoj SUKL(keby si nevedela, statny ustav pre kontrolu lieciv) a nasledne spolocnosti vyrabajucej vakcinu, kde mi bez hamby povedali, ze im nic nedokazem.
Jasne, ze hladame vinnika. Ked mas zdrave dieta, nikto v rodine ekzem, das ho pichnut a do tyzdna mas z dietata atopika, tak co sa asi stalo? Preco je taky problem uznat, ze to je z vakciny, ked sa o tom pise este aj v pribalovom letaku? Ekzem je este nic v porovnani s inymi nasledkami, ktore si po vakcine odniesli deti.

Odporucam ti prejst celu tuto diskusiu od zaciatku a mozno pochopis, peco sme sa rozhodli ako sme sa rozhodli. 😉

betynulka
27. mar 2012

@didulka85 neboj já jsem ji četla 😉 a z celé téhle diskuse mám pocit,že každý kdo očkuje je špatný rodič 😒 já si tohle o vás rozhodně nemyslím,je to vaše naprosto soukromá věc a pokud vám lékaři výjdou vstříc tak fajn,jen mě to prostě zajímalo,asi kdybych měla vaše špatné zkušenosti tak by můj názor byl stejný,ale na druhou stranu není asi fér všecno házet na očkování.Je tu určitě taky vliv prostředí ve kterém žijeme,co dýcháme,co pijeme a jíme a tak. a jen tak na okraj,kamarádka měla narozenou dceru očkovanou na TBC až po měsíci,protože v té době byl s tou vakcinou nějaký problém a doma má od narození atopika jako hrom 😒 v rodině nikdo

didulka85
27. mar 2012

@betynulka ale vsak jasne, ani neockovanie ti nic nezaruci. Tak isto ako dojcenie a dalsie veci.
Ked som mala reakciu na lieky, tak nemali problem uznat neziaduce ucinky. Jednoducho som brala liek, mala som reakciu a hotovo. zapisali, zaznamenali a bolo. Ale po ockovani sa to tak nerobi. Preco?

Ja si myslim, ze skor ockujuci povazuju neockujucich za nezodpovednych. 🙂

betynulka
27. mar 2012

@didulka85 jasně každá na to máme svůj názor 🙂 já bych tu odvahu neměla,ale že ty a ostatní ji máte je vaše věc a rozhodně to z vás nedělá špatné rodiče,prostě jste se postavili proti něčemu čemu nevěříte

didulka85
27. mar 2012

@betynulka teraz napriklad nemam odvahu ockovat. A uz ju ani nikdy nenajdem. 😀
Predtym som bola zastankyna ockovania. Aj ked uprimne, moc som sa tomu nevenovala. Ani som poriadne nevedela, proti comu sa ockuje. Ale verila som, ze je to pre dobro ludstva.

eaka
27. mar 2012

@betynulka nehodnotila by som rodičov ako dobrých či zlých len na základe toho, či sa rozhodli dieťa očkovať či nie, skôr tu často rezonuje, že neočkovací rodičia sú zlí, pritom tí "očkovací" často ani nevedia, aké očkovanie idú dieťaťu práve pichnúť... (často hovoria o "očkovaní v 6.mesiaci, nie o hexavakcíne...)

takyja
27. mar 2012

@betynulka Nevím, co ti dává právo psát o @bobocka, že je její chyba, že dovolila 3 očko látky najednou. Řídila se informací poskytnutou pediatrem. Na Slovensku běžný postup, nedávno bohužel po této trojkombinaci zemřel malý chlapeček. Bohužel většina lidí zde přišla na to, že je něco špatně, až když se stal nějaký průšvih... ale my si přejeme pro své děti to nejlepší.
Já jsem byla "očkovač" (a stále jsem - nikoliv však v případě mé dcery), dali jsme i dobrovolná očkování. Co se mé averze k očko týká - dcera měla lehkou postvakcinační meningoencefalitidu po MMR očkování. Umíš si to představit? Při očko byla zdravá, atd., prostě nic jsem neudělala špatně. Mám štěstí, že to zvládla a že vlastně nemá víceméně žádné následky... Jenže o tomhle se nikde nepíše, vlastně ani nevíš, co máš dělat, když po očko má dítě najednou divné příznaky... Naše MUDra se k tomu staví zády, protože jsem jim vyčetla, co vše zanedbali. Jsme případ, který se stane 1 z milionu. Teď nám doporučují další očko, přestože podle výrobce je další očkování kontraindikováno. Část dalšího očkování určitě odmítneme... zkus mi napsat, kde jsem udělala chybu??? A co ti dává právo hodnotit jiné rodiče, že udělali chybu??? I kdyby ano, každý z nás si za to nese do konce života důsledky a věř mi, že brečet nad vlastním dítětem není fajn zážitek.

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@miriem
mudr. ti dala podpisat ze odmietas ockovanie PROTI CHOROBAM..........a si si vedoma nasledkov, bla bla bla......toto maju prednastavene v PC od RUVZ, a robia copy/paste

to ti bude uplne jedno ze TERZ PO PODPISE TOHO PANFLETU U MUDR. chces ockovanie odlozit alebo neodlozit............spachala si tym podpisom dokazany umyselny priestupok proti verejnemu zdraviu

je uplne jedno ze sa do roka odstahujes na mesiac.........to priestupkove konanie ani nezastavi ani nezrusi a pokutu ti udelia aj kedby si si zasielku nebrebrala do konca zivota!........zacnu ti potom chodit zasielky od exekutora a zablokuju ti ucet, majetok, cokolvek az to uhradenia dlznej ciastky........ aj keby si ziadnu zasielku z RUVZ neprebrala v zivote....

betynulka
27. mar 2012

@takyja tak to pozor,já jsem njkoho neosočovala,že je špatný rodič.Jasně jsem řekla,že je to každého věc,jen mě zajímaly důvody proč se tak rozhodnou. A k těm třem dávkám,at by byla praxe jakákoliv nikdy bych nedovolila svou dceru očkovat třemi dávkami najednou,protože vím co kolikrát udělalo jedno očkování se mnou natož s tak malým tělíčkem 😒 a mohla by se doktorka postavit na hlavu, a nejsem zastáncem dobrovolného očkování,protože i tak je toho dost

petot
27. mar 2012

@betynulka Píšeš, že si si diskusiu prečítala, a na druhej strane Ťa zaujímajú dôvody, pre ktoré sme sa rozhodli neočkovať. Ale veď v tejto diskusii od strany 1 je najmenej 30 osobných svedectiev s veľmi podrobným zdôvodnením, a mnohé z nich boli postupne viackrát zopakované.

Zhrniem to jednou vetou: väčšina diskutujúcich, ktorí odmietli očkovanie, to urobili na základe vlastnej alebo cudzej skúsenosti s vážnymi nežiaducimi účinkami vakcín.

kbeata
27. mar 2012

ahojte,dnes som mala pojednavanie na Ruvz v Ba,bola so mnou iba jedna pani pravnicka,trvalo to asi 15 minut,dalsie budem mat v auguste,potom by tam mala byt pritomna aj epidemiologicka,tam mi navrhnu trojkombinaciu,ak ju dam neplatim pokutu,ak nie tak zaplatim pravdepodobne pokutu vo vyske 66 euro,spomenuta bola hexa a mmr-ka,inac nic 🙂

takyja
27. mar 2012

@betynulka Reaguji na to, že jsi jí vytýkala, že je to její chyba: "to byla určitě chyba doktora a taky bohužel tvá,že jsi to dovolila". Jak si tohle můžeš dovolit vůbec říct ? Umíš si představit, že bys byla v kůži "chybujícího" rodiče a někdo ti to takhle oklepával o hlavu?

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

@kbeata
ako ti mozu "navrhnut" konkretnu vakcinu konkretneho vyrobcu?..........mala si si to nahrat na mobil a podat trestne oznamenie pre korupciu a zneuzitie pravomoci verejneho cinitela, dokonca aj hruby natlak... nikto ti nema pravo navrhovat liecivo POD HROZBOU UJMY (akou je napr. pokuta)

zaockujte_aj_slnko
27. mar 2012

napis im doporuceny list, a VYZIADAJ si zapisnicu pisomne..... urcite tam nebude nic take o com ta presviedcali osobne 🙂....... a mozes na nich kaslat......mas pisomne, ze nie si nic povinna ako si myslis ze si.....